dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 190
  1. #21

    Domyślnie

    A co sądzisz Agawa o braku zwykłych okien na podaszu.
    Ja cały czas jestem fanką również Korony projektu pana Charkiewicza niestety jest to projekt zbyt duży, natomiast na dachu ma bardzo ładne lukarny które można przenieść śmiało do tego projektu, aby przynajmniej dwa pokoje miały okna po przeciwległych stronach. W łazience okno jest zbędne, a jeden pokój można pozostawić z podwójnym oknem dachowym.
    Co sądzisz?

    Kasia

  2. #22

    Domyślnie

    Sądzę, że zepsuje to urok tego delikatnego projektu, ja bardzo lubię okna dachowe i myślę, że poddasze będę traktować jako część sypialną, gdzie duże okna są zbędne. Jeden pokój to będzie nasza sypialnia a dwa pozostałe to pokoje dzieci (których jeszcze nie ma i nie mogą sie w tej kwesti wypowiedzieć hihi) Ale poważnie to duży nacisk kładę na salon gdzie musi być duży stół przy kuchni oraz miejsce przy kominku i tv dla całej rodzinki. Tak długo szukam projektu, że powolutku eliminuję swoje fanaberie, a ten mi sie podoba i nie jest duży jak np Andromeda, w której jest strasznie wielkie poddasze.
    Troszeczkę boję sie braku okna w łazience, moim zdaniem jest ono potrzebne i dodaje uroku.
    Gdzie bedziesz budować, ja koło Warszawy.
    Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić...

  3. #23

    Domyślnie

    15km od Krakowa, mamy działkę 10,5a i zastanawiamy się nad projektem.
    Ciężki to kawałek chleba. Przeglądnęłam już tysiące projektów, uparłam się że chcę mieć taras zadaszony i ten element pozwala mi odrzucać wiele propozycji.
    Co do okna w łazience,napewno nie chcę mieć okna na parterze, te łazienki są małe a okno wymusza ustawienia. Poza tym tak ładnie można oświetlić sztucznym światłem punktowym wnętrze łazienki!
    Na górze w łazience będzie tylko okno dachowe, tyle wystarczy aby naświetlić pomieszczenie, a człowiek czuje się bardziej intymnie.
    Zakładamy możliwość wykończenia tylko parteru w pierwszym etapie. Jesteśmy również narazie tylko w dwójkę
    Agawa czy możesz podzielić się swoimi pomysłami?
    Czy planujesz zewnętrzny gril? ja myślę , że przeniesienie kominka w miejsce narożnika pokoju tak jak w M05 Niewielki jest lepszym rozwiązaniem.

    Pozdrawiam

    Kasia

  4. #24

    Domyślnie

    Kasik
    Nie widzę na projekcie okna dachowego w łazience.
    Jeśli chodzi o kominek to masz rację, w rogu będzie lepiej wyglądał, ale to kwestkia późniejsza. Teraz o "być albo nie być" tego projektu decyduje : powierzchnia, duży salon, 2stanowiskowy garaż, 3sypialnie na poddaszu i oczywiście to coś z zewnątrz. Myślę, że Niewielki mieści sie w normie.
    My również planujemy na wstęp wykończyć parter, dlatego plusem jest pokoik na parterze gdzie zrobimy sypialnię, a w przyszłości (tzn kiedy będą pieniążki) przeniesiemy ją na poddasze.
    Dziś będę w biurze sprzedaży Muratora więc jutro napiszę co się da zrobić, aby było ok, może mi coś podpowiedzą.
    Jak myślisz jaki koszt jest tego domku? myślę, że wyniesie on mniej niż Andromeda, której koszt to ok 250tys. no i mniejsza powieżchnia to mniej do ogrzewania.
    Będziemy budować systemem gospodarczym.
    Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić...

  5. #25

    Domyślnie

    No okna nie ma ale należy je wstawić, miło jest oglądać gwiazdy leżąc w wannie
    Salon nie musi być duży tylko moim zdaniem ustawny.
    Miejsce na stół, miejsce na telewizor i narożnik z fotelami aby móc w zimowe wieczory siedzieć przy kominku.
    Zastanawiam się nad potrzeba 2-stanowiskowego garażu, niestety takie rozwiązanie jest drogie, ale wiem, że standardem przy domku usytuowanym poza miastem są dwa samochody.
    Uparłam sie na taras bo wiem jak miło jest przesiadywać w deszczowe dni pod zadaszeniem
    Koszty to wielka niewiadoma!!!
    Trudny dach, szczególnie , że chciałabym jednak podciągnąć lukarny.
    Duża i skąplikowana połać dachu to największy koszt.
    Wydaje mi się , że niestety koszt tego projektu będzie zbliżony do Andromedy.
    Nie widziałam projektu konstrukcji więźby dachowej, ale przypuszczam, że nie należy do prostych.
    Sadzę, że 300.000 PLN brutto trzeba założyć, niestety.
    Ale budując systemem gospodarczym, i rozkładając część prac na II etap może się okazać , że 250.000PLN brutto jest ok.
    Wszystko jak zwykle zależyod wielu rzeczy: rodzaju materiałów wbudowanych,
    pomysłowości inwestora, pomocy rodziny itd....!
    Mam prośbę, jak będziesz w biurze Muratora spytaj jaka jest możliwość podniesienia ściany kolankowej. W projekcie przewidują dach położony wprost na płycie, ale aby trochę powiększyć pomieszczenia na górze może byłby to dobry pomysł?

    Pozdrawiam

    Kasik

  6. #26

    Domyślnie

    ok, odezwę się jutro

    pozdrawaiam
    Agata

  7. #27

    Domyślnie

    Witam ponownie Sympatyków Niewielkiego!!

    Oto moje wnioski i spostrzeżenia tak na gorąco:

    1. Jakoś nie widzę możliwości przeniesienia łazienki do pomieszczenia gospodarczego mniejszego. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić późniejsze rozmieszczenie sypialni na dole i przejścia do tej łazienki. Ale przeniesienie łazienki do większego pomieszczenia gospodarczego już wygląda mi dużo lepiej, a nawet bym powiedziała że uatrakcyjnia ten projekt!!
    2. Okno na poddaszu w łazience trzeba zrobić koniecznie. Oczywiście ta zmiana niesie za sobą konsekwencje finansowe... nie wielkie ale zawsze.
    3. Moim zdaniem lukarny popsują ten dom. Zatraci się jego urok. Powtarzam; to moje osobiste zdanie i ja (jeśli w końcu klamka zapadnie na Niewielkiego) pozostawię okna dachowe.
    4. Jednym z moich warunków wybrania projektu był właśnie dwustanowiskowy garaż w bryle domu, ponieważ mamy dwa auta i chciałabym, żeby tak pozostało
    5. Podniesienie ściany kolankowej (jeśli możliwe) uważam za super pomysł!!

    Agawa, czekam z niecierpliwością na info z biura MURATORA!!

    Pozdrawiam
    **************************
    GG 5106707

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    czesc
    Ja rowniez bede czekala niecierpliwie na wiadomosci po wizycie w Muratorze.. Najbardziej oczywiscie interesuja mnie koszty. A swoja droga to ciekawe, jak sie przedstawia ich kosztorys do rzeczywistosci.
    pozdrawiam
    justa

  9. #29

    Domyślnie

    Justa, tak naprawdę wszystkie koszty to będziemy wiedzieć PO
    **************************
    GG 5106707

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    wiem, niestety. Dlatego tak sie boje, ze staniemy z robota na jakims etapie i ................? W mojej okolicy jest iles domow, ktore stoja i strasza pustymi oknami zabitymi deskami, az strach patrzec jak marnieja.

  11. #31

    Domyślnie

    Justa, uważam że do budowy domu trzeba się bardzo mocno przygotować, ale to naprawdę bardzo mocno. Zrobić supersolidną kalkulację; samemu - wtedy będzie najpewniejsza, rozpisać harmonogram prac itp itd... a do tego mieć jakieś 30% zapasu potencjału zarówno finansowego jak i psychicznego...

    Ja mam wzór kalkulacji jednego z Forumowiczów, którą stworzył sam w excelu i wydaje się ona być bardzo szczegółowa, wręcz drobiazgowa!! Ale diabeł tkwi w szczegółach i właśnie nią mam zamiar się posłużyć, aby przygotować dla nas PRAWDZIWY kosztorys.

    Pozdrawiam
    **************************
    GG 5106707

  12. #32

    Domyślnie

    Witam ponownie!
    Oto informacje, które pozyskałam w Muratorze:

    1. Ku mojemu zadowoleniu - jest możliwość przeniesienia łazienki do pomieszczenia gospodarczego (oczywiście do tego większego) wówczas pomieszczenie nr 3 będzie łazienką a druga jego część- ta mniejsza-pralnią.
    2. Okna w łazience na poddaszu nie ma w planie, ale można go zrobić, jest to dodatkowy koszt, ale ja zaoszczędzę na likwidacji jednego balkonowego okna w salonie i być może w małym pokoju. W tej wersji mały pokój z dwoma oknami wydaje mi się mało ustawny
    3. Nie ma problemu podniesienia ściany kolankowej.
    4. Lukarny również można zrobić, ale myślę tak jak Isabell, że one popsuję ten dom
    5. Najważniejsze - koszt. Murator podaje
    generalne wykonawstwo, ceny bez vat i bez rabatów na materiały:
    - wszystko razem z wykończeniami wewnętrznymi, czyli biały montaż 253100 zł; bez wykończeń wewnętrznych 210081zł

    Moim zdaniem z tych kwot można trochę zejść, tzn materiały można wyszukać taniej, ekipy też (może rodzinka)a myślę, że vatem też nie trzeba się przejmować, bo wiem ze można kupić materiały bez faktury, poprostu na rachunek.

    Jeśli macie jeszcze jakieś pytania i pomysły to ja bardzo chętnie podyskutuję.
    Mam to szczęście, że pani architekt - twórca tego projektu pracuje właśnie w tym biurze, w którym byłam wczoraj. Zawsze lepiej pytać u źródła.

    I co o tym myślicie?
    Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić...

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    witam
    Ja niestety musze miec faktury VAT, bo musze sie rozliczyc z US ze sprzedazy dzialki i musze te pieniadze wydac na cele budowlane, zeby nie placic podatku 10% (a mam juz duzo mniej pieniedzy niz dostalam za dzialke).
    Czyli 300 000 zl brutto to minimum, ktore trzeba miec. A jesli doliczyc te 30%, o ktorych mowi Isabell2809, to juz w ogole strach mnie ogarnia.
    Ale projekt mi sie podoba!!!!!!

    pozdrawiam

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    isabell2809 napisala
    Ja mam wzór kalkulacji jednego z Forumowiczów, którą stworzył sam w excelu i wydaje się ona być bardzo szczegółowa, wręcz drobiazgowa!! Ale diabeł tkwi w szczegółach i właśnie nią mam zamiar się posłużyć, aby przygotować dla nas PRAWDZIWY kosztorys.
    A czy moglabys go udosteonic?
    pozdrawiam

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Agawa* napisala
    Murator podaje
    generalne wykonawstwo, ceny bez vat i bez rabatów na materiały:
    - wszystko razem z wykończeniami wewnętrznymi, czyli biały montaż 253100 zł; bez wykończeń wewnętrznych 210081zł
    Czyli 210 081 netto to jest stan surowy zamkniety? O jakie wykonczenia wewnetrzne oprocz bialego montazu chodzi?

  16. #36

    Domyślnie

    253 tyś bez vat to 308 z vatem. Biorąc pod uwagę zwrot części vatu wg nowej ustawy to warto by było się pokusić o przeliczenie tych wartości. Ale ja właśnie oscylowałam w okolicach tej kwoty... Hmmmm.

    Co do wzoru kalkulacji, to poszukam jej w domu, ale jest ona dostępna w którymś z dzienników budów. Kto ją chce to proszę podać maila, autor pozwolił ją hmmm, "rozpowszechniać".

    Agawa, przyniosłaś prawie same pozytywne informacje!! Dzięki Ci za nie serdeczne!! Piszę prawie, bo mimo wszystko cena, no niezła...
    **************************
    GG 5106707

  17. #37

    Domyślnie

    Witam forumowiczów,
    Uparłam się na te lukarny, wiem ale chciałam wam pokazać jak mogą wyglądać - znalazłam projekt o podobnym kształcie i w dodatku z oknami
    Proszę o komentarz czy faktycznie zniszczyły by one projekt?

    http://www.projekty.murator.pl/proje...on=showProject

    Takie dwie lukarny, może z podwójnym oknem aby były ciut szersze!
    Co Wy na to?
    Koszty niestety to powiększa, ale jak bardzo zmienia pomieszczenia na piętrze.
    Co do okien na parterze, to faktycznie wystarczy w pokoju gościnnym umieścić jedno trój-skrzydłowe okno, ja bym się jeszcze pokusiła o wykusz przy kuchni aby tam umieścić stół .
    Kominek wędruje w kącie, likwiduję gril oraz wc, jedynie dostepna będzie łazienka bez okna pomniejszona, co pozwoli powiększyć pokój gościnny.

    To takie propozycje na gorąco.

    Pozdrawiam

    Kasia

  18. #38

    Domyślnie

    To są kwoty za poszczególne etapy:
    stan zero - 25 311
    stan surowy otwarty - 80 995
    stan surowy zamknięty - 37 967
    instalacje elektryczne - 7 593
    instalacje sanitarne - 22 780
    wykończenie zewnętrzne - 35 435

    RAZEM - 210 081

    wykończenie wewnętrzne - 43 029

    RAZEM - 253 110

    Tak na marginesie porównałam koszt projektu M01b(podali 334 828) z kosztem projektu Andromeda z extradomu (ok 260 000) myślę, że te projekty są bardzo podobne, a kwoty zdecydowanie różne.
    Mam nadzieję, że kosztorys Niewielkiego jest zrobiony trochę na wyrost.
    Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić...

  19. #39

    Domyślnie

    Kasik30
    niestety nie da się przestawić kominka w róg, bo komin na górze wyląduje na środku pokoju ( o to też pytałam)

    A co do lukarn - ten projekt nie wygłąda źle!
    Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić...

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    Agawa*
    serdeczne dzieki za kosztorys. W jakiej czesci jest dach? Stan surowy otwarty? Bardzo mnie ,,ciekawi" koszt wykonania tego dachu. Az sie boje uslyszec!
    isabell2809
    jesli znajdziesz kosztorys, prosze na priva

    ja osobiscie nie lubie lukarn, ale dachowe chyba daja duzo mniej swiatla
    pozdrawiam
    justa

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony