Cytat Napisał m-a-r-e-k
Przegladałem zdjęcia bardzo dużo przydatnych szczegółów. Proszę o informację ile w projekcie wynosi zapotrzebowanie ciepła dla c.o.

Nie wiem, czy to o to Ci chodzi, ale zaplanowano piec 8-20kW. Podano też wartość ok. 8000kW i to jest chyba przewidywane zużycie energii na ogrzewanie rocznie. W projekcie przewidziano piec gazowy dwufunkcyjny.

na zdjęciach brakuje mi nawiewu pod kominek (powietrze do spalania). Czy kominek będzie z zamknietą komorą czy otwartą.

Nawiewu nie ma, bo to dopiero wstępna wylewka. Dopiero na to pójdą legary, izolację i docelowa podłoga.


Niestety grzejniki konwektorowe nie akumulują ciepła i jak jest potrzeba to niestety z I taryfy prądu będzie ogrzewanie.

Dlatego zaplanowałem centralne sterowanie. W godzinach, kiedy będziemy w pracy grzejniki będą ustawiane na wartość z termostatu-5st. Podobnie w nocy. Uruchamiane będą tylko nad ranem przed pobudką (oczywiście włączą się jeśli temperatura spadnie poniżej ustawionej na termostacie, co może w ogóle nie nastąpić). Ogrzewanie głowne to kominek z DGP. Planuję zastosowanie konwektorów Dimplex z programatorem tygodniowym.

pozdrawiam