dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Dzisiaj natomiast obsiewałam ogródek, czyli robiłam coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłam. Też mi się podoba.
    A co do mojej pracy zawodowej to pracuje jako terapeuta z chorymi, niepełnosprawnymi dziećmi (ale nie uczę w szkole).
    Ale mam jeszcze pytanie czysto remontowo-budowlane. Jak zakonserwować obitą z tynku, starą cegłę. Miejscami mur był wilgotny, więc cegła się osypuje, sypie się również zaprawa, którra te cegły łączy. Czy ktoś może mi diradzić, co z tym zrobić lub odesłać do strony na ten temat. Z góry dzięki. Gohna.

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    Gohna - chyle czoła przed Twoim zawodem
    co do ogrodnictwa - na pewno sie przyuczysz ... i jeszcze bardziej polubisz ..
    pomieszczeniu, w którym jest ta wilgotna cegła nalezy umozliwic przede wszystkim dobra wentylacje, i miare Twoich mozliwości - odciac dostep wilgoci do tej sciany od strony od której zamaka
    i dopiero po tym mozna myslec o otynkowaniu (zakonserwowaniu) tej sciany ...
    w przypadku otynkowania mokrego osypujacego sie muru - tynk z duzym prawdopodobienstwem odparzy wraz z podłozem ...

    pzdr

  3. #23

    Domyślnie

    Właściwie muszę to uściślić, bo są dwa rodzaje cegieł w naszym domu. Mokra cegła na ścianie zostanie przykryta regipsami na profilach (odsuniemy je jak najdalej od ściany, żeby mogła oddychać i wysychać), a na zewnątrz budynku wykonamy drenaż, bo cegła jest mokra z powodu złego odprowadzania wody, a nawet jej gromadzenia przy ścianie budynku. I teraz nie wiem, czy przed przykryciem tej cegły regipsem powinniśmy ją czymś spryskać, suszyć, czy ona sama pomału wyschnie?
    Natomiast w innym pomieszczeniu obiliśmy sufit (w kształcie łuków) z tynku i odkryliśmy starą cegłę, z pomiędzy której wysypują się gromadnie spoiny...Nie wiem, czy nie wysypią się też cegły, gdy zabraknie gdzieniegdzie tego, co je wiąże... Chcielibyśmy zostawić te cegły odsłonięte, wcześniej je wyczyścić i czymś zakonserwować. I tu mam problem, bo nie wiem, czym. Czy możesz coś doradzić? Będę wdzięczna.

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gohna
    Właściwie muszę to uściślić, bo są dwa rodzaje cegieł w naszym domu. Mokra cegła na ścianie zostanie przykryta regipsami na profilach (odsuniemy je jak najdalej od ściany, żeby mogła oddychać i wysychać), a na zewnątrz budynku wykonamy drenaż, bo cegła jest mokra z powodu złego odprowadzania wody, a nawet jej gromadzenia przy ścianie budynku. I teraz nie wiem, czy przed przykryciem tej cegły regipsem powinniśmy ją czymś spryskać, suszyć, czy ona sama pomału wyschnie?
    Gohna - obawiam sie ze schniecia spryskaniem nie przyspieszysz
    tam trzeba wietrzyc i suszyc do skutku
    zamykajac regipsem mokra sciane mozesz wychodowac sobie grzybka
    sa metody odcinania wigoci metoda iniekcji, elektrosmozy
    http://www.aktywator.pl/teoria_metody.html
    http://dobrowolski.waw.pl/iniekcja.php
    i wiele innych metod
    http://prace.sciaga.pl/30701.html
    ale zamykanie wigoci, osłoną - jest ryzykowne - moim zdaniem ....


    Cytat Napisał Gohna
    Natomiast w innym pomieszczeniu obiliśmy sufit (w kształcie łuków) z tynku i odkryliśmy starą cegłę, z pomiędzy której wysypują się gromadnie spoiny...Nie wiem, czy nie wysypią się też cegły, gdy zabraknie gdzieniegdzie tego, co je wiąże... Chcielibyśmy zostawić te cegły odsłonięte, wcześniej je wyczyścić i czymś zakonserwować. I tu mam problem, bo nie wiem, czym. Czy możesz coś doradzić? Będę wdzięczna.
    po dokładnym odczyszczeniu i uzupełnieniu fug - zaimpregnowałbym sklepienie ekologicznym lakierem bezbarwnym wodorozcienczalnym ...

    pzdr

  5. #25

    Domyślnie

    Czytałam o tych metodach już wcześniej nawet dzwoniłam do wykonawców na moim terenie. Jednak któryś z nich mi powiedział, że i tak od drenażu trzeba zacząć, a potem zobaczyć, czy izolacja pozioma jest w ogóle konieczna. Jednak my musimy się wprowadzić do tego domu do końca lipca i w jednym z pomieszczeń na parterze jest wilgoć na ścianie zewnętrznej i wewnętrznej. Zdaję sobie sprawę, że zamykanie tej ściany regipsem jest ryzykowne, jednak miałam nadzieje, że robiąc małe otwory wentylacyjne w regipsach na dole i na górze, obijając wilgotny tynk na zewnątrz budynku, wykonując drenarkę wokół budynku pozwolę tej ścianie pomału wyschnąć... Jednak mam wlaśnie takie obawy, że to schnięcie może potrwać dłużej prze regips. U mojej Mamy w zalanym powodzią domu firma wykonała naszczykiwania jakimś środkiem, bodajże szwedzkim, który miał spowodować, że woda "wyjdzie" ze ściany systemem specjalne rozłożonych między cegłami rurek. W jej domu też położono na ścianach regipsy na profilach, maksymalnie odsuwając je od ściany i obecnie po czterech latach od tych zabiegów, podobno mur jest suchy. Czy słyszałeś o czymś takim?
    Czy rzeczywiście nie mogę jakoś ominąć długiego czekania na wyschnięcia ściany i dopiero wtedy kładzenia regipsów? A jeśli tak, to ile...lat mam czekać...? Czy rozwiązaniem na szybsze schnięcie jest injekcja krystaliczna?

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Gohna - dobrym pomysłem jest drenaz (i byc moze on rozwiaze w 100 % Twój problem )
    ja radziłbym jednak tej sciany nie obkładac regipsem ... a otynkowac zaprawa wapienna - która ma własciwości osuszajace
    gips zas w srodowisku wilgotnym traci swoje własciwosci i kruszeje
    tej sciany nie zastawiaj równiez meblami ...
    o srodku szwedzkim nie słyszałem ale moge polecic aparat sprowadzany z Austrii przez zakład
    "Elektroosmoza" Tadeusz Mielnicki
    woj. podkarpackie
    RZESZÓW 35-051
    ul. Lenartowicza 10 / 9
    tel. (017) 853-52-98
    nie jest to rzecz tania ale ma ciekawe własciwosci ... technologia jest tajemnica firmy ale z tego co wiem - dzieki jonizacji odwraca potencjał elekromagnetyczny wody
    woda nie podciaga wtedy kapilarnie w góre
    prawdopodobnie wykorzystano opisane tu http://www.gasek.pl/index.php?option...d=15&Itemid=42 zjawisko


    pzdr

  7. #27

    Domyślnie

    Dzięki za informacje. Muszę o tych tynkach jeszcze pogadać z mężem, bo to on będzie robił, nie ja. A on bardzo broni regipsów, chce robić jakieś podwójne kratki wentylacyjne, co ma pomóc w suszeniu. Ale znalazłam firmę, która stosuje osuszanie mikrofalowe, co podobno jest bardzo skuteczne (?) Ta firma jest z Wrocławia, więc blisko mnie http://www.plazmatronika.pl/napisali/napisali02.html . Czy ktoś słyszał coś o tym? Może jest to skuteczne?

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Gohna - tu masz wątek o remontach starych domów!
    W stu procenatch na temat!
    POLECAM I zapraszam:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=10050

  9. #29

    Domyślnie

    Bardzo dzięki! Poczytałam i poznaję, że kiedyś już tam byłam, ale bardzo chętnie uaktualnie moje wiadomości. A jak znajdę czas to coś napiszę, bo my jesteśmy w trakcie remotnu starego domu z różnymi perypetiami. I niestety to nie dom nas zawodzi swoim stanem technicznym, ale działania budowlane ekipy pseudobudowlańców...ALe i tak jest ok. I już jemy własne czereśnie, truskawki, rzodkiewki, a zachwilę będą maliny i nne takie tam atrakcje. Pozdrawiam. Gohna.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    No- aż się boje pytac o te problemyz fachowcami... Jak pomysle o naszych fachmanach-brrr w ich rękach nasz dom! Na razie mamy do nich zaufanie....

  11. #31

    Domyślnie

    Fachowcy, których my zatrudniamy są niestety odrzutem/spadem z tych, którzy mają prawdziwe wzięcie. My decyzję o zamianie naszego mieszkania na stary dom podjęliśmy w marcu, a umowę podpisaliśmy w kwietniu i to już było za późno, żeby znaleźć prawdziwych fachowców. Zostali nam tacy, na których czekaliśmy raptem trzy dni. A to niestety nie wróżyło nic dobrego. Szczegółów oszczędzę, bo szkoda nerwów...Ale roboty jakoś postępują, bo nie mamy i tak nikogo innego. A chcemy się wprowadzić lipiec/sierpień. Żeby przynajmniej były ze dwa pokoje, łazienka i kuchnia. Resztę będziemy grzebać sami, bo to nas kręci. Dalsze losy naszej budowy opiszę za kilka dni. Jak fachowcy wyprostują, to co się da...

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    A ja się ciągle przymierzam do dziennika, to się przyda także mnie samej, tylkow wciąż ..brak czasu!

  13. #33

    Domyślnie

    Ja na regularny dziennik też nie mam czasu, bo nie mam go obecnie na nic... Ale chętnie podzielę się informacjami na temat remontu starego domu, bo mam nadzieję, że przekonam niezdecydowanych marzycieli o własnym starym domu do podjęcia ostatecznej decyzji. Gagata, czy Ty też remontujesz stary dom?

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    My kupilismy na początku br gospodarstwo i dla siebie szykujemy dom a dla gości (agro-eko-turystyka czyli kontakt z naturą, niekoniecznie ze świnkami) stajnię. (nieźle brzmi...)
    Nasze siedlisko jest za wsią a raczej w bok od wsi (ok. 600 m) pod samym lasem.
    My własnie czekamy na Warunki Zabudowy (juz strasznie długo ) a projekt jest w trakcie tworzenia (mówię o projekcie domu dla gości, nasz to tylko (!!) rozbudowa a dla gości przerabiamy stajnię) i musi projekt zrobić profesjonalny architekt ze względu na konieczne pieczątki (dla nas dodatkowy koszt). Więc mówię mu co i jak ma być - on mnie czasem sprowadza na ziemię (trudno!) i - oblicza, rysuje... No i niedługo projekt będzie gotów. I wtedy 4 egz. dla Starostwa i czekamy na Pozwolenie.... A oprócz tego 1 egz.+ kosztorys i biznesplan dla banku bo rzecz jasna sami tego żadną miarą nie udźwigniemy (kredyt dla rolników)... Ale poszliśmy na całość i zakładadamy że przedsięwzięcie nam wypali. U nas jest Park Krajobrazowy Doliny Baryczy - oprócz przepieknych lasów bukowych , znane w całej Europie siedliska ptasie, stawy - ale to też daje pewne ograniczenia (ekologiczne).
    Ale to nie ten wątek! Zajrzyj do remonty i przebudowy!

  15. #35

    Domyślnie

    Imponująca inwestycja. Widzę w Tobie pokrewną duszę. Mnie też kręci natura. Szkoda, że nasz dom nie jest przy Parku Krajobrazowym. Ale i tak widok z mojej działki to kilkanaście kilometrów pól, wzgrórz itp. Ten widok leczy moją duszę.
    A teraz przenoszę się na forum remontowe. Mam nadzieję, że tam Cię spotkam, Gagato. Trzymam kciuki za Waszą inwestycję i życzę, żeby się wszystko udało. I tak będzie. Gohna.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony