dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 22
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 427
  1. #381

    Domyślnie

    Chcę mieć pogląd na temat pomysłu tej więźby.

  2. #382

  3. #383

    Cool

    Cytat Napisał william.bonawentura Zobacz post
    Chcę mieć pogląd na temat pomysłu tej więźby.
    Ale jakiej wiezby?
    W Cyrkonie jest wiezba przekombinowana,napisz dokladnie co masz na mysli.

  4. #384
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    redjanar

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    Wojcir, czy możesz zrobić jakieś zdjęcia tych schodów- to dosyć istotne dla nas- my chcemy dać schody w orginalnym miejscu, ale dwa ciągi pod kątem 90 stopni wdłuż ścian
    U nas jest jeszcze inny "problem"- działka jest płaska, a potem wznosi się i żeby uratować całą płaską część pod trawnik wgryziemy się w skarpę, a "cyrkon" będzie stał na doprojektowanej piwnicy (chyba pierwszy taki cyrkon na forum)- to oczywiście pociąga wiele zmian w parterze- dzięki temu kotłownia idzie do piwnicy,trochę poprzesuwamy ściany, żeby salon był jak największy, choć zasadniczo rozkład pomieszczeń zostaje ten sam. Oczywiście troszkę zmian w oknach salonowych, jak będzie już wersja komputerowa (narazie wszystko na papierze-jakoś wolę ołówek) to wrzucę tu "pod ostrzał krytyki"
    Ostatnio edytowane przez redjanar ; 02-03-2012 o 08:16

  5. #385

    Domyślnie

    Schody jeszcze nie istnieją. Zapłaciliśmy tylko zaliczkę i omówiliśmy szczegóły. Schody będą jesionowe, ze spocznikiem z lekkim zabiegiem. pod schodami stolarz od razu wykona zabudowę (szafa na kurtki i szafki na buty). Zdjęcie mogę dać tylko poglądowe (z naszych inspiracji). Montaż schodów w tym miejscu wymusił parę zmian: przesuwamy drzwi wejściowe ile się da w jedną stronę, zwiększył się również otwór w stropie (ok30cm). Rezygnujemy także z drzwi wewn.(wiatrołapu) - dobudowywujemy drewniany ganek - zamknięty, cały przeszklony z drzwiami.

  6. #386

    Domyślnie

    Cytat Napisał redjanar Zobacz post
    dwa ciągi pod kątem 90 stopni wdłuż ścian
    zwróć uwagę na wysokość człowieka aby nie zachaczyć głową o sufit

  7. #387
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    redjanar

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    hmmm, zdjęcie poglądowe jest ok, ale ciągle myślę o długości pierwszego i drugiego ciągu.
    poza tym, chyba masz górę odbitą lustrzanie, bo przecież nad wiatrołapem jest łazienka, więc łazienka teraz u Ciebie wypada naprzeciwko- to też ciekawy pomysł
    ale pisałeś, że masz stan surowy zamknięty- więc jak możesz, to zrób zdjęcia miejsca pod schody (dawnego wiatrołapu z różnych ujęć)
    pozdrawiam

  8. #388
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artur70

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    jastrzebie zdroj
    Kod pocztowy
    44-336
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich,bardzo mnie zainteresowal ten projekt,glownie z uwagi na ograniczone fundusze jakie posiadam,mam pytanie,czy w tym projekcie lawa fundamentowa jest tylko po obwodzie?nie trzeba wylewac fundamentu pod sciany dzialowe?z gory dzieki za odpowiedz.pozdrawiam.

  9. #389

    Domyślnie

    Dokładnie! My również braliśmy to pod uwagę. Dopiero teraz gdy dom jest gotowy "z zewnątrz" a pozostały instalacje odczuwamy różnicę w cenie". Jednocześnie ze mną buduje się mój szwagier (typowy dom z garażem ok 150m - dach 4spadowy) - na etapie instalacji zyskujemy ok 50% (my zrezygnowaliśmy dodatkowo z łazienki na górze. Kończę właśnie ganek(zamknięty,obudowany w drewnie) -będzie takim dodatkiem do Cyrkona, który pozwoli zrezygnować z wiatrołapu w środku. Wkrótce postaram się zamieścić kilkanaście zdjęć (środek i na zewnątrz). Pozdrawiam wszystkich.

  10. #390
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artur70

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    jastrzebie zdroj
    Kod pocztowy
    44-336
    Posty
    4

    Domyślnie

    dzieki za szybka odpowiedz,ciekawe jak to bedzie wygladalo u nas na slasku z tymi lawami,w promieniu 10km 4 kopalnie,to co mnie jeszcze bardzo zainteresowalo czytajac wasze wpisy to chyba jak dobrze pamietam kolega Krisker pisal cos,ze zrobil sobie belkowy strop,tez cos takiego mi chodzi po glowie,szkoda,ze nie mozna tego podejzec jak to wyglada,gdyby ktos mial cos podobnego i wstawil jakis link albo fotki bylbym bardzo wdzieczny.pozdrawiam.

  11. #391

  12. #392
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    redjanar

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    ale czy na te schody nad wejściem to nie za wąsko ? mam wrażenie, że tam jest bardzo mało miejsca
    fajna góra- zostanie cała jako jedno pomieszczenie ?

  13. #393

    Domyślnie

    schody będą jak ustawa przewiduje (od ściany jest 96cm - po to przesunęliśmy drzwi - trzeba było również przesunąć wymian ok.40cm aby nie zahaczyć głową), pod schodami stolarz wykona zabudowę - szafę na kurtki oraz szuflady na buty - cena ustalona 10500, zaliczka zapłacona, schody jesionowe z zabiegiem oraz spocznikiem (nad drzwiami wejściowymi)
    góra - dwa pokoje dla dziewczynek + pokój komputerowy (gabinecik) w miejscu projektowanej łazienki

    pozdrawiam

  14. #394
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artur70

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    jastrzebie zdroj
    Kod pocztowy
    44-336
    Posty
    4

    Domyślnie

    no ciekawie to rozwiazaliscie,ten ganek tez fajny,mam pytanie,a w zasadzie pare,z jakiego drewna i jakie wymiary maja te belki stropowe i w jakich odstepach sa ukladane?

  15. #395

    Domyślnie

    strop - bele 16x20, odstępy? według projektu, na stropie OSB 25 na to pójdzie wełna mineralna knauf NOBASIL 5cm (lub inna) znowu OSB 25 i podkład z panelami
    pozdrawiam

  16. #396
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    as4377

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Napiszcie proszę o kosztach budowy domu. Zamierzam dopiero kupić ten projekt

  17. #397
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    redjanar

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    koszty są bardzo różne, jak przeczytasz cały wątek to będziesz wiedział mniej więcej, ale generalnie jest jednym z tańszych domów do wybudowania, a jednocześnie ładnym i zgrabnym
    już chyba w czerwcu ruszamy z budową

  18. #398

    Domyślnie

    Sporo własnej pracy, materiały tanie i średnie ... wydaliśmy do tej pory ok.90tys. jeszcze myślimy 80tys. i zamieszkamy.

  19. #399
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar silvara6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Mazury
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam,
    po zimowej przerwie prace nad budową domu zaczeliśmy w połowie marca.
    Budujemy wg. projektu z Ytong 36,5cm. W tym miejscu potwierdzam pozytywna opinię o tym produkcie-buduje się szybko, bloczki bardzo łatwe w obróbce i bardzo dokładne.
    Parter postawiony, wieniec wylany.Sobota minęła na docinaniu belek stropowych i ich impregnacji.Gdyby nie popołudniowa burza, bele leżałyby na murze
    Ogólnie robota idzie jak szalona, przerwy w budowie powodowane są jedynie złą pogodą.
    Oto kilka fotek z pracy mojego męża(i mojej w każdą sobotę)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P140412_09.170002.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	113002   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P180412_15.420002.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	113003   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P180412_15.420001.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	113004   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P140412_09.430001.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	113005   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P140412_09.190001.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	113006  


  20. #400

    Domyślnie

    link do najnowszych zdjęć
    taki nasz pomysł na CYRKONA - jeszcze będzie zabudowany ganek w kolorze palisander jak elewacja
    https://picasaweb.google.com/1069079...Oumgtrth5qBuQE

Strona 20 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony