dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie

    Chyba mało kto juz takie stosuje? U mnie jest to alternatywa dla Terrivy, bo producent jest na miejscu. Poza tym widzę kilka plusów: tańszy materiałowo, tańsza robocizna, 1 dzień i już można obciążać.
    A Wy co o tym myślicie? Czy ktoś użytkuje coś takiego?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    użytkuje go wielu ludzi tylko o tym niewiedzą. Taki strop ma sporo budynków wielorodzinnych budowanych w latach 60-tych

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Witam !

    Są to stropy wielokanałowe typu żerań, gdzieniegdzie są jeszcze produkowane i stosowane. Masowo sotosowane w budownictwie wielorodzinnym w latach 60, 70, 80 i jeszcze początki 90.

    Pozdrawiam !

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki, ale wiem że nie jest to wynalazek ostatniego sezonu
    Płyty te są produkowane akurat w moim mieście i widziałem kilkakrotnie jak kładziono je na domach jednorodzinnych, tylko że wtedy jeszcze sie tym nie interesowałem.
    Tak wiec chodzi mi nie o to , co to takiego, tylko o opinie na ich temat - najlepiej tych co niedawno z takiego rozwiązania korzystali.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzisiaj rozmawiałem z inżynierem-projektantem, który dostosowywał mój projekt do płyty żerańskiej. Dużo taniej to nie będzie i trochę mi mina zrzedła, ale biorac pod uwagę że nie trzeba robić dużej wylewki i można go obciażać następnego dnia to i tak wychodzi korzystnie. Max. obciażenie "żerania" to 450 kg/m2 a TerrivaI tylko 150 kg/m2 ! Za m2 płyty chca 50zł.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Moi rodzice maja takie stropy. Stanowczo odradzam. Plyty pracyja, sufit sie rysuje. Niczym nie da sie zapobiec (siatka i szpachlowanie), chyba ze zrobisz syfit z plyt GK. Ja u siebie dalem Terive.
    Pozdrawim Mariusz

  7. #7

    Domyślnie

    No i wlasnie dales odpowiedz. Zeranski ma podstawowa zelete o ktorej trzeba wspomniec. Wydajesz pieniadze i nie ponosisz ryzyka. Klada i masz. A cokolwiek bedziesz wylewac to efekt nieznany. A to steplowanie , udreka nad udrekami. Oczywiscie polozyc plyty GK na sufit , i tak cenowo bedzie nieco taniej od tynkow a problem z pekania z glowy. Ruszt obowiazkowo metalowy.

  8. #8

    Domyślnie

    Witeq, o jakim ruszcie mówisz? do którego stropu ma zastosowanie, chyba do Terrivy?

  9. #9

    Domyślnie

    Pepe, ja zdecydowałem się na strop żerański i myślę że nie był to zły wybór. W moim przypadku cena była zdecydowanie niższa od terivva, biorąc nawet pod uwagę dowóz 30km i koszt dźwigu.

  10. #10

    Domyślnie

    Robert, nareszcie znalazłem kogoś kto to zrobił i nie żałuje
    Napisz i le dałeś za m2 samej płyty?

  11. #11

    Domyślnie

    za około 100m2 wyszło 2600,- płyty były różnej szerokości i długości, ale było to dwa lata temu

  12. #12

    Domyślnie

    za około 100m2 wyszło 2600,- płyty były różnej szerokości i długości, ale było to dwa lata temu

  13. #13

    Domyślnie

    za około 100m2 wyszło 2600,- płyty były różnej szerokości i długości, ale było to dwa lata temu

  14. #14

    Domyślnie

    Czyli 26 zł /m2 ? To mało! Ode mnie chcą aż 50/m2!!!
    Chyba poszukam gdzieś dalej...

  15. #15

    Domyślnie

    Czyli 26 zł /m2 ? To mało! Ode mnie chcą aż 50/m2!!!
    Chyba poszukam gdzieś dalej...

  16. #16

    Domyślnie

    50 za metr to bardzo dużo, masz rację poszukaj dalej. Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Najtaniej w okolicy znalazłem po 39/m2 i nie biorą dodatkowo za zbrojenie i zalanie kanału (w miejscu gdzie były HEBy bo tam na słupie opiera się więźba). Co prawda to ponad 60 km, ale i tak z transportem wychodzi taniej. Bo tu na miejscu po 49,6/m2 + za każde dozbrojenie + za każdą niewymiarową.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony