dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 502 z 1187
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 23724
  1. #10021
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    ragazza zapewne przyczyną jest kolor...mogę przyjąć do wiadomości, że na białych matowych paluchów nie widać, tak samo jak na białym lakierze. Ale na moim matowym pamaranczowym paluchy i nie tylko było widać i co gorsza nie dało ich się usunąć.

    Dla przykładu boki mojej kuchni mam matowe-kolor grafit, każde przeciągnięcie szmaty zostaje, widać wszystko. To samo na szafie w przedpokoju, fornir wenge, porażka - nigdy więcej. Natomiast u córki białe meble, matowe Ikea i tam oczywiście nic nie widać.

    Dużo zależy jak nie wszystko od koloru. Ale w lakierze każdy kolor jest dobry. Przynajmniej dla mnie, Chciałabym mieć wszystkie meble w lakierze.

  2. #10022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar pasie
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    10.475
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    265

    Domyślnie

    ja podzielam zdanie co do lakieru białego - nic na nim generalnie nie widać - tylko pod światło, czasami a i to szybko się czyści ale zupełnie inaczej jest z czarnym lakierem, przynajmniej z tym z którym miałam do czynienia, baaardzo szybko się brudził - ale i szybko czyścił a z białego mdf a dokładnie z moich drzwi dużo gorzej wszystko schodzi
    Piszę / Gadam
    1%
    Mieszkamy od grudnia 2010


  3. #10023

    Domyślnie

    Dokładnie mat matowi nie równy, zależy jaki materiał, teraz mam w kuchni jakąś okleinę czy coś takiego, czyści się fatalnie. Moja przyszła kuchnia jest w większości w białym lakierze ale część w szarym perłowym. Specjalnie wzięłam ten perłowy bo macałam próbki w sklepie i nic na tym nie widać, na szarym lakierze bez tej perły widać było paluchy, niestety. Monika ja tak jak ty uważam, że im mniej chemikaliów tym lepiej, pod każdym względem
    basia228

  4. #10024

    Domyślnie

    a ja mam czarną kuchnię na wysoki połysk i generalnie tak jak mówi pasie widać odbite paluchy ale wytarcie ich zajmuje minutkę. Płyn do szybek i sucha szmatka lub ręcznik papierowy i po kłopocie. Nie wiem czy warto rezygnować z wymarzonego koloru i struktury mebli tylko ze względu na kilka minut w tygodniu, które poswięcisz na machnięcie szmatką po swoich pięknych mebelkach Dla mnie to "czysta" satysfakcja z ich pogłaskania a dodam, że do czyściochów nie należę.

  5. #10025

    Domyślnie

    Już kiedyś to pisałam ,ale jestem również bardzo zadowolona z lakierowanych frontów(mam bordowe) są łatwe w czyszczeniu ,a najlepsza jest szmatka z microfibry taka gładka "do luster" z jana niezbędnego,tylko zmoczyć wodą i super czyściutkie:)

  6. #10026
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Cytat Napisał ragazza Zobacz post
    [B]

    Edit: moje fronty to właśnie mdf lakierowany na matowo, a uchwytów nie mam w ogóle
    uchwyty masz UKW 5 lub UKW16 lecz o tym nie wiesz

  7. #10027
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Cytat Napisał ragazza Zobacz post


    Niestety nie mam pojęcia gdzie firma, która robiła mi kuchnię kupowała tę płytę, może poszukaj w necie... płyta jest firmy Egger, ciemny beton.
    No i u mnie sprawdza się na razie bez zarzutu, ale użytkuję ją od niedawna.
    Nazwa wystarczyła. Już znalazłam. Są ciemne i jasne.
    Dzięki bardzo

  8. #10028
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Jak dla mnie lakierowane w polysku fronty - rewelacja

  9. #10029

    Domyślnie

    a ja właśnie zrobiłam test - pacnęłam łapą, lekko uświnioną, bo mięsko przygotowywałam, na moje paskowane szafki (lakierowany mdf z naklejanymi matowymi mdfowymi paskami) i potraktowałam je mikrofibrową lekko wilgotną szafką. smugi nie zostają ani na lakierze, ani na macie. mat wolniej schnie. natomiast faktycznie przed przetarciem - odcisk na macie był jakby bardziej widoczny z daleka.

  10. #10030

    Domyślnie

    Dziękuję wam wszystkim za tak ciekawe i pomocne wypowiedzi . Przeczytałam z wielkim zaciekawieniem bardzo mnie wasze argumenty przekonują ,szczególnie snaker 660 i wawrzyn 105 bo macie ciemne fronty i z tego co czytam nie jest tak źle,zdaję sobie sprawę że przeciwnicy też są ,ale jest ich mniej .Praktycznie byłam już zdecydowana,ale po waszych opiniach w tym tygodniu zamawiam ! : może za miesiąc też się pochwalę swoją kuchnią trzeba spełniać swoje marzenia

  11. #10031

    Domyślnie

    [QUOTE=ragazza;4507774]nie wiem czy jest się czym chwalić i kuchnia to chyba nie jest tylko mały aneks, ale jestem ciekawa komentarzy (brakuje jeszcze cokołów)

    Ragazza,
    Sama dobrze wiesz, że jest czym więc już nie przesadzaj z tą skromnością. Kuchnia wyszła bardzo ładnie a wszelkie komentarza w Twoim dzienniku same o tym "mówią". Ludzie, którzy wklejają swoje zdjęcia robią to nie tylko po to aby uzyskać komentarze ułatwiające dobór dodatków i inspirujących uwag, ale również po to aby się pochwalić. Czyż nie?

  12. #10032
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danka01 Zobacz post
    byłam już zdecydowana,ale po waszych opiniach w tym tygodniu zamawiam ! : może za miesiąc też się pochwalę swoją kuchnią trzeba spełniać swoje marzenia
    proponuję nadzorować etap powstania kuchni fotkami . może być przydatne , aby nie było rozczarowania
    Ostatnio edytowane przez ANSE72 ; 22-01-2011 o 14:57

  13. #10033

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13 Zobacz post
    Ilona masz rację. Oczywiście mat matowi nierówny. Moja mama ma najtańszą kuchnię z brw. Mat ale taki jakby struktura drewna i tam faktycznie nic nei widać. Nie wiem czy kiedykolwiek czyściła fronty.
    My natomiat mieliśmy gładki pomarańcz, chyba jakąś folię lub okleinę - nie wiem. Wiem tylko, że to był koszmar.

    A fronty lakierowane nie mają żadnych wad.
    A ja widzę jedną, taką malutką - lubią się rysować i żeby nie było, że ślepy o kolorach gada, to nadmienię, że sama w kuchni mam czarny wysoki połysk plus fornir w półmacie
    Dziennik i komentarze to już historia

  14. #10034

    Domyślnie

    Witam
    Przeglądam ten wątek od jakiś 3 tygodni i jestem jeszcze w połowie a cały czas myślę o mojej kuchni, a raczej aneksie kuchennym otwartym na salon (28 m2), ale postanowiłem Was podpytać, a mianowicie:
    Mam już jakiś zarys w głowie i na kartce jak bym to widział. Myślę o tym aby zabudowa z płytą i zlewem była schowana, a duża zabudowa (lodówka zabudowana, piekarnik i mikrofala) kończyła by sie na połowie otwartej ściany na salon. Jena osoba uznała że powinienem zrobić tak aby większa zabudowa była schowana a zabudowa typu zlew i płyta otwarta na salon z półkami podwieszanymi nad tym, tak sobie myślę e garnki w zlewie i garnki na płycie powinny schowane z pola widzenia
    Waszym zdaniem jak by to dobrze wyglądało, jak radzicie ??

  15. #10035
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Beata1164
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Pochwalę się też moją kuchnią- zamówiona była na wymiar i prawdopodobnie pójdzie z nami do nowego domku (niestety będzie musiała być inaczej ustawiona ze względu na inne wymiary w nowym domu)










  16. #10036

    Domyślnie

    thewizzo - machnij wizualkę w jakimś darmowym programie i wrzuć tutaj. Mamy tu wątek o projektowanych kuchniach. Zapraszamy
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  17. #10037
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maro_ka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    My postawiliśmy na biały lakier. Dodatkowo żeby zwiększyć ilość blatu roboczego zdecydowaliśmy się na wyspę. Projekt kuchni zrobiliśmy sami.
    Kuchnia zamawiana w popularnym sklepie.

    Oświetlenie szyby + podświetlony wzór robiłem sam od początku do końca


  18. #10038
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Cytat Napisał maro_ka Zobacz post
    My postawiliśmy na biały lakier. Dodatkowo żeby zwiększyć ilość blatu roboczego zdecydowaliśmy się na wyspę. Projekt kuchni zrobiliśmy sami.
    Kuchnia zamawiana w popularnym sklepie.

    Oświetlenie szyby + podświetlony wzór robiłem sam od początku do końca

    ładna kuchnia - , stłum oświetle nie pod dolnymi szafkami

  19. #10039
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maro_ka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    natężenie światła jest regulowane. akurat zdjęcie było robione przy najwyższej jasności.

  20. #10040
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    nie chodzi o jasnośc lecz odbijaja się ledy od płytek gresowych

Strona 502 z 1187

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony