dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 22
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 427
  1. #241

    Domyślnie

    O.k, stanęło na kątownikach i tak chyba zostanie, zasięgnąłem języka u innych fachowców którzy to potwierdzili. Każdy poza tym twierdzi, że ta więźba to jakieś kuriozum, niepotrzebnie przekombinowana. Prościej byłoby podnieść ściankę kolankową + drugi wieniec i wtedy stawiać konstrukcję tradycyjną. Drugi raz bym tak właśnie zrobił. Pozdrawiam, Paweł
    p.s Krisker - a jak Twój kominek? Już wykończony?

  2. #242

    Domyślnie

    Kominek nie wykończony
    Pozdrawiam,
    Krisker

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawełP
    Witam tych, co już zbudowali i do nich mam pytanko: czym trzeba przymocować płatwie do słupków? Czy kątownik stalowy wzmocniony od dołu wystarczy? A może należy je skręcić z krokwiami - proszę o podpowiedź. Nie ma tego w projekcie - a gość od więźby przyznał mi się, że takiej jeszcze nigdy nie robił i obaj mamy dylemat. czekam na podpowiedź, pozdrawiam, Paweł

    Tak jak pisalem ,u mnie naciete sa krokwie i wbite od gory 10 calowe gwozdzie.
    Ciesle mowili ze to wystarczy.

  4. #244

    Domyślnie

    mam podobnie zrobione

    podobno wystarczy

    Instalacja gazowa gotowa - jeszcze przyłącze gazu do działki (4m) z drugiej strony ulicy. To najwiekszy problem w gazownii.
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  5. #245

    Domyślnie

    Kriskier proszę o informację czy płyty gipsowe na poddaszu montowałeś do słupków konstrukcji dachu ? Jak się zachowuje konstrukcja po tym czasie czy widać pęknięcia miedzy płytami. Jakiej grubości płyty gipsowe?.
    pozdrawiam

  6. #246

    Domyślnie

    Jeśli pytasz o "niby" ścianki kolankowe, to nie - montowałem je do profili (zbudowałem coś na kształt klasycznej ścianki działowej o grubości 5cm). Belki nie są idealnie równe i nie dałoby się osiągnąć dobrych efektów. Niestety nie odpowiem czy pęka, bo płyty jeszcze nie szpachlowane
    Pozdrawiam,
    Krisker

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał m-a-r-e-k
    Kriskier proszę o informację czy płyty gipsowe na poddaszu montowałeś do słupków konstrukcji dachu ? Jak się zachowuje konstrukcja po tym czasie czy widać pęknięcia miedzy płytami. Jakiej grubości płyty gipsowe?.
    pozdrawiam

    Na kazdym poddaszu trzeba zrobic konstrukcje pod zabudowe z plyt GK.
    Konstrukcja moze byc z drewna (taniej ,ale pracochlonne ) albo z profili CD 27x60.Konstrukcja ta zapewnia ci umieszczenie odpowiedniej grubosci izolacji,wyrownuje powierzchnie i zapewnia odpowiedni montaz plyt.
    Poddasze powinno wykonac zachowujac normy ochrony przeciwpozarowej.
    Rozstaw konstrukcji co 40 cm,plyta GKF (spelniajaca normy F 30) ,najlepiej GKF 15 mm .wszystko to wymaga fachowego wykonania ,co wcale nie jest takie proste jak sie wydaje.Na moim etapie budowy przekonalem sie ,ze malo jest ekip budowlanych ( w kazdej dziedzinie ) ktore potrafia wykonac robote bez usterek i fachowo, ogolnie dominuje partactwo(zalamka)tylko inwestorzy nie maja o tym pojecia(nie mozna znac sie na wszystkim).
    Pozdrawiam i sluze porada

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arol_62
    ...albo z profili CD 27x60.Konstrukcja ta zapewnia ci umieszczenie odpowiedniej grubosci izolacji
    A jakąż to izolacje można dać w profile "sufitowe"? Na samym suficie to i owszem, choć to nie profil decyduje o grubości ocieplenia. Ale na ścianki "niby" kolankowe (od wewnątrz) to albo profil 50 + tyleż wełny, albo faktycznie "30-tka" ale już bez wełny (bo niby jak ją tam umieścić)..
    Pozdrawiam,
    Krisker

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    Cytat Napisał Arol_62
    ...albo z profili CD 27x60.Konstrukcja ta zapewnia ci umieszczenie odpowiedniej grubosci izolacji
    A jakąż to izolacje można dać w profile "sufitowe"? Na samym suficie to i owszem, choć to nie profil decyduje o grubości ocieplenia. Ale na ścianki "niby" kolankowe (od wewnątrz) to albo profil 50 + tyleż wełny, albo faktycznie "30-tka" ale już bez wełny (bo niby jak ją tam umieścić)..
    W scianie kolankowej tez mozna zrobic gruba izolacje ,trzeba tylko zrobic odpowiednia konstrukcje .ale jest to naturalnie zajecie dla fachowca

  10. #250

    Domyślnie

    Tak patrzę na Twoją galerię i mam jedną uwagę. Jeśli okno dachowe masz jak w projekcie, to będzie mały problem z zabudową. Belki pionowe (dach-strop) od strony okna trzeba by przyciąć i przymocować od spodu albo zostawić na wierzchu, jako ozdobę Chyba że przy robieniu więźby od razu dałeś szerzej krokwie.

    Pozdrawiam,
    Krisker

  11. #251

    Domyślnie

    Dzieki twoim zdjeciom wbudowalem te okna wyzej(projekt ma bledy konstrukcyjne).W laziece okno jest mniejsze niz w projekcie i wyzej zabudowane , sufit tez jest o 10 cm wyzej ,tak ze nie bede mial niszy tylko prosta sciane ,musze zrezygnowac jedynie z widoku przez te okno ... chyba ze bede stal na taborecie .Jak zrobie zdjecia to pokaze

    Pozdrowienia

  12. #252

    Domyślnie

    osobiście też dałem wyżej
    te okna mają mi dawać światło a nie pokazywać widok na okolicę


    nadal czekam na gaz - to jakaś paranoja
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  13. #253

    Domyślnie

    mam gaz przyłączony - jeszcze licznik i kocioł

    jaki wybrałeś [you] ogrzewanie?

    Kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR / II 24 BS100 - nad tym się zastanawiam

    "Kocioł kondensacyjny De Dietrich gazowy naścienny, model MCR / II 24 BS100.
    Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem c.w.u. 100 l.
    Moc 24 kW.

    Zestaw zawiera:
    - kocioł jednofunkcyjny MCR / II 24 T
    - podgrzewacz c.w.u. SR 100
    - zestaw połączeniowy kocioł-podgrzewacz c.w.u.
    - czujnik c.w.u.

    MCR ma niewielkie wymiary 67x40x30 cm, estetyczną obudowę i może być montowany również w ciągu szafek kuchennych. Do kotła może być podłączony zasobnik De Dietrich o pojemności 100 lub 150 litrów. Kocioł jest wyposażony w modulowany palnik gazowy. Średnia roczna sprawność sięga 109%.

    DANE TECHNICZNE:

    Naścienny kondensacyjny kocioł gazowy, o budowie kompaktowej, do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w podgrzewaczu warstwowym SR 100, umieszczonym pod kotłem.
    Do pracy z gazem ziemnym lub propanem.
    Sprawność przy 40/30 stopni celcjusza do 109%
    Niska emisja zanieczyszczeń: NOx<70 mg/kWh
    Wymiennik ze stali nierdzewnej z powdójną powłoką zewnętrzną z materiału kompozytowego
    Palnik gazowy ze stali nierdzewnej z całkowitym wstępnym zmieszaniem, modlulujący w zakresie od 25 do 100% mocy, wyposażony w tłumnik zasycania powietrza.
    Zapłon elektroniczny i jonizacyjna kontrola płomienia
    Konsola sterownicza z ofertą regulacji na 2 poziomach komfortu; poziom 1: termostat pokojowy, poziom 2: regulacja pogodowa z możliwością sterowaina do datkowo obiegu bezpośredniego, mieszaczowego, przy podłączeniu zdalnego sterowania z określonym interfejsem komunikacyjnym i czujnika zewnętrznego.
    Kompletne wyposażenie: ułatwiająca instalację rama montażowa z fabrycznie zamontowanym zespołem zaworów wodnych i gazowych, naczynie wzbiorcze, zawór przełączający c.o.-c.w.u. odpowietrznik automatyczny, itd.
    Do kotła MCR można dołączyć m.in. termostaty pokojowe i automatykę pogodową.


    KONDENSACJA:

    Kondensacja, czyli oszczędność energii! Dzięki naściennym kotłom MCR zużyjecie Państwo mniej gazu, wobec czego możecie zaoszczędzić aż do 40% dotychczas ponoszonych kosztów ogrzewania!

    Ciepła woda na żądanie! Kocioł wyposażony w wymiennik płytowy o dużej wydajności pozwala na korzystanie z dużej ilości ciepłej wody, zawsze o tej samej temperaturze! Zostaje ona przygotowana natychmiast - koniec z zimnymi prysznicami!

    Zwarta konstrukcja i wyjątkowa lekkość! Kotły MCR są jednymi z najmniejszych dostępnych na rynku. Można je umieścić wszędzie, gdzie sobie Państwo zażyczycie, a niewielki ciężar pozwala na zainstalowanie ich na zwykłej ściance działowej. Kompaktowy, lekki, estetyczny... MCR! "
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  14. #254

    Domyślnie

    Gratulacje,ja mam do gazu 150 m ,czekam na warunki...,czy sie oplaci ,innaczej piec na pellets.

    Pozdrawiam

  15. #255

    Domyślnie

    Mam nowe zdjecia ,zapraszam

  16. #256

    Domyślnie

    Nieźle to wygląda. Te 16cm wełny nad poddaszem użytkowym, to nie za mało?
    Pozdrawiam,
    Krisker

  17. #257
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mycha Mika

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    66-433
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    fundamenty wymurowane i zabezpieczone na zimę, materiał na ściany dojechał w zeszłym tygodniu. W ostatniej chwili zmieniliśmy ściany 1W na 2W. Wybralismy Silkę 24 + 20 cm styropianu Platinum Plus z Termo Organiki. Mam nadzieję, że to będzie dobre posunięcie, które zaoowocuje w przyszłości oszczędnościami w rachunkach, jeśli nie to i tak nic nie tracimy, bo koszt "zrobienia" ścian na gotowo z materiałem wyjdzie tyle samo co przy 1W.
    Mieliście rację z tymi wiązarami. Ja rozesłałam zapytanie do 15 firm, tylko kilka nadesłało ofertę, pozostali nie byli uprzejmi nawet zadzwonić i powiedzieć że nie są zainteresowani. W sumie to jest to możliwe do wykonania, ale koszt z transportem i montażem kształtuje się od 25 - 35 tyś. Więc byłam na spotkaniu z cieślą (ponoć najlepszy w województwie), oglądał i drapał się po głowie mówiąc, że takiej jeszcze nie robił, czyli standart. Za robociznę zawołał 35 zł/m2 dachu i stropu, co w naszym przypadku (po powiększeniu budynku) daje jakieś 8200 zł dodając do tego zakup drewna powinno wyjść taniej niż gotowe wiązary, ale wciąż się wacham. Jak to wygladało u was? Ile wam policzyli za więźbę? Dziwi mnie to doliczenie stropu.
    Acha, Kriskier mógłbyś mi napisać jaką dachówkę wybrałeś? Widziałam na zdjęciach, że Braas-a, ale nie wiem jaki kolor i model. Będę wdzięczna za info bo strasznie mi się podoba. Nie widziałam u ciebie krańcówek, możesz mi napisać jak to technicznie wykonać, żeby nie były potrzebne ?
    Pozdrawiam wszystkich.
    Zdjecia z "raczkowania" umieszczę nastepnym razem.

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    Nieźle to wygląda. Te 16cm wełny nad poddaszem użytkowym, to nie za mało?
    Przyjdzie jeszcze druga warstwa 5 cm Superrocka,razem 21 cm .Cale poddasze bedzie zaizolowane 21 cm warstwa ocieplenia.Wiecej sie nie da.
    W krokwie mozna wsadzic tylko max 16 cm a za profilami CD 27 x60 chcialem 6 cm jako druga warstwe ,ale Rockwool Polska nie ma welny o grubosci 6 cm...Wiecej welny nie ma sensu dawac bo trzeba to zrobic kosztem szerokosci i wysokosci pomieszczen.

    Pozdrawiam.

    Ja za zrobienie wiezby zaplacilem 4000,- i bylem bardzo zadowolony z Ciesli

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mycha Mika
    Witam ponownie,
    Ile wam policzyli za więźbę? Dziwi mnie to doliczenie stropu.
    Acha, Kriskier mógłbyś mi napisać jaką dachówkę wybrałeś? Widziałam na zdjęciach, że Braas-a, ale nie wiem jaki kolor i model. Będę wdzięczna za info bo strasznie mi się podoba. Nie widziałam u ciebie krańcówek, możesz mi napisać jak to technicznie wykonać, żeby nie były potrzebne ?
    Pozdrawiam wszystkich.
    Zdjecia z "raczkowania" umieszczę nastepnym razem.

    Mi za więźbę policzyli 3000 i nic nie marudzili, że nietypowa. Wyszło OK. Dachówka to Braas celtycka lumino kolor ceglasty. Krańcówek nie mam, bo wymyśliłem sobie drewniane wiatrownice. A co do ścian zewnętrznych - dobry wybór. Domek jest mały i jeśli nie zchrzanią Wam docieplenia dachu, to będzie bardzo ciepły i łatwy do ogrzania.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  20. #260
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mycha Mika

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    66-433
    Posty
    20

    Domyślnie

    Krisker ale mnie zszokowałeś z tymi 3000 zł, to jak za darmo. A ci twoi fachowcy przyjmują zlecenia z całego kraju ? Może by mnie odwiedzili w marcu na kilka dni i zrobili mi więżbę?
    Pozdrawiam

Strona 13 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony