dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 53
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1055
  1. #221

    Domyślnie

    a o to projekt pandy z wyregulowanymi zraszaczami


  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał panda
    Cytat Napisał adam998
    fakt faktem projekt ma być tani i prosty... projekt pandy jak by zraszacze wyregulować tak jak piszesz mógłby sie nawet sprawdzić

    właśnie stworzyłem swój projekt proszę o opinie i wskazówki
    Naćkane. Jeśli tuje mają być podlewane to linia kroplująca musi zostać, zraszacze w tujach nie zdadzą egzaminu (ich pierwszy rząd wyłapie wodę).
    Są puste pola - stawiaj zraszacze w kątach.
    Jakie chcesz dać zraszacze o zasięgu 6 metrów?
    Jeśli wyspa (prawy dolny róg) będzie bez krzaków to daj zraszacz w tym rogu.
    na moim projekcie dalem zraszacze o zasiegu okolo 7m, wyspa w prawym dolnym rogu ma byc obsadzona i to wlasnie w narozniku wiekszymi krzewami...
    faky zraszacz w gornym prawym rogu troche bez sensu...

  3. #223
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Nawadnianie ma być skuteczne wbrew pozorom trawa aby uzyskać ładny wygląd jest trudna w utrzymaniu . Wasze propozycje ograniczają ilość zraszaczy , ale idąc tym tropem można założyć jeden zraszacz PGP z dyszą nr. 12 podnieść ciśnienie na 5,5 atm. zasięgiem pokryje całą działkę tylko że będzie wszystko w okolicy zalane wodą to można pominąć . Po to są zraszacze o różnym zasięgu aby ominąć wszelkie przeszkody w ogrodzie i nie podlewać tarasów , domów , drogi czy sąsiadów ale jeżeli ktoś ma życzenie to kto mu zabroni .

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał amber
    .....podlewać tarasów , domów , drogi czy sąsiadów....
    Możesz wskazać takie miejsce w mojej propozycji?
    Pozdrawiam - Piotr

  5. #225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    A możesz przeczytać całe zdanie

  6. #226

    Domyślnie

    Ten projekt jest zły.
    Po pierwsze musisz mieć przynajmniej 2 sekcje- na rotory i statyczne.
    Po drugie- nie lej po roślinach, to do niczego dobrego nie prowadzi.
    Po trzecie- jeśli nigdy sam nie robiłeś nawodnienia, nie bierz się za to. To zajmnie ci kupę czasu i na pewno popełnisz błędy.

    Ciśnienie jest dobre, stosuj huntera albo K-Raina.

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Douger
    Ten projekt jest zły.
    Który i dlaczego?

    Po trzecie- jeśli nigdy sam nie robiłeś nawodnienia, nie bierz się za to. To zajmnie ci kupę czasu i na pewno popełnisz błędy.
    Jasne, najlepiej zlecić to profesjonalnej firmie potrafiącej obsługiwać tak skomplikowane urządzenie jakim jest łopata i zapłacić za to 10-20 zł / m2 działki.
    Chociaż u mnie zeszli do 30 (trzydzieści) tysięcy plus koszty materiału (działki pół hektara). Zrobiłem sam, wydałem około 5 tysięcy.
    Pozdrawiam - Piotr

  8. #228

    Domyślnie

    Ostatni z projektów. Są miejsca przelane i niedolane co będzie widac na trawniku, więc cały efekt (czyli pięny trawnik) szlag trafi.

    Zrobiłes nawodnienie za 5 tys, ale to koszt samego sprzętu. A gdzie robota? Przyznaj się ile dni nad tym ślęczałeś. Ale fakt faktem zażyczyli sobie dużo. Ja za działkę 30 arów (największa jaką nawadniałem) wziąłem 4 tys + 3,5tys sprzęt.

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Douger
    Ten projekt jest zły.
    Po pierwsze musisz mieć przynajmniej 2 sekcje- na rotory i statyczne.
    Po drugie- nie lej po roślinach, to do niczego dobrego nie prowadzi.
    Po trzecie- jeśli nigdy sam nie robiłeś nawodnienia, nie bierz się za to. To zajmnie ci kupę czasu i na pewno popełnisz błędy.

    Ciśnienie jest dobre, stosuj huntera albo K-Raina.
    No tak wypowiedż zawodowca - napewno ....... (ale oby te drzewa rosły jak najdłużej).
    Wiele rzeczy można wykonać samemu dlaczego niby nawodnienia nie można było????????
    Projekt wykonują niektóre firmy sprzedające sprzęt, służą radą, potem instrukcje, czasami małe porady z forum.
    Nie każdego stać na płacenie za firmę, niektórzy mają więcej czasu itd itd

    Miłe jak specjalista doradza, pomaga budującym, ale chyba nie tak jak twierdzi że tylko on i nikt więcej
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  10. #230

    Domyślnie

    Witam
    Widzę ze temat jakosc tam toczy się dalej....

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam998
    Witam
    Widzę ze temat jakosc tam toczy się dalej....
    Chcesz przykładowy projekt??
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eugeniusz_
    Cytat Napisał adam998
    Witam
    Widzę ze temat jakosc tam toczy się dalej....
    Chcesz przykładowy projekt??
    Powiem tak, projekt można powiedzieć już mam (a..b..r ) ale chętnie obejrze inne rozwiązanie....
    Pozdrawiam

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie



    przykład na Hunter MP rotator, 3 sekcje (podział zraszaczy na sekcje w zależności od warunków glebowych, jeden narozny moze być mniejszy zasięg, generalnie wszystkie zraszacze kątowe, i ustawiamy od budynku.

    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eugeniusz_


    przykład na Hunter MP rotator, 3 sekcje (podział zraszaczy na sekcje w zależności od warunków glebowych, jeden narozny moze być mniejszy zasięg, generalnie wszystkie zraszacze kątowe, i ustawiamy od budynku.

    no i fajny projekt a gdzie bys umiescil skrzynke na elektrozawory?

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Zależy gdzie masz wyjście wody no i możliwość podłączenia sterowania/zasilania?
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eugeniusz_
    Zależy gdzie masz wyjście wody no i możliwość podłączenia sterowania/zasilania?
    wyjscie wody bedzie przy tarasie z lewej strony... tam gdzie wychodzi linia kroplujaca na pierwszym rysunku ktory wstawilem..
    a miałbym jeszcze jedno pytanie techniczne czy rury PE innego producenta niz Hunter bedą pasowały do zraszaczy i elektrozaworów Huntera ?

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Jeszcze kwestia zasilania/sterowania, ale generalnie dałbymw pobliliżu wyjścia wody lub miejscu z którego będzie najkrótsze zailianie wszystkich sekcji.
    Stosować można dowolne rury, niewymienny jest tylko osprzęt gardeny.
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  18. #238

    Domyślnie OK!

    No i to jest porządny projekt.
    Skrzynka z elektrozaworami przy tarasie to dobry wybór. Trochę tracisz, bo będziesz musiał ciągnąć długie rury główne, ale to akorat nieduzy koszt. Do tego blisko do domu przez co kabel od sterownika będzie bardzo krótki.

    Rury mogą nie pasować aż tak idealnie, przez co trochę gorzej będzie je umieszczać w trójnikach czy przelotach, ale po za tym OK. Polecam trójniki i przeloty skręcane, wciskane są do bani.
    Rury najlepiej w systemie 32/25 .

    I przestrzegam wszystkich czytających ten temat przed nawadnianiem firmy Gardena.

  19. #239

    Domyślnie Re: OK!

    Cytat Napisał Douger
    No i to jest porządny projekt.
    Skrzynka z elektrozaworami przy tarasie to dobry wybór. Trochę tracisz, bo będziesz musiał ciągnąć długie rury główne, ale to akorat nieduzy koszt. Do tego blisko do domu przez co kabel od sterownika będzie bardzo krótki.

    Rury mogą nie pasować aż tak idealnie, przez co trochę gorzej będzie je umieszczać w trójnikach czy przelotach, ale po za tym OK. Polecam trójniki i przeloty skręcane, wciskane są do bani.
    Rury najlepiej w systemie 32/25 .

    I przestrzegam wszystkich czytających ten temat przed nawadnianiem firmy Gardena.
    Dziękuje bardzo za cenne wskazowki....opinia i rady fachowca sa bardzo przydatne
    Pozdrawiam

  20. #240
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Widzę że temat ciągle żyje . W projekcie Eugeniusza jest kilka błędów i mam wrażenie że nie uwzględnił kilku wymiarów

Strona 12 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony