dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie

    Mam pytanie,

    Czy do warunków zabudowy a potem pozwolenia na budowę
    będzie mi potrzebny wypis z księgi wieczystej, czy
    wystarczy sam akt notarialny. Sami wiecie wpis do księgi
    wieczystej trochę trwa.

  2. #2

    Domyślnie

    do pozwolenia tak, ale trwa to coś tydzień czasu i załatwia notariusz.

    Pzdr.

  3. #3

    Domyślnie

    Mnie wystarczył akt notarialny

    _________________


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: musso dnia 2003-02-21 19:12 ]</font>

  4. #4

    Domyślnie

    Akt notarialny nie jest dokumentem potwierdzającym władanie nieruchomością, a taki jest wymagany (ta sama nieruchomość mogła np: być sprzedana tego samego dnia wielokrotnie u różnych notariuszy). Nieruchomością włada ten, którego wpis do księgi wieczystej został dokonany najwcześniej i swoich praw nie zbył. Co nie oznacza, że nie zdażają się odstępstwa od tego, i dla przyspieszenia procedury uznaje się akt, choć jest to nieformalne. Prawnik by to może lepiej wyjaśnił

    Pzdr.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki,
    Zorientuję się u osoby która będzie rozpatrywać pozwolenie na budowę.

  6. #6

    Domyślnie

    Dowodem stwierdzającym prawo do dysponowania nieruchomością może być też wypis z ewidencji gruntów - pobiera się go w wydziale katastralnym.
    Pozdrawiam Marek

  7. #7

    Domyślnie

    Problem jest tylko jeden, Informacja z rejestru gruntów (wypis i wyrys) jest dokumentem wtórnym, tworzonym w oparciu o KW.

    Pzdr.

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo różnie w różnych urzędach jest to traktowane.
    Mieszkam w Trójmieście i tam dokumentem stwierdzającym prawo do dysponowania nieruchomością jest wpis do ksiąg wieczystych (odpis skrócony z kw).Nawet do zgłoszenia wymiany okien musiałam to dołączyć.
    Ogólnie wpisy do KW długo trwają (ok. 10 miesięcy) w różnych miastach różnie. Osobiście zrobiłam tak : poszłam do Sądu, dowiedziałam się w sekretariacie Wydziału KW w którym pokoju urzęduje sędzia zajmujący się wpisami i poszłam do niego z zapytaniem co powinnam zrobić aby takiego wpisu dokonano szybciej, ze względu na moją (i tu uzasadnienie) sytuację.
    W ciągu 10 dniu było po problemie. Inni czekali 10, 11 miesięcy albo i dłużej.
    Możesz, niezależnie od tego, zanieść kopię aktu notarialnego
    do wydziału geodezji (tam, gdzie wydają wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów), aby już Ciebie do tej ewidencji wpisali
    "warunkowo" (zanim dostaną dokumenty z sądu).Jest to bardzo ważne, abyś został tam uwidoczniony.
    pozdrowienia - Ania

  9. #9

    Domyślnie

    I to jest właśnie polski folklor, czego doświadczyliśmy i nikomu nie życzymy !
    cyt.
    "Bardzo różnie w różnych urzędach jest to traktowane. " BRRR....

    Karina

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony