dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 93
  1. #1

    Domyślnie Kleszcze - jakie opryski?

    Witam. Na mojej działce jest inwazja kleszczy. Znacie może jakiś skuteczny sposób by się tego pozbyć? NAjlepsza byłaby pewnie jakaś metoda chemiczna, ale jakim preparatem spryskac? CZy np. Decis się do tego nadaje?
    Liczę na pomoc.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Nie ma takiej metody...

    A decis... chcesz wybić wszystko co żyje na terenie swojej działki? ALe znając kleszcze i tak wrócą więc efekt będzie raczej dramatyczny.
    Kleszcze trzeba polubić, nauczyć się z nimi zyć i jak są często kontrolować siebie i dzieci.

  3. #3

    Domyślnie

    Kleszczy polubić sie nie da.
    Szczególnie , ze w zeszłym roku kuracja psa mnie sporo kosztowała. Teraz pies przeprowadzi się niebawem na stałe na działkę,a że ma długie włosie to przegladać się go nie da. Po jednym kilkugodzinnym pobycie na działce, na wiosne na psie zwiozłem do mieszkania kilkanaście kleszczy. Zważywszy na skalę tego paskudztwa zamierzam coś z nimi zrobić. I skoro nie macie lepszego pomysłu to chyba pozostanie Decis.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirosław Kotuszewski
    Kleszczy polubić sie nie da.
    Szczególnie , ze w zeszłym roku kuracja psa mnie sporo kosztowała. Teraz pies przeprowadzi się niebawem na stałe na działkę,a że ma długie włosie to przegladać się go nie da. Po jednym kilkugodzinnym pobycie na działce, na wiosne na psie zwiozłem do mieszkania kilkanaście kleszczy. Zważywszy na skalę tego paskudztwa zamierzam coś z nimi zrobić. I skoro nie macie lepszego pomysłu to chyba pozostanie Decis.
    Mirku Decis nic nie da bo kleszcze to pajęczaki a więc troszku inny metabolizm niż innych owadów. Najlepiej jednak obroże przeciwkleszczowe. Są również dość drogie płyny do wcierania z sierść zwierzaka. Dla ludzi np. Autan.

  5. #5

    Domyślnie

    Problem w tym, ze pies byl regularnie zakraplany adwentixem, a mimo to złapał babeszjozę. Gorzej się obawiam o moje dzieci, bo ich zakroplic sie nie da. Autan działa , ale to jest dobre na 2-3 godziny, a ja zamierzam tam żyć na stałe. Mam dom gdzie wokoło są łąki, a jakieś 100 m dalej las się zaczyna.

    Więć jeśli nie Decis to jaki środek jest dobry na pajęczaki?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirosław Kotuszewski
    Problem w tym, ze pies byl regularnie zakraplany adwentixem, a mimo to złapał babeszjozę. Gorzej się obawiam o moje dzieci, bo ich zakroplic sie nie da. Autan działa , ale to jest dobre na 2-3 godziny, a ja zamierzam tam żyć na stałe. Mam dom gdzie wokoło są łąki, a jakieś 100 m dalej las się zaczyna.

    Więć jeśli nie Decis to jaki środek jest dobry na pajęczaki?
    Przyznam że nie znam czegoś co by je wytępiło, ale pocieszające jest to że inwazja ich jest okresowa do tego tylko niewielki procent przenosi choroby. A Ty z psem miałeś pecha.

  7. #7

    Domyślnie

    Możliwe, że pech. Ale jesłi założymy, że:
    - kilka procent (źródla podają , że ok 15%) kleszczy przenosi choroby,
    - na psie w ciągu kilku godzin zadomawia się kilkanaście sztuk pajęczaków,
    - skuteczność adwentiksa, frontlajnu itp. preparatów wynosi 98%

    to w okresie roku istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że psa jakiś nosiciel załatwi. I to włąśnie mnie przeraża. Oboje z żoną i z dziećmi sądze, że damy sobie jakoś radę ( codzienne wieczorne przeglądanie ), ale jak uchronić biednego zwierzaka?

    Poza tym nie po to człowiek ucieka od cywilizacji by teraz uciekać od natury. Kiedyś jak oglądałem filmy o Afryce to przerażały mnie skorpiony, że zakradnie się w nocy i ukłuje, a tu masz.......rodzimy kleszcz, takie małe gó...nko kradnie mi spokój.

  8. #8

    Domyślnie

    http://miasta.gazeta.pl/plock/1,35710,3306826.html

    tu jest że jednak czymś w miastach niektórych pryskali kleszcze więc może sprawa nie jest przegrana ... niestety co to było nie znalazłem ...
    Gorzej od tego gdy o Tobie źle mówią jest tylko wtedy gdy o Tobie nie mówią ...
    GG# 2555806

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawson
    http://miasta.gazeta.pl/plock/1,35710,3306826.html

    tu jest że jednak czymś w miastach niektórych pryskali kleszcze więc może sprawa nie jest przegrana ... niestety co to było nie znalazłem ...
    Zauważ jednak, że piszą, że metoda jest małoskuteczna, a w wątek o kleszczach wpleciono zwalczanie komarów.

    Ciekawy materiał o kleszczach jest tu: http://www.vetcontact.com/pl/art.php?a=306&t=

  10. #10

    Domyślnie

    Ten artykuł jest mi znany. Poza zaleceniem, ze istotne staje się zwalczanie plagi kleszczy nie podane jest w nim nic na temat sposobów takiej walki. Myślę, że po pladze meszek plaga kleszczy staje się równie dokuczliwa,a nawet bardziej niebezpieczna dla czlowieka. Na razie "naukowcy"się tym nie zajmują, a szkoda, bo profilaktyka byłaby o wiele tańsza niż leczenie chorych na boreliozę. Szczególnie, że każdy rozsądny człowiek taką profilaktykę na swojej działce chętnie by zastosował.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Moja koleżanka pamięta czasy (jak była mała), ze co roku opryskiwano pobliskie lasy, właśnie na kleszcze. Podawano wtedy do wiadomości publicznej (lokalnie) informację o zakazie przebywania w lesie (przez kilka dni - podane były terminy). I kleszczy nie było. Od wielu lat już tam nie pryskają (jej mama nadal tam mieszka, więc wiadomo).

    Ja mimo bycia przeciwnikiem pryskania, w przypadku kleszczy zmieniam zdanie. Jestem za - w okolicy tyle psów padło na babeszjozę (ostatnio pies sasiadki - jakoś tej zimy, był to nawrót choroby i były inne objawy, więc wet się nie zorientował od razu, niestety. I po psie ).

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Moja koleżanka pamięta czasy (jak była mała), ze co roku opryskiwano pobliskie lasy, właśnie na kleszcze.
    Możesz podać gdzie to było. Jak długo sięga pamięć to nie słyszałem o przypadku by pryskano lasy na kleszcze. W latach 80'tych pryskano na mniszkę ambuszem (nie pamiętam jak się to pisze) i to był chyba jeden z najbardziej zabójczych środków jakie pamiętam ( w zasadzie las po tym robił się cichy i prawie martwy . Może to chodzi o te opryski?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Rafałku, sprawdzę.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ansie

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, czy temat jest dalej kontunuowany?
    Mam ten sam problem, jak pan Mirek, blisko lasu, małe dzieci i potworne kleszcze. Budowa co prawda jeszcze nie zakończona, ale myśl o przeprowadzce i codziennym obcowaniu z tym diabelstwem jest mało przyjemna. Co do Decisu, to dziwna sprawa, bo pani ekspert z Bayeru właśnie to poleciła.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ja się też przyłączę do prośby o dobry pomysł na kleszcze...

    Mój pies już trzy razy chorował na babeszjozę - czwartego razu może już nie przeżyć... Zawsze był zakroplony i miał obróżkę dodatkowo...

    Widziałam na Mazurach opryski przeciw komarom- dwóch kosmitów i dysza z wielkim obłokiem białego dymu. Może na kleszcze coś takiego równiez można...?

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ansie

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Preparat Roach and ant killer, 707 Landlord`s formula. Producent podaje, że zabezpiecza przed kleszczami na ok. 60 dni, spektrum dość szerokie, w tym oprócz kleszczy także przędziorki, itd. Do stosowania na zewnątrz. Zawiera pyretroid, fosforoorganiczny, i coś jakby karbaminian (??). Czy ktoś to zna / stosował?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Sądząc po piorunującej mieszaninie substancji aktywnych zdechnie wszystko co żywe. Ano, chłop żywemu nie przepuści...

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał ansie
    Preparat Roach and ant killer, 707 Landlord`s formula. Producent podaje, że zabezpiecza przed kleszczami na ok. 60 dni, spektrum dość szerokie, w tym oprócz kleszczy także przędziorki, itd. Do stosowania na zewnątrz. Zawiera pyretroid, fosforoorganiczny, i coś jakby karbaminian (??). Czy ktoś to zna / stosował?
    Nawet własciciel działki może paść z rodziną po pryskaniu takim koktajlem.

  19. #19

    Domyślnie

    Podobno kleszcze lubią teren gdzie jest wyższa trawa więc krótkie przycinanie trawy na działce i w pobliżu działki może spowoduje że kleszcze sie wyniosą z działki


    Leszek

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Kleszcz najczęściej na ofiarę spada więc myślę, że nie tędy droga.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony