dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Dlaczego wszyscy chca piec 1 funkcyjny, o co tu chodzi ??

    Mam takie pytanie, przeglądam forum i wszyscy kupują ,montuja piec 1 funkcyjy z zasobnikiem 1x0l. A ja mam pytanie ,dlaczego nie 2 funkcyjny z zasobnikiem 50l.Przecież one działają tak samo !!! Czym szanowni forumowicze sie kierujecie ??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Re: Dlaczego wszyscy chca piec 1 funkcyjny, o co tu chodzi ?

    Cytat Napisał jinx
    Mam takie pytanie, przeglądam forum i wszyscy kupują ,montuja piec 1 funkcyjy z zasobnikiem 1x0l. A ja mam pytanie ,dlaczego nie 2 funkcyjny z zasobnikiem 50l.Przecież one działają tak samo !!! Czym szanowni forumowicze sie kierujecie ??
    Jacy wszyscy?
    Ja mam piec 2-funkcyjny z zasobnikiem 60 litrów.
    Właściwie jest to piec 1-funkcyjny ze zintegrowanym zasobnikiem wyposażonym w wężownicę (układ hydrauliczny identyczny jak w kotłach 1-f z oddzielnym zasobnikiem).
    Zaletą jest to, że zajmuje mało miejsca i jest w stanie grzać wodę użytkową w sposób przepływowy.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    wydatkiem ciepłej wody
    jak masz 2 łazienki dodatkowo kuchnia, potrzebujesz troszke więcej ciepłej wody niż zasobnik 50 l
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #4

    Domyślnie

    Przy moim rozkładzie domu i docelowo 3 łazienkach piec 2 funkcyjny po prostu nie dałby
    rady "obskoczyć" zapotrzebowania. Oczywiście sytuacja gdy pobór odbywa się z 3 źródeł
    jednocześnie jest raczej teoretyczna, ale już wychładzanie zasobnika na skutek pracy obiegu
    cyrkulacji teorią nie jest. mniejszy zasobniki niż mam = częstsze załaczanie pieca
    = wyższe rachunki za gaz.
    Jeśli masz zwarty układ kuchnia/kotłownia/łazienki mozna sie pokusić o piec 2f z małym
    zasobnikiem. W przypadku rozległych instalacji komfort pracy będzie według mnie raczej niski.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    Ekonomia każe wybrać 1 funkcyjny z zasobnikiem
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  6. #6

    Domyślnie

    nie rozumię z tą ekonomią , skoro mam zbiornik 50L to jego jest mniej nagrzac niz 100L. A recylkuracja tu i tu działa tak samo , o co chodzi???

  7. #7

    Domyślnie

    jesli ktoś będzie brał prysznic, ktoś zmywał, a jeszcze ktoś używał ciepłej wody np. do prania w tej samej chwili, to Ci 50 l nie starczy, a na bieżąco piec dwufunkcyjny nie da rady tyle wody nagrzać

  8. #8

    Domyślnie

    Immergas ma kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny z zasobnikiem 120 litrów. Czy ze względu na duży zasobnik nie jest to JAKBY jednofunkcyjny?
    Wschodnia

  9. #9

    Domyślnie

    pamietajcie ze piece 2 funkcyjne z zasobnikiem 42,50 ,60 litrow sa w stanie wyprodukowac wiecej ciepłej wody niz wiekszosc piec ow 1 funkcyjnych i wcale nie jest prawda ze nie dadza sobie rady z 2 łazienkami podam przykładowa konstrukcje Saunier duval isomax c 28e

  10. #10

    Domyślnie

    immergas ma pare konstrukcji piszesz chyba o zeusie albo o victrixsie , immergas ma w swojej ofercie piece typowo 1 funkcyjne z zasobnikiem ale rowniez 2 funkcyjne z wymiennikiem płytowym i zintegrowanym zasobnikiem chyba 60 litrowym jak miał bym wybierac 1 funk.z zasob. pewnie wybrał bym de dietrich innovens lub domolight z konstrukcji 2 funk. z zasobnikiem byl by to Saunier duval isomax condens

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    W wielu dwufunkcyjnych z zasobnikiem nie można zrobić cyrkulacji.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam!
    A co sądzicie o kotle firmy Vaillant model Eco Compact - kocioł dwufunkcyjny ze 100 litrowym zasobnikiem warstowym. Myślę o zakupie takiego kotła, ale w którymś z numerów Muratora przeczytałem, że kotły dwufunkcyjne z zasobnikami są bardziej narażone na osadzanie się kamienia niż modele jednofunkcyjne. Co o tym sądzicie?
    Pozdrawiam serdecznie!
    Piotr M.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrm1
    Witam!
    A co sądzicie o kotle firmy Vaillant model Eco Compact - kocioł dwufunkcyjny ze 100 litrowym zasobnikiem warstowym. Myślę o zakupie takiego kotła, ale w którymś z numerów Muratora przeczytałem, że kotły dwufunkcyjne z zasobnikami są bardziej narażone na osadzanie się kamienia niż modele jednofunkcyjne. Co o tym sądzicie?
    Taka sytuacja występuje w kotłach z wymiennikiem płytowym ale nie wszystkie kotły z wbudowanym zasobnikiem mają taki wymiennik.
    W moim kotle (Immergas Avio Major) zasobnik jest wyposażony w wężownicę i nie ma problemu z odkładaniem się kamienia kotłowego.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Cytat Napisał piotrm1
    Witam!
    A co sądzicie o kotle firmy Vaillant model Eco Compact - kocioł dwufunkcyjny ze 100 litrowym zasobnikiem warstowym. Myślę o zakupie takiego kotła, ale w którymś z numerów Muratora przeczytałem, że kotły dwufunkcyjne z zasobnikami są bardziej narażone na osadzanie się kamienia niż modele jednofunkcyjne. Co o tym sądzicie?
    Taka sytuacja występuje w kotłach z wymiennikiem płytowym ale nie wszystkie kotły z wbudowanym zasobnikiem mają taki wymiennik.
    W moim kotle (Immergas Avio Major) zasobnik jest wyposażony w wężownicę i nie ma problemu z odkładaniem się kamienia kotłowego.
    A cyrkulację wody dało radę zrobić? Pewnie skoro jest wężownica to tak... choć dla mnie to zasobnik z wężownicą oznacza, że jest to piec jednofunkcyjny, tyle że w jedej obudowie. Ale generalnie na piecach to się nie znam - sam jeszcze nie wybrałem...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbrat
    Cytat Napisał andre59
    Cytat Napisał piotrm1
    Witam!
    A co sądzicie o kotle firmy Vaillant model Eco Compact - kocioł dwufunkcyjny ze 100 litrowym zasobnikiem warstowym. Myślę o zakupie takiego kotła, ale w którymś z numerów Muratora przeczytałem, że kotły dwufunkcyjne z zasobnikami są bardziej narażone na osadzanie się kamienia niż modele jednofunkcyjne. Co o tym sądzicie?
    Taka sytuacja występuje w kotłach z wymiennikiem płytowym ale nie wszystkie kotły z wbudowanym zasobnikiem mają taki wymiennik.
    W moim kotle (Immergas Avio Major) zasobnik jest wyposażony w wężownicę i nie ma problemu z odkładaniem się kamienia kotłowego.
    A cyrkulację wody dało radę zrobić? Pewnie skoro jest wężownica to tak... choć dla mnie to zasobnik z wężownicą oznacza, że jest to piec jednofunkcyjny, tyle że w jedej obudowie. Ale generalnie na piecach to się nie znam - sam jeszcze nie wybrałem...
    Cyrkulacja oczywiście jest. Jak pisałem wcześniej (drugi post tego wątku) pod względem hydraulicznym kocioł, który mam, niczym nie różni się od kotła 1-funkcyjnego z osobnym zasobnikiem.

  16. #16

    Domyślnie

    mozna cyrkulowac takze przez wode zimna jak ktos umie to zrobic wazna zeby był w kotle jakis zasobnik czy ma wezownice czy nie nie ma znaczenia wiekszosc kotłow z zasobnikiem wbudowanym ma mozliwosc podpiecia takowej ale po co sie rozpisywac aaaaaaaaa ide na piwo co sie bede produkował

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony