dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Chciałabym zobaczyć jak wygląda membrana wysokoparoprzepuszczalna po 20 latach użytkowania (kurz, pleśń, pozatykane mikropory ?) i ile wtedy wynosi jej paroprzepuszczalność.

  2. #42

    Domyślnie

    Chciałabym zobaczyć jak wygląda membrana wysokoparoprzepuszczalna po 20 latach użytkowania (kurz, pleśń, pozatykane mikropory ?) i ile wtedy wynosi jej paroprzepuszczalność.

  3. #43

    Domyślnie

    Chciałabym zobaczyć jak wygląda membrana wysokoparoprzepuszczalna po 20 latach użytkowania (kurz, pleśń, pozatykane mikropory ?) i ile wtedy wynosi jej paroprzepuszczalność.

  4. #44

    Domyślnie

    Zupełnie zgadzam się z Zibi.Maz. Moim zdaniem jesyna wada pełnego deskowania dachu - to jego nieco wyższa cena

  5. #45

    Domyślnie

    Zupełnie zgadzam się z Zibi.Maz. Uważam, że jedyny minus pełnego deskowania dachu - to jego, nieco większa cena.

  6. #46

    Domyślnie

    O ile sobie dobrze przypominam, był kiedys w Muratorze taki artykuł- na czym nie wolno oszczedzać przy budowie domu. Uważam , że nie wolno oszczędzać przy budowie dachu, zgodnie ze starym powiedzeniem, że co tanie to drogie.Nie chciałbym tanio zbudowac dachu aby po kilku latach trzeba było pokrywac go od nowa, lub, co gorsza, demontowac i robić od nowa.Dlatego posłucham dobrej rady doświadczonej ekipy. Jak napisałem wyżej - deskowanie i papa.Cała konstrukcja dachu z drewna impregnowanego ciśnieniowo.

  7. #47

    Domyślnie

    Połacie które nie są bezpośrednio ocieplone (zastosuję ocieplenie nad stropem ostatniej kondygnacji) pokryłem pełnym deskowaniem i papą, na to dachówka (w planach), połać dachu nad użytkowym, ogrzewanym półpiętrem docelowo będzie pokryta pełnym deskoweniem i folią (izolacja musi mieś możliwość odprowadzenia pery wodnej, pomimo zastosowania folii paroszczelnej od strony mieszkań). Pozdrawiam.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Wybralem deskowanie plus pape, a na to dachowke ceramiczną.

    Technologia folii przyszła z Zachodu, tam sie jednak od niej odchodzi i wraca do sztywnego pokrycia.

    Przeglądnijcie Muratora sprzed lat, ile tam bylo technologii oraz producentow i dystrybutorow, ktorych teraz juz nie ma.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    A co sądzicie o zrobieniu deskowania z płyt OSB? Jest jeszcze pytanie OSB 3 czy OSB 4?

  10. #50

    Domyślnie

    Ja za dwa tygodnie klade dach. Widze ze wiele jest za i przeciw papa+deska czy deska +folia. Poniewaz z zasady wymyslilem sobie ze co jak co ale dach musi byc zrobiony solidnie wybieram zestaw moze nie naj tanszy krokwie+folia+laty+deska+papa a na wierzchu blachodachowka.
    Mialem duzy dylemat poniewaz jak ktos dobrze stwierdzil wczesniej specjalistow jest wiele Wszyscy namawiali mnie na folie (sprzedawcy) az wkoncu jeden z nich gdy sie z nim bardziej zaznajomilem (zaprosilem na grila ) powiedziel mi ze jednak papa bedzie lepsza.
    Ciekaw bylem czemu zmienil zdanie (zawsze byl za folia na deskach) okazalo sie ze pod blacha moze wytworzyc sie dosyc duza temeperatura ktorej folia moze nie wytrzymac.
    Czy ktos z Was sie spotkal tez z takimi argumentacjami dodam ze moj nadzur tez jest od poczatku za papa.

    Pozdrawiam

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Odświeżam stary temat,bardzo proszę o opinie osoby które mają deskowany dach-czy to pokryty papą czy też folią dachowa membraną.
    Deskowanie bedzie na pewno, skłaniam się ku papie, poddasze nieużytkowe, ocieplony tylko strop.
    Mało znalazłam informacji od inwestorów mających dach deskowany i pokryty folią.


    .

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony