dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Kleszcze przynoszą dzikie ptaki. Wypryskasz działke i co? Wolierę zalozysz?

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55 Zobacz post
    Nic się nie zmieniło.
    Właśnie mam 15 cm placek po kleszczu, pod kolanem.
    MImo długich spodni, wysokich skarpet i koszuli z długim rękawem.
    I nie mam pojęcia, JAK on mi wszedł w portki ?
    Haniu! Jeżeli tu zajrzysz napisz co z tym "plackiem"? Moja żona też go miała i niestety jest pewne, ze ma boreliozę. Jest po 3 tygodniowym pobycie w szpitalu i po tzw. wlewach antybiotykowych. Czuje się niespecjalnie i chociaż jest dzielna narzeka na różne dolegliwości. UWAŻAJCIE!

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dalmork

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    4

    Domyślnie ehhhh

    a prosiłem o konkrety kto co stosował.
    Podoba mi się pomysł z naturalnym wrogiem kleszczy.
    Jest coś co się nimi żywi? Może jakieś mrówki, biedronki, pająki? - cokolwiek by tylko zjadało to cho...two.
    Jeżeli jakiś środek do pryskania wystarczy na 30 dni to już jest OK bo wystarczyło by 2 razy w roku spryskać ogródek
    na wiosnę i jesienią. Jeśli by to nie pomogło to mogę pryskać co miesiąc.
    Chcę się tego pozbyć z ogródka i tyle!

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dalmork

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    4

    Domyślnie no proszę:

    Wikipedia:
    Walka z nadmierną liczbą kleszczy

    Istnieją cztery główne sposoby kontroli nadmiernej liczby kleszczy:

    1. Okresowy oprysk pestycydami danego terenu. Stosuje się głównie w obejściach gospodarskich, obiektach ważnych turystycznie oraz na placach zabaw dla dzieci, gdzie kleszcze są szczególnym problemem.

    2. Kontrola ilości saren i jeleni na danym terenie. Ponieważ sarny i jelenie są głównymi żywicielami (same nie chorują na choroby odkleszczowe) pozwalającymi kleszczom zakończyć cykl rozwojowy i złożyć jajeczka, więc ich kontrola skutecznie zapobiega rozmnażaniu się kleszczy. W amerykańskich badaniach redukcja lub likwidacja populacji saren i jeleni drastycznie zmniejszała zagrożenie kleszczami niekiedy do zera w ciągu zaledwie pięciu lat. Redukcją populacji saren i jeleni zajmują się myśliwi. Zagrożenie kleszczami zmniejsza się po odgrodzeniu terenu, np. placu zabaw od lasu tak, by większe zwierzęta leśne nie mogły przejść i 'zgubić' na chronionym terenie kleszczy.

    3. Kontrola kleszczy atakujących sarny i jelenie. W tej metodzie sarny i jelenie są automatycznie traktowane pestycydem za każdym razem, gdy korzystają z leśnych karmników. Stosuje się system wałków nasączonych środkiem kleszczobójczym. Również w tych badaniach obserwowano drastyczny spadek ilości kleszczy w ciągu pięciu lat stosowania metody.

    4. Rozsypywanie w zagrożonym terenie małych kartonowych rurek (jakie są w środku rolek papieru toaletowego) z wacikiem w środku, nasączonym środkiem kleszczobójczym i wysuszonym. Mysz polna, która jest żywicielem młodych kleszczy, wykorzystuje takie waciki do budowy gniazd i w ten sposób, przynajmniej w okresie gniazdowania się odkleszcza.

    Istnieją też niepotwierdzone naukowo doniesienia, że hodowla perliczek w obejściach gospodarczych zmniejsza zagrożenie kleszczami na małą skalę, gdyż perliczki żywią się kleszczami. Kleszcze lubią żerować w ocienionych, wilgotnych miejscach, dlatego usunięcie z posesji krzewów, koszenie trawy na krótko, zastępowanie ściółkowanie trawą ściółką ogrodniczą, grabienie liści - prawdopodobnie zmniejszy niebezpieczeństwo spotkania z kleszczem.

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dalmork

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    4

    Domyślnie warto poczytać

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Kleszcz...%C4%99czaki%29

    to też mnie zainteresowało !

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Permetryna

    Dajcie znać czy ktoś to stosował
    mam oprócz psa jeszcze 2 koty i zmartwiło mnie:
    "Stwierdzono toksyczność dla organizmów wodnych[3] oraz kotów."

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Jakie objawy objawy mogą występować u psów?
    Mamy starego psa z dużym futrem (długi włos z podszerstkiem), z reguły znalezienie kleszcza jest raczej przypadkiem, mimo przeglądania futra. Kłopoty stawowe ma już w związku z wiekiem, raz jest lepiej raz gorzej, więc ten objaw będzie nieczytelny, a w lesie jesteśmy kilka razy w tygodniu, nie mówiąc o sąsiednich łąkach.

  7. #87

    Domyślnie

    Pies staje się osowiały, dyszy, wstręt do jedzenia i wody, mocz zmienia kolor (a to już jest bardzo niebezpieczne i póżny objaw) U nas sucz po przejściu 50 metrów (wtedy jeszcze młode szczenię) wyglądała jak po maratonie. Od razu do wetki, która już wtedy dawała 50/50. (Mocz był jeszcze ok.) Oglądqajcie psy po każdym spacerze, moja (pryskana) przynosi po 3,4. Dobrze, że mam jasną podłogę, to jak jakiś z niej spadnie od razu widać, Boję się ich jak diabli ze względu na dzieciaki.
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kraania
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damon Zobacz post
    Jakie objawy objawy mogą występować u psów?
    Moja sunia nagle zrobiła się spokojna i niedojadła posiłku. Zaczęłam ja obserwować i wieczorem zauważyłam już mocz koloru coca-coli. Dodam, że była zabezpieczona Frontlinem i nosi obrożę przeciwkleszczową... badania potwierdziły babeszjozę. To berneńczyk, więc znalezienie w jej futrze kleszcza jest bardzo, bardo trudne.

  9. #89
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nikunia

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    mazury
    Posty
    1

    Domyślnie hmm... kolejny rok a sposobu na te natretne stworzenia nadal brak...

    No i co z tym zrobić?Ja mam ten sam problem co wszyscy tutaj.CHCE POZBYĆ SIĘ RAZ NA ZAWSZE KLESZCZY!!!! Moja psina dziś miała jednego takiego dzikiego lokatora na sobie na szczęście nie był groźny(przynajmniej tak mnie zapewniała pani weterynarz,bo to właśnie ona go wyciągała).W Wikipedii wyczytałam, że"... Rozsypywanie w zagrożonym terenie małych kartonowych rurek (jakie są w środku rolek papieru toaletowego) z wacikiem w środku, nasączonym środkiem kleszczobójczym i wysuszonym. Mysz polna, która jest żywicielem młodych kleszczy, wykorzystuje takie waciki do budowy gniazd i w ten sposób, przynajmniej w okresie gniazdowania się odkleszcza."Tylko, że wtedy trzeba wziąć poprawkę na to, że będziemy mieli myszy w okolicy.Tak źle tak nie dobrze...

  10. #90

    Domyślnie

    Reaktywacja...
    Nabyłem dom z działką i znalazłem już dwa kleszcze a małe dzieci mam. Będę testował specyfiki do oprysku...

  11. #91
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Aspermet 200 ec, Draker.
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  12. #92
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał dalmork Zobacz post
    a prosiłem o konkrety kto co stosował.
    Miałem psa o gęstej sierści i po każdym spacerze po lesie musiał odbyć tę samą procedurę: stawiałem go na rozpostartej gazecie (lub jasnym papierze) i dokładnie wyczesywałem gęstym, metalowym grzebieniem a następnie szczotką o sztywnym włosiu. Często na tej gazecie pojawiało się i kilka kleszczy. Po zdjęciu psa z gazety zwijałem ją i paliłem. Pomimo wielu lat takich spacerów było tylko kilka kleszczy, które się gdzieś w sierści uchowały i musiałem je usuwać w tradycyjny sposób.

  13. #93

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o zabieranie psa na spacer to można go opryskać środkiem z deet ja stosuje tropical formula albo mugga. A na żeby pozbyć się kleszczy na działce to trzeba ze 2,3 razy w sezonie opryskać - ja polecam 707 roach & ant killer albo Komaron forte w koncentracie i po problemie
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony