dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie 10 zł za godzinę

    Witam,
    Nasunęło mi się takie pytanie/przemyślenie. Mam ekipę, która wykonuje mi różne prace (najpierw murowali dom, potem więźba itd) biorąc 10 zł za godzinę pracy jednego człowieka (pracują w 2, max 3 osoby). Są to prace jak wspomniałem różne, ostatnio np. robili mi ocieplenie poddasza wraz z montażem płyt g/k. teraz kończa podmurówki więźby przed tynkowaniem, będą robic taras, schody wejsciowe. Zastanawiam się czasem czy to cena ok, czy nie przepłacam czasem. Zaznaczam, że robią solidnie, bez przerw specjalnych, pracują 10 h dziennie. Jestem b. zadowolony z prac.
    Hmm tylko czy to dobre ceny???

  2. #2

    Domyślnie

    IMHO dobre.
    Ja mam oferty na stan surowy ok. 25.000 zl.
    To ma byc 3 ludzi przez 2 miesiace.

    Wychodzi ponad 4 tys na osobe/miesiac.

    Q.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie Re: 10 zł za godzinę

    Cytat Napisał przemo288
    Witam,
    Nasunęło mi się takie pytanie/przemyślenie. Mam ekipę, która wykonuje mi różne prace (najpierw murowali dom, potem więźba itd) biorąc 10 zł za godzinę pracy jednego człowieka (pracują w 2, max 3 osoby). Są to prace jak wspomniałem różne, ostatnio np. robili mi ocieplenie poddasza wraz z montażem płyt g/k. teraz kończa podmurówki więźby przed tynkowaniem, będą robic taras, schody wejsciowe. Zastanawiam się czasem czy to cena ok, czy nie przepłacam czasem. Zaznaczam, że robią solidnie, bez przerw specjalnych, pracują 10 h dziennie. Jestem b. zadowolony z prac.
    Hmm tylko czy to dobre ceny???
    Średnio kształtuje sie to w okolicach 14-16 zł (z VATem (22%) 17-19 zł)
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #4

    Domyślnie

    no racja, ale małe sprostowanie - murarkę i więźbę robili mi w 4 osoby

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo288
    no racja, ale małe sprostowanie - murarkę i więźbę robili mi w 4 osoby
    To i tak taniej niz u mnie.
    Nie narzekaj

  6. #6

    Domyślnie

    no co ty, nie narzekam. Ale miałem np dylemat jak robili mi to ocieplenie poddasza plus płyty g/k, zapłaciłem im 4 tys zł. RObili chyba z 2 tyg najpierw w 2 a ostatnie kilka dni w 3 osoby.
    Poddasze jakies 120 m kw chyba

  7. #7

    Domyślnie

    Ja byłem umówiony na określoną kwotę (moim zdaniem dużą) za cały stan surowy z dachem - duży podpiwniczony dom, monolityczne stropy.
    Dla własnej orientacji prowadziłem rachunek roboczogodzin mojej ekipy i wyszło mi trochę poniżej 10 PLN/ rbg. Dużo czy mało ???
    Zaznaczę, że panowie robili wszystko co niezbędne włącznie z przywożeniem materiałów z hurtowni, przewożeniem stempli, załadunkiem, rozładunkiem różnych rzeczy itp bez dodatkowych opłat
    Reasumując - może znalazłbym jakichś emerytów za nieco mniej ale pewno nie podpisaliby ze mną umowy i musiałbym nad nimi wisieć i patrzeć na ręce.
    Od 17.12.2007 na swoim

  8. #8

    Domyślnie

    Refleksja natury ogólnej: zastanówże się forumowiczu młody czy Ty pracowałbyś na budowie za 10 PLN/godz?.
    Ja nie - mam lepszą pracę.
    Drenowanie cen w dół ma gdzieś swoje granice (biologiczny byt człowieka). Jeżeli mają rosnąć płace w usługach (a za tym jakiś tam "poziom życia w Polsce") to niestety ktoś musi płacić te ceny. Praca za 5 PLN/godz to droga do dziadostwa sporej grupy społeczeństwa. Fajnie jest tyle płacić ale coraz trudniej będzie znaleźć frajerów.
    Od 17.12.2007 na swoim

  9. #9

    Domyślnie

    To absolutnie nie było drenowanie. Taka była/jest ich stawka. Bez żadnych rozmów czy negocjacji. Mysle ze wszyscy są zadowoleni. No a dla mnie przy 3 osobach to już jest 30 za godzinę, prawda?
    A czasem roboty sa bajecznie proste, wymurowanie ścianki, wykucie dziury pod wentylację, zrobienie podmurówki itp.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo288
    To absolutnie nie było drenowanie.
    Nie chciałem nikogo urazić. Może użyłem zbyt mocnego słowa.
    Najlepiej jest umawiać się na wykonanie konkretnego zadania a nie na godziny. To mobilizuje pracownika, który sam szybko oceni czy zrobić coś we dwóch czy we czterech. Ja zapłaciłem za konkretny zakres robót i wykonawca sam regulował sobie liczbę pracowników. Czasem był sam a czasem miał 4 pomocników.
    Od 17.12.2007 na swoim

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    ja mam podobny układ
    10 zł za godzine
    + pomocnik 7 zł na godzinę pomocnik
    Ja jestem zadowolony i oni sa zadowoleni
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    Refleksja natury ogólnej: zastanówże się forumowiczu młody czy Ty pracowałbyś na budowie za 10 PLN/godz?.
    Ja nie - mam lepszą pracę.
    Drenowanie cen w dół ma gdzieś swoje granice (biologiczny byt człowieka). Jeżeli mają rosnąć płace w usługach (a za tym jakiś tam "poziom życia w Polsce") to niestety ktoś musi płacić te ceny. Praca za 5 PLN/godz to droga do dziadostwa sporej grupy społeczeństwa. Fajnie jest tyle płacić ale coraz trudniej będzie znaleźć frajerów.
    tutaj odpowiedź specjalnie dla szanownego forumowicza

    ci ludzie którzy u mnie pracują pracowali w firmie z której byłem bardzo zadowolony ale z jakiś dziwnych przyczyn szef przestał im płacić wynagrodzenie i unikał kontaktu z nimi. U swojej poprzednie"pracodawcy" zarabiali po 8 zł na godzinę, nie dostawali wynagrodzenie na czas ,często zyli za 500 zł miesięcznie , teraz dostają 10 zł , dodatkowo płacę im cześć dojazdów oraz połowe zusu jak otworzą własną działalnośc ( maja mniejszy ZUS przez 2 lata) u mnie zarabiają ok 1800 2000 zł miesięcznie na rękę
    i tutaj pytanie
    kto jest krwiopijcą i kto kogo wykorzystuje ?

    Ja nie - mam lepszą pracę.
    i dlatego nie potrafisz zrozumieć ludzi którzy pracuja za 10 zł za godzinę , taka stawka dla wielu ludzi w Polsce do marzenie

    Fajnie jest tyle płacić ale coraz trudniej będzie znaleźć frajerów.
    zapytaj ilu by chciało , a ilu nazwało by cię <cenzura> za takie słowa

    widac ze zawsze miałeś pełną michę
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Rezi trochę "mylisz niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu" - głównie chodzi mi o porównanie to pracy w firmie - nie neguję pracy ekip za coś żyć trzeba ale legalna firma w konfrontacji z "ekipą" nie ma szans ZUS,podatki,ubezpieczenia,urlopy,chorobowe, 40 godzinny czas pracy,wyposażenie,dojazdy itd. - żadna firma nie jest w stanie wykonywać prac za 10 zł/h
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    dlatego nie potrafisz zrozumieć ludzi którzy pracuja za 10 zł za godzinę , taka stawka dla wielu ludzi w Polsce do marzenie
    Myślę, że mnie nie zrozumiałeś. Ja uważam, że te 10 PLN za godzinę trzeba zapłacić bo inaczej spora część rodaków będzie żyła na poziomie 3 świata.
    A pełną michę mam, ale nie spadła mi z nieba .
    Swoją drogą, patrząc na Twój piękny dom to i Twoja pusta nie jest
    Od 17.12.2007 na swoim

  15. #15

    Domyślnie

    Stawki godzinowe sa bez sensu

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał wartownik
    Stawki godzinowe sa bez sensu
    Ja mówię o kosztorsyowych stawkach godzinowych pomnażanych przez normy nakładów.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Rezi trochę "mylisz niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu" - głównie chodzi mi o porównanie to pracy w firmie - nie neguję pracy ekip za coś żyć trzeba ale legalna firma w konfrontacji z "ekipą" nie ma szans ZUS,podatki,ubezpieczenia,urlopy,chorobowe, 40 godzinny czas pracy,wyposażenie,dojazdy itd. - żadna firma nie jest w stanie wykonywać prac za 10 zł/h
    Geno wiem, sam zatrudniam pracowników i wiem ile kosztuje wynagrodznie i ile tak naprawde kosztuje utrzymanie pracownika etc,
    wiem równiez ze koszty funkcjonowania firmy sa dużo wyższe
    odpowiedx moja był wytłacznie odpowiedzią na post piejara
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    Cytat Napisał Rezi
    dlatego nie potrafisz zrozumieć ludzi którzy pracuja za 10 zł za godzinę , taka stawka dla wielu ludzi w Polsce do marzenie
    Myślę, że mnie nie zrozumiałeś. Ja uważam, że te 10 PLN za godzinę trzeba zapłacić bo inaczej spora część rodaków będzie żyła na poziomie 3 świata.
    A pełną michę mam, ale nie spadła mi z nieba .
    Swoją drogą, patrząc na Twój piękny dom to i Twoja pusta nie jest
    wiec przepraszam, nastepnym razem będe czytał uwazniej posty
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    [quote=Rezi]
    Cytat Napisał "piejar
    Myślę, że mnie nie zrozumiałeś. Ja uważam, że te 10 PLN za godzinę [b
    trzeba [/b]zapłacić bo inaczej spora część rodaków będzie żyła na poziomie 3 świata.
    Żeby dać pracownikowi w firmie 10 zł za godz. to trzeba stawke wyjściową do kosztorysu wprowadzić ok 18 zł ( po narzutach)
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  20. #20

    Domyślnie

    Nic dodać, nic ująć.
    Myślę, że przed nami jeszcze wiele lat dochodzenia do takich tematów jak np płaca minimalna (za którą da się przeżyć), minimalna stawka godzinowa itp. W całym cywilizowanym świecie tak to działa i korzystają z tego niektórzy Polacy wyjeżdżający za granicę. Brutalna prawda jest taka, że dopóki znajdzie się ktoś, kto będzie pracował za 3 czy 5 PLN/godz to ktoś będzie to wykorzystywał. Usługa, tak jak każdy towar musi mieć pewną cenę, poniżej której nie da się jej kupić. Nie kupisz benzyny za 2 PLN (chyba że pod wiadomą granicą ). Do tego jednak trzeba nam jeszcze x lat w czasie których wykonawcy się zorganizują, dogadają, ustalą pewne warunki działania itp. Jest to kwestia czasu, świadomości, odbudowy związków zawodowych itd. Póki co, u nas mocna jest strona klienta i pracodawcy. Pracownicy w większości są słabi. Wzmocnieniu pozycji pracownika pomogą: masowe wyjazdy za granicę (to smutne), tematy takie jak walka z wyzyskiem w Biedronkach i innych marketach.
    A usługi będą drożeć tak jak wszystko inne i Twoje 18 PLN za godzinę kiedyś będzie płacone.
    Od 17.12.2007 na swoim

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony