dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 22
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 427
  1. #81

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że znalazłem mały, choć istotny błąd w projekcie. Wymian wg. projektu konstrukcji stropu ma wysokość 20cm, tymczasem w przekroju ma on wysokość ponad 30cm i opierają się na nim schody. Jeśli zrobimy 20cm wymian, to nie ma możliwości oparcie schodów widocznych w projekcie... Jakby ktoś zerknął i potwierdził, to byłaby to cenna uwaga dla budujących cyrkona.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  2. #82

    Domyślnie

    Krisker, jak zwykle jestem pod wrażeniem postepów
    czy możesz opisać krok po kroku wykonanie stropu?
    tzn są belki stropowe i co dalej?

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajkad
    Krisker, jak zwykle jestem pod wrażeniem postepów
    czy możesz opisać krok po kroku wykonanie stropu?
    tzn są belki stropowe i co dalej?
    Ale nie za bardzo wiem, co opisywać W sumie nieźle jest to opisane w projekcie... Kładzie się belki na murłatach w odpowiednich odstępach i mocuje. Może lepiej opiszą to dodatkowe fotki (przy okazji na czerwono zaznaczyłem wspomniany wcześniej wymian - na zielono źle, na czerwono dobrze - oczywiście wg. mnie ):




    Pozdrawiam,
    Krisker

  4. #84

    Domyślnie

    chodzi mi o prace PO położeniu belek
    tzn o poszycie stropu (z czego, jakie warstwy, jakie przekładki itp)
    nam polecono 2 warstwy OSB po 1,8cm - drogo to wychodzi

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajkad
    chodzi mi o prace PO położeniu belek
    tzn o poszycie stropu (z czego, jakie warstwy, jakie przekładki itp)
    nam polecono 2 warstwy OSB po 1,8cm - drogo to wychodzi
    Dałem deski podłogowe sosnowe na pióro-wpust o grubości 29mm. Wyszło bardzo dobrze, a przy okazji mam zrobione wykończenie. Całość kosztowała duuuużo mniej niż OSB+panele (1m2 desek 34zł + cyklinowanie + lakiery). Pod deskami na legarach ułożyłem paski filcu 4mm, żeby zminimalizować odgłosy stukania. Deski mocowane wkrętami we wpusty. Na fotkach powyżej widać efekty. Jeśli nie chcesz mieć desek jako wykończenia, to i tak wyjdzie taniej dać je jako element nośny podłogi. OSB 2x18mm to koszt 60zł/m2.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  6. #86

    Domyślnie

    dzieki wielkie, przemyślimy to rozwiązanie
    a możesz jeszcze parę rzeczy wyjaśnić?
    czy wyszło to odpowiednio "sztywno"? nie będzie się taka podłoga uginała pod ciężarem mebli itp?
    my na górze planujemy wykładzinę, czy deski są na tyle równe, że będzie to dobrze wyglądało?
    co z posadzką w łazience górnej? płytki na drewno?

    i czy masz już pomysł na wykończenie stropu od dołu?

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajkad
    dzieki wielkie, przemyślimy to rozwiązanie
    a możesz jeszcze parę rzeczy wyjaśnić?
    czy wyszło to odpowiednio "sztywno"? nie będzie się taka podłoga uginała pod ciężarem mebli itp?

    Jest sztywno. Pióro-wpust robią swoje i np. 5 połączonych desek robi prawie za jedną szeroką. Jest naprawdę solidnie.

    my na górze planujemy wykładzinę, czy deski są na tyle równe, że będzie to dobrze wyglądało?

    Gdzieniegdzie wystaje po 3mm brzeg deski (np. lekko uszkodzone pióro lub nierówność na belkach), ale zlikwiduję to przy cyklinowaniu.

    co z posadzką w łazience górnej? płytki na drewno?

    Tutaj jest mały problem, bo płytki to można kleić raczej na OSB, a nie na deski. Dodatkowa OSB podniesie podłogę w łazience... My odpuściliśmy płytki - damy deski teakowe - ze względu na cenę tylko tam, gdzie będzie widać (nie dajemy ich pod wanną i pod szafkami łazienkowymi - będzie stała zabudowa z blatem).


    i czy masz już pomysł na wykończenie stropu od dołu?

    Bez zmian, czyli w salonie deski między legary, w sypialni GK podwieszany lub między legarami, reszta GK podwieszany.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  8. #88

    Domyślnie Wieści z frontu...

    Kolejne etapy - wylewki z betoniary (wylewka gotowa tysand) i schody samoróbki...











    Pozdrawiam,
    Krisker

  9. #89

    Domyślnie

    pozdrawiam . Mam pytanie dotyczące kominka na zdjęciach pokazana jest płyta na której stoi komin ok. 2m nad posadzką a w niej otwór spalinowy. Jak jest rozwiązane w projekcie czyszczenie komina oraz podłączenie kominka rurą do komina od dołu czy z boku komina.
    Czy ogrzewanie elektryczne jest z grzejnikami elektrycznymi w każdym pomieszczeniu? I jakie to grzejniki

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał m-a-r-e-k
    pozdrawiam . Mam pytanie dotyczące kominka na zdjęciach pokazana jest płyta na której stoi komin ok. 2m nad posadzką a w niej otwór spalinowy. Jak jest rozwiązane w projekcie czyszczenie komina oraz podłączenie kominka rurą do komina od dołu czy z boku komina.
    Czy ogrzewanie elektryczne jest z grzejnikami elektrycznymi w każdym pomieszczeniu? I jakie to grzejniki
    W projekcie wyczystka ma być w kominku. Jeszcze się zastanawiam, czy nie dać systemowego wkładu razem z wyczystką, tylko trochę obawiam się kucia w tych dziadowskich cegłach Wlot do komina naturalnie pionowo do góry.

    Grzejniki jakie wybrałem to dimplex serii epx z centralnym sterowaniem elektronicznym przy pomocy programatora. W łazienkach eltermy łazienkowe (drabinki). Konwektora nie ma tylko przy schodach na górze, a tak to wszędzie po jednym o różnych mocach.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  11. #91

    Domyślnie teraz moje fotki

    Ja jestem na etepie tynków wewnętrznych.
    Nie zmieniłem dużo w projekcie. (oryginalny to ww-126)
    - strop teriwa
    - ustawienie drzwi tarasowych
    - okna połaciowe
    - schody beton
    - i podniosłem ściankę kolankową (stracił trochę na kształcie)

    Na tym etapie mam około 110 000 wydane

    Oto fotki:



    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  12. #92

    Domyślnie Re: teraz moje fotki

    Cytat Napisał gniezno
    Ja jestem na etepie tynków wewnętrznych.
    Nie zmieniłem dużo w projekcie. (oryginalny to ww-126)
    - strop teriwa
    - ustawienie drzwi tarasowych
    - okna połaciowe
    - schody beton
    - i podniosłem ściankę kolankową (stracił trochę na kształcie)
    Dużo tą ściankę podniosłeś? Cały dach poszedł do góry, czy zmieniłeś kąt nachylenia? Pytam, bo kominy wydają się mniej wystawać z połaci...
    Pozdrawiam,
    Krisker

  13. #93

    Domyślnie

    Kolejne prace wykonane. Schody już zrobione, na razie nie ma poręczy, bo tylko by przeszkadzały przy wnoszeniu materiałów na górę. A trochę tego będzie, bo całe poddasze ma być w regipsach. Zrobiona jest jedna ściankę działowa na parterze, zamontowane jedno z okien dachowych i zaczęta jego zabudowa. No i wreszcie wziąłem się za belki stropu w salonie Na razie są zaimpregnowane na odpowiedni kolor (tak już zostanie), a pomiędzy nimi wstawiłem już profile dla płyt GK (zamiast desek - zmiana decyzji w ostatniej chwili). Wszystkie fotki jak zwykle na moim WWW, a poniżej kilka ostatnich.

    Schody:


    Widok ogólny z wstawionym veluxem:


    Zbliżenie na okno połaciowe:


    Ścianka działowa z GK:


    Belki i konstrukcja sufitu w salonie:



    Zabudowa okna połaciowego nad schodami:
    Pozdrawiam,
    Krisker

  14. #94

    Domyślnie

    bardzo ładnie wyglądaja belki - a co będzie pomiędzy nimi? (między parami, tam gdzie przetyczki)
    schody też będą bejcowane? z jakiego są drewna?

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajkad
    bardzo ładnie wyglądaja belki - a co będzie pomiędzy nimi? (między parami, tam gdzie przetyczki)
    schody też będą bejcowane? z jakiego są drewna?
    Między belkami też muszę jakoś wcisnąć płyty, ale pomysłu jak to zrobić na razie nie mam Schody będą bejcowane, ale nie "też" , bo belki były impregnowane barwnym drewnochronem. Schody robiłem ze świerka - to ten sam materiał co na więźbę i strop - oprócz pociętych elementów dostałem też dużo tarcicy - no i są schody
    Pozdrawiam,
    Krisker

  16. #96

    Domyślnie

    a kiedy można spodziewać się efektu końcowego jeśli chodzi o strop?
    bo może jeszcze będzie czas męża przekonać do odsłoniętych belek
    na razie wygrywa opcja: sufit podwieszany plus jedna porządna bela między kuchnią a salonem
    z czego planujesz podłogi na dole?
    tynki robiłeś cementowo-wapienne?

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajkad
    a kiedy można spodziewać się efektu końcowego jeśli chodzi o strop?

    Końcowy, to na koniec czyli gdzieś pod koniec wakacji. Wcześniej będą płyty, ale bez szpachlowania połączeń.

    bo może jeszcze będzie czas męża przekonać do odsłoniętych belek
    na razie wygrywa opcja: sufit podwieszany plus jedna porządna bela między kuchnią a salonem
    z czego planujesz podłogi na dole?

    Wiatrołap, łazienka i pom. gosp. - tradycyjne wylewki na styropianie (już są). Reszta na parterze - deski na legarach. W kuchni na deskach dojdą jeszcze panele.

    tynki robiłeś cementowo-wapienne?

    Gipsowe, ale nie jestem zadowolony Nie dość, że miękkie jak cholera, to jeszcze kiepskawo wykończone i będę musiał szlifować i podszpachlowywać gdzieniegdzie. Na dzień dzisiejszy zrobiłbym chyba z płyt gk. W kieszeni zostałoby sporo kasy i efekt dużo lepszy. Niestety Tynk CW podobno może się nie sprawdzić na miękkich ścianach (będzie pękał).
    Pozdrawiam,
    Krisker

  18. #98

    Domyślnie

    co to znaczy miękkie ściany? masz na myśli beton komórkowy? nie wiedziałam o tym, muszę się w takim razie dokształcić, bo my już umówieni z tynkarzem (na cem-wap)!

    nie boisz się peknięć na stykach belek i KG? tak się zastanawiam - dużo ich będzie a drewno mocno pracuje

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajkad
    co to znaczy miękkie ściany? masz na myśli beton komórkowy? nie wiedziałam o tym, muszę się w takim razie dokształcić, bo my już umówieni z tynkarzem (na cem-wap)!

    nie boisz się peknięć na stykach belek i KG? tak się zastanawiam - dużo ich będzie a drewno mocno pracuje
    Beton komórkowy odmiany 400 jest miękkim materiałem i m.in. sp5es odradzał dawanie na takie ściany tynku CW, chyba, że odmiany lekkiej (co i tak nie gwarantuje braku spękań). Oczywiście nie ma także pewności, że tynk CW popęka, ale zapobiegliwie zdecydowałem się na gips. A co do stropu - połączenie belek z płytami będzie wypełnione akrylem lub ćwierćwałkiem drewnianym. Spękania nie powinny być widoczne.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  20. #100

    Domyślnie Re: teraz moje fotki

    Cytat Napisał Krisker
    Dużo tą ściankę podniosłeś?
    Ponad 50 %


    Cytat Napisał Krisker
    Cały dach poszedł do góry, czy zmieniłeś kąt nachylenia? Pytam, bo kominy wydają się mniej wystawać z połaci...
    Komin wystaje minimalnie ponad.
    Powinno być OK.
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

Strona 5 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony