dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Porównanie kosztów dachu krytego dachówką, blachą i gontem

    Drodzy - czy można zrobić takie proste porównanie? Tzn - mamy dach 160 m.kw. Zastanawiamy się czym go kryć. Oprócz oczywistych wzglądów estetycznych(co do czego pasuje, gust, itp) chciałabym najpierw roztrzygnąć kwestię ceny. Stary dach będzie rozbierany, wymieniana więźba więc to jakby robić dach od nowa. Może ktoś z forumowiczów robił juz takie porównanie i może podzielić się ta wiedzą???

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj

    Miałam podobny dylemat, blachy właściwie od początku nie brałam pod uwagę. Mogę powiedzieć coś na temat dachówki ceramicznej i gontu, ten który mi sie podobał ( fiński jazzy) kosztował 30 zł/m2, więc szybko wyleczyłam się z niego. Inne nie bardzo były w moim guście. Traf chciał, że znalazłam dachówkę w cenie blachy tz. 23zł/m2 i nie wiele zastanawiając się kupiłam. Podkreślam, że mam krokwie, które utrzymają ciężar dachu.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Chopinetka - czy w takim razie możesz podać koszt całego dachu (z robocizną)?
    też cały czas odrzucałam blachę, ale .. ostatnio widziłam kilka blaszanych dachów trochę innych od reszty - blacha z posypką, matowa, w ładnym kolorze, wyglądająca prawie.... , odważe się użyć tego słowa, NATURALNIE.. Tylko, obawiam isę, taka blacha epwnie kosztuje tyle co dachówka A wtedy wybór jest jasny.
    Też podobają mi się NIEKTÓRE gonty. Pewnie te najdrożesze.....

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagata
    Chopinetka - czy w takim razie możesz podać koszt całego dachu (z robocizną)?
    też cały czas odrzucałam blachę, ale .. ostatnio widziłam kilka blaszanych dachów trochę innych od reszty - blacha z posypką, matowa, w ładnym kolorze, wyglądająca prawie.... , odważe się użyć tego słowa, NATURALNIE.. Tylko, obawiam isę, taka blacha epwnie kosztuje tyle co dachówka A wtedy wybór jest jasny.
    Też podobają mi się NIEKTÓRE gonty. Pewnie te najdrożesze.....
    Taka blacha z posypką jest duuuuuuużo droższa od dachówki.

  5. #5

    Domyślnie

    Gagata,

    Na pewno kazdy dach kryty dachowka wyjdzie drozej niz kryty blacha.

    Wiezba - wieksze przekroje krokwi, slupow - 3 m3 drewna wiecej + 2100 zl
    Dekarze licza wiezbe "za metr 3" - 350 zl/m3 + 1150 zl
    Ulozenie blachy 10 zl / m2
    Ulozenie dachowki 20 zl / m2 + 1600 zl

    Podalem ceny "moich" "fachowcow"
    Czyli dachowka tak z 5000 drozej abstrahujac od ksztaltu dachu.
    Jesli masz dach polamany z duza iloscia gasiarow (kalenice) oraz dachowek mansardowych czy bocznych albo polowkowych - roznica mocno wzrosnie na korzysc blachy, gdyz te wypieki niestandardowe sa bardzo drogie i duzo drozsze od ich "blaszanych odpowiednikow" ...nie mowiac juz o takich luksusach jak stopnie kominiarskie, lawy kominiarskie, dachowki wywietrzakowe czy antenowe na smoku na gasiorze konczac.
    Drogie sa rowniez grzebienie pod gasiory.
    Nastepna sprawa jest podwiewanie sniegu pod dachowke - gdzies juz bylo o tym na forum .... osobiscie teraz pod dachowke dawalbym pelne deskowanie + pape ..a to dodatkowe koszty.

    Y

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Nie zgodzę się. Właśnie kończą mi robić dach ok. 180 metrów.

    Koszty:
    - więźba: ok. 5000
    - ułożenie więźby: 2000
    - dachówka + akcesoria: 7000
    - ułożenie dachówki: 3000

    Razem: ok. 17 tys.

    Do tego obróbki blacharskie i rynny. Ale to kosztuje tyle samo przy dachu z blachy.

  7. #7

    Domyślnie

    A co powiecie jak wam powiem,że znalazłem firmę która oferuje łupki dachowe o wymiarach 30X30 cm w cenie 6,4 $ za m2, z transportem i podatkami wychodzi około 43złm2 w czasie gdy w Polsce firmy oferują od 100 do 150 zł/m2 - oczywiście mówię o firmie z Chin z transportem do Gdańska - a jeszcze nie było, żadnych negocjacji może by jeszcze dali jakiś upust tak z 30-40 % (tydzień temu oglądałem program na BBC i powiedzieli,że sprowadzają łupki w cenie 0.19 pensów za 1szt wychodzi około21zł/m2)

    Czy zaryzykowalibyście?
    W końcu dach na lata i wyróżnia się, in plus oczywiście

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gmario

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Właściciele tego domu stawianego w Anglii stwierdzili również, że łupki sprowadzone z Chin są słabej jakości (są nierówne nieregularne) oraz nie spełniają wymogów formalnych i nie są dopuszczone do używania w Anglii. Na twoim miejscu przed zakupem takiego pokrycia sprawdziłbym czy będziesz mógł to położyć na dach.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    A mnie się podoba ten pomysł z łupkiem, nawet nieregularnym (w tym może byc jego urok, szczególnie na starym , jak u mnie domu).
    Tylko jak to sie kładzie (technologia)? Czy samo położenie i przygotowanie dachu nie okaże się jakims kolosalnym wydatkiem???

    Czytam wszystkie wypowiedzi i na razie niewiele zmądrzałam....

    Yoric - dzięki za konkrety - o to mi chodziło

    Anpi - Dachówka i akcesoria przy dachu 180 m.kw - tylko 7 tys??? Czy to możliwe?

    Mój dach jest dwuspadowy i bez "bajerów".

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmario
    Właściciele tego domu stawianego w Anglii stwierdzili również, że łupki sprowadzone z Chin są słabej jakości (są nierówne nieregularne) oraz nie spełniają wymogów formalnych i nie są dopuszczone do używania w Anglii. Na twoim miejscu przed zakupem takiego pokrycia sprawdziłbym czy będziesz mógł to położyć na dach.
    Bo tańsze są te łupki z Chin i rodzima produkcja by padła.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagata
    Anpi - Dachówka i akcesoria przy dachu 180 m.kw - tylko 7 tys??? Czy to możliwe?
    Oczywiście. Mam dachówkę betonową Euronit. Za dachówkę podstawową zapłaciłem 19,80 zł brutto za metr kw. co daje ok. 3500 zł. Reszta to gąsiory, dachówki krańcowe, spinki i inne duperele. Także ławy i stopnie kominiarskie. Folia wysokoparoprzepuszczalna Dorken kosztowała mnie ok. 900 zł. Razem z oknami dachowymi (3 szt. Roto) i wyłazem zapłaciłem ok. 11 tys.

    Fotki dachu znajdziesz w moim dzienniku.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Cytat Napisał Gagata
    Anpi - Dachówka i akcesoria przy dachu 180 m.kw - tylko 7 tys??? Czy to możliwe?
    Oczywiście. Mam dachówkę betonową Euronit. Za dachówkę podstawową zapłaciłem 19,80 zł brutto za metr kw. co daje ok. 3500 zł. Reszta to gąsiory, dachówki krańcowe, spinki i inne duperele. Także ławy i stopnie kominiarskie. Folia wysokoparoprzepuszczalna Dorken kosztowała mnie ok. 900 zł. Razem z oknami dachowymi (3 szt. Roto) i wyłazem zapłaciłem ok. 11 tys.

    Fotki dachu znajdziesz w moim dzienniku.

    Witaj!!
    Gdzie kupowałeś dachówkę??
    Pozdrawiam

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    W Kielcach, w firmie Cedbud, ale widziałem tą samą dachówkę na Allegro, jakaś firma ze Śląska sprzedaje ją w podobnej cenie. Zresztą - to jest kwestia negocjacji - każdy sprzedawca w Polsce jest w stanie dać podobny rabat.

  14. #14

    Domyślnie Gonty

    Witam.Jeżeli masz dach skomplikowany,to zdecydowanie polecam dachówki bitumiczne ( bo blachy wogóle nie biorę pod uwagę).Jak jeden z forumowiczów napisał przy zwykłych dachówkach dość drogo kosztują gąsiory itp.Przy dachówce bitumicznej(popularnie zwanej gontami)kalenice robi się z dachówki.Musisz sobie skalkulować płytę OSB,dachówkę,położenie płyty OSB i dachówki,no i oczywiście blacha na obróbki blacharskie i wykonanie tych obróbek.Ale chyba zgodzi się ze mną wiekszość forumowiczów,że dobrze zrobiony dach to podstawa.Lepiej na tym nie oszczędzać,bo cięzko siępotem naprawia

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    W Kielcach, w firmie Cedbud, ale widziałem tą samą dachówkę na Allegro, jakaś firma ze Śląska sprzedaje ją w podobnej cenie. Zresztą - to jest kwestia negocjacji - każdy sprzedawca w Polsce jest w stanie dać podobny rabat.

    Dziękuję za odpowiedż!!
    Życzę miłego dnia

  16. #16

    Domyślnie

    Wracam do łupka. Zanim się podejmnie decyzję zakupu sprawdzić trzeba papiery, a co sie może stać z łupkiem najlepiej zapytać fachowców od łupka.To nie jest sprawa regularny czy nie , to sprawa nawet bezpieczeństwa.
    www.rathscheck.pl, tam będzie namiar na fachowca.
    Tu naprawdę trzeba uważać!Pozdrawiam

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yoric
    Gagata,

    Na pewno kazdy dach kryty dachowka wyjdzie drozej niz kryty blacha.
    Na pewno niekażdy.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Anpi - nie znalazłam zdjęć Twojego dachu....

    A dachówka jest cementowa nie ceramiczna - dlatego taniej (czy ktoś wie o ile?).
    A jak wygląda trwałość cementowej (estetyka po kilku latach) i wygląd ogólny?? jej zaletą jest to, że jest jednak lżejsza od ceramicznej..

  19. #19

    Domyślnie

    Gagata - przy dachu dwuspadowym , jak piszesz bez bajerów, mkw materiału na dach to ok. 35,00- najdroższe sa dachówki skrajne z tego towarzystwa.
    Euronit - bardzo dobra jakość i jest ich tak dużo we Wrocławiu,ze można zobaczyć jak się zachowuja po paru latach, no i dodatkowy gadzet Euronitułytki do obróbek desek szczytowych , czołowych,kominów, ścian lukarn - struktonit dokładnie w kolorze dachówki. Wygodne- bo do desek już nie trzeba nigdy wracać i bardzo estetyczne.
    Pozdrawiam

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    U mnie był remont dach 147 m2

    Konstrukcja dachu została stara
    Nowe ołatowanie - kontrłata 5x7 i łata 2,5x9 - 875 zł
    Orynnowanie 24m + 2 rynny spustowe Siba metalic - 1250 zł
    Folia dachowa marma Dachowa 3 150m2 - 540 zł
    Impregnacja łat - 90 zł
    Blachodachówka tyssenkrup - tłoczona w balchotrapezie Rabka - 3200 zł
    Gasiory + blacha na obróbki - 1400 zł
    Robocizna (zrzucenie starego pokrycia - dachówki, położenie folii, ołatowanie, obróbki + parapety zewnętrzne) - 1850 zł
    Już niedługo już niebawem u siebie...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony