dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Domek dla dzieci - rozbudowa

    Mam taką huśtawkę z "komórką" na podest ze zjeżdżalnią. Podest to deski opierające się na dwóch kantówkach przytwierdzonych do słupów:




    Chciałbym dobudować do tego zadaszenie w formie dwuspadowego dachu (mam nadzieję, że mniej więcej widać co mam na myśli):


    Sama konstrukcja dachu to prosta sprawa - będą deski przykryte papą. Problemem jest jednak dobudowanie konstrukcji, na której opierać się będzie dach, bo tył i środek musi pójść jakieś pół metra w górę, przodu nie ma wcale.
    Jak to można sensownie zrobić? Mam na to różne pomysły, ale żaden nie wydaje mi się dostatecznie dobry. Najchętniej nie obciążałbym już dodatkowo samego podestu.

  2. #2

    Domyślnie

    te okrągłe belki ktore są konstrukcją tej budowli to już ostatni sezon życia mają przed sobą , potem próchnica wygra. Chyba nie ma sensu nic na tym budować. Jesli chcesz tam dać dach to raczej na 4 słupach zakotwionych bezposrednio do gruntu, przy okazji reszte kontrukcji do nich zlapiesz co przedłuży żywotność całości. Na slupy wystarczą jakieś kantówki 8x8 albo 5x8.

  3. #3

    Domyślnie

    Te słupy są takie tylko powierzchownie, bo nie doczekały się drugiej warstwy impregnatu przed zimą, a teraz domagają się szlifu i konserwacji. Pod spodem drewno jest ok. A w razie czego pojedynczo da się wymienić, bo mam zapas.

    A jak by można do tego podejść, gdyby jednak chcieć coś robić na aktualnej konstrukcji? W sumie nie miałbym nic przeciwko dodatkowym słupom, ale wymagałyby dodatkowych kotew, a już teraz pod każdą jest wlany metr betonu.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    OMG - masz budowle o wadze pewnie ponizej 100kg i lałeś tyle betonu Tego typu rzeczy kotwi sie w gruncie na takim czymś:
    https://febestore.pl/do-gruntu-wkrec...wana-psgr.html
    https://febestore.pl/do-gruntu-wkrec..._psg-46x550x15
    Imregnowanie takich okrągłych najtanszych belek niewiele daje bo woda wchodzi przez ich naturalne spękania i tam sobie zostaje. To ma krótką żywotność niestety.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale tak podsumowując, rozumiem, że bezwarunkowo robienie konstrukcji dachowej w oparciu o istniejące belki jest złym pomysłem?

    Nie chcę się jakoś strasznie przy tym upierać ale osobiście dałbym im kilka lat życia, bo sosny, z których są zrobione, ścinałem z teściem w ubiegłym roku i po przeszlifowaniu pod tym brzydkim wybarwieniem, pod spodem jest ładne zdrowe drewno.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony