dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 503 z 919
Pokaż wyniki od 10.041 do 10.060 z 18369
  1. #10041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś Zobacz post
    Mam zamiar podejść do pomocy społecznej i zaproponować ją komuś. Może się przyda. A jeżeli odpowiedzą, że nie chcą, to oddamy do sklepu kupując nową.
    Możesz się zdziwić. Ja mam piekarnik do oddania. Pani w kościele (u nas jest taka parafialna zbiórka i potem rozdają potrzebującym) powiedziała, ze nie wieźmie, bo ci, co ich stać na prąd, to chcą nowe, a tym, co ich nie stać - niepotrzebne.

  2. #10042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Właśnie otworzyłam pocztę i ciśnienie mi skoczyło!
    Przez trzy dni uczniowie świeckiej szkoły w świeckim (q...wa) państwie mają mieć rekolekcje. Idą na nie po trzeciej lekcji na godzinę 11.00. Rekolekcje kończą się o 11.35 i dzieci wracają do domów lub do świetlicy. W poniedziałek dzieci tracą basen, który powinien zacząć się o 12.00, więc właściwie mogliby zdążyć na niego po rekolekcjach. We wtorek lekcje powinny się skończyć o 12.30, czyli jeszcze na ostatnią mogliby zdążyć. W środę powinni skończyć o 13.35, więc po rekolekcjach mogliby wrócić jeszcze na dwie lekcje do szkoły.
    Pomijając wq...jący fakt, że idą do kościoła w ramach świeckich lekcji, ja się pytam, czemu nauczyciele mają z tej okazji kilka godzin wolnego?! Jakim prawem nie odbędzie się wiele w skali całej szkoły lekcji zupełnie bez powodu?! No niech mi ktoś powie, że to po to, żeby dzieciaki w wieku 6-9 lat mogły spokojnie przemyśleć temat nauczania!!!
    Q...wa, tra s...lać z tego kraju!!! Dla mnie za późno, ale młode sama wywalę!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  3. #10043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ewa, u nas ludzie mniej wybredne, bo przekazałam pomocy społecznej pralkę z mieszkania mojej babci (oczywiście na chodzie była) i trochę mebli używanych. Wzięli.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  4. #10044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Jeszzce do rekolekcji należy u nas dolożyć brak lekcji z powodu próbnych egzaminów klas trzecich (3 dni) a potem ostatecznych egzaminów i jeszcze coś się znajdzie.

  5. #10045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    O ile brak lekcji z powodu egzaminów jest wpisany w siatkę godzin z góry, o tyle odwołanie lekcji po rekolekcjach moim zdaniem nie ma ŻADNEGO uzasadnienia. Między innymi z powodu dni straconych przez uczniów młodszych klas z powodu egzaminów klas najstarszych, rok szkolny kończy się dopiero w ostatni piątek czerwca (dawniej wolny był już ostatni tydzień czerwca).
    Po pierwsze - dlaczego w teoretycznie świeckim państwie dzieci chodzą na rekolekcje w ramach lekcji przedmiotów innych niż religia?
    Po drugie - dlaczego odwołuje się lekcje po rekolekcjach, chociaż nie ma to żadnego uzasadnienia?
    Przy czym pierwsze pytanie dotyczy systemu, drugie zaś konkretnej szkoły.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  6. #10046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Cześć,
    Agduś, to ja Ci powiem inną rzecz: moja 1-klasistka ma 2x w tygodniu lekcje religii, z czego od początku roku rzadko zdarzyło się zeby te lekcje faktycznie się odbyły, najczęściej są odwoływane bo pani katechetka jest chora albo coś innego. Kiedy pytałam, czemu nie ułożyli planu tak by dać lekcje w-f (który jest tylko raz w tygodniu) albo chociaż angielski- nikt nie znał odpowiedzi...Za co płacą tej katachetce?? nie wiem do dziś, bo dzieciaki odwołane lekcje spędzają na świetlicy..

  7. #10047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś Zobacz post
    Po pierwsze - dlaczego w teoretycznie świeckim państwie dzieci chodzą na rekolekcje w ramach lekcji przedmiotów innych niż religia?
    Po drugie - dlaczego odwołuje się lekcje po rekolekcjach, chociaż nie ma to żadnego uzasadnienia?
    Przy czym pierwsze pytanie dotyczy systemu, drugie zaś konkretnej szkoły.
    No to ja Ci ciśnienie jeszcze bardziej podniosę...
    U nas na wsi dzieci wcale przez 3 dni rekolekcji do szkoły nie idą jeno do kościoła od 9 do 12...
    I CO WAĆPANI NA TO???

  8. #10048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ja na to, że gdyby rodzice się zbuntowali, to by lekcje musiały być. Widać tak wszystkim odpowiada.
    Długo się zastanawiałam, czy coś z tym zrobić. Dzwoniłam do kuratorium i dowiedziałam się, że jeżeli napiszę maila, to oni zadziałają, bo lekcje po rekolekcjach powinny się odbyć normalnie. Potem zaczęłam się zastanawiać - basenu już i tak nie uratuję, bo zanim zaczęliby działać, nasza klasa poszłaby do domu (mają dzisiaj tylko trzy lekcje) i nie zdążyliby zapowiedzieć dzieciom, żeby przyniosły stroje na basen. W efekcie wróciliby do szkoły i mieli normalną lekcję. Po drugie, dzieci już się zdążyły ucieszyć, że przez trzy dni wcześniej kończą lekcje i spotkałby je zawód, gdyby się okazało inaczej, a na lekcjach w pozostałych dniach mi nie zależy. Z drugiej strony - odpuścić sobie taką piękną możliwość namieszania naszemu dyrowi... Ostatecznie wybrałam dobro, a dokładniej przyjemność, mojego dziecka. Jeżeli komuś sprawi problem fakt, że musi odebrać swoje dziecko wcześniej ze szkoły, to niech działa. Wciąż jednak żal mi tej utraconej szansy...

    Jaka piękna pogoda!!! Upał wręcz dzisiaj był! W samej bluzce latałam po polu i ciepło mi było.
    A teraz mam lekki nadmiar dzieci z czego jedno nadmiarowe zostanie na noc.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  9. #10049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    U mojej córci też się zdarzały 3 dni bez lekcji w ogóle, w podstawówce - nam było z tym dobrze, bo na religię i tak nie chodziła, więc miała wolne. Ale masz Agduś rację - to wqur...ące! Karla w poniedziałek straci angielski i polski, we wtorek chemię i niemiecki a w środę, 21 marca czyli w dzień, w którym wszystkie szanujące się roczniki rozłaziły się na wagary też są rekolekcje. A właśnie, pomysł z przebraniem za zakonnice i księży upadł ... ciało (sic!) pedagogiczne szkoły (podejrzewam, że w osobie pani dyrektor) stwierdziło, że klasy mają się ubrac w zielone kolory i ta klasa, która w tym zielonym przeważy w nagrodę posadzi kilka drzewek! No wzruszające!!! Jakkolwiek nie jestem przeciwniczką sadzenia drzewek, broń Boże, to jednak ta decyzja wprawiła mnie w osłupienie! Dzieciaki się chyba wypną i albo nie pójdą do szkoły w ten dzień - mało prawdopodobne - albo po prostu nie przebiorą się w zielone łaszki. Moja i tak miałaby problem, bo nic zielonego nie ma!!

    Ten kraj jest nieźle popier...olony!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  10. #10050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    to raczej pani dyrektor jest nieco infantylna. Pomysło moze by przeszedł w podstawówce, ale w gimnazjum już wywoła smiech

  11. #10051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Dzisiaj św Patryka. Dziewczyny chciały się ubrać na zielono. Wero - bo zielonych tego dnia nie pytają, Małgo - bo ma sentyment do Irlandii po przedszkolnym programie i występie rodziców w inscenizacji baśni irlandzkiej, Magda - do towarzystwa siostrom. Wero miała zieloną bluzkę i mniej-więcej zieloną spódnicę. Małgo musiałam założyć zbyt krótką sukienkę, z której dawno wyrosła i legginsy (różowe, ale pasujące), coby sukienka udawała tunikę, Magda poszła w oliwkowej sukience. Bo w sklepach dla dzieci nie ma zielonych, żółtych i innych wesołych kolorów! Już kilka razy szukałam żółtych i zielonych (nie oliwkowych czy khaki) ciuszków i nie było! Jeżeli modne jest połączenie różu z brązem, to we wszystkich sklepach jest różowo i brązowo. Można ostatnio nabyć ciuszki różowe (zawsze), wszelkie odcienie oliwkowe i khaki, czarne, białe lub kremowe (nie zawsze) i ostatnio fiolety, ale to głównie kurtki zimowe.

    Małgo straci basen i jedyny w tygodniu WF. Innych lekcji mi nie szkoda, bo nadrobią spokojnie - czegóż oni się tam uczą w tej pierwszej klasie... Magda wczoraj nic nie wiedziała, a dzisiaj nie zdążyłam jej wypytać, bo miała basen, szkołę muzyczną i astronomię, a teraz ogląda jakiś film z Małgo i jej koleżanką, która przyszła na nocowankę. Wero jeszcze nic nie wie o rekolekcjach. Pewnie będą mieli później.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  12. #10052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    to raczej pani dyrektor jest nieco infantylna. Pomysło moze by przeszedł w podstawówce, ale w gimnazjum już wywoła smiech
    Na pewno. Ja bym się nie zdziwiła, gdyby uczniowie się umówili i przyszli na przykład wszyscy ubrani na czarno albo... fioletowo.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  13. #10053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Mają się dogadać w poniedziałek na wychowawczej. Wychowawczyni też chyba zachwycona nie była zmianą pomysłu.
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  14. #10054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Powinni wybrać inny kolor w ramach protestu. A najlepiej - każda klasa inny kolor. Wesoło by było.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  15. #10055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza Zobacz post
    A właśnie, pomysł z przebraniem za zakonnice i księży upadł ...
    Ten kraj jest nieźle popier...olony!!!
    Tego się niestety spodziewałam.... a szkoda...

    Cytat Napisał Agduś Zobacz post
    Powinni wybrać inny kolor w ramach protestu. A najlepiej - każda klasa inny kolor. Wesoło by było.
    zabrzmiało buntowniczo... i dobrze...

  16. #10056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Myśmy kiedyś mieli się ubrać na czarno w dniu obowiązkowego pochodu pierwszomajowego (tak, taka stara jestem, że na pochody obowiązkowo chodziłam). Rodzice speniali i zabronili. A szkoda - fajnie byśmy wyglądali, a co by mogli zrobić gówniarzom z podstawówki?
    W LO załatwiałam lewe zaświadczenie,że reprezentowałam klub jeździecki. No w sumie... bryczkę myłam przed pochodem.
    Ostatnio edytowane przez Agduś ; 17-03-2012 o 17:13
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  17. #10057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ufff! Będę miała jutro zakwasy!
    I tak rozsądna byłam, że szok, bo rękawiczki założyłam i bąbli nie mam.
    Grabiłam, grabiłam, grabiłam... i nie skończyłam. A mnie się, jak zwykle, wydawało, że szybko wszystko zgrabię a potem jeszcze coś zdążę zrobić. Plany miałam bogate. No ale jeszcze musiałam wcześniej stare liście truskawek usunąć, bo nie wszystkie zdążyłam jesienią. No ale ogródek wygląda o wiele lepiej.

    A pogodę mieliśmy szokującą. Wyszłam w długich spodniach, ale szybko wróciłam do domu po krótkie, coby nie popełnić powtarzanego wcześniej błędu i zacząć opalać nogi od razu, żeby później nie świeciły bielą na tle opalonej reszty. I bluzkę bez rękawów założyłam.
    Najlepsze były moje starsze córki. Poszły do miasta w letnich sukienkach, takich na ramiączkach i z gołymi nogami oczywiście. Zastanawiałam się, ilu ubranych w zimowe kurtki ludzi zszokują. No podobno gapili się na nie, ale Wero skwitowała "to ich problem". Dobrze, że Magda ma okazję pouczyć się od starszej siostry, bo ona się strasznie przejmowała kiedyś tym, co powiedzą inni. Teraz coraz mniej się przejmuje.
    Poszły do miasta po... jedenaste zwierzątko. Od dzisiaj mamy chomiczkę syryjską imieniem Grzybek. Nietypowa jest, bo po pierwsze dzienna (całe popołudnie biegała po klatce i wcale nie właziła do domku na drzemkę), po drugie strasznie gadatliwa. Trochę dzika, ale to się da zmienić.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  18. #10058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    u nas też było ciepło, ale nie aż tak. Jednak polarek się przydał.
    A chomiczka mieszka z innymi? To muszą mieć wrażenie, że ona dziwna jest

  19. #10059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    U mnie też było lekko chłodno, później jednak zrobiło mi się gorąco, bo z grządkami walczyłam. Zmęczyłąm się, qurna!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  20. #10060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Za to dzisiaj odpoczywałam. Zakwasów nie mam! A pogoda dopisała. Było nieznacznie chłodniej niż wczoraj. Tak na krótki rękaw, a nie sukienkę na ramiączkach.
    Byliśma w Krakowie. Najpierw chcieliśmy zobaczyć pokonkursową wystawę samolotów (nasz czyli klasy Magdowej zdobył wyróżnienie), ale okazało się, że było wręczenie dyplomów, a wystawy niet! No to pojechaliśmy sobie do Mangghi, coby się odchamić na wystawie drzeworytów japońskich z górą Fuji jako motywem przewodnim. No i pospacerowaliśmy trochę - jakie tłumy nad Wisłą były, to szok po prostu!!! Zaparkowaliśmy w dzielnicy mojego dzieciństwa, w której moi dziadkowie mieszkali. Dziecka zgłodniały, więc weszliśmy do czegoś, co rozbawiło nas reklamą "tradycyjny smak", "zapiekanki", "hotdogi"... A okazało się, że to było magiczne miejsce z nienaszych czasów! W maleńkim pomieszczeniu (pewnie pokoik jakiegoś mieszkania) pan robił te zapiekanki chyba rzeczywiście "domowe". Pomalutku, bez rutyny, bez zbędnego pośpiechu, pozwalając dowolnie wybrać dodatki, wykonując mnóstwo zbędnych ruchów przygotował dla dzieci dwie zapiekanki i hotdoga. W pierwszej chwili zaczęło mnie to irytować, a potem uległam magii tego miejsca i uznałam, że pan podciągnął sprzedawanie zapiekanek do rangi sztuki. Trzeba tylko odrzucić to nasze zabieganie, zagonienie, wieczny pośpiech i pozwolić na... powolność, celebrowanie każdego ruchu.
    Zresztą cała ta dzielnica jest prawie jak z mojego dzieciństwa. Jedynie samochodów zaparkowanych na chodnikach przybyło, no i sklepy się zmieniły. Ale ten pan był właśnie z tamtych, a może nawet dawniejszych czasów. I w dodatku polewał zapiekanki ketchupem i innymi sosami Pudliszek. Mógł kupić tańsze, gorsze, pełne konserwantów ketchupy zawierające 30% pomidorów, ale nie - miał takie całkiem porządne.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

Strona 503 z 919

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony