dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 501 z 919
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 18369
  1. #10001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Mnie ta ułomność rusza tylko od czasu do czasu w pewnych sytuacjach. Póki co czekam na zebranie w sprawie tej nowej szkoły (nie wybieram się, bo na razie chyba planują klasy 0 i 1, zobaczymy, czy drugą też) i decyzje zainteresowanych. Będę się martwiła, kiedy usłyszę, że otworzą od razu klasę 2 i że najlepsze koleżanki oraz koledzy Małgo tam pójdą.

    Pogoda się skiepściła - zimno, szaro i mokro.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #10002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Czekaj, wyjaśnij mi, co to konkretnie za szkoła, bo się z lekka zgubiłam.
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  3. #10003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Pewna prywatna szkoła ma zamiar otworzyć u nas filię. Kilka mam z klasy Małgo wspominało o tym z dużym zainteresowaniem. Trzy deklarowały, że na pewno przeniosą do niej dzieci. Biorąc pod uwagę powiązania towarzyskie, mam obawy, że w razie czego przeniesionych zostanie większość dzieci z tej klasy i to akurat te, z którymi Małgo się przyjaźni. Jako że obecna szkoła zachwycająca nie jest, wcale się nie dziwię entuzjazmowi tych, którzy będą mogli wybrać lepszą. Problem jest natury wyżej omówionej. No i druga sprawa, że na razie planują otwarcie tyko młodszych klas, więc nawet nie mam co pytać o pracę w tej szkole. Na razie zbyt desperacko jej nie szukałam, bo obecna szkoła oferuje dzieciom pobyt po lekcjach w świetlicy położonej w piwnicy i to bez możliwości wyjścia na podwórko nawet przy pięknej upalnej pogodzie - jeżeli rodzice pracują, to dzieci siedzą całe popołudnie jak szczury w piwnicy. Na podwórko nie wychodzą, bo "korytarze by zanieśli, a kto by po nich sprzątał?!" (odpowiedź pani woźnej) i "a kto by ich chciał tam pilnować" (odpowiedź pani wychowawczyni).
    No ale na razie czekam na wrażenia po spotkaniu informacyjnym tej prywatnej szkoły. A później zacznę szukać pracy w Biedronce albo Tesco...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  4. #10004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Dziękuję za wyjaśnienia, teraz mądrzejsza jestem!

    A z Biedronką i Tesco to już dowaliłaś ... może pomyśl o Kauflandzie ...!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  5. #10005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Kie u nas nie ma Kauflanda! A bilety miesięczne na busa drogie...

    Póki co nie panikuję, bo na razie to tylko takie gdybanie.

    Wero w Warszawie cały dzień (wróci wieczorem), Małgo drugą noc spędza u koleżanki, Magda zupełnie nie czuje się w roli jedynaczki - jazda bez trzymanki!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  6. #10006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Wero wróciła. Magda pojechała po nią z Andrzejem do Krakowa. Oj, chyba nie mogłaby być jedynaczką, chociaż czasem psioczy na siostry strasznie! O! Przypomniał mi się jeden odcinek "Rodziny zastępczej", w którym to Uleńka jest poddawana hipnozie w celu odkrycia, dlaczegóż to tak bardzo nienawidzi Jacka. Okazuje się, że to dlatego, że jest zazdrosna o siostrę, którą Jacek jej zabrał. Tak mi się jakoś skojarzyło z Magdą... A Andrzej zawsze wzdycha oglądając ten serial, jak to dobrze, że ja nie mam siostry...

    A tak w ogóle to pojawiła się pierwsza relacja z Chorwacji. Zapraszam.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #10007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    A Wero była na pokazie czy castingu??

    A Tesco macie??? Jeśli tak, to metropolia jesteście!!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  8. #10008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Wero była na zdjęciach. Casting ma dzisiaj w Krakowie. Obłęd!

    Mamy Tesco, ino takie malućkie! Ot, większy sklep spożywczo-przemysłowy. No ale jest jakaś alternatywa dla Biedronki. Grzecznie, bo oba na zadupiu. No ale tam się i tak jedzie po takie zakupy, które wygodniej do bagażnika wrzucać niż na plecach tachać.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  9. #10009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Może jednak spróbować w zawodzie lepiej? W końcu pensum 18 godzin i do tego możliwość ustawienia czasu pracy w tygodniu daje spore możliwości.

  10. #10010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    A może poszukaj w Krakowie ... Wiem, busy kosztują, konkurencja po zbóju ale może się okaże, że warto. I wcale nie mówię o Biedronce, Tesco czy innym Kauflandzie!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  11. #10011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Pewnie, że bym wolała w zawodzie i mam nadzieję, że do niego wrócę. Póki co, szkoła oferuje dzieciom po lekcjach pobyt w piwnicznej izbie bez prawa wyjścia na poziom gruntu. Skoro nie mam noża na gardle, to nie chcę tego fundować latoroślom. Acz kiedyś rozwiozłam po okolicznych szkołach cv i inne takie. Wszędzie były grzecznie przyjmowane i lądowały na odpowiedniej półce. Tylko w jednej szkole usłyszałam, że takich jak moje papierków mają już niezły stosik, w pozostałych było grzeczne "na razie nie potrzebujemy, ale zostawimy na wszelki wypadek". Dałam sobie czas do momentu, kiedy będę mogła dzieciom zawiesić klucze na szyjach i iść do pracy. Do tego czasu ma powstać (znaczy powstać to miała już cztery lata temu, ale bądźmy realistami) nowa szkoła, społeczna ale bez czesnego, dotowana przez gminę i mam cichą nadzieję, że mam szanse na pracę w niej. Natomiast, gdyby pojawiła się tu ta prywatna, to na pewno będzie miała świetną świetlicę, ale również na pewno nie otworzy od razu starszych klas (planują tylko 0-1 na początek), czyli na pewno pracy w niej nie znajdę i na pewno nie poślemy do niej Małgo, nawet, gdyby otworzyli od razu też 2 klasę. Obawiam się też, że może mieć wpływ na zaistnienie bądź nie tej społecznej, na którą tak liczę.
    Pensum 18 godzin to fajna rzecz, ale nierealna. Znaczy w szkole państwowej tak. Plus oczywiście okienka, bezpłatne zastępstwa i rady gogiczne, zebrania, szkolenia po południu i całkowity brak możliwości "ustawienia czasu pracy", spóźnienia się, wyskoczenia gdzieś, czy wyjścia minutkę wcześniej. Wszystko ma zady i walety - dla mnie zalety przeważają, bo po prostu lubię pracę w szkole. W szkole społecznej lub prywatnej nie obowiązuje karta nauczyciela i pensum 18 godzin (w takiej pracowałam), szkoleń jest więcej i trzeba być dyspozycyjnym dla rodziców, ale i tak pracuje się fajniej (w społecznej, w prywatnej nie mam pojęcia).
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  12. #10012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    W Krakowie bym nie chciała i to nie ze względu na koszty dojazdu, a czas. Wolę być jednak na miejscu. Póki dziecka nie będą piszczały z radości, że starych nie ma i chata wolna do popołudnia. Ja pamiętam, że baaaardzo lubiłam okres, kiedy moja mama była dyrektorką szkoły - szła do pracy rano, wracała późnym popołudniem, a ja już byłam nastolatką i lubiłam mieć wolną chatę. Jeszcze trochę - Małgo zacznie sama chodzić po Niepołomicach, wracać ze szkoły, chodzić na zajecia i wtedy będę mogła bez wyrzutów sumienia szukać pracy gdziekolwiek.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  13. #10013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Podsumowują, aktualnie doopa blada.

    Czytałam o tej świetlicy i ... trudno mi uwierzyć!! Przecież to można podciągnąć pod znęcanie się !
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  14. #10014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    tylko z pracą teraz jest tak, że trzeba ją łapać, jak się trafi a trafić się może za rok/dwa, jak teraz zaczniesz szukać. Teraz ci się nie śpieszy, to możesz wybrzydzać, ale rozglądać się warto, żeby kiedyś nie brać byle czego.. Zresztą sama wiesz.

  15. #10015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    No w sumie z wyboru, bo gdybym była drapieżnym rekinem biznesu, to bym dzieci do piwnicy wysłała i leciała do pracy zarabiać.

    A piwnica to fakt jest, bo w szkole sal brakuje i nigdzie indziej świetlicy się nie da urządzić. Tylko czemu nie mogą wyjść na podwórko chociaż w ładną pogodę? Dzieciaki w ogóle nie wychodzą na przerwy. No ale z argumentami wcześniej przytoczonymi nie da się dyskutować. Dlatego ja się pocieszam, że moje spędzają w szkole tylko tyle czasu, ile muszą, a potem spacerkiem wracają do domu.

    Niedawno czekałam na Małgo i zauważyłam, że ze świetlicy wyszła jakaś dziewczynka i siadła na schodach płacząc przeraźliwie. Nikt za nią nie wybiegł, więc się zainteresowałam, zapytałam, czy nie powinna być w świetlicy. Nie odpowiedziała, tylko wciąż zanosząc się płaczem wróciła. Poszłam za nią. Wcisnęła się w kąt pod wieszakami na korytarzu. Zwróciłam uwagę pani świetliczanki, że dziecko płacze - "a wiem, ona tak cały czas płacze" odrzekła ze stoickim spokojem nawet nie spojrzawszy na małą. Głos mi odebrało!
    I dlatego nie będą na razie rekinem biznesu.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  16. #10016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ewa, sama wiem, i dlatego rozwiozłam te papiery. Jeżeli coś się trafi, nie powiem "nie". Będę kombinowała jak koń pod górkę. Mam jednak nadzieję, że ta społeczna szkoła powstanie akurat, gdy Małgo dorośnie do samodzielności. Na to wygląda. A jeżeli nie, to odpowiednio wcześniej zacznę szukać bardziej stanowczo i może niekoniecznie dokładnie w zawodzie. Jestem realistką.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  17. #10017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Pamietaj, że będziesz musiała zacząć znowu jako stażystka, jeśli w zawodzie.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #10018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Jeżeli nawet, to w szkole społecznej nie musi to mieć takiego znaczenia, jak w publicznej. Tam nie ma karty nauczyciela.

    Mamy pasiastą pogodę - to słonko świeci, to deszczyk pada. Ziemia nadal mokra, a rano zmarznięta. Rozgrzeszyłam się na razie z prac ogródkowych.
    A poza tym lekko mi odbiło na skutek dokonywania rozbioru logicznego zdań dwukrotnie złożonych. Wolę wielokrotnie złożone ze zdaniami wtrąconymi i równoważnikami, ale dziecię oczęta otworzywszy niebieskie patrzyło na takowe jak cielę na malowane wrota. No to musiałam te dwukrotnie złożone tworzyć, co źle wpłynęło na moją psyche.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  19. #10019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Na moją psychę źle wpłynęło czytanie o zdaniach ...
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  20. #10020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Pierworodna właśnie czyni mi wyrzuty, ale nie wiem, o co jej chodzi. Mam sobie jakąś fajną trawę wziąć czy coś. Bo za bardzo pokręcona jestem i za bardzo mi odwala czasem, ale i za bardzo serio jeżeli chodzi o "jakieś głupie warunki i szkoła, szkoła, szkoła. No weź ty mama zawsze bardziej nie teges, jak już masz być nie teges, a nie tak, że jesteś nieteges, a jak już coś, to teges. No właśnie trawę, żebyś nie tegowała mi do szkoły. O Jezus mama odteguj się od szkoły i od warunkowania wyjazdu, bo mi wyjazd już przesunęłaś i jak przesunęłaś to nie powinnaś warunkować. Jezus, ty wszystko piszesz tak? Mam jakieś papiery w majtkach, to jest metka, weź ty się ogarnij, ogarnij się matko jedna ty, ty jesteś nienormalna. No psychozę masz jakąś teraz. W jakim dziale ty to piszesz? Weź ty się zastanów nad sobą no! Moja matka jest nienormalna. Jezus mama no kurde, ja ci każę pisać to wszystko? Weź tam napisz swoje komentarze to dopiero odpał będzie.Kupa. Pepe Pan Królik. Nie mam nic do gadania."
    Dziecko się zawstydziło i zamilkło.


    NIEPRAWDA!!!!!!!!!!!!!!

    To napisało dziecko.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

Strona 501 z 919

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony