dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 53
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 1055
  1. #721
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie to tak wygląda

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180923_154759.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	22,7 KB
ID:	419156

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180923_154505.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	419155
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #722

    Domyślnie

    Założyłem instalację Hunter i mam pytanie co może być powodem, że jedna dysza rotacyjna MP3000 90st nie obraca się?
    Dopiero jak ręcznie pokręcę pierścieniem dyszy to wtedy leniwie zaczyna się b. powoli obracać...

  3. #723
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Założyłem instalację Hunter i mam pytanie co może być powodem, że jedna dysza rotacyjna MP3000 90st nie obraca się?
    Dopiero jak ręcznie pokręcę pierścieniem dyszy to wtedy leniwie zaczyna się b. powoli obracać...
    Zbyt mały strumień wody, przekręcić /odkręcić wkręt dyszy... Widoczny od góry.

  4. #724

    Domyślnie

    Szanowni Państwo: zakładam sobie automatyczne nawadnianie trawnika, i potrzebuję porady. Trawnik jest niewielki, 40 m2, w miarę kwadratowy. Chciałbym zamontować 5 zraszaczy wynurzalnych. Doszedłem, że zakopać muszę specjalną rurę HDPE o średnicy najlepiej 25 mm, połączoną specjalnymi złączkami skręcanymi. Ale jak do tego podłączać zraszacze? Zraszacze, które oglądałem mają na dole gwint 1/2 cala wewnętrzny. Jak rozumiem, powinienem połączyć taki zraszacz z podziemną instalacją giętką rurką połączeniową. Czy tak? Gdzie takie rurki mogę obejrzeć? Jakie złączki powinna mieć podziemna instalacja HDPE? Ktoś mógłby mnie oświecić?

    Pozdro,

    Maciej

  5. #725
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Solzbi

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    70

    Domyślnie

    Warto zainwestować pod tuje (ok. 70m będzie obsadzone) w system nawadniający, pocący się, kroplujący, zraszający? Jeśli tak kto co najlepsze?

    Zdjęcia do pomocy.

  6. #726

    Domyślnie

    Witam, działka nachylona ok. 3-4%. Czy linia kroplująca pod tuje będzie dobrze działać w literę "U" -w dół 40m, poziomo 20m i w górę 30m? I czy istnieje jakiś "trik", żeby zróżnicować nawadnianie -mni/ejsze dla "40m" i większe dla "20" i "30"? Mamy linię kroplującą XFD RAIN BIRD 16mm z kompensacją -jak ograniczyć nawadnianie 1 części o 50%? -tzn. tak jakby przytkać co 2-gi otworek. Niestety nie wchodzi w grę dodatkowa sekcja
    Czy można wstawić tam inny odcinek z mniejszą liczb otworków, itp?

  7. #727

    Domyślnie

    Ivonex wg mnie możesz połączyć szeregowo linie kroplujące z różnym rozstawem otworów 33 i 50cm -takie znam.

  8. #728
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Macie jakies doświadczenie z długością lini kroplującej zasilanej ruską pompą membranową o wydajności ok 900L/godz ? musiałbym położyć obok tuji ok 140-150mb tylko obawiam się o spadek ciśnienia .

  9. #729
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przy max wydajności pompy i 150mb lini kroplującej z kompensacją ciśnienia powinna działać bez problemu. 900l/h to ok 150mb przy lini 2,3l/h na otworek co 33 cm.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #730

    Domyślnie

    CityMatic nadszedł czas na zimowe odstawienie instalacji -czy jeśli mam nachylenie terenu ok. 3% to muszę przedmuchiwać zraszacze? Na pewno w tych najniżej położonych jest trochę wody, bo rura jest niżej od korpusu, ale czy musi to być sprężarka? Bo może to jakoś wyciągnąć/wyssać? Poradź coś, jak to zrobić bez sprężarki i kopania?

  11. #731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Skoro jest nachylenie to na końcu instalacji powinien być zawór spustowy i powinno po jego odkręceniu zlecieć grawitacyjnie

    Można zalać płynem niezamarzającym - spirytusem (ja wolę w zimne wieczory wypić)

    Ciśnienie powietrza jest najlepszym rozwiązaniem - kompresor można pożyczyć - od kolegi - przyjaciela - sąsiada ? zakupić i mieć nie tylko do nawadniania.

    Ja w tym roku - czyszczenie filtrów - ocet i kompresor zima za pasem
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #732

    Domyślnie

    CityMatic -po wykręceniu zraszaczy z korpusów wola zleciała, ale jest tylko tyle co słup ok30cm -głębokość rury.
    Jak ? dołek w ziemi z tym zaworkiem spustowym? Bo przecież zawsze rura jest głębiej a zaworek byłby na poziomie gruntu Z tego co widzę to woda zeszłą a jest jej niewiele tylko w obszarze najniżej położonego zraszacza na odcinku tego ostatniego trójkąta -tj. odtatni odcinek rury i do góry korpus.
    No chyba, że należało pociągnąć już płytko w dół kilka metrów rurę i wtedy ten zaworek -czy to sugerowałeś?
    W ogóle to dzięki CityMatic, że odpisujesz, bo w tym temacie to bieda na tym forum.

  13. #733
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Możesz jeszcze siłą płuc, spryskiwaczy nie poniesiesz, ale woda jeśli na końcu obwodu zaślepka będzie odkręcona wyleci. Dmuchać można przez wąż w średnicy którego jest wyłożona zaślepka, a tłok uniesione palcami. Gdy już wody nie będzie w całym przekroju ta co zostanie nic nie uszkodzi
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #734

    Domyślnie

    CityMatic podpowiedz jeszcze proszę poczatkującemu, bo widzę że tylko Ty się tutaj super udzielasz, a ja 1szy raz będę konserwował na zimę.
    Na końcu każdej linii mam zaślepki, ale nie wyprowadziłem ich na powierzchnię. Poza tym nie zawsze koniec linii jest w najniższym punkcie, bo nasza działka ma właściwie nachylenia w 2 kierunkach (3%/1%) tak, że w każdej linii jest w innym miejscu (niekoniecznie na końcu) punkt o najniższym położeniu

    -co wkręcasz w korpusy po wykręceniu końcówek zraszaczy? Są jakieś zaślepki? bo ja mam tylko te sikacze, które były oryginalnie z korpusami.
    -czy jak w każdej linni zostanie garstka wody w obrębie najniżej położonego korpusu to też może rozsadzić na mrozie?

  15. #735
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Napiszę, bo chyba mnie źle zrozumiano.
    Nie wykręcam końcówek zraszaczy na zimę ! Tylko dla celów konserwacyjnych i czyszczących (mam twardą wodę - nie zanieczyszczoną) i aby utrzymać w sprawności działanie dysz muszę je oczyścić z nagromadzonego osadu osadza się zjawiskiem mokre-parowanie-mokre-parowanie ekspozycja zraszaczy na Słońcu sprzyja zjawisku wytrącania się osadów co w okresie nieużytkowania nawadniania powoduje szybką degradację zraszaczy.

    A zaślepki są po to aby na czas konserwacji zabezpieczyć siłowniki i uszczelki sylikonowe przed piaskiem i zanieczyszczeniami(myszy i wszelkiego typu robactwo uwielbia dziurki wystające z ziemi )
    Na foto jest zaślepka widoczna na wkręconym spryskiwaczu.

    Oraz dysza wykręcona - jak ktoś nie wie to pod nią jest sitko które zabezpiecza dysze przed zanieczyszczeniem.

    Jak ktoś ma takie zaślepki(jak ja) to je wkręca na czas czyszczenia, później oczywiście idą odpowiednie dysze i z dyszami zimują !

    W ramach konserwacji jak czyszczę dysze, pryskam sylikonem w sprayu(korpus tłoka) - preparatem do uszczelek samochodowych. Konserwuje to samą powierzchnię uszczelki i uszczelnia tłok, aż do wiosny. Elementy te są wewnątrz więc nie są widoczne.

    W przypadku gdy ktoś nie ma kompresora(dla mnie jest niezbędny i korzystam z niego nie tylko do nawadniania) to można za pomocą takiej zaślepki- końcówki wykonać sobie przyłączkę do dowolnego spryskiwacza w obwodzie. Wkręcając w miejsce dyszy i unosząc go (bo tłok zamyka przecież zasilanie spryskiwacza gdy jest schowany) można ustami wydmuchać zalegającą wodę z obwodu gdy samoistny spływ jest niemożliwy.
    Kiedyś przerabiałem taką zaślepkę niekoniecznie jak zauważyłeś na końcu na zawór do kompresora - działał rewelacyjnie( na szybko wywierciłem wiertłem 12 otwór w korku zaślepki i wkręciłem zawór do kompresora z zaworkiem całość zabezpieczyłem w 30 cm rurze PCV kanalizacyjnej i zamknąłem korkiem do takiej rury robiąc taką małą studzienkę - tylko trzeba wyjąć uszczelkę kielicha bo bardzo trudno wyjąć potem korek Można również w to miejsce wpiąć zawór i końcówkę do węża ogrodowego i wężem ustami wydmuchać wodę .

    Jeśli wody pozostanie niewiele to jeśli nawet zamarznie nie uszkodzi rurociągu, natomiast trzeba koniecznie wprowadzić jak najwięcej powietrza, aby zamarzająca woda miała się gdzie rozprężać - spryskiwacze się nie uszkodzą , ale instalacja może więc należy o nią zadbać.

    Mam nadzieję że w miarę jasno opisałem, jakby były pytania to postaram się wyjaśnić.

    Taka uwaga, jak wykręcicie dyszę to zabezpieczcie tłok by wam się nie wsunął bez dyszy czy zaślepki do korpusu spryskiwacza. Nie zawsze można potem to łatwo wyjąć, ja zrobiłem sobie taką blaszkę w kształcie litery C która średnicą łapie spryskiwacz za dół gwintu, a opiera się o górną nakrętkę korpusu - tą z napisem firmowym
    Uszkodzenie - zarysowanie tłoka powoduje uszkodzenie uszczelki, a w późniejszym czasie wadliwe działanie spryskiwacza.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181028_100552.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	420883   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181028_100702.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	34,1 KB
ID:	420884   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zaślepka.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	39,0 KB
ID:	420885  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #736
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przeszukałem swoje archiwum ze zdjęciami i znalazłem jedno zdjęcie, o którym można powiedzieć wiele ale - spryskiwacz miał 4 lata, przez trzy go nie czyszczono i wbrew pozorom działał dobrze tzn obracał się, strumień był w miarę prawidłowy, działał również tłok i jego uszczelnienie. Po kompleksowym czyszczeniu kąpieli w preparacie chemicznym i nasmarowaniu jak nowy. Przeczy to oczywiście mojej wypowiedzi jednak jego wygląd, estetyka, oraz świadomość , że mógłby wyglądać i działać dłużej(nie wiadomo co by się stało za rok?) utwierdza mnie w przekonaniu , że będę o swoje dbał jak do tej pory.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Spryskiwacz p.Zofii Hunter MP 3000 - 3 lata.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	105,9 KB
ID:	420901  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #737

    Domyślnie

    CityMatic myślę o kompresorze, ale ponoć do takich przedmuchań musi być odpowiednia wydajność i 25L nie wystarcza, czy tak? Może z Twojego doświadczenia polecisz kompresor który wykorzystam w do konserwacji instalacji i pompowania kół?

  18. #738
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wystarczy 25l, mam taki ładuje do 8 atm - jest wystarczający.
    Ja mam taki(a więc 24 l)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6f8f4ac142b4a8c6a7e41aa5c4fc.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	24,9 KB
ID:	421020  
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 30-10-2018 o 12:07 Powód: uzupełnienie zdjęcia
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #739

    Domyślnie

    Spalinowy, bezolejowy kupić? Czy elektryczny? -oto jest pytanie, doradź CityMatic

  20. #740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Elektryczny, bo po co do domu spalinowy.
    Olejowy - bo uszczelnieniem pompy powietrza jak i jej smarowaniem jest olej, To dobre rozwiązanie dla tego typu kompresorów. Samochodu tym nie polakierujesz(bez separatora oleju) ale malowanie natryskowe desek czy innych elementów ogrodowej architektury, pompowanie kół auta, dobijanie hydroforowych zbiorników czy usuwanie wody z instalacji jest w 100% dla niego.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 37 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony