dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 53
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1055
  1. #201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Możesz ewentualnie pomyśleć o pompie głębinowej ale w Twoim przypadku popsucie pompy jest bardzo realne . Wracając do poprzednich pomp to taką pompę można zamontować np. w skrzynce od elekrtozaworów trzeba sprawdzić tylko czy się zmieści .

  2. #202

    Domyślnie

    Dzięki już wiem jak ją zamontuje. Będzie ciasno ale powinno dać się jakoś w studzience zamontować.

    Ostatnie pytanko. Z tych dwóch pomp która lepsza będzie w tym przypadku???
    Ta Einhell 900W 4,8bar i 3100l/h czy może tą, chyba jakas polska WZ750 7,8bar i 2900l/h?

    dzięki za porady...

  3. #203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Proponuję 4,8 bara ta druga daje za duże ciśnienie mogą być kłopoty z rurami i zraszaczami .
    Powodzenia

  4. #204

    Domyślnie Projekt systemu nawadniania ogrodu

    Witam
    Planuje wykonać w miarę prosty system nawadniania ogrodu... System ten ma składać się z linii kroplującej pod tujami wzdłuż ogrodzenia i na wyspach obsadzonych krzewami ( tak jak na zamieszczonym obrazku) oraz z sieci zraszaczy nawadniających trawę na pozostałym terenie ( zraszacze wynużające się pod wpływem ciśnienia). Posiadam już hydrofor z pompą o wydajnosci 150l/min dajaca max. 6 atmosfer.
    Problem mam z prawidłowym rozprowadzeniem rur do podłączenia tego systemu, tzn. jak dobrać grubość tych rur i ile sekcji powinno rozchodzić się po terenie, tak aby w każdej sekcji było odpowiednie ciśnienie.
    Może jakiś znawca tematu zechce podzielić się ze mną swoją wiedzą, za wszelkie uwagi i sugestie będę bardzo wdzięczny


  5. #205

    Domyślnie Re: Projekt systemu nawadniania ogrodu

    Pozdrawiam - Piotr

  6. #206

    Domyślnie

    Witam
    I dziękuję za zainteresowanie....
    Chyba zdecyduję się na system firmy Hunter fajne zraszacze wysowane z regulacją zasięgu,regulowany zakres pracy od 40-360 stopni z możliwością zamontowania dowolnej dyszy.
    Nie znalazłem jednak rur o większej srednicy ktorą możnaby zastosować jako rurę główną a przy okazji jaka powinna być średnica takiej rury?
    I jeszcze jedno pytanie ile zraszaczy tego typu
    http://www.hunterpolska.pl/hunter_pgj,_,s,_s,_a.php
    mogłbym połączyć w jednej sekcji aby ciśnienie na każdym zraszaczu było odpowiednie?

  7. #207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Zanim zaczniesz wylicznie ile zraszczy , jakie zraszacze zacznij od wody.
    Czy hydrofor służy tylko do nawadniania czy do domu i nawadniania jeżeli do domu to jakiej średnicy jest rura do której podłączysz cały system jeżeli 1/2 cala to zapomnij o nawadnianiu bez przeróbek .

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał amber
    Zanim zaczniesz wylicznie ile zraszczy , jakie zraszacze zacznij od wody.
    Czy hydrofor służy tylko do nawadniania czy do domu i nawadniania jeżeli do domu to jakiej średnicy jest rura do której podłączysz cały system jeżeli 1/2 cala to zapomnij o nawadnianiu bez przeróbek .
    Witam
    Hydrofor slużył będzie wyłącznie do nawadniania zbiornik 280l, ciśnienie myślę ustawić na zakres 2,5 - 4 atm. Natomiast wejście jak i wyjście z hydroforu to rura o średnicy zewnętrznej 34mm...to chyba wiecej niż 1 cal

  9. #209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Ciśnienie ustaw na 4,5 - 4 atm. przy tak dużej rozpiętości ciśnienia będziesz miał taki efekt że przy dolnej granicy zasięg zraszacza będzie wynosić 5-6 m a przy górnej 11-12 m . U Ciebie nie obejdzie się bez zraszaczy statycznych a to daje minimum 2 sekcje . Podaj więcej wymiarów od lewej strony: od ogrodzenia do tarasu , wymiary tarasu , od budynku do klombu po lewej i prawej stronie ,wymiary klombów po ogrodzeniu , odległość między klombami
    może będę w stanie coś zaproponować

  10. #210

    Domyślnie

    Witam
    Zmodyfikowałem trochę plan ogrodu i naniosłem wymiary tak jak kolega amber prosił....


  11. #211

    Domyślnie

    Przecież tutaj
    http://www.hunterpolska.pl/pliki/ins...Instalacji.pdf
    jest wszystko
    Rurę weź 32 mm, czy zamiast PGJ nie lepsze byłyby PGP?
    Pozdrawiam - Piotr

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Proszę o wymiary na górze rysunku i z prawej strony tarasu

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał amber
    Proszę o wymiary na górze rysunku i z prawej strony tarasu

  14. #214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    wstępnie się uporałem potrzeba 5 szt. zraszaczy PGP i 9 szt. zraszaczy statycznych , trzy sekcje jedna na rotacyjne druga na statyczne trzecia na linię kroplującą podaj mi swojego maila na PW to prześlę CI moją propozycję
    pozdrawiam

  15. #215

    Domyślnie

    4-5 PGP podleje wszystko

    Jednak 4, przy założonym zasięgu 9 m (z dyszą czerwoną nr 5 aż nadto)

    Pozdrawiam - Piotr

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Nie do końca przy 4 zraszacach będziesz miał obszary słabo nawodnione lub wcale jeżeli pojawi się lekki wiaterek ponadto po co podlewać miejsca gdzie działa linia kroplująca i jest taras , zraszacze ustawia się tak że że jeżeli ma zasięg 10 m. to następny jest oddalony od niego o ok. 10 m. to daje gwarancję równomiernego nawodnienia . Ja zrobiłem w jednym miejscu u siebie podobnie jak Ty i teraz muszę dołożyć zraszacz bo jest kicha .

  17. #217

    Domyślnie

    Witam
    Panie Panda wszystko fajnie tylko nie wiem czy sasiedzi będą zadowoleni jak moje zraszacze będą sięgały pod ich drzwi wejściowe....
    Myślę ze trzebaby zastosować zraszacze o mniejszym zasięgu i niektore o zakresie pracy 180 st.

  18. #218

    Domyślnie

    amber - Z całym szacunkiem ale piszesz jak mój niedoszły wykonawca który na pół hektarową działkę wyliczył kilkadziesiąt różnych typów zraszaczy (bo tutaj drzewo a tam kamyk, tam zawadzi o linię kroplującą a tam sięgnie na podjazd).
    Jakie to ma znaczenie że pokrywa się z linią kroplującą, rośliny od tego nie zgniją. Tarasu nie chcę podlewać, od tego są ustawienia kątów. Wiaterek - jeśli adam998 mieszka tam gdzie "czwórka" wieje non stop to może mieć znaczenie, przy lekkim wiaterku jest zapasu 2 metry (PGP ma zasięg 11 metrów).
    Bez przesady, tam będzie trawnik i to co proponuję zupełnie starczy. To ma być tanio, miło i przyjemnie No chyba że robić system do chwalenia się sąsiadom - "mercedesa tutaj zakopałem"

    adam998 - Przede wszystkim to na forum PANÓW nie ma. Instrukcję do PGP czytałeś? Kąt pracy jest regulowany, postaw w środku każdego kółka punkcik i pociągnij kreskę (wzdłuż płotu, wzdłuż tarasu). Ten metrowy pasek (niepodlewany) po lewej stronie też da się podlać, Hunter ma takie zabawki lejące po prostokącie.
    Pozdrawiam - Piotr

  19. #219

    Domyślnie

    fakt faktem projekt ma być tani i prosty... projekt pandy jak by zraszacze wyregulować tak jak piszesz mógłby sie nawet sprawdzić

    właśnie stworzyłem swój projekt proszę o opinie i wskazówki


  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam998
    fakt faktem projekt ma być tani i prosty... projekt pandy jak by zraszacze wyregulować tak jak piszesz mógłby sie nawet sprawdzić

    właśnie stworzyłem swój projekt proszę o opinie i wskazówki
    Naćkane. Jeśli tuje mają być podlewane to linia kroplująca musi zostać, zraszacze w tujach nie zdadzą egzaminu (ich pierwszy rząd wyłapie wodę).
    Są puste pola - stawiaj zraszacze w kątach.
    Jakie chcesz dać zraszacze o zasięgu 6 metrów?
    Jeśli wyspa (prawy dolny róg) będzie bez krzaków to daj zraszacz w tym rogu.
    Pozdrawiam - Piotr

Strona 11 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony