dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 22
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 427
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mycha Mika
    Witam ponownie,
    niestety na Warmię się nie wybieram. Bardzo bym chciała, ale uzbrojenie działki pochłonęło mój cały wakacyjny budżet.
    Gdyby ktoś mnie wcześniej uświadomił, że gdy się myśli o budowie domu to trzeba zapmnieć o wakacjach co najmniej przez kilka lat to pewnie byłoby mi łatwiej się z tym oswoić hihihi. No cóż człowiek się uczy całe życie..........
    i niestety głupi umiera . Pozdrawiam
    Do Torunia jest bliżej więc zapraszam

  2. #222
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mycha Mika

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    66-433
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    na poczatku bardzo Wam dziekuję Kochane Chłopaki za zaproszenia, no strasznie szkoda, że nikt z Was nie zamierza zamieszkać w moim województwie.
    Ale jeśli zmienicie zdanie to zapraszam! Lubuskie jest OK! Tylko trochę "Dziwnych Ludzi" tu mieszka, bo buduje się u nas tak samo dużo jak wszędzie tylko jakoś wciąż panuje ta moda na bezsensowny przepych, której chyba nigdy nie zrozumiem. W myśl zasady "Zastaw się a postaw się", żeby sąsiadowi oko zbielało, a przecież "klasyczne" domki o prostej bryle są po prostu cudowne! A tak na marginesie mam jeszcze jedno pytanko, dużo zmienialiście w projekcie? Jak przeglądałam te zdjęcia do których udało mi się dotrzeć to zauważyłam, że każdy Cyrkon wygląda z zewnątrz identycznie jak w wersji podstawowej. Ja zlikwidowałam podcień, a zamiast tego będzie wysunięty mały, dwuspadzisty daszek wsparty na małych drewnianych kolumnach. Jak patrzę na zdjęcia z realizacji to się zastanawiam czy dobrze zrobiłam Do tego wydłużyłam go o 2 przęsła dachowe, czyli 1,6 metra, żeby zyskać trochę większy salon, a dzięki temu będę miała również upragnioną spiżarnię przy kuchni. Mam nadzieję, że bryła budynku nie straci na tych manewrach nic ze swej atrakcyjności, ale to się pewnie okaże dopiero "w praniu". Co o tym sądzicie?
    Pozdrawiam

  3. #223

    Domyślnie

    Po wydłużeniu, to już chyba WW 101 z pracowni Wunscha i Wolanowskiego. A co do podcienia - za jakiś czas sam dorobię daszek, o którym piszesz, więc z niecierpliwością czekam na zdjęcia od Ciebie z kolei
    Pozdrawiam,
    Krisker

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    a co to za umywalka i kibelek ?
    a co do peknięć to chyba nieuniknione przy takim tempie pracy

    To zestaw cersanit EKO + armatura kraków LAZURYT
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  5. #225

    Domyślnie

    Ma plan za kilka lat dodać daszek nad wejściem ale najpier trzeba wykończyć, umeblować i o architekturę działki zadbać.
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  6. #226
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mycha Mika

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    66-433
    Posty
    20

    Domyślnie

    Ooo, jak to miło, że będę miała okazję "powymądrzać" się trochę.
    Tyle, że nie prędko sie doczekacie tych zdjęć z daszkiem. Przewiduję, że stan surowy zamknięty będzie stał na mojej działce dopiero w przyszłym roku. No chyba, że będziemy mieli bardzo łagodną zimę....
    Formalności w naszym kraju załatwia się w tak "zawrotnym" tempie, że nie wiem czy zdążę z fundamentami jeszcze w tym roku.
    Ile czekaliście na pozwolenie na budowę? Ja przewiduję, że około miesiąca. Na szczęście mam koleżankę w Starostwie, więc jak ją "pognębię" to może wyrobią się w miesiąc. Mam taką nadzieję.
    Ale za to nie próżnuję w tym czasie, bo formalności toczą się swoim torem a ja od 2 miesięcy walczę na mojej nieuprawianej od wieków łące z przeciwnościami, by doprowadzić ja do stanu używalności. Pogoda mi sprzyja, bo trawa pięknie wschodzi. Ogrodzenie już gotowe i uzbrojenie też, więc chyba nie ma co narzekać. Na szczęście mam działkę o powierzchni 30 arów, więc 1/4 zostawiam na roboty budowlane i cały związany z tym bałagan, a resztę mogę upiększać. Wiele osób zaczyna od budowy, a potem po wprowadzeniu się, zaczynają dopiero grodzić i doprowadzać działkę do porządku. Ja po wprowadzce będę miała już na co popatrzeć przez okno i gdzie posiedzieć przy grillu. Jakieś 50 metrów od mojej działki buduje się sąsiad i ostatnio mi się zwierzał, że rozpoczynał od budowy i ma teraz pobojowisko. Zastanawia się co ma teraz z tym fantem zrobić, bo działka jest duża ale dość wąska. Dom stoi na wjeździe i ma problem z zaangażowaniem ciężkiego sprzętu do powyrywania zbędnych drzew, które się przez lata nasiały, a dopóki tam stoją to nie ma sensu wynajmować człowieka z traktorem, bo nie ma możliwości manewru. Ufff jak dobrze, że ja zaczęłam od porządków.
    A jak to przebiegało u Was Kochani Forumowicze? Piszcie, jestem głodna wiedzy. Jeśli jesteście ciekawi moich porządków, to chętnie prześlę fotki.
    Pozdrawiam

  7. #227

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Właśnie kończę murowanie ścianek fundamentowych, trochę późno dostałem pozwolenie, ale mam nadzieję zdążyć przed zimą ze stanem surowym.
    Ja z kolei trochę pozmieniałem poczciwego Cyrkona.
    1. ściana 2w
    2. wejście do domu - od szczytu budynku, pod gankiem 2,5m x 2,5 m (może trochę rozciągnie bryłę domu)
    3. co za tym idzie zmiany wnętrza,
    4. ścian frontowa - 3 okna,
    planuję go trochę ustylizować na wiejską chałupę, tzn.: przedłużę krokwie, obowiązkowo ozdobnie je zakończę, dachówka falista naturalna czerwień ceramiczna, ganek z frezowanymi elementami, ozdobne wiatrownice, okiennice, podmurówka z kamiennych plastrów ewentualnie postarzanej cegły, generalnie elementy drewniane chcę zrobić jak w domach drewnianych firmy STOMASZ.
    Co z tego wyjdzie - czas pokaże, na razie męczę się, żeby wyjść z ziemi, ekipa mi nawaliła i robię wszystko sam, wżery od wapna i cementu na palcach i odciski, bo niestety nie jestem budowlańcem i nie mam wprawy, ale na razie mam jeszcze zapał i chęci, więc jakoś posuwa się do przodu.
    Pozdrawiam

  8. #228

    Domyślnie

    Proszę o informację ile orientacyjnie przewodu 3x1,5 i 3x2,5 zużyliście przy realizacji.
    Pozdrawiam mieszkających i budujących

  9. #229
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mycha Mika

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    66-433
    Posty
    20

    Domyślnie Witam po przerwie

    Kochani wiem, że trwa sezon urlopowy i każdego opanowało słodkie lenistwo, ale mam pytanka nie cierpiące zwłoki. Widzę że większość z Was skorzystała ze ścian 1W, a jak się sprawy mają z więźbą dachową? Czy ktoś korzystał z gotowych wiązarów dachowych? Jeśli macie jakieś doświadczenie w tej kwestii to czekam na cenne uwagi. Przede wszystkim chciałabym wiedzieć jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Z usług jakiej firmy skorzystaliście i na jaki koszt należy się przygotować przy wyborze takiego rozwiązania? Czy możecie polecić jakąś firmę tej branży jako godną zaufania?
    Pozdrawiam serdecznie i miłego wypoczynku dla wszystkich urlopowiczów do których grona niebawem dołączę...........

  10. #230

    Domyślnie

    Witaj, ja też chciałem więźbę z wiązarów, kontaktowałem się z dwoma firmami, nawet przesyłałem im projekt, jednak problem z wiązarami jest tego typu, że ich producenci projektują je najpierw w swoich komputerkach, na specjalnym programie, który dla danych do więźby cyrkona mówi: "to się nie da". Taką samą odpowiedź dostałem z obu firm, z którymi się kontaktowałem, może będziesz miała więcej szczęścia, pozdrawiam

  11. #231

    Domyślnie Re: Witam po przerwie

    Cytat Napisał Mycha Mika
    Kochani wiem, że trwa sezon urlopowy i każdego opanowało słodkie lenistwo, ale mam pytanka nie cierpiące zwłoki. Widzę że większość z Was skorzystała ze ścian 1W, a jak się sprawy mają z więźbą dachową? Czy ktoś korzystał z gotowych wiązarów dachowych? Jeśli macie jakieś doświadczenie w tej kwestii to czekam na cenne uwagi. Przede wszystkim chciałabym wiedzieć jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Z usług jakiej firmy skorzystaliście i na jaki koszt należy się przygotować przy wyborze takiego rozwiązania? Czy możecie polecić jakąś firmę tej branży jako godną zaufania?
    Pozdrawiam serdecznie i miłego wypoczynku dla wszystkich urlopowiczów do których grona niebawem dołączę...........
    witam

    Ja stan surowy otwarty mam juz za soba.Wiezbe zamowilem w tartaku wedlug zestawienia w projekcie.Zestawienie jest w miare dokladne.Ze wzgledu na rodzaj dachu(widoczne elementy wiezby)brakowalo belki kalenicowej ktora ciesle zastapili trzema belkami o mniejszych wymiarach ,ktore mialem uzyc do budowy wiaty(widoczne na zdjeciach).W projekcie sa tylko grube deski deska spinajace kalenice.Ciesle byli zdania ze belka kalenicowa lepiej spina krokwie.Inny blad w projekcie, to laczenia belek i slupkow za pomoca czterech srub M-10,wystarcza spokojnie dwie (cztery oslabia konstrukcje),a na przewiazki tylko jedna.
    Przesylam tez nowe zdjecia z Cyrkona

  12. #232

    Domyślnie

    Bardzo ładnie się prezentuje. Gratulacje.
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  13. #233

    Domyślnie Re: Witam po przerwie

    Pytanko do Arola: okap masz tak jak w projekcie, czy skracałeś?
    Pozdrawiam,
    Krisker

  14. #234

    Domyślnie Re: Witam po przerwie

    Cytat Napisał Krisker
    Pytanko do Arola: okap masz tak jak w projekcie, czy skracałeś?
    Dlugosc krokwi jest taka jak w projekcie .(wydaje mi sie) .Ciesle docinali je odrazu na wymiar,chcialem je miec dluzsze ale zanim sie zorientowalem ,pierwsza zostala juz obcieta i tak musialo zostac.Rynny sa zamontowane wyzej (na krokwiach) , i moze dlatego taki efekt.

    Pozdrawiam

  15. #235

    Domyślnie

    Ale o to właśnie chodzi, że dobrze wygląda Na razie mam deskę czołową równoległą do ściany i dach wygląda na przyciężkawy. Przy cięciu końcówek krokwi prostopadle do ich dłuższego boku wychodzi tak jak u Ciebie, czyli połać bez zmian, a optycznie lepiej.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  16. #236

    Domyślnie

    Pozdrowienia dla budowniczych Cyrkona ,dlaczego tu tak cicho?

  17. #237

    Domyślnie

    Witam tych, co już zbudowali i do nich mam pytanko: czym trzeba przymocować płatwie do słupków? Czy kątownik stalowy wzmocniony od dołu wystarczy? A może należy je skręcić z krokwiami - proszę o podpowiedź. Nie ma tego w projekcie - a gość od więźby przyznał mi się, że takiej jeszcze nigdy nie robił i obaj mamy dylemat. czekam na podpowiedź, pozdrawiam, Paweł

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawełP
    Witam tych, co już zbudowali i do nich mam pytanko: czym trzeba przymocować płatwie do słupków? Czy kątownik stalowy wzmocniony od dołu wystarczy? A może należy je skręcić z krokwiami - proszę o podpowiedź. Nie ma tego w projekcie - a gość od więźby przyznał mi się, że takiej jeszcze nigdy nie robił i obaj mamy dylemat. czekam na podpowiedź, pozdrawiam, Paweł
    Ja mialem dobrych ciesli ,ktorzy tez mowili ze jeszcze takiej wiezby nie robili ,ale jak sobie przypominam to wbijali dlugie gwozdzie -z krokwi do platew,ale jak poczekasz do przyszlego tygodnia to ci moge dokladnie opisac.

  19. #239

    Domyślnie

    Witam, ja myślałem też o śrubie fi 10, ale poczekam na konkret od Ciebie. Na razie przykręcę tylko kątowniki, w razie czego dobiję gwoździe lub śruby. pozdrawiam, Paweł

  20. #240

    Domyślnie

    Z tego co widzę na swoich fotkach, to moi wykonawcy dawali tylko kątowniki stalowe.
    Pozdrawiam,
    Krisker

Strona 12 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony