dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie dokąd schodzą moje ścieki pod piwnicą?

    Kupiłam stary dom poniemiecki. Okazało się, że ścieki z wanny, umywalki i kuchni schdzą rurami pod podłogę piwnicy, podobnie jak woda z pieca, która schodzi kratką ściekową w to samo miejsce. Czy ktoś potrafi mi powiedzieć dokąd one mogą iść? Podobno rurami w pola... A jak ja te rury zacznę eksploatować z całą moją rodzinką, to czy mój dom nie odpłynie w siną dal? Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Trzeba było pytać o to poprzedniego właścicela....
    może dom podłączony jest do kanalizacji ?
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  3. #3

    Domyślnie

    dokąd schodzą moje ścieki pod piwnicą?

    Skoro mieszkasz w woj. dolnośląskim to oznacza, że poprzez zlewnię rzeki Odry Twoje ścieki trafią do Szczecina

    Tak na poważnie. Jest sposób by sprawdzić gdzie jest wylot rury kanalizacyjnej. Sposób ten jest praktykowany gdy wodociągi kontrolują nielegalne podpięcia domowej kanalizacji bytowej do kanalizacji burzowej. Wsypuje się proszek (niestety ale nie znam jego nazwy) do sedesu. Spuszcza wodę. Ten preparat chemiczny poprzez połączenie z wodą i powietrzem wydziela barwny dym w miejscu wylotu rury.
    Pozostaje Tobie tylko kwestia ustalenia nazwy tego specyfiku (może ktoś wie? ) oraz jego zdobycie. Może zwróć się w tej sprawie do kogoś w przedsiębiorstwie wod-kan.

    Nie wiem tylko czy ten dym bedzie widoczny w przypadku zasypania rury odpływowej w piasku lub innym bardzo chłonnym podłożu gdy ścieki wpływają bezpośrednio do gruntu.

  4. #4

    Domyślnie

    Zapomniałam dodać przez zagapienie, że w tej wsi, gdzie stoi mój stary dom nie ma kanalizacji. Rozmawiałam też z poprzednim właścicielem i powiedział mi, że ścieki idą rurami przez pola do kanału. Jednak w ostatnim czasie przy tych rurach coś manipulowali i istnieje prawdopodobieństwo, że ta droga jest niedrożna... I teraz mam dylemat, czy się podpinać, czy mogę tę drożność sprawdzić. Ciekawy jest pomysł z tym proszkiem, dopytam o to kogoś. Mnie doradzono jeszcze żeby zawołać ludzi z Wuko i oni pod ciśnieniem sprawdzą, czy jest drożność. Słyszeliście o czymś takim?

  5. #5

    Domyślnie

    Odprowadzanie ścieków do wód lub gruntu jest nielegalne.
    Radzę wybudować jednak szambo. Wiem, że być może będziesz "odmieńcem" na tle całej wsi jest to w tym momencie jedyne co jest zgodne z prawem i co mogę Tobie poradzić.

  6. #6

    Domyślnie

    Koło mojego domu (dokładnie metr od domu) mam poniemieckie szambo wypiętrzjące się około metr nad poziom gruntu i podłogi w domu Problemy z odprowadzeniem do niego ścieków (mam z parteru pod górkę) sprawiająm, ,że poszukuję innych rozwiązań... Wolałabym uczciwie korzystać z tego szamba (jest olbrzymie, bo podobno ma 50tys. metrów sześciennych), ale wiąże się to z dużymi przeróbkami infrastruktury domu z zamontowaniem rozdrabniacza i pompy do ścieków włącznie. A nie wiem, czy to zadziała...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Skoro masz mieszkać w tym domu to nie uciekniesz przed inwestycją w szambo.
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gohna
    ... Wolałabym uczciwie korzystać z tego szamba (jest olbrzymie, bo podobno ma 50tys. metrów sześciennych) ...
    Rzeczywiście jest olbrzymie. Powiem, że nawet niewyobrażalnie olbrzymie jak na potrzeby gospodarstwa domowego.
    50 tys m3 to wymiar szamba 100 metrów długości x 100 metrów szerokości x 5 wysokości
    Taka pojemność wystarczy Tobie (przy teoretycznej "produkcji" ścieków 10 m miesięcznie) na 416 lat.
    Czyli problem masz z głowy.

    Wolałabym uczciwie korzystać z tego szamba (jest olbrzymie, bo podobno ma 50tys. metrów sześciennych), ale wiąże się to z dużymi przeróbkami infrastruktury domu z zamontowaniem rozdrabniacza i pompy do ścieków włącznie. A nie wiem, czy to zadziała...
    Czyli korzystaj uczciwie - niestety na koszty musisz byc przygotowana.

  9. #9

    Domyślnie

    Oczywiście się machnęłam w jednostkach. Wciąż się w tym gubię...To szambo ma 50 tys litrow, a metrów sześciennych 50... Ale to i tak chyba jest dużo.

  10. #10

    Domyślnie

    Zainwestuj w przydomowa oczyszczalnie

  11. #11

    Domyślnie

    Zainwestuj w przydomowa oczyszczalnie sciekow. A jest szansa ze gmina zwroci polowe kosztow oczyszczalni. A i eksploatacja bedzie tansza.[/list]

  12. #12

    Domyślnie

    WUKO to specjalna firma dysponująca samochodem, który wtłacza wodę pod ciśnieniem do rur. Można w ten sposób usunąć niedrożność w kanalizacji. Nie wiem tylko, czy uda się wprowadzić wąż do rury (jest co prawda cienki, ale z tego co widaiałem, to zawsze wkładało się go do rury przez studzienkę rewizyjną)

  13. #13

    Domyślnie

    Myślałam o oczyszczalni, studiowałam forum na ten temat. Mam jednak sporo obaw w tym względzie... Będę korzystać ze zmywarki, używam dużo detergentów, a jak wiadomo oczyszczalnie tego nie lubią... Na razie zdecydowaliśmy, że będziemy używać istniejące szambo (chociaż zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce-czeka nas odprowadzanie ścieków pod górę). Faktem jest, że interesujące jest to, że eksploatacja oczyszzcalni jest dużo tańsza. Może używanie tego szamba nam się nie uda - wówczas znowu wróci temat oczyszczalni. Zakup jej jest dość drogi, a zainstalowanie też trzeba przeprowadzić umiejętnie. Zobaczymy. Obecnie problem szamba nieznacznie sie od nas odsunął. Mojemu mężowi spędza sen z powiek odzyskanie spod tynku starej cegły. W naszym domu na sufitach są łuki i on chce zbić z nich tynk odsłaniając cegły, ale one wymagają czyszczenia, szlifowania, czy jeszcze nie wiem czego... Czy ktoś mógłby mi pomóc?

  14. #14

    Domyślnie Wszytko o remoncie starego domu

    Zanim podezwałam się na forum, czytałam wnikliwie różne tematy. Nie udało mi się znalźć oddzielnego wątku na temat remontu starego domu. A może taki wątek utworzyć? jest tyle prtoblemów związanych z remontowaniem "starego", a na pewno znacznie różni się to od budowania "nowego". Nie bardzo wiem, jaka jest procedura tworzenia nowego tematu. Odpowiedzcie. Remontująca Gohna.

  15. #15

    Domyślnie Wszytko o remoncie starego domu

    A co do szamba, to chyba znalazłam dobre rozwiązanie. Zamontujemy przepompownie ścieków i pomimo, że do szamba mam pod gókę, to tym sprytnym urządzeniem powinny się do szamba bez problemu dostać. Czy wiecie coś o funkcjonowaniu takiej pompy? Ja znalazłam model: VORTOSCAT80VX na stronie "Borysowski". Będę wdzięczna za wszelkie informacje, czy jest warte wydania 2000 zł.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie Re: Wszytko o remoncie starego domu

    Cytat Napisał Gohna
    ... Nie bardzo wiem, jaka jest procedura tworzenia nowego tematu. Odpowiedzcie. Remontująca Gohna.
    witaj -Gohna - na stronie głownej masz dział "przebudowy i remonty" klikasz tam na ikonke i zakładasz nowy temat

    droznośc kanalizacji mozesz równiez sprawdzic sama ... bez proszku i WUKO (wytwórnia urządzen komunalnych produkujaca pojazdy do wywozu nieczystości płynnych i stałych, polewarko-zmywarki, piaskarko-solarki, odśnieżarki, itp)
    robi sie to tak ... wlewasz wode do umywalki i czekasz ...
    jesli przeleje sie woda - niedrożna
    jesli nie przeleje - drozna ...

    co do pompy ... działa jak jest prąd ... czasem moze zawiesc jesli do kanalizacji trafi przypadkowo sznurek ... rajstopy, itp ...

    pzdr

  17. #17

    Domyślnie

    Co do drożności kanalizacji to tak ją właśnie mamy zamiar sprawdzić (mój mąż też wpadł na ten pomysł). Tylko u nas to trochę potrwa, bo rury długie... Dzięki za informacje na temat zakładania nowego tematu. Chyba skorzystam. Na razie mam ręce pełne roboty, bo remont w pełni ( ja mam monopol na obijanie tynków!), działka do obsiania, itp. Ale kocham te roboty, zwłaszcza po mojej pracy zawodowej, która polega na zupełnie czymś innym ...

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gohna
    ... ja mam monopol na obijanie tynków!...

    Cytat Napisał Gohna
    ... Ale kocham te roboty, zwłaszcza po mojej pracy zawodowej, która polega na zupełnie czymś innym ...
    no to mnie zaintrygowałaś ... ciekawe co to za praca ...

    pzdr

  19. #19

    Domyślnie

    No nie przesadzaj, nie wiem co masz na myśli...

    Ja poprostu na codzień pracuję umysłowo ( a przyajmniej staram się, żeby umysł brał w tej pracy udział...).
    A już dawno odkryłam, że przy pracy fizycznej odpoczywam. I dorobiłam się nawet na rękach odcisków, ale mi to nie przeszkadza.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    odrobine mnie uspokoiłas ... choc wolałbym wiecej szczegółow ...

    Cytat Napisał Gohna
    A już dawno odkryłam, że przy pracy fizycznej odpoczywam. I dorobiłam się nawet na rękach odcisków, ale mi to nie przeszkadza.
    mamy podobne

    pzdr

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony