dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów-bywalców )))))
    W numerze jubileuszowym był wywiad z KAROLINĄ, która miała super-umowę z wykonawcą budowy. Mam na piątek (!!!!!!!!) przygotować umowę a zgubiłam podczas przeprowadzki te wzory, które były w którymś Muratorze. RATUNKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech mi ktoś pomoże, jak rany, bo nie wiem, od czego zacząć i czego mam nie zapomnieć!!!!!!!!!!!! Piszcie na maila [email protected].,a będzie Wam to wynagrodzone w niebie ))
    PS. Ruszam na wiosnę i jak usłyszałam od budowlańca, że mam kupic 40 ton żwiru, to mało nie zemdlałam - to dużo czy mało??????????

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Karolina, czy moglbym takze otrzymac wzory umow? Adres: [email protected]
    Dziekuje i pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Karolina, czy moglbym takze otrzymac wzory umow? Adres: [email protected]
    Dziekuje i pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ryb_ka - w same fundamenty wrzuciłem na pewno 13 (a może i 20) wywrotek po 8-9 ton. Nie było to jednak nic w porównaniu z kolegą, który miał nierówny teren i z jednej strony fundament miał 1.5m.

  5. #5

    Domyślnie

    Frankai myślę ze wykonawcy chodzi o żwir do betonowania a nie do zasypki, nota bene sam wsypałem w fundamenty 350 t. ale zwykłego piachu z piaskowni.
    Rybko nie mndlej z tak błachych powodów. Na szczęście to tylko żwir.

  6. #6

    Domyślnie

    ....a nie cukier i jakaś aparaturka hi hi

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Smok - masz rację - jakoś przeoczyłem tą drobną różnicę (no bo o ile się różni ziarenko piachu od żwiru ), że chodzi o żwir. Wobec tego i tak się nie ma za bardzo co dziwić - w ławy i płytę zerową weszło mi na pewno więcej niż 40m3 betonu. Jeżeli więc ktoś chce sam kręcić, no to będzie tego potrzeba faktycznie duzo żwiru.

  8. #8

    Domyślnie

    Już dobrze, jestem. Zainteresowanym wysyłam wzór umowy na podane adresy e-mailowe.
    Pozdrawiam,

    Karolina

  9. #9

    Domyślnie

    Korolino, czy mogłabyś mi przysłać również podesłać? serdecznie dzięki

  10. #10

    Domyślnie

    Troche bez sensu napisałam to powyżej, ale chodziło mi umowę Wiec jeszcze raz: Karolinko droga, mogę prosić o przysłanie jej na mój e-mail? Dziękuję!

  11. #11

    Domyślnie

    Czesc Karoliona
    Czy moglabys mi tez przyslac wzor umowy budowlanej. Z gory dziekuje. W przyszlym tygodniu podpisuje umowe z moim wykonawca stanu surowego.
    Pozdrawiam i dziekuje

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Ninja dnia 2003-02-22 04:01 ]</font>

  12. #12

    Domyślnie

    Wysłałam na priv.

    Pozdrawiam,
    Karolina

  13. #13
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    W bardzo ciekawej umowie sporządzonej przez Karolinę jest jeden słaby punkt. w par. 8 pkt. 2 a. (kary umowne) jest powiedziane, że inwestor płaci 0,5% od wartości umowy za każdy dzień zwłoki. Taka kara jest bardzo dotkliwa i wysoka - lepiej, żeby inwestor płacił 0,5% od wartości danego etapu.
    Zauważcie, że wykonawca płaci za zwłokę 0,5% wynagrodzenia ustalonego "na dany etap".
    Dział prawny "Muratora"

  14. #14

    Domyślnie

    Rzeczywiście, pomyłka dość istotna. Wprawdzie w naszych warunkach nie stanowiła zagrożenia (nasza Pani Kierownik to uosobienie odpowiedzialności), ale może mieć dla innych poważne konsekwencje. Bardzo dziękuję Redakcji za tę uwagę, a wszystkim, którym wysłałam umowę wysyłam również poprawkę.

    Pozdrawiam,

    Karolina

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Karolina, to jeszcze ja please na priva. Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Ewusia, masz już umowę na priv.

  17. #17

    Domyślnie

    Karolinko Może jeszcze ja?
    Dzięki

  18. #18

    Domyślnie

    Karolina, a ja nie znam tej umowy? Jak wiesz, ja już wykańczam (się), ale moja siostra zaczyna budować. Podeślij tą umowę, pleasee... W którym numerze był z Tobą wywiad?
    B

  19. #19

    Domyślnie

    W styczniowym. Umowę już wysyłam. Przepraszam za zwłokę wszystkie osoby, które pisały w spr. umowy na priv, ale dopiero teraz wróciłam z krótkiego, acz zasłużonego urlopu "pobudowlanego" . Pozdrawiam, Karolina

  20. #20

    Domyślnie

    Karolinko czas zacząć pobierać opłaty, ale ja też ) pls o umowę [email protected] z góry dzięki Ela

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony