dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 190
  1. #41

    Domyślnie

    Wiecie co, ten M08 z lukarnami wcale nie wygląda źle!! Całkiem, całkiem!! Spodziewałam się bardziej takiego "przytłoczenia" z lukarnami, ale myślę, że Niewielki też nie będzie z nimi źle wyglądał.

    Szkoda, że kominka nie można przesunąć w róg...

    Agawa, a czy istniałaby możliwość przesłania tego kosztorysu na mail?? Bo ja widziałam kosztorysy, gdzie np drzwi w całym domu były wycenione na 2500 zł brutto, co oczywiście nie jest wiarygodną ceną. Chciałabym zobaczyć, jakie materiały zostały w nim uwzględnione. Poza tym cena za wykończenie wewnętrzne, te 43 koła co konkretnie się w tym zawiera?? Tyle pytań mam, że szok!!

    Justa, tą kalkulację prześlę Ci wieczorem z domowego kompa, ok??
    **************************
    GG 5106707

  2. #42

    Domyślnie

    Isabell
    Dostałam tylko tyle, ale mogę pójść tam dziś (bo mam niedaleko) i zapytam o szczegółowy, ale pewnie będę mieć w wersji papierowej. W zasadzie wczoraj najważniejsze dla mnie było dowiedzieć się o zmiany i ogólny koszt.
    Jeśli możesz to też poproszę Twoją kalkulację na priva dla porównania.

    Kasik30
    nie masz wrażenia, że ten M01b jest podobny do Andromedy? a jakie koszty!!
    Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić...

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    Agawa*
    serdeczne dzieki za kosztorys. W jakiej czesci jest dach? Stan surowy otwarty? Bardzo mnie ,,ciekawi" koszt wykonania tego dachu. Az sie boje uslyszec!
    isabell2809
    jesli znajdziesz kosztorys, prosze na priva

    ja osobiscie nie lubie lukarn, ale dachowe chyba daja duzo mniej swiatla
    pozdrawiam
    justa

  4. #44

    Domyślnie

    Agawa, jeśli nie sprawiłoby Ci to zbytniego kłopotu, to proszę, załatw tą kalkulację, albo mam pomysł, może dałoby radę do nich zadzwonić i poprosić o przesłanie kalkulacji mailem?? Wtedy byłoby dużo łatwiej zweryfikować fakty. Zadzwonisz do nich, czy ja mam dzwonić?? Swoją kalkulację oczywiście prześlę mailem, jak będę miałą gotową.
    **************************
    GG 5106707

  5. #45

    Domyślnie

    Wiecie, co wydaje mi się , że można spokojnie kominek przesunąć.
    Ale aby sprawdzić wieczorem sobie to wyrysuję i jutro będę wiedzieć.
    Sądzę, że to nie będzie problem!
    A co myślicie o powiększeniu pokoju dziennego poprzez likwidację wc-tu i zmniejszeniu łazienki?
    Mam taką swoją ulubioną łazienkę. ( Pozdrowienia dla Kasiorka!)
    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22933
    To jest 4-te zdjęcie na stronie.
    I tak bez okienka wyglądała by moja przyszła łazieneczka.

    Pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Isabell
    dzwoniłam i niestety nie mogą przesłać, bo kosztorys dają przy zakupie projektu, ale jest do wglądu i ewen xero poszczególnych stron. Będę tam dziś i sie zorientuję, przynajmniej wykończenia wewnętrzne.
    Coś jeszcze mam zapytac?
    Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić...

  7. #47

    Domyślnie

    Agawa, pytaj o wszystko i wycygań od nich jak najwięcej, może poxerują Ci wszystko?? To byśmy sobie jakoś to faxem przesłały... Ja bym mogła to poskanować, żeby można było potem mailem... hmmmm, marzenia...???
    **************************
    GG 5106707

  8. #48

    Domyślnie

    czyli
    1.jak najwięcej kosztorysu
    2.przeniesienie kominka w róg
    coś jeszcze?
    Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić...

  9. #49

    Domyślnie

    Agawa, jeżeli możesz to spytaj czy można zamienić schody na proste ze spocznikiem.

  10. #50
    Guest

    Domyślnie

    isabell2809
    bede bardzo wdzieczna
    agawa
    ja tez czekam na swieze wiadomosci z muratora. Zeby sie tylko nie okazalo w tym kosztorysie szczegolowym, ze to jest koszt minimalny i trzeba jeszcze polowe doliczyc.
    pozdrawiam

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    agawa
    jesli jeszcze mozesz, to koszt dachu

  12. #52

    Domyślnie

    Agawa i Justa,

    Wysłałam Wam wiadomości przez forum MURATORA, ale nie wiem czy dotarły?? Nie mam ich w wysłanych tylko w "do wysłania"

    Dajcie sygnała

    isabell2809
    **************************
    GG 5106707

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    ja niestety nic nie mam
    pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Justa, dziwne, bo Agawa dostała wiadomość, ale wyślij może do mnie wiadomością swojego maila to prześlę Ci tą kalkulację!! Pozdrawiam
    **************************
    GG 5106707

  15. #55

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Dziś już nie mam tak pozytywnych informacji :( (rozmawiałam z inną panią). Z uwagi na to, że ten projekt jest nowością, nie ma jeszcze pełnej dokumentacji, jest ona w drukowaniu, xerowaniu itp. Moja rozmówczyni też nie mała u siebie pełnej dokumentacji. Z rzutów, które miała wynikało, że ścianka łącząca salon z komunikacją i łazienką może być ścianką nośną. Ta wiadomość mnie delikatnie załamała. Ostatecznie jestem skłonna pomniejszyć łazienką i jej nie przenosić (pomysł Kasik30). Wówczas salon powiekszy się o 1m na długości 4ech metrów, dobre i to! Ale wszystko będzie jasne gdy porozmawiam z p. arch. Cybulską-Marks - a mam taki zamiar, jeśli mi się uda to nawet dziś.
    A poza tym w pom gosp tzn w 11 jest piec gazowy, który będzie przeszkadzał w łazience.
    Co do przerzucenia kominka, to wątpliwa sprawa, bo każde przesunięcie go w str garażu powoduje, że komin przesówa sie w głąb sypialni.
    Niestety kosztorysu jako takiego nie mam, bo ich kosztorys nie zawiera kwot, a jedynie ilości materiałów, robotogodzin itp. Wszystkie wyliczenia robią na podst cen jekiejs firmy. Tu mogę Was pocieszyć, że kwoty podane przeze mnie są z rejonu warszawskiego, czyli raczej jedne z wyższych.
    Wiem już co wchodzi w skład wykończeń wewn: tynki, farby emuls, płyty styropianowe na podłogi, posadzki, stolarka wewn (drzwi).
    Jesli chodzi o dach, to w stanie sur. otw są: więźba, papa, folia, rynny, dachówka. Stan sur. zamkn:ocieplenie dachu, płyty gipsowo-kartonowe,profile, folia paraizolacyjna.
    To tyle jak narazie. Muszę zgłębić przede wszystkim temat powiekszenia salonu, myślę, że jakoś mi się to uda.
    Pozdrawiam
    Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić...

  16. #56

    Domyślnie

    Przysłuchuję się (wczytuję) Waszym pomysłom, są fajne. Oto mój i mojej kochanek Żony. W pom 3 prxynajmniej z częci wydzielimy mały gabinet na dwa biurka, łazienkę 6 przypiszę wyłącznie do sypialni (intymnie dla rodziców), z wnęk wokól WC i łazienki zrobimy garderobę. Problem to zapachy z garażu trzeba to jakoś odseparować od pomieszczeń wewnętrznych (może przejście przez pomieszczenie gospodarcze - pralnię). Usunięcie drzwi balkonowych z sypialni i mniejszych drzwi z salonu - taniej mniej miejsc do "bronienia". Wejście do gabinetu pod schodami.
    Plusy tanie centralne odkurzanie 1 punkt na dole i górze przy jednostce centralnej zamontowanej w garażu (dodatkowy punkt w garażu do czyszczenia samochodów po dzieciach).
    Problem zamontowanie pompy ciepła małe pomieszczenie gospodarcze 4, można usuną drzwi od strony ogrodu, wszystko przez garaż, brak miejsca dla majsterkowiczów tylko stół w garażu.
    O rany! Gdzie faceci od tego projektu, sama płeć piękna, czy ze mną źle i zniewieściałe, zy mam oddać klawiaturę Żonie?
    Niestety usunąłem wiadomość od Pani Dyrektor od projektów na temat kosztów budowy Niewielkiego.
    Dane jakie otrzymała ode mnie kiedyś Justa były zaczerpnięte z ogólnych wyliczeń jakie podajecie, ale jeślli ktoś posiada coś dokładnego to chętnie bym się przyjrzał [email protected]

  17. #57
    Guest

    Domyślnie

    Jakos ucichla dyskusja. Czyzby wszyscy przeliczali kase w samotnosci, przestawiali drzwi i okna w nowym domu? Podzielcie sie swoimi przemysleniami.
    pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Justa masz rację, jakoś sicho.
    Ja wiem juz wszystko na 90,9%, tzn pomniejszam łazienkę, likwiduję wc, a tym samym zwiększam salon. Likwiduję okno w w/w łazience, zmieniam balbonowe na normalne w salonie, likwiduję jedno okno w kuchni (na planie jest dwa, a na wizualizacji jedno) i daję okno w łazience na poddaszu. I będzie śliczny domek!!!!!!! :)
    Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić...

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    No jasne, ze bedzie super dom. W to nie watpie.
    A z salonu nie bedzie wyjscia na taras?
    Ja tez bym zlikwidowala WC, 2 lazienki w domu wystarcza.
    pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    W salonie jest 2 wyjścia na taras, ja zamienię to pojedyńcze na zwykłe okno, a potrójne zostanie, ewentualne zrobię z niego podwójne. Acha i jeszcze nie będzie wyjścia na taras z małego pokoju.

    Pozdrawiam
    Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić...

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony