dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 349
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 6965
  1. #2021

    Domyślnie

    Czy orientuje się ktoś może jaką te wentyle EBM-u mają silę? Tzn. ich silniki chodzi mi o N/m? Może coś w tych katalogach macie po zakupie bo w necie nic nie mogę znaleźć.

  2. #2022

    Domyślnie

    "mpoplaw"

    ... jasne, rozumiem, ale jak to jest w środku zrobione że strugi się nie mieszają ????????
    ja rozumiem przepływy nie rozumiem konstrukcji, patrząc np. na Adama zdjęcia z początkowych stron ... no chyba, że on w środku jest krzyżowy. ale wtedy zupełnie nie rozumiem patrząc na te zdjęcia .... no chyba jeszcze, że te przekładki są tylko do lutowania a później się je wyciąga ...
    Może spróbujcie łopatą albo młotkiem, bo ja tego nie widzę.

  3. #2023
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    E tam 100 razy - po prostu przeciwprądowy trzeba wyobrazić sobie jako wydłużony krzyżowy - tak, jak u Siwickiego.

    NIech ktoś mi przypomni, bo nie mogę znaleźć - R3G220 ma mieć puszkę 1,8 x D?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  4. #2024
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    czizes

    jeszcze raz moj rysunek teraz poprawiony i tak samo działający jak mpoplaw-a



    wyobraż sobie:
    dajemy kolejne blaszki i to ONE oddzielają strugi powietrza
    po każdej blaszce dajemy po rancie przekładkę i np. w warstwach parzystych robimy przerwę we wlotach nr. 1 a w warstwach nieparzystych we wlotach nr. 2

    dzięki temu powstaje nam jak na zdjęciu numer two (kremowy oznacza przekłądkę, biały przestrzeń dla powietrza)

    i jak wcześniej pisałem struga nawiewana idzie kanałami np. parzystymi, wyciągana kanałami nieparzystymi - oddzielone sa BLASZKAMI

    łuffff

    edit:
    dokładnie tak jak Depi rzekłeś

    Kolego może ty na sucho do tego podchodzisz - w tym afganistanie wody brak to co dopiero jakiś szlachetniejszych trunków
    jak to ostatnio zostało stwierdzone - "bez baru tego nie ruszymy"

  5. #2025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie



    jeden obraz wart 1000 słów
    widzisz te blachy? ułożone są przez cały wymiennik - jest ich dużo, bardzo.
    Pomiędzy tymi blaszkami przepływa powietrze - w związku z tym że to powietrze jest oddzielone tymi właśnie blaszkami, to nie ma jak się wymieszać. Jak widzisz (mam nadzieję) na zdjęciu, co drugi kanał między blaszkami jest zalutowany na amen - tędy powietrze się nie dostanie. Po przeciwnej stronie, czyli tej na której leży wymiennik na zdjęciu, są również zaślepione kanały, tyle tylko, że są to te, które na zdjęciu są otwarte. Kumasz już. Powierze nie ma jak się wymieszać !!!
    Pozdrawiam

    Jacek

    PS. zapomniałem dodać, reku na zdjęciu is made by master Yoda

  6. #2026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    A to ciekawe. 7W to sporo...
    Też się zdziwiłem... ale jest haczyk. Przypuszczam, że pobierany prąd nie jest sinusoidą a ja robiłem pomiar zwykłym multimetrem więc błąd pomiaru może być spory.
    Pozdrawiam
    mario

  7. #2027

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    ...
    NIech ktoś mi przypomni, bo nie mogę znaleźć - R3G220 ma mieć puszkę 1,8 x D?
    Przy takim pudle chodzi na 99% swoich możliwości.

    pzdr
    Piotrek

  8. #2028

    Domyślnie

    Witam i dzięki !!!
    Rozumiem więc, że przekładki pokazane na zdjęciach Adama, są tylko przekładkami dystansowymi układanymi na czas lutowania ....
    Myślałem, że są na stałe ... i to spowodowało brak możliwości wyobrażenia sobie przepływu powietrza ... jak tak to teraz jest wszystko jasne ....
    Jeszcze raz dzięki śliczne za wytłumaczenie problemu ...
    Zbieram materiały i do roboty .... J

    Ponawiam pytanie, czy orientuje się ktoś może, jak silne są silniki w wentylatorach EBM ?

  9. #2029
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario_k
    Cytat Napisał Depi
    A to ciekawe. 7W to sporo...
    Też się zdziwiłem... ale jest haczyk. Przypuszczam, że pobierany prąd nie jest sinusoidą a ja robiłem pomiar zwykłym multimetrem więc błąd pomiaru może być spory.
    Hmmm.. Nie znam się na elektryce zupełnie, ale czy prąd w sieci nie jest już z definicji sinusoidą? (o częstotliwości 50Hz?)

    No a pomiar multimetrem to faktycznie niezbyt precyzyjny. Ja na użytek reku (i hejtersów anty WM ) kupiłem taki miernik wpinany w gniazdko, ale nie umiem go uruchomić, a instrukcję dostałem po duńsku chyba. Takie są cienie kupowania na allegro
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  10. #2030
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitt
    Cytat Napisał Depi
    ...
    NIech ktoś mi przypomni, bo nie mogę znaleźć - R3G220 ma mieć puszkę 1,8 x D?
    Przy takim pudle chodzi na 99% swoich możliwości.

    pzdr
    Piotrek
    A przy jakim chodzi na 100%? Mnie wciąż trapi kwestia, która wywołała jakieś lata temu już dyskusje na tym chyba wątku - czy zaokrąglenie rogów w pudle coś da, czy nic? Na "chłopski rozum" powinno eliminować straty i turbulecje w rogach, ale Adam twierdził, że nic nie daje...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  11. #2031

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1
    Rozumiem więc, że przekładki pokazane na zdjęciach Adama, są tylko przekładkami dystansowymi układanymi na czas lutowania ....
    Niestety muszę Cię zmartwić:
    1. To nie tylko przekładki dystansowe ale również "zatykacze" szczelin.
    2. Nie są tam tylko na czas lutowania, ale na stałe. Każda jest zlutowana z sąsiadującymi blaszkami.
    Cytat Napisał andstach1
    Czy orientuje się ktoś może jaką te wentyle EBM-u mają silę? Tzn. ich silniki chodzi mi o N/m?
    Pytasz o siłę a podajesz jednostki momentu siły
    Cytat Napisał andstach1
    Ponawiam pytanie, czy orientuje się ktoś może, jak silne są silniki w wentylatorach EBM ?
    A po co Ci to wiedzieć? Do czego to potrzebne? będziesz robił wciągarkę z wentyla?
    Pozdrawiam
    mario

  12. #2032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Hmmm.. Nie znam się na elektryce zupełnie, ale czy prąd w sieci nie jest już z definicji sinusoidą? (o częstotliwości 50Hz?)
    No to szybki kurs Napięcie w sieci zmienia się w sposób sinusoidalny (powinno jeśli pominąć zniekształcenia) na przewodzie fazowym od ok. -325V do +325V. Jeśli do niego podłączymy obciążenie (odbiornik) o charakterze liniowym (pobiera prąd proporcjonalny do przyłożonego napięcia) to wtedy prąd płynący w obwodzie będzie miał kształt sinusoidy. Jeśli natomiast podłączymy obciążenie o charakterze nieliniowym to przebieg prądu zostanie odkształcony. (tym bardziej im większa nieliniowość)
    Elektronika naszych EBMów zasilana jest z prostownika diodowego (co nawet zaznaczono na jednym z wklejonych gdzieś tu schematów) który to ma charakterystykę wybitnie nieliniową. Dlatego podejrzewam, że pobierany prąd nie jest sinusoidą i miernik może się trochę mylić. CND.
    Cytat Napisał Depi
    No a pomiar multimetrem to faktycznie niezbyt precyzyjny.
    W zupełności wystarczająca precyzja, ale warunek sinusoidalność prądu.
    Cytat Napisał Depi
    Ja na użytek reku (i hejtersów anty WM ) kupiłem taki miernik wpinany w gniazdko, ale nie umiem go uruchomić, a instrukcję dostałem po duńsku chyba. Takie są cienie kupowania na allegro
    Co mierzy ten miernik? może podrzuć oznaczenie/producent?
    Pozdrawiam
    mario

  13. #2033

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    A przy jakim chodzi na 100%?
    Ktoś tu pisał na początku "wewontku", że 2,2D to 100% sprawności, ale nie podał źródła... więc można uwierzyć lub nie....
    Jezier swego czasu wkleił wykres, ale zanim go zobaczyłem to "zaniknął" - znaczy wykres nie Jezier
    Pozdrawiam
    mario

  14. #2034

    Domyślnie

    Właściwie nie wiem po co zabrałem się za ten reku bo nie wiem o czym piszecie jakies wykłady z elektryki... powiem tak jeżeli ebm nie zrobił odciecia napiecia na postoju silniki te zawsze będą pobierały prąd jak każdy zasilacz skoro jest tam przetwornik napięcia zmiennego na stały wiec musi pobierac prąd jak jest podłaczony... chyba ze sie myle ale to tak na moj gust wyglada...

    ps: dajcie jakis wzor na obliczanie puszki pod wentyle[/quote]
    woykr

  15. #2035

    Domyślnie

    mario_k
    andstach1 napisał:
    Rozumiem więc, że przekładki pokazane na zdjęciach Adama, są tylko przekładkami dystansowymi układanymi na czas lutowania ....
    Niestety muszę Cię zmartwić:
    1. To nie tylko przekładki dystansowe ale również "zatykacze" szczelin.
    2. Nie są tam tylko na czas lutowania, ale na stałe. Każda jest zlutowana z sąsiadującymi blaszkami.
    andstach1 napisał:
    Czy orientuje się ktoś może jaką te wentyle EBM-u mają silę? Tzn. ich silniki chodzi mi o N/m?
    Pytasz o siłę a podajesz jednostki momentu siły
    andstach1 napisał:
    Ponawiam pytanie, czy orientuje się ktoś może, jak silne są silniki w wentylatorach EBM ?
    A po co Ci to wiedzieć? Do czego to potrzebne? będziesz robił wciągarkę z wentyla?
    odnośnie przekładek ... ale tylko po dłuższej krawędzi mi to wyglądało tak, jak by przechodziły na całej powierzchni i tym samym blokowały przepływ ...
    ... odnośnie siły ... pisząc tak i podając jednostkę, liczyłem na to że każdy wie o czym mówię ....
    .... do czego mi to potrzebne ... hm ... mam plan, nie chcę go jeszcze zdradzać, jeżeli ktoś ma te dane to bardzo bym prosił ... a wtedy przedstawię efekty ... jak się uda

  16. #2036

    Domyślnie

    Nie, nie masz planu. Nigdy nie miałeś.
    Jak ma być proste i działać, to robisz jak Adam przykazali, przede wszystkim czytasz wątek od początku ze zrozumieniem, bo wszystko już było po kilka razy. Przekładki są zaznaczone również przeze mnie w tym wątku ze dwie strony temu ale masz jeszcze raz. W skrócie całe reku to blacha, przekładka A, blacha, przekładka B i od początku. Dmuchają na to jak ma być wieczne cicho i sprawnie ofiltrowane EBMy. Jak nie możesz usnąć bez wieczornego gwizdania i zaduchu to bierzesz najlepiej kominkowe z DGP. Wyliczenia grubości kanałów przedstawiano też kilka razy jak ma być dobrze i cicho dla ZAKŁADANEJ wymiany jednej kubatury na godzinę. Adaptujesz do własnego projektu tylko drobiazgi typu zawiesia, wymiary, nie zmieniasz zasady. To, czy sobie później zmniejszysz, czy wyłączysz nawiew to już inna bajka, w ten sposób zawsze masz rezerwę. Dasz mniejsze kanały, będzie świstać przy dużych obrotach, dasz za duże przepłacisz i będziesz miał problem z obudowaniem wszystkiego. Kartka, projekt domu, kalkulator i jedziesz...
    Blacha 0,1mm miedziana twarda... nawet nie wiesz o czym piszesz...


  17. #2037

  18. #2038

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1
    mario_k
    andstach1 napisał:
    Rozumiem więc, że przekładki pokazane na zdjęciach Adama, są tylko przekładkami dystansowymi układanymi na czas lutowania ....
    Niestety muszę Cię zmartwić:
    1. To nie tylko przekładki dystansowe ale również "zatykacze" szczelin.
    2. Nie są tam tylko na czas lutowania, ale na stałe. Każda jest zlutowana z sąsiadującymi blaszkami.
    andstach1 napisał:
    Czy orientuje się ktoś może jaką te wentyle EBM-u mają silę? Tzn. ich silniki chodzi mi o N/m?
    Pytasz o siłę a podajesz jednostki momentu siły
    andstach1 napisał:
    Ponawiam pytanie, czy orientuje się ktoś może, jak silne są silniki w wentylatorach EBM ?
    A po co Ci to wiedzieć? Do czego to potrzebne? będziesz robił wciągarkę z wentyla?
    odnośnie przekładek ... ale tylko po dłuższej krawędzi mi to wyglądało tak, jak by przechodziły na całej powierzchni i tym samym blokowały przepływ ...
    ... odnośnie siły ... pisząc tak i podając jednostkę, liczyłem na to że każdy wie o czym mówię ....
    .... do czego mi to potrzebne ... hm ... mam plan, nie chcę go jeszcze zdradzać, jeżeli ktoś ma te dane to bardzo bym prosił ... a wtedy przedstawię efekty ... jak się uda
    Proponuje zaglądnać na strone http://www.ebmpapst.com/en/
    Tam poszukać danych technicznych, a jak ich tam nie ma to prawdopodobnie pozostaje tel lub @
    woykr

  19. #2039

    Domyślnie

    Cytat Napisał woykr
    Proponuje zaglądnać na strone http://www.ebmpapst.com/en/
    Tam poszukać danych technicznych, a jak ich tam nie ma to prawdopodobnie pozostaje tel lub @
    A jeśli to wszystko zawiedzie to: moment = Moc/obroty
    Pozdrawiam
    mario

  20. #2040

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario_k
    Cytat Napisał Depi
    A przy jakim chodzi na 100%?
    Ktoś tu pisał na początku "wewontku", że 2,2D to 100% sprawności, ale nie podał źródła... więc można uwierzyć lub nie....
    Jezier swego czasu wkleił wykres, ale zanim go zobaczyłem to "zaniknął" - znaczy wykres nie Jezier
    W katalogu ebm: Centrifugal_fans_2007_EN.pdf na stronie 582 jest wykres.
    Przy średnicy hydraulicznej 2,2D chodzi na 100%
    Średnica hydrauliczna ze wzoru: 2xaxb/(a+b), gdzie a i b to wymiary pudła

    Co do zaokrąglania obudowy, to warto zauważyć, że obok powyższego wykresu piszą w katalogu: "Jeśli nasz produkt zostanie zamontowany w prostokątnej obudowie wydajność może zostać obniżona"
    Stąd wniosek, że dla okrągłej obudowy te przeliczniki mogą być całkiem inne (tzn. korzystniejsze). Trzebaby się jednak dopytać u producenta.

    pzdr
    Piotrek

Strona 102 z 349

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony