dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zyon

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    8

    Domyślnie Jakiej firmy piec na wegiel?

    Witam! Od okolo miesiaca buszuje po internecie i probuje sie dowiedziec ktory piec jest najlepszy. Potrzebuje piec na wegiel z dolnym spalaniem, z elektronika, o mocy okolo 20KW (do ogrzania 150m2)

    Ktora firma jest lepsza: Zebiec, Per-eko, Ogniwo, Zywiec?
    A moze nie ma az takich roznic w dzialaniu. Chodzi mi o to, aby pozniej nie zalowac zakupu.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Nie ma złych kotłów. Są tylko złe ręce użytkownika.
    Przeczytaj przed zakupem DTR-kę kotła. Jeżeli spełnisz wymagania tam stawiane, to kupuj ten który się Tobie podoba.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Z tych co wymieniłeś tylko ogniwo zasługuje na uwagę.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zyon

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Czytajac o tych wszystkich piecach zauwazylem, ze niektore piece maja pojemnosc wody np. 43L, a sa tez takie co maja ta pojemnosc prawie 3x wieksza. Co jest lepszy? Wieksza czy mniejsza pojemnosc?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Większa.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Im wiekszy zład instalcji tym wieksza stabilnośc -dłuższe nagrzewanie - wolnijesze chłodzenie. Zalecam jak najwięcej wody w piecu.

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zyon

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    A co myslicie o firmie Viadrus? Warto dolozyc pare zlotych i kupic zeliwnego Herculesa U22?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Warto - ale ja i tak zastanowiłbym sie nad dolnospalającym kotłem.
    Co do herkulesa u22 mój ojciec ma go juz 4 rok nie narzeka piec chodzi bez zarzutu. Chwali sobie ten kocioł.
    Ale dzis nadchodzi era kotłow dolnospalajacych parujacych na wyciągu - a herkules pracuje na nadmuchu.

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  9. #9

    Domyślnie

    A ja polecam DAKON DOR dobry kocioł i dobra cena.
    U mnie 3 zimy i jestem bardzo zadowolony.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam Viadrusa - również nie narzekam. Kotły (poza Zębcem) są OK. Przy wyborze zwracaj uwage na dostępność serwisu!!!!!!!!! (czyt. jak blisko mają do Ciebie). Bo możesz się na tym przejechać. A instalator to nie serwis .

  11. #11

    Domyślnie

    A jaki zasobnik na wode polecacie?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zyon
    A co myslicie o firmie Viadrus? Warto dolozyc pare zlotych i kupic zeliwnego Herculesa U22?
    Ten kocioł, to stare nasze poczciwe Camino. Jest to kocioł przystosowany do spalania koksu. Mówienie o tym, że jest to kocioł wielopaliwowy, jest delikatnie mówiąc nieuczciwe. Przez 120 lat był kotłem tylko i wyłącznie na koks.
    W kotle gazowym jak się uprę to spalę garść węgla i napiszę, że jest wielopaliwowy.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    Janussz ma racje-popieram.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zyon

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ten kocioł, to stare nasze poczciwe Camino. Jest to kocioł przystosowany do spalania koksu. Mówienie o tym, że jest to kocioł wielopaliwowy, jest delikatnie mówiąc nieuczciwe. Przez 120 lat był kotłem tylko i wyłącznie na koks.
    hmm... to jakie konsekwencje poniose palac w nim weglem?

    Z tego co sie dowiedzialem Viadrus Hercules U22 to piec z gornym spalaniem. Czy istnieje mozliwosc, by dosypywac do niego paliwo bez calkowitego wygaszenia?

  15. #15

    Domyślnie

    Janusz nie ma racji ,ponieważ taki sam kocioł polskiej firmy Kielar ma 4 kanały nadmuchowe od góry i można w nim zapalić od góry również.jak w dawnym piecyku oszczędnościowym .Zyskujemy na czasie palenia i sprawności natomiast tracimy na mocy kotła. Dlaczego w kotle żeliwnym wymyślonym notabene dla koksu ,po dzisiejszych modernizacjach nie można palić wszystkimi paliwami stałymi? Twierdzę ,że mozna z bardzo dobrymi wyniklami.Powracając do Wiadrusa i inych kotłów żeliwnych to Kielar pod względem inowacyjności i jakości jest poza konkurencją ,jężeli ktoś nie wierzy proszę sprawdzić naocznie

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zyon

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Czyli ten Kielar-Eco jest lepszy od Viadrusa? Co jest w nim lepsze?

    Aha... i ponawiam pytanie (bo jestem w tym zielony) czy w takim Viadrusie czy Kielarze mozna dorzucac wegla bez wygaszania?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zyon
    Ten kocioł, to stare nasze poczciwe Camino. Jest to kocioł przystosowany do spalania koksu. Mówienie o tym, że jest to kocioł wielopaliwowy, jest delikatnie mówiąc nieuczciwe. Przez 120 lat był kotłem tylko i wyłącznie na koks.
    hmm... to jakie konsekwencje poniose palac w nim weglem?

    Z tego co sie dowiedzialem Viadrus Hercules U22 to piec z gornym spalaniem. Czy istnieje mozliwosc, by dosypywac do niego paliwo bez calkowitego wygaszenia?
    Konsekwencje?

    Finansowe. Po pierwsze. Ze względu na górne spalanie, kocioł tego typu ma sprawność rzędu 30-40%. Tylko na koksie jako paliwie już odgazowanym, można podnieść sprawność do 60-70%.
    Po drugie. Częste podkładanie opału.
    A po trzecie. Brak możliwości utrzymywania stałej temperatury pracy kotła.

    Nie trzeba wygaszać. Opał ma być tylko dość gruby. Tzn. nie trociny, nie miał węglowy, gdyż zagasisz palenisko.

    Ma też zalety. Przy prawidłowej obsłudze jest nie do zdarcia.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zyon

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janussz
    Konsekwencje?

    Finansowe. Po pierwsze. Ze względu na górne spalanie, kocioł tego typu ma sprawność rzędu 30-40%. Tylko na koksie jako paliwie już odgazowanym, można podnieść sprawność do 60-70%.
    Po drugie. Częste podkładanie opału.
    A po trzecie. Brak możliwości utrzymywania stałej temperatury pracy kotła.
    Czyli takie Ogniwo z dolnym spalaniem byloby lepsze? Co bys ostatecznie radzil kupic? Decyzje musze podjac w ciagu najblizszych kilku dni .

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADAMOS48
    Janusz nie ma racji ,ponieważ taki sam kocioł polskiej firmy Kielar ma 4 kanały nadmuchowe od góry i można w nim zapalić od góry również.jak w dawnym piecyku oszczędnościowym .Zyskujemy na czasie palenia i sprawności natomiast tracimy na mocy kotła. Dlaczego w kotle żeliwnym wymyślonym notabene dla koksu ,po dzisiejszych modernizacjach nie można palić wszystkimi paliwami stałymi? Twierdzę ,że mozna z bardzo dobrymi wyniklami.Powracając do Wiadrusa i inych kotłów żeliwnych to Kielar pod względem inowacyjności i jakości jest poza konkurencją ,jężeli ktoś nie wierzy proszę sprawdzić naocznie
    Ależ Adamosie.
    Ja mówię o Herkulesie, a Ty o innej konstrukcji. Nie znam Kielara, a Herkulesa znam, gdyż stał u mnie dwa lata i z ceny 2500, spadł do 1500 a i tak nie znalazł nabywcy. Został oddany dla dostawcy.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Zyon
    moje podejście do sprawy jest takie.
    Kocioł najgorszy z dolnym spalaniem jest lepszy od najlepszego z górnym.
    Jak to już wiem, to dalej nie ma już złych kotłów jak pisałem.
    Nawet ten z górnym byłby do przełknięcia pod warunkiem palenia w nim koksem.
    Stojąc przed kotłem zwróć u wagę na:
    Zasyp paliwa-drzwiczki. Będziesz korzystał z tego tysiące razy, a więc czy są wygodnie usytuowane.
    Pojemność komory zasypowej. Czy nie będziesz musiał biegać co chwila, aby podłożyć.
    Wyczystki kotła. Jak ten kocioł czyścić? Czy nie będzie problemów.

    I to chyba najważniejsze punkty. Reszta to kosmetyka, mniej ważna.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony