dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 31
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 620
  1. #41

    Domyślnie

    Witaj mario_pa,

    czy mógłbyś mi też przesłać hasło do tego zestawienia, jestem ciekawa ile trzeba mieć kasy na początku, czy uda się z własnych środków czy trzeba będzie uruchamiać kredyt

    dzięki
    Ewa

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Ja też poproszę o hasło Chętnie porównam z tym co wyszło u mnie

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie przyłaczam się!!

    przyłšczam się do grona entuzjastycznych obserwatorów waszej budowy!!! Również poważnie myœlimy o projekcie na każdš pogodę więc tym bardziej interesuja mnie postępy Na razie jestesmy dopiero na etapie umowy przedwstępnej an działkę, ale mam nadzieję, że w marcu 2007 wbijemy pierwsza łopatę w ziemię!! Oby! wy wtedy już będziecie ho ho, dlaeko zaawansowani! Ciekawa jestem w której częœci Polski się budujecie, bo z chęciš zobaczyłabym mury M08 na żywo. My jesteœmy na Œlšsku.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie Re: przyłaczam się!!

    Cytat Napisał mamamatinka
    Ciekawa jestem w której częœci Polski się budujecie, bo z chęciš zobaczyłabym mury M08 na żywo. My jesteœmy na Œlšsku.
    Centralna Polska - 40 km na południe od W-wy.
    Sad Europy.

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Meb

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Witaj mario_pa,

    Ad. Grupa budujących M08 - pozostali chyba na wakacjach bo jakoś nikt nie przystępuje.

    Weryfikuje właśnie swój harmonogram i mam pytanie ile planujesz odleżeć fundamenty? I do jakiego etapu zamierzasz dojść w tym roku.

    Ja miałem ambitne plany w 2006 zrobić stan surowy. Ale przy złożeniu wniosku o PnB powiedzieli mi że z 1,5 miesiąca im zajmie zgoda. Wychodzi że zacznę najwcześniej w połowie IX/06 wiec bez szans raczej na surowy w tym roku. Dodatkowo patrząc na koszty warto położyć dachówkę od razu a nie deskować i kłaść papę na przeczekanie, a surowego bez dachu na zimę też nie zostawię.
    No i napinam w Excelu harmonogram (bez większego przekonania - ) ale wychodzi mi w tym roku tylko opcja fundamenty. No chyba że Urząd zrobi mi miłą niespodziankę.


    Podeślij mi proszę hasełko do kosztorysu. Dzięki
    Meb

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Meb
    Witaj mario_pa,

    Weryfikuje właśnie swój harmonogram i mam pytanie ile planujesz odleżeć fundamenty? I do jakiego etapu zamierzasz dojść w tym roku.

    Podeślij mi proszę hasełko do kosztorysu. Dzięki
    Meb
    1 miesiąc. Fundament i tak ma rysy/pęknięcia w miejscu strzemion.
    Niestety pogoda nie pomogała, lanie wody też nie.
    Sprawdż w dzienniku kiedy był wylewany. Fundament cały z betonu.

    Beton w ziemi wylany był 16 czerwca (pt).
    W szalunkach 24 czerwca (so).

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Meb
    Witaj mario_pa,

    I do jakiego etapu zamierzasz dojść w tym roku.

    Ale przy złożeniu wniosku o PnB powiedzieli mi że z 1,5 miesiąca im zajmie zgoda.
    Dodatkowo patrząc na koszty warto położyć dachówkę od razu a nie deskować i kłaść papę na przeczekanie, a surowego bez dachu na zimę też nie zostawię.

    Meb
    PnB - czekaliśmy dwa tygodnie.

    Przy pełnym deskowaniu dach można robić nawet w zimie, że o jesieni nie wspomnę. Robocizna jest wtedy tańsza.

    Jeśli chodzi o zakres prac, planuję jak najwięcej, zobaczymy co wyjdzie.
    Najbliższe 2-3 tygodnie to ściany i strop, mam nadzieję przed 15 sierpnia wziąć parę dni urlopu.
    Oczywiście od pracy nie budowy, tu dbam tylko o logistykę.
    I tu i tu o zajeb... ia roboty.

    Póżniej 2-4 tygodnie przerwy i bierzemy się za dach (więźba + deskowanie).
    Czyli w najgorszym razie do końca września stan surowy otwarty.

    Później załatwię jakieś stare okna i zaczynamy prace w środku. Instalacje elektryczną i okablowanie, wod-kan, może c.o.
    Jakie, to się okażę w szczegółach. Chciałbym wstawić na zimę piecyk, ogrzewać to wszystko i w miarę
    możliwości i zdrowego rozsądku kontynuować dalsze prace.

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Meb

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Termin PnB: teraz są wakacje więc czarno widzę że się wyrobią no ale będę się dowiadywał. Na razie powiedzieli mi że 1,5 miesiąca.

    Harmonogram: Plany ambitne wierze że uda Ci się je zrealizować.
    Ja niestety też w pracy mam full i niestety moje harmonogramy na tym cierpią. No ale ten okres musze wykorzystać na dogadanie ekipy i kwestii bankowych, żeby we wrześniu ruszyć. Dodatkowo walczę z mediami wszystko juz jest czekam tylko na ekipy co mi liczniki podłączą. Papierologia załatwiona ale dogadać się z nimi na termin (taki co i ja bym mógł ) to sztuka.

    W międzyczasie sobie grodzę. Na razie siatka na słupkach. Ale bramę (suwana do wypełnienia) zamówiłem już docelową. Wypełnienie (sztachety) zainstaluję po zakończeniu budowy a na razie zainstaluje siatkę. Tanio wyszła, bo znalazłem ofertę na allegro producenta z okolic Oświęcimia i nawet z transportem wyszła taniej niż jak bym zamawiał w mazowieckim.

    Jak postawisz we wrześniu surowy otwarty to może podjadę na chwilę popodziwiać. Daleko nie mam.

    Pzdr
    Meb

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Meb
    Termin PnB: teraz są wakacje więc czarno widzę że się wyrobią no ale będę się dowiadywał. Na razie powiedzieli mi że 1,5 miesiąca.

    W międzyczasie sobie grodzę. Na razie siatka na słupkach. Ale bramę (suwana do wypełnienia) zamówiłem już docelową. Wypełnienie (sztachety) zainstaluję po zakończeniu budowy a na razie zainstaluje siatkę. Tanio wyszła, bo znalazłem ofertę na allegro producenta z okolic Oświęcimia i nawet z transportem wyszła taniej niż jak bym zamawiał w mazowieckim.

    Jak postawisz we wrześniu surowy otwarty to może podjadę na chwilę popodziwiać. Daleko nie mam.

    Pzdr
    Meb
    Ile Cię będzie kosztować ta brama. Byłbym wdzięczny za namiar do gościa.

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Meb

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Odp ws bramy wysłałem na Priva
    Meb

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Meb
    Odp ws bramy wysłałem na Priva
    Meb
    Nic nie dostałem .

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Meb

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dziwne, że nie doszło.

    No więc jeszcze raz

    Brama (z rolkami) + furtka +słupki+zamek hakowy do bramy Gerda + elektrozaczep do furtki + instrukcja montażu wyszło jakieś 1400 + transport 450.

    Brama jest aż z pod Oświęcimia więc na koszty transportu złożyły się benzyna + wypożyczenie długiej przyczepy + obiad dla Ojca i Wujka, którzy się przejechali taki kawał.

    No ale jak szukałem w Wawie i okolicach to za taką bramę chcieli 2400 zł. i to bez furtki i reszty.

    Namiar: (polecam przeczytanie jego strony )
    http://www.allegro.pl/item116002237_...nia_4_5m_.html

    Brama już trochę podrożała bo ja zamawiałem po 990 a jest już po 1100 ale to i tak nadal chyba sie opłaca. (Oczywiście gość uwzględnia indywidualne wymiary , ale ta cena to minimum).


    Moi sąsiedzi są zainteresowani taką bramą i jeszcze znajoma więc może zorganizujemy jakieś większe zamówienie i się jeszcze skoczy po 3 bramy to wyjdzie tanio za transport.

    Jak chcesz zobaczyc ją na żywo to oczywiście zapraszam. Niestety jeszcze nie zamontowana. W niedziele może wyleje fundament pod nią.
    Musi schnąć ze 3 tygodnie przed montażem.


    Pzdr
    Meb

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Meb
    Dziwne, że nie doszło.

    No więc jeszcze raz

    Brama (z rolkami) + furtka +słupki+zamek hakowy do bramy Gerda + elektrozaczep do furtki + instrukcja montażu wyszło jakieś 1400 + transport 450.

    Brama jest aż z pod Oświęcimia więc na koszty transportu złożyły się benzyna + wypożyczenie długiej przyczepy + obiad dla Ojca i Wujka, którzy się przejechali taki kawał.

    No ale jak szukałem w Wawie i okolicach to za taką bramę chcieli 2400 zł. i to bez furtki i reszty.

    Namiar: (polecam przeczytanie jego strony )
    http://www.allegro.pl/item116002237_...nia_4_5m_.html

    Pzdr
    Meb
    tnx

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Meb

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Witaj mario_pa,

    Cała Polska czeka na Twoje zdjęcia
    to chyba pierwszy M08.

    Ja po wytyczeniu orientacyjnym na działce, przy badaniu geotechnicznym, tez się zdziwiłem ile powierzchni mi zajmie domek (działka 1150 m2).
    Po postawieniu ścian to dopiero musi robić wrażenie.
    Kolejny duży krok - gratulacje


    "Niech się mury pną do góry",
    Pzdr
    Meb

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie ja tez czekam na zdjęcia!!!

    ja też czekam na zdjęcia. Zaniepokoilo mnie to co piszesz, że dom tak wiele miejsca zajmuje na działce. My mamy 930 m 2 w wymiarze 34 x 26. Ciekawa jestem jakie sa wymiary waszej działki??? Może to tylko takie wrażenie, trzeba sie przyzwyczaić?

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie Re: ja tez czekam na zdjęcia!!!

    Cytat Napisał mamamatinka
    ja też czekam na zdjęcia. Zaniepokoilo mnie to co piszesz, że dom tak wiele miejsca zajmuje na działce. My mamy 930 m 2 w wymiarze 34 x 26. Ciekawa jestem jakie sa wymiary waszej działki??? Może to tylko takie wrażenie, trzeba sie przyzwyczaić?
    Trapez (prawie kwadrat) o bokach ~ 30x30x30mx28m.
    Od frontu szerokość działki ok. 28m, od tyłu 30m.

    Jeśli 26m jest d frontu to nie jest zbyt fajnie.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Meb
    Witaj mario_pa,

    Cała Polska czeka na Twoje zdjęcia
    to chyba pierwszy M08.

    "Niech się mury pną do góry",
    Pzdr
    Meb
    Już są pierwsze zdjęcia, szczegóły w dzienniku.

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie dzięki za zdjecia!!

    fakt cała Polska czekała! Zdjęcia super, mury super! czekamy na więcej. A apropos, wymiarów działki, o które pytałam, to u nas of frontu czyli szerokość działki ma 34 a działka jest głęboka na 26,7. No i dom miałby stać elewacją przednią do frontu.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie Re: dzięki za zdjecia!!

    Cytat Napisał mamamatinka
    fakt cała Polska czekała! Zdjęcia super, mury super! czekamy na więcej. A apropos, wymiarów działki, o które pytałam, to u nas of frontu czyli szerokość działki ma 34 a działka jest głęboka na 26,7. No i dom miałby stać elewacją przednią do frontu.
    U nas ma ok. 28 m. Odległości od sąsiada 4.2 m, z drugiej strony 8m. Dom ma głębokość 15.2 m. Zależy jakie dostaniesz warunki zabudowy. U nas była linia zabudowy 6 m. Minimum z tyłu to 4 m. Razem z budynkiem 25.2m.

    Ale można zmniejszyć długość budynku, tak jak kombinował Citymatic. Wtedy budynek ma 13.2 m głębokości (-12 m2 pow. uż.) i 1 sypialnię na dolę. Od frontu bez zmian, na górze znika 1 schowek. Możesz podjechać i zobaczyć jak ten budynek wygląda u nas na działce.
    Jeszcze jedna ważna rzecz to czy wasza działka ma jakiś spadek czy jest płaska. U nas pomiędzy skrajnymi rogami budynku było to prawie 40 cm. Przy gołych murach i niepodsypanej ziemi sprawia to wrażenie dużego budynku. Ale są sposoby, żeby optycznie to zmniejszyć.

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Meb

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dzięki za zdjęcia.

    Faktycznie domek robi wrażenia sporego.

    W weekend wytyczyłem go sobie na działce żeby porównać do Twoich zdjęć (wym. dz. mam nieregularne ok 31x39x31x35). Nie powiem spory. Ale jeszcze trochę terenu zostaje. Dodatkowo także mam nachylenie terenu i od strony tarasu będę musiał podsypać.

    Jak zakończysz parter to chętnie podjadę na chwilę i popodziwiam.
    Meb

Strona 3 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony