dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 135
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2696
  1. #1

    Domyślnie Iskierka z IGN - prosze o opinie

    Witam,
    Zamierzam wybudowac dom wg. tego projektu:
    http://www.projekty.ign.com.pl/proje...jektu=ISKIERKA,
    zalezalo mi na domu jak najprostszym i maksymalnie tanim w budowie,
    a jednoczesnie funkcjonalnym

    Ja jak dotad zamierzam:
    zlikwidowac tylne drzwi,
    wyrownac strop (bez obnizenia w sypialni nad garazem),
    odchudzic wiezbe i dac blachodachowke,
    budowac z Ytonga (1-warstwowo),
    podniesc scianke kolankowa z 67cm do 4 wartw Ytong'a,
    zamknac przestrzen pod schodami i zrobic tam spizarnie.

    Prosze o wszelkie opinie o tym projekcie,
    Co byscie zmienili,
    Co mysliscie o tym projekcie i moich modyfikacjach,
    Jakies doswiadczenia lub uwagi odnosnie projektow z IGN,

    Za wszelkie info z gory wielki dzieki,

    Pozdr,

    Rafal Marciniak

  2. #2

    Domyślnie

    Mnie sie podoba,jest taki milutki

  3. #3

    Domyślnie

    Rzeczywiście bardzo fajny i może być tani w budowie tym bardziej że ma wbudowany garaż, a jeżeli chodzi o IGN to jest firma króra sprzedaje projekty różnych biur, ten który ty wybrałeś jest z biura www.domna5.pl/ widziałem ten domek w katalogu wiosennym z Własnego Domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki, nie wiedziałem, że projekt pochodzi z biura domna5. Zawsze lepiej kontaktować się bozpośrednio z architektem, niż poprzez pośrednika.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam Ponownie,
    Muszę przyznać, że projekt podoba mi się coraz bardziej
    Po kontakcie z Panią architekt dowiedziałem się, że dom ma niewielką kubaturę (438 m3) więc nie powinno być problemów z ogrzaniem.
    Powinno się udać bezproblemowo ogrzać go w całości kominkiem (bo po ostatnich pomysłach rządu z olejem opałowym i gazem płynnym tylko to pozostaje)

  6. #6

    Domyślnie Re: Iskierka z IGN - prosze o opinie

    Cytat Napisał rafal_m
    zalezalo mi na domu jak najprostszym i maksymalnie tanim w budowie,
    a jednoczesnie funkcjonalnym
    A czy mógłbyś się podzielić na ile zostałeś wyceniony? Maksymalnie tani w budowie to jaki? Dzięki. Mi też się ten domek już spodobał

  7. #7
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    bardzo sympatyczny projekt !

    Ja jednak muszę mieć mały pokoik gościnny także na upartego z pomieszczenia gospodarczego mozna wygospodarować mały pokoik..

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    Co do kosztów to chciałbym się zmieścić w 200tys. za całość, częściowo wykończony, tak co by się można było wprowadzić
    Według wstępnego kosztorysu z pracowni architektonicznej koszt stanu surowego zamkniętego nie powinien przekroczyć 100tys netto,
    W dużej części prac zamierzam użyć własnej pracy (a dokładnie mojej rodzinki) co powinno wpłynąć na obniżenie kosztów
    Wszystkie kafle, panele, rozprowadzenie prądu, docieplenia, ścianki działowe mam zamiar wykonać we własnym zakresie.

  9. #9

    Domyślnie

    Co do "maksymalnie tani" to poszukiwałem projektu, którego zbudowanie będzie tańsze od innych: (prosty dach, proste fundamenty, okna bez łuków, zwarta bryła z możliwością ogrzania kominkiem).
    Parterówka odpadła z uwagi na działkę, która ma tylko 20m szerokości.
    Nie wiem osobiście co mógłbym jeszcze w nim zmienić, tak aby funkcjonalność i jakość nie ucierpiała a koszty się obniżyły.
    Wszystko i tak będzie robione na kredyt.

  10. #10

    Domyślnie

    bardzo sympatyczny projekt
    z przyjemnością będę śledziła ten wątek, szczególnie, że zamierzam budować domek o podobnych wymiarach, za podobne pienądze, tylko nic sama nie umiem zrobić

    ściany umiem pomalować


    życzę powodzenia!!!!!!

  11. #11

    Domyślnie

    Witam ponownie. Kwota którą Podałeś wydaje się być jak najbardziej realna. Piszesz że będzie jeszcz wkład własny tzn. własna praca i w związku z tym myśle że pewnie da się coś jeszcze z tej sumy uszczknąć oby, także rzyczę powodzenia na ewentualnym placu budowy i bedę śledził ten wątek. Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Przepraszam za błąd oj jak mi głupio oczywiście ŻYCZĘ

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie Re: Iskierka z IGN - prosze o opinie

    Cytat Napisał rafal_m
    Prosze o wszelkie opinie o tym projekcie,
    rafał,
    strony świata przemyslałeś? jeli masz wjazd n adziałkę od północy to oki, ale jeśli od południa to szukaj czegoś innego. Sama mam od południa i równie wąską działkę. Mało co nie wpadliśmy w pułapkę kupienia projektu żle ustawionego względem stron świata, bo głównym kryterium poszukiwania (obok tanich kosztw budowy) była szerkość działki!!!

  14. #14

    Domyślnie

    ten projekt nie nadaje się na wjazd od południa,
    a od wschodu?

  15. #15

    Domyślnie

    Witam!
    Ten projekt jest bardzo podobny do "Marysia" z Horyzontu
    http://www.domnahoryzoncie.pl/3/proj...2&proj=MARYSIA
    Wątek Marysi jest bardzo licznie komentowany na forum. Może coś Cię tam zainteresuje

  16. #16

    Domyślnie

    Witam,
    Rzeczywiście Marysia jest podobna do Iskierki, jednak Iskierka dużo bardziej mi się podoba w środku (duży wiatrołap, schowek pod schodami),...

    Co do stron świata, to troche mnie zaintrygowaliście (Monika $ Seba), faktycznie chce dać wejście od południa, myślałem, że wystarczy że salon będzie doświetlony od wschodu, i poprzez kuchnie od południa.

    Czy to naprawdze jest aż tak ważne, jeśli tak to dlaczego?

    Bardzo nie chiałbym mieć domu postawionego z tyłu działki z długą drogą dojazdową do garażu i całym życiem ogrodowym widocznym z głównej drogi.

    A zwolennikiem strasznie jasnych pomieszczeń też nie jestem (chociaż tu salon będzie doświetlony z północy, wschodu i południa przez otwartą kuchnię), więc cały czas wydawało mi się, że będzie ok.

    Możecie podać jakieś konkretne info dlaczego tego domku nie powinienem stawiać z wejściem od południa?

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie strony świata

    Możecie podać jakieś konkretne info dlaczego tego domku nie powinienem stawiać z wejściem od południa?
    pewnie, ze mozemy
    mielismy dokladnie to samo wyobrazenie o dlugim podjezdzie i zyciu od ulicy co ty, ale juz nam sie zmienily priorytety
    kuchnia od południa to straszna pomyłka wyobraż sobie gotowanie w domu latem to jest pomieszczenie gdzie zawsze jest wyższa temperatura, a dodatkowo docieplona od południa ( od tej strony o każdej porze dnia jest słońce) będzie nie do wytrzymania. Salon doświetlony masz od zachodu co znaczy że od godz 15.00 będzie w nim słoneczko ale północna ściana będzie ponura. Domek nie jest duży więc ważna jest gra świateł, która zapewni w nim jakąś przestrzenność, a ponury salon to nie jest pomieszczenie gdzie się dobrze wypoczywa. Gdybyś znalazł projekt z odwróconą sekwencją (salon od południa i zachodu i kuchnia od północy) moim zdaniem byłoby lepiej. jeśli chodzi o sypialnie to podobno optymalnym rozwiązaniem są okna od wschodu, w końcu jak kładziemy się spać to światło nie ma znaczenia, ale przyjemnie jest obudzić się rano w słonecznym pokoju. Proponuję żebyś obejrzał projekt muratora "na 102". Znajomi taki wybudowali jest nieduży , a bardzo przestrzenny tyle tylko że wejście do domu jest od tyłu. jesli znajdziez miejsce na działce na to by okrążać dom.... Choć do tych znajomych i tak wszyscy wchodzimy przez taras czyli od razu do salonu Zimy jeszcze ten dom nie przeżył, a pewnie wtedy zainaugurujemu wejście waściwą stroną

    Co do "życia od ulicy"
    zależy oczywiście jakie masz otoczenie. My będziemy budować w małym miasteczku, właściwie na wsi, (choć w środku aglomeracji sląskiej trudno mówić o wsi). Od zachodu mamy tylko 1 sąsiada i 6 wolnych działek, a od wschodu 5 wolnych działek. Od południa czyli od uliczki, po jej drugiej stronie sąsiad ma zabudowania niskie i kilka hektarów ziemi na której hoduje drzewka ozdobne i kucyki, więc jesteśmy pewni że raczej szybko nie wyrośnie nam przed oknami jakaś budowla i że nikt nam do okien zaglądać nie będzie. Mimo to od ulicy odgrodzimy się albo kamiennym płotem, albo właśnie jakąś zielenią. Masz działka jest długa 47m2 więc miejsca będzie sporo tak z przodu jak i z tyłu domu. Taras planujemy od południowego zachodu.
    Przemyśl te strony świata, bo to żeczywiście ma wielkie znaczenie. Murator też często poświeca temu tematowi uwagę. Pewnie masz w domu tony gazet, a moze na forum ten wątek się już pojawil. My pytaliśmy ludzi obcych i znajomych jak im się mieszka w ich domach, co by zmienili itd. i strony świata wypłynęły naturalnie.
    Jak znajdę chwilę to poszukam w naszych gazetach czegos na ten temat i wyślę ci info w którym numerze muratora to znalazłam, albo wyslę ci faksem jeśli podasz nr
    pzdrw, Monia[/quote]

  18. #18

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Dzieki Monika$Seba za cenne uwagi,
    Oczywiscie naczytalem sie juz sporo na temat stron swiata na forum muratora, jak rowniez przegladajac archiwum muratora.

    Co do kuchni, to rzeczywiście może tam być za ciepło, ale od czego żaluzje w upalne dni.
    Co do salonu to myśle, że doświetlenie go z zachodu powinno załatwić sprawe, a my w domu spedzac bedziemy glownie popoludnia i wieczory.

    Osobiscie wolalbym projekt zblizony do Iskierki, ale salon na calej "lewej scianie" (czyli doswietlony od poludnia i zachodu), ale nic takiego nie znalazlem.

    Moja dzialka ma 20m szerokosci i 55m dlugosci (pomiedzy innymi dzialkami), wjazd od poludnia, wiec z tylu za domem chcialbym miec spokojny ogrod w ktorym moglbym odpoczywac, czemu w upalne dni sprzyjalby rowniez polnocny taras.

    Mam prosbe (Monika$Seba) jak znajdziecie cos wiecej na temat stron swiata, to prosze podeslijcie info w ktorym numerze to bylo

    Oczywiscie jesli ktos by mial linka do prostego domu z garazem w bryle budynku, 3 sypialniami, mozliwoscia ogrzewania komikowego, z wejsciem od poludnia i tarasem od polnocy, to bede bardzo wdzieczny, najlepiej o kubaturze ponizej 500m3.

    Pozdr,
    Rafal

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_m
    Oczywiscie jesli ktos by mial linka do prostego domu z garazem w bryle budynku, 3 sypialniami, mozliwoscia ogrzewania komikowego, z wejsciem od poludnia i tarasem od polnocy, to bede bardzo wdzieczny, najlepiej o kubaturze ponizej 500m3.

    Pozdr,
    Rafal
    http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=198

    http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/s...item=59&usid=1

    http://www.archon.com.pl/index.php?a...a410d4&lang=pl

    tyle na razie, jutro podrzucę coś jeszcze

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika $ Seba
    ...
    tyle na razie, jutro podrzucę coś jeszcze
    Dziekuje za juz i prosze o jeszcze
    - pierwszy domek jest ciut za szeroki (nasza dzialka ma tylko 20m i ani cm wiecej)
    - drugi nie ma kominka
    - a trzeci wydaje mi sie troche za skomplikowany (drogi), ale na pewno ladny i funkcjonalny

Strona 1 z 135

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony