dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48

Temat: kozy

  1. #1

    Domyślnie

    czy ktos z was ma taki piecyk? jak najprosciej wykonac komin? ile taka koza wazy? jak z "wydajnoscia" ogrzewania przez takie urzadzenie? co byscie wybrali: prosty kominek (bez wkladu) czy wlasnie taka koze?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Wprawdzie jeszcze nie jestem szczęśliwym posiadaczem kozy ale właśnie kończę zakrojone na szeroką skalę poszukiwania odpowiedniego modelu.Co do komina to polecano mi gotowe elementy kominowe bo:szybkie w montażu ,lekkie ,nie zabierają dużo miejśca(mały przekrój).Co do wagi to od 60 do 250 kg- zalęży od wielkośći.Przy kozie łatwiej chyba utrzymać pożądek niż przy otwartym kominku.Jeśli moę polecić ,to duzy wybór subiektywnie najładniejszych (klasyczne) ma firma JOTUL.

  3. #3

    Domyślnie

    ja wlasnie to tez zauwazylem ze koza nagrzewa szybciej niz kominek. wiadomo ze CO i tak trzeba dac ale w okresach przejsciowych wrzyca sie dwa kawalki brzozy i jest cieplutko.

  4. #4

    Domyślnie

    ze wzgledu na strop musze miec lekka koze
    czy sa jakies szczegolne wymagania co do instalacji komina (ja musialbym go przeprowadzic przez uzytkowe poddasze)? ile on kosztuje?

  5. #5

    Domyślnie

    nie przesadzajcie z tym ogrzewaniem
    niedługo dojdzie do tego że włożycie świeczkę do kozy ( )i trzeba będzie dom zchładzać
    mój znajomy ma taką kozę grzeje dom i jeszcze cwu (koza z płaszczem wodnym) i dokłada do niej raz na 4-5h ponieważ pojemność kakowej jest mniejsza niż wkładów kominkowych,
    dlatego super sprawdza się w małych domkach.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Odpada problem obudowy o kosztow z tym zwiazanych.

  7. #7

    Domyślnie

    chodzi o proste kozy bez zadnych plaszczy i innych "kwiatkow" i chodzi o okresy jesienne gdzie piec gazowy wlacza sie 3x dziennie.
    pytanie:
    jak wyglada "technologia" wykonania komina do takiej kozy? rozumiem ze montuje sie go do sciany ale na czym opiera sie jego ciezar?

  8. #8

    Domyślnie

    to jest cienka rura (z cienkiej blachy)max kilka kilo i ciężar opiera się na kozie (ach te kozy żeby jeszcze gotawać umiała )

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Niekoniecznie na kozie.Może być za kozą na stropie.Tom zerknij sobie na wątek "co lepsze komin tradycyjny czy schidel.Masz tam dane co do cen zalet itp

  10. #10

    Domyślnie

    Obawiam się że zwykła rura niekoniecznie może wystarczyć. Czy to koza czy kominek potrzeba trochę ciągu. U siebie podłączyłem kozę do normalnego komina z dodatkowym kanałem wentylacyjnym, ale bez nawiewu. Co do tego czy koza ogrzeje i jakie pomiezsczenie zależy tylko od jej mocy z regułu trochę mniejszej od przeciętnego wkładu kominkowego (u mnie 7.5kW dane producenta). Zaleta to szybka instalacja: wybić dziurę wsadzić rurę i używać. Obok skandynawów również Włosi robią sporo fajnych kóz (www.sideros.com)

  11. #11

    Domyślnie

    jakich jeszcze "hodowcow" koz polecacie?

  12. #12

    Domyślnie

    ja moge polecic http://www.rika.at/ oraz dla wymagajacych bogaczy http://hark.de
    osobiscie szukam bardziej przystepnych koz...

  13. #13

    Domyślnie

    Zwykła prymitywna koza nie nadaje się do mieszkania. Kurz, dym i popiół zniechęci Was do palenia w niej.

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    czy mozecie powiedziec na ile okladziny ceramiczne sa w stanie powiekszyc akumulacje ciepla? czy ma sens ich dokladanie czy lepiej pozostawic gola blaszana koze aby szybciej nagrzewala pomieszczenie?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Blaszane ??!!To chyba nie najlepszy pomysł.Żeliwna -to jest to.

  17. #17

    Domyślnie

    no jasne ze zeliwna. powiedzialem to z przekora

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Przekora przekora ,ale widziałem ostatnio w jakimś markecie "super promocję"-"bardzo tani kominek".Idę ,patrzę:blaszana koza.Zgroza.

  19. #19

    Domyślnie

    Dlaczego zgroza. Moi znajomi zama zeliwno koze - no i zawsze im zazdroszcze. Koza nie ma zadnej obudowy ceramicznej. Jest podlaczona rura prosto do komina. Bardzo szybko sie rozgrzewa i przyjemne ciepelko rozchodzi sie prawie natychmiast. Ogrzewa
    powierzchnie ok. 40m2.Dlugo trzyma cieplo, a wystarczy wrzucic troche drewna. Czasami, jak dodadza wegla, to trzyma do rana. Poprosu rewelacja - daje slowo!

  20. #20

    Domyślnie

    Aha, na oslode jeszcze dodam, ze ani straszych dymow ani smrodow nie zauwazylam. Owszem w momecie rozpalania, zanim ta metalowa rura doprowadzona do komina sie nie rozgrzeje 9doslownie chwila) czasem wydobywa sie dym. Alez to jest naprawde moment ! Mysle, ze bardzo szybkie ciepelko jest wystarczajaca nagroda za ta drobna niewigode.....
    Pozdrawiam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony