dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 919
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 18369
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał yolanda62
    Agduś,
    ja już się wcale nie dziwię, że Ty lubisz dużo pisać - po prostu masz DAR! Z powodu uzależnienia od Forum książka w moich rękach ostatnio jest rzadkością , ale czytając Twój dziennik rozgrzeszam się, że jednak z dobrą literaturą nadal mam kontakt
    Pozdrawiam
    Tak niesmialo wysuwam petycje aby po przeprowadzce do nowego domu , pisanie dziennika budowy bylo kontynuowane.

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał ula@
    Agduś! podaj namiary(kolor firmę, nr) na kolorek elewacji, dziękuję,u.
    Firma Roefix, a numeru koloru nie pamiętam. Mam próbkę w garażu, ale wybieram się tam dopiero jutro. Myślę, że i tak wcześniej na zakupy nie pójdziesz .
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    Tak niesmialo wysuwam petycje aby po przeprowadzce do nowego domu , pisanie dziennika budowy bylo kontynuowane.
    Hi hi hi, chyba jestem tak uzależniona, że bedę pisała dalej .
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Cytat Napisał ula@
    Agduś! podaj namiary(kolor firmę, nr) na kolorek elewacji, dziękuję,u.
    Firma Roefix, a numeru koloru nie pamiętam. Mam próbkę w garażu, ale wybieram się tam dopiero jutro. Myślę, że i tak wcześniej na zakupy nie pójdziesz .
    Zgodnie z obietnicą: na odwrocie naszej probki tynku jest napisane: GWB - system KHP 1,5 VA 148 - 3.
    POwodzenia w poszukiwaniach. I nie daj się zwieść pozorom, bo próbka bedzie wyglądała na znacznie jaśniejszą, niż tynk na ścianie.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    Agduś to ja się cieszę że skryznka już na działce i ze w przeciągu tygodnia popłynie prąd...
    a numerek tynku to sobie zapamiętam

  6. #226

    Domyślnie

    Świetny dziennik
    Domek bardzo fajny.
    W sobotę podjechałam z mężem i oglądaliśmy go z daleka trochę się zakręciliśmy koło cmentarza
    Właściwie to na skróty mamy bardzo blisko do siebie.

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    To czemu nie wpadliście??? Przecież byliśmy na budowie do zmroku!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #228

    Domyślnie

    następnym razem wstąpimy bo strasznie się spieszyliśmy i u siebie na budowie zmarzliśmy

  9. #229

    Domyślnie

    Poczytując twój dziennik, dopatrzyłam się zdania o solarach. Właśnie się nad nimi zastanawiamy, tzn. raz byliśmy zdecydowani, potem zrezygnowaliśmy i teraz znów... Jakie macie, za ile i czy nadal jesteś pewna, że to dobry wybór?

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ja już niczego nie jestem pewna. NIE wiem, "czy to się zwróci". Niby większość oświeconych z forum twierdzi, że nie. Z drugiej strony mnóstwo ludzi jednak te solary kupuje.
    Chcemy mieć ciepłą wodę latem - takie widzimisię mamy. Jedni mówią, że grunt powinien latem się regenerować - trzeba dać mu się rozgrzać po wydojeniu zimą każdej drobinki ciepła. PODOBNO, gdyby go i latem wychładzać, to jesienią startowalibyśmy w gorszych warunkach i pc siłą rzeczy miałaby gorsze osiągi, a to się już przekłada na konkretną kasę.
    Inni twierdzą, że to mit, bo pc latem na potrzeby cwu załącza się na pół godziny w ciągu doby, a to PODOBNO nie ma praktycznie żadnego wpływu na temperaturę gruntu jesienią.
    Kto ma rację??? Oto jest pytanie. Rzuć taki temat na forum, a po pierwsze zostaniesz zjechana przez oświeconą górę, że to już było (podadzą Ci sto linków) a potem i tak wywiąże sie zawzięta dyskusja. Kilka osób rzuci się sobie do gardeł, zaczną walkę - początkowo na argumenty, potem na inwektywy. Każdy będzie miał równie mocne argumenty, teorie itd, a Ty będziesz tak samo mądra, jak na początku.
    My jesteśmy wygodni, chcemy mieć ciepło zimą, cwu przez cały rok, do pieca nie lubimy dokładać, gazu też nie lubimy (głównie z racji jego ceny i kosztów ewentualnego doprowadzenia) i stąd te wybory.
    W dodatku, kiedy wyglądam przez okno i widzę słoneczko w grudniu, pocieszam się, że i teraz solary by pomagały w ogrzewaniu.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  11. #231
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Agduś,

    wiesz, że dziś połowa budowlanej braci wyczekuje na godzinę 15.30 kiedy to prąd w domu Agduś przestanie być wyczekiwanym darem niebios ... No i ruszy kołowrotek licznika, czego życzę, choć akurat licznik w całej tej sprawie ma najmniej przyjemną rolę do odegrania.

    Miłego świętowania z kotem w tle!

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Jeeeest!!!
    Jeszcze na trzeźwo. Zaraz dzieci wyprawimy do spania i... czarny kot (ten z etykietki, nie mylić z nasza Kiczorką) zawita na stole!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  13. #233

    Domyślnie

    GRATULACJE!!!

    Czyli spokojnie lampki na choince będą mogły mrugać. Za każdym razem gdy kolejny etap u Ciebie zostaje zamknięty zadaję sobie pytanie czy za rok też będę mógł to samo świętować bo co do wygody użytkowej oraz funkcjonalności i zatosowanych rozwiązań jesteście niezwykle spójni z naszymi założeniami.

    Miłego powrotu do rzeczywistości, bo już tylko niedziela pozostaje na dochodzenie do "stanu używalności".

    Pozdrawiam

  14. #234
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie


    Z powodu przyłączenia do elektrycznej cywilizacji, składam najlepsze życzenia pomyślnego użytkowania wszelkich osiągnięć ludzkiej myśli podłączonych kablem do sieci!
    Oraz wiele radości płynącej wraz z ciepłem - z kominka.
    O mężowych osiągnięciach już nie wspomnę - ale jednym bukietem przy okazji załatwię!

    Kończąc część oficjalną, chciałam poprzeć Twój sprzeciw wobec deprecjacji inwestorek - mój mąż na budowie pojawia się niezmiernie (z przewagą nie) rzadko. Ale jak już się pojawi wzbudza szacunek i ogólne zainteresowanie. Mój kierownik radząc mi kiedyś w jakieś budowlanej sprawie zakończył swój wywód : niech Pani męża zapyta - napewno się za mną zgodzi!
    A mój mąż pojącia nie miałby o co chodzi w samym pytaniu, nie mówiąc już o możliwości sformułowania sensownej i na temat odpowiedzi.
    Z sufrażystkowym pozdrowieniem,

  15. #235
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Agduś, gratuluję prądu!!
    Tylko z tą pc mnie zaniepokoiłaś Ostatnio jak rozmawiałam z p. K, to mówiłam, że nam się nie spieszy, bo opóźnienia straszne mamy, i on wtedy powiedział, ze oni i tak mają full roboty. Ale nie wspominał, ze są problemy z pompami. Cholera, niby nam nie bedzie potrzebna przed wiosną, ale z drugiej strony.... Czekam na rozwój wydarzeń.

    Wklej zdjęcia waszej Tarnavki, ok? Nie podoba ci się? My przymierzamy się do takiej jak wasza, tylko 16 kW, i ze zdjeć mi się bardzo podoba. W rzeczywistosci jest inna?

  16. #236
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Gratki pradu i zakonczonego fugowania garazu - ja cie podziwiam, bo fugowania ym sie nie pojela chyba

    Co do kominka - nie chce cie pardtwi, ale jak macie doprowadzenie powietrza z zew. to nie powinno nic dumic do pomieszczen, a i cug powinno miec spory. Tak jest w mojej Tarnavie - a rozpalenie wielkich polan zajmuje chwilke. Cp do smrodku- normalne prze ok. 10 pierwszych paleniach. Trzeba palic na full, bo wypala sie przy tym ochronna wartwe farby. U mnie zrobili to budowlancy- nawet nie mialam okazji poczuc- wypalilo sie w 3 dni

    Pozdrawiam

  17. #237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie przeniesiony z Dziennika

    Cytat Napisał PALETKA
    To już mniej więcej wiem, gzie macie domek.
    My za coca cola gdzie okło 1,5 km o rynku
    Teraz jestem tam prawie codzienne doglądamy jak postępują prace.
    Wentylacja już prawie skończona , tynki piękne i tak szybko jakoś lecvi.
    Najgorsze koszta katastrofa wszystko makabrycznie drogie. Chętnie spotkam sie realu miło kogoś poznać,a ja tam tylko poznałam sąsiadów z naprzeciwka
    Jak tylko masz czas i ochotę pisz na maila [email protected] możesz podać mi jakieś namiary na siebie to podjadę , albo spotkamy się gdzieś w okolicy.
    Często jadamy w knajpce przy Puszczy maja tam dobre jedzonko
    Pozdrawiam

  18. #238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie przeniesiny z Dziennika

    Cytat Napisał sowa (monikaka)
    Znam takich fachowców od wkurzania-tyle że u mnie to osoba płci żeńskiej i to nie najmłodsza w rodzinie

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Wszystkim dziękuję za gratulacje. rzeczywiście poczułam się, jakby wiek pary ustąppił wiekowi elektryczności w naszym domku!
    EDZIA
    Dziękuję za wiosenne porządki w dzienniku (a co, aura nie wiosenna?).
    sowa
    hi hi hi!
    iga9
    Pocieszę Cię - ja też bym sie nie podjęła fugowania, gdybym zdawała sobie sprawę z tego, jakie to upierdliwe zajęcie! Zabrałam się za to z zapałem z czystej niewiedzy. Inna sprawa, że nie mieliśmy wyjścia - ktoś to zrobić musiał, a za darmo nikt oprócz nas nie chciał.
    Co do cugu, to rzeczywiście było denerwujące. Problem zniknął, gdy ogień się rozhulał. A drewno trudno się rozpala, bo to resztki od stolarza - suche i dokładnie wyszlifowane na gładko.
    Będziemy wypalać smrodek.
    dominikams
    Niedawno Andrzej dzwonił do pana K. Nadal nie ma dla nas pompy , oczywiście winni są Szwedzi, którzy nie wysyłają zamówionych pomp. Szczerze mówiąc, guzik mnie to obchodzi, bo umowę podpisaliśmy już dawno i nie spodziewaliśmy się takiego numeru!!! Właściwie, to w tym tygodniu powinniśmy miec juz pompę zainstalowaną, bo tak się z p. Kuraszykiem umawialiśmy. PODOBNO w grudniu nasza pc POWINNA być. Uff, wkurzam się pisząc o tym, więc kończę temat.
    A co do Tarnavy, to de gustibus non est disputandum. Nie jest inna niż na zdjęciach. Po prostu Sparthermy bardziej mi się podobały, bo mają wieeelką, prostą szybę. A Tarnava nie. No ale jak się nie ma, (na to) co się lubi, to się lubi, co się ma... Pocieszam się, że Tarnava pasuje stylem do naszej (zaplanowanej) obudowy.
    jk69
    My wiedzą budowlaną zostaliśmy sprawiedliwiej obdzieleni. Wysiłkiem własnym też. Ja nie żądam uznania mojej przewagi, tylko dostrzeżenia mojego skromnego wkładu.
    msci
    Lampki zamrugają niestety na starych śmieciach zapewne , tym razem dzięki panu K. Wprowadzka do nieogrzewanego domu... Brrr!
    Do stanu używalności musieliśmy wracać ekspresem, bo w niedzielę trzeba było jechać do Opola.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  20. #240
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    SYLWKA

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    ja tez składam gratulacje i czytam, czytam. I uczę się i uczę.

Strona 12 z 919

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony