dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 28
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 554
  1. #181

    Domyślnie

    Witam! Mam Husqvarnę i nie kupiłbym innej w 4-5 godzin tnie 2500m2, ja mam dość ona może dalej ciąć. 3 lata bez problemu i serwisu. Nie kupujcie wynalazków ja po kupnie jednej takiej wiertarki wyleczyłem się z oszczędzania na tego typu zakupach! Tanio kupisz, dwa razy kupisz.

  2. #182

    Domyślnie

    Bardzo polecam Stigę kupiłem w zeszłym roku i koszę nią wszystko od trawy po osty i małe drzewka moc niewielka 1,1km ale jest naprawdę wystarczająca ma zarówno tarczę jak i żyłkę (kosze prawie zawsze tarczą). Polecam tę markę a i serwisy pod ręką

  3. #183

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Do wykoszenia około 4tys. m.kw. nieużytków (trawa, wysokie chwasty, dość nierówno, rów melioracyjny) chciałbym zakupić kosę spalinową. Chcę na to przeznaczyć około 1700PLN.

    Poczytałem trochę forum i upatrzyłem sobie na razie wymienione niżej modele.

    Czy macie jakieś doświadczenia/opinie (złe lub dobre) dotyczące któregoś z wymienionych poniżej modeli ?

    A może w cenie do około 1700 PLN wskażecie coś lepszego ?

    Pozdrawiam,
    Radek


    Honda UMK 435E UEET 1700
    Silnik Honda czterosuwowy górnozaworowy GX 35 o pojemności 35 cm3 i mocy 1,5 KM z zapłonem elektronicznym.
    Pojemność zbiornika paliwa 0,65 l.
    Wygodny uchwyt typu "kierownica"
    kompletne urządzenie wraz z fabrycznym wyposażeniem w postaci szelek, okularów, głowicy i tarczy tnącej
    Waga 6,6 kg.

    Kawasaki KBH 27 A
    Silnik spalinowy dwusuwowy o pojemności 26 cm3. i mocy 1,55 KM z elektronicznym zapłonem.
    System startu primer oraz opatentowany system rozruchu "łatwy start" dla łatwego uruchamiania zimnego silnika.
    Na wyposażeniu standardowym znajduje się metalowa tarcza 4-zębna do wycinania krzaków, chaszczy i wysokich traw i półautomatyczna głowica żyłkowa, szelki nośne.
    Uchwyt typu kierownica.
    Waga 4,2 kg.

    Kawasaki KBH 35 A
    Silnik spalinowy dwusuwowy o pojemności 35 cm3 i mocy 2 KM z elektronicznym zapłonem.
    System startu primer dla łatwego uruchamiania zimnego silnika.
    Na wyposażeniu standardowym znajduje się metalowa trójzębna tarcza do wycinania krzaków, chaszczy i wysokich traw i półautomatyczna głowica żyłkowa. W zestawie także szelki nośne, okulary ochronne.
    Uchwyt typu kierownica.
    Waga 6,7 kg.

    Solo 145 B
    Kosa z silnikiem spalinowym Kawasaki o pojemności 44,4 cm3.
    Moc 2,2 KM.
    Silnik KAWASAKI TH45
    Pojemność 45 ccm
    Duże dwuszczękowe sprzęgło odśrodkowe
    Regulowany uchwyt kierowniczy
    Zbiornik paliwa 1l
    Średnica rury wysięgnika Ř 28 mm
    System antywibracyjny
    Przekładnia kątowa z uzębieniem śrubowym
    5-krotnie łozyskowany wał
    Pasy dwuramienne
    Tarcza tnąca
    Głowica żyłkowa
    Ciężar 7,5 kg

  4. #184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Przy takim areale do koszenia - pomyśl o kosie z mocnym silnikiem - wg mnie czterosów to przerost formy nad treścią - dwusuwy znakomicie się sprawdzają .
    I poniżej 2KM raczej niczego nie szukaj - ja używam kosy Stihl FS250 / 2,2KM / i koszę areał ca 1000 m2 trudnych chwastów i trawsk powyrastanych - sprawuje się znakomicie - moc konkretna i można kosić praktycznie bez przerw / tylko na zatankowanie / bez obaw że się sprzęt przegrzeje czy zajeździ ...
    --
    Pozdrawiam

  5. #185

    Domyślnie

    Niestety Stihl FS250 jest już sporo droższy. Za 2000PLN jest kosa, ale tylko z głowicą do żyłki, bez tarczy tnącej, która będzie w moim przypadku niezbędna. Ehh..

    Ja już mam lekko przytępiony słuch i dlatego rozważałem też m.in. Hondę jako cichszą.
    Pozdrawiam,
    Radek

  6. #186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpilski

    Ja już mam lekko przytępiony słuch i dlatego rozważałem też m.in. Hondę jako cichszą.
    I tak będziesz kosił w słuchawkach lub innych ochronnikach słuchu - także czy kosa jest o kilka decybeli cichsza czy głośniejsza nie ma to de facto większego znaczenia ...
    Ważniejszy jest system antywibracyjny - przy takim areale jak Twój - jest to ważne - nie będą cię drgania męczyły podczas koszenia ...
    --
    Pozdrawiam

  7. #187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpilski
    Niestety Stihl FS250 jest już sporo droższy.(...)
    Nie namawiam Cię do jej kupienia - poszukaj czegoś o podobnej mocy i wyposażeniu jakie Cię będzie zadowalać ... - Stihl tani nie jest - to fakt ...
    --
    Pozdrawiam

  8. #188

    Domyślnie KOSA KAWASAKI KBH 27A

    Pytanie do użytkowników lub serwisantów. Co sądzicie o kosie spalinowej KAWASAKI KBH 27 A. Jestem przed zakupem, i chętnie dowiedziałbym się jakie są opinie na temat tego modelu.

  9. #189

    Domyślnie

    A kosy Shindaiwa, model B450 lub C3410 ktoś z was/waszych znajomych używa ? Jeśli tak - jak się sprawują ?
    Pozdrawiam,
    Radek

  10. #190

    Domyślnie

    Witam
    bardzo dobry sprzęt mam takie dwie i kosze trawniki w mieście bardzo duże tereny - maszyna nie do zdarcia polecam

  11. #191

    Domyślnie

    Już się zdecydowałem, jestem po pierwszym koszeniu. Świetny sprzęt, mam nadzieję że nie zapeszę.

  12. #192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Witam,
    A co koledzy powiecie na firmę NAC? Made in USA. 2 lata gwarancji. 140 serwisów w kraju. Cena 630-700 za 2,5-3 KM (Moc maksymalna).
    Kupił znajomy i poleca. A co na to forum?
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  13. #193

    Domyślnie

    Ostatecznie zakupiłem Shindaiwe B450. C3410 też bardzo przyjemna (duużo cichsza - nowy rodzaj silnika, jak czterosuw, chociaż zasilany mieszanką), ale ma mniejszą moc, dlatego zdecydowałem się na B450.
    Jeśli chodzi o wytłumienie drgań w B450 to oceniam je na bardzo dobre (na razie kosiłem kilka godzin tarczą - trójzębem) .
    Pozdrawiam,
    Radek

  14. #194

    Domyślnie

    w sklepach Husqvarny można kupić również kosę 1,6KM - Mcculoch - po rozmowie ze sprzedawcą stwierdził, że sprzęt jest ok (zresztą serwis również u nich) 2 lata gwarancji
    koszt tej kosy 1150 w chwili obecnej - co sądzicie o niej?

    Sprzedawca poleca ale równie dobrze mógł powiedzieć żebym kupował droższą firmową - a ta ma cały osprzęt, tarcza, szelki przyłbica itp

  15. #195

    Domyślnie

    nikt nie ma takiej kosy? - warto ją kupować?

  16. #196
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AndrzejMor

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam.
    No cóż. mnie również interesuje kupno kosy spalinowej (żyłka oraz ostrza), lecz chciałbym sie zmieścić w 1000 zł. Oczywiście im taniej tym lepiej Co do przeznaczenia to mam sporą działkę, oprócz zwykłego trawnika, do którrego można użyć staromodnej kosiary, to mam jeszcze mocno zaniedbany sad o dość dużej powierzchni pełny chaszczy przeróżnej maści. No i oczywiście rowy etc etc.
    Jestem kompletnym laikiem, pozwoliłem sobie rozjerzeć sie po różnych forach i nie tylko gdzie widze komentarze dwojakiego rodzaju: kup orientalną tanioche, alebo sthila czy husquarne... to droga impreze, ale chciałbym zmieścić sie oczywiście w 1000 zł. silnik jak wiadomo tak z półtora konia wzwyż.

    więc polećcie mi firme czy może model nawet ( do tysiąca), oraz czy nie\wiecie czy firma AL-KO jest dobra, a konretniej model bc 45-35 za ok. 650 zł? poleciła mi ją obsługa castoramy. prosze o pomoc

    jestem na gg 5934446 i na mUratorze, pozdrwiam i prosze o możliwie duży pośpiech ;d

  17. #197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejMor
    Witam.
    No cóż. mnie również interesuje kupno kosy spalinowej (żyłka oraz ostrza), lecz chciałbym sie zmieścić w 1000 zł. Oczywiście im taniej tym lepiej Co do przeznaczenia to mam sporą działkę, oprócz zwykłego trawnika, do którrego można użyć staromodnej kosiary, to mam jeszcze mocno zaniedbany sad o dość dużej powierzchni pełny chaszczy przeróżnej maści. No i oczywiście rowy etc etc.
    Jestem kompletnym laikiem, pozwoliłem sobie rozjerzeć sie po różnych forach i nie tylko gdzie widze komentarze dwojakiego rodzaju: kup orientalną tanioche, alebo sthila czy husquarne... to droga impreze, ale chciałbym zmieścić sie oczywiście w 1000 zł. silnik jak wiadomo tak z półtora konia wzwyż.

    więc polećcie mi firme czy może model nawet ( do tysiąca), oraz czy nie\wiecie czy firma AL-KO jest dobra, a konretniej model bc 45-35 za ok. 650 zł? poleciła mi ją obsługa castoramy. prosze o pomoc

    jestem na gg 5934446 i na mUratorze, pozdrwiam i prosze o możliwie duży pośpiech ;d
    Wszystkie tanie są dobre ale jako podkaszarki-nie kosy niestety po sezonie okaże się ze coś nie pracuje,śie zrywa czy nie można naprawić a niejednokrotnie kosa spędzi więcej czasu w serwisie(jesli takowy istnieje)niż w użyciu.
    Spalinowa kosa szczególnie do działek powyżej 10ar koszenia musi być mocna trwała,ciągle gotowa do pracy i mało palić.
    Tak jak napisałem wcześniej Husqvarna i Sthil........Honda i Makita choć te dwie ostatnie produkują dobre rzeczy ale z innej branży
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #198
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AndrzejMor

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    No dzięki kolego, ale myślisz że uda mi sie wyszarpać coś konkretnego za 1000zł? generalnie myśle że inwestycja w podkaszarki, czy marketowe dzieła nie są najlepszym wyjściem, dletego też chciałbym sie dowiedzieć o jakichś solidnych w miare tanich modelach dobrych marek ;D

    W sumie widziałem wiele wątków bardzo podobnych ale nigdzie nie widziałem żadnej konkretnej odpowidzi, wic myślę że jeżeli coś poradzicie to wiele ludzi na tym skorzysta

    Pozdrawiam Muratorów!

  19. #199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejMor
    No dzięki kolego, ale myślisz że uda mi sie wyszarpać coś konkretnego za 1000zł?
    Ta kwota jest niestety za niska-trzeba dołożyć ok 300,- ale naprawdę warto.
    Znam parę osób co zachęcone niską ceną kosiarek w Nomi no i mocą(która nie ma nic z mocą przekładaną na żyłkę-coś "ala" wieża stereo o mocy 1500W) ostatecznie i tak kupiły tą droższą bo tamta się popsuła i jeżeli udało im się odzyskać kasę to po sezonie(wielokrotność napraw)
    Szukaj promocji w firmowych sklepach-jest o co się starać bo dokładają osprzęt -a to osłony ,żyłki,rękawice....różne a i cena jest niejednokrotnie bardzo atrakcyjna
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #200
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AndrzejMor

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    No dzięki bardzo chyba mnie przekonałeś. Jeszcze się rozejrzę mniej więcej, i chba dołożę te 3 stówy.
    Pozdrawiam

Strona 10 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony