dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz76

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Drzwi garażowe pod podłogą w bloku. POMOCY

    Witam

    Kupiłem 5-cio letnie mieszkanie na parterze w bloku. Pod moimi oknami jest wjazd do garażu podziemnego. Niestety zaaferowany nowym mieszkaniem nie pomyślałem że hałas jaki dociera podczas otwierania/zamykania drzwi segmentowych będzie aż tak dotkliwy.

    Prosze może ktoś już borykał się z takim problemem?
    Co mogę spróbować zrobić?
    Może jakieś smarowanie lub wygłuszenie mieszkania?

    dodam że blok jest spółdzielczy i jeszcze nie byłem w spółdzielni z tą sprawą

    Pozdrawiam
    Mariusz

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj Mariusz,
    Z problemem zwróć się do spółdzielni.
    Prawdopodobnie problemem są drgania i rezonanse napędu bramy oraz samej konstrukcji bramy przenoszone na konstrukcję budynku, a w szczególności Twojego mieszkania. Rozwiązaniem jest wibroizolowanie konstrukcji napędu i bramy od konstrukcji budynku. Śmiem twierdzić że dalsza właściwa konserwacja bramy pozwoli na jaj cichą eksploatację. Pomysł z gumowymi podkładkami jest OK, ale i tu pojawia się ale ... bo niewłaściwie dobrana izolacja może spowodować zwiększenie drgań i pogorszenie Twojego klimatu domowego.
    Są dwa rozwiązania:
    1) eksperymentalne dobranie odpowiedniej podkładki gumowej (materiał i wymiary)
    2) dobór izolacji na podstawie wizji lokalanej i pomiarach poziomu dźwięku i drgań - rozwiązanie dla eksperta.
    Pozdrawiam
    Bartek
    dB systemy dźwiękowe bartek zdeb
    akustyka, elektroakustyka, wibroakustyka, pomiary akustyczne, symulacje komputerowe, projekty, DSO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony