dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 225 z 349
Pokaż wyniki od 4.481 do 4.500 z 6965
  1. #4481

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    . Klingenburg .
    Dobra. Nie chcesz sprzedać, trudno.
    Choć napisz grzeniu, ile Cię kosztował.

  2. #4482

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Dobra. Nie chcesz sprzedać, trudno.
    Choć napisz grzeniu, ile Cię kosztował.
    Hej Mi on akurat pasuje, mam niestandardowe zamiary (m.in. wietrzenie letnie przez GGWC). Kupowaliśmy go grupą forumową, sporą ilość łącznie, wówczas z hurtowym rabatem płaciliśmy chyba coś koło 1400 zł za tego potwora.

  3. #4483

    Domyślnie

    teraz lepiej ? panie grzeniu ? tak mi się napisało,
    a i nie krzyczę tylko pytam,,i chyba po to jest forum, jak bym miał wolne 20tyś to bym tu nie zaglądał,,

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    MAREK, wyłącz CAPSLOCK, pisz normalnie a nie krzycz tutaj. Linka dla dziennika Artura masz pod jego wpisem, wszystko o co pytasz jest w tym wątku. A jak ci się nie chce, to może idź do sklepu: pytaj, zamawiaj i płać!
    Ostatnio edytowane przez MAREK.ZEGAREK ; 25-02-2014 o 20:52

  4. #4484

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Hej .

    Czyli półtora albo trochę więcej zabulę.

    Thnx.

  5. #4485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Czyli półtora albo trochę więcej zabulę.
    Rilax, nie jest powiedziane, @Artur kupił normalnej wielkości KlinikęBurga i zabulił mniej (możesz go zapytać na priva u kogo zamawiał). No chyba że rzeczywiście potrzebujesz taki spory wymiennik, ale ceny się zmieniają (postęp/konkurencja/inflacja), pytaj u źródła i donoś na Forumie

  6. #4486
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    jak ci sie nie spieszy to poszukaj na allegro w używanych (ja kupiłem z demontażu) jedną sztukę o średnicy 19cm DC za 85 złotych.. sprzedalem koledze, w pełni sprawny.. za tyle samo kupiłem też dwa mniejsze (wszystko ebmy)..
    wymiennik kupiłem w klingenburgu za około 150euro netto (nie pamiętam dokładnie ale coś koło tego)..

    edit: te używane wentylatory kupiłem u tego użytkownika:
    http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=9887483
    to taki duży skład recyklingowy pod kielcami.. rozbierają rzeczy co mają do utylizacji i to co działa sprzedają na allegro.. to co mają wystawione to sprawne bo testują przed wystawieniem.. wentylatory które mam od nich działały jak nówki a 85zł to żadne pieniądze.. żałuje tylko że jak na nich trafiłem to już miałem te nowe..
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 25-02-2014 o 21:18
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  7. #4487

    Domyślnie

    ja miałem wczoraj ofertę gs30/500 150 eu/netto

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Rilax, nie jest powiedziane, @Artur kupił normalnej wielkości KlinikęBurga i zabulił mniej (możesz go zapytać na priva u kogo zamawiał). No chyba że rzeczywiście potrzebujesz taki spory wymiennik, ale ceny się zmieniają (postęp/konkurencja/inflacja), pytaj u źródła i donoś na Forumie

  8. #4488

    Domyślnie

    Jaką on ma max. wydajność? (m3/h).

  9. #4489
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz_DDZ

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam

    Z racji mojego małego mieszkanka (niecałe 40m2, 100m3), które nie posiada otwieranych okien (posiada okna łukowe, których na chwilę obecną nie opłaca mi się wymieniać) i chciałbym mieć po prostu lepszy klimat w domu, jestem zmuszony do wykonania wentylacji mechanicznej, a z racji cen małych rekuperatorów z wyższej półki (z energooszczędnymi wentylatorami), zacząłem się zastanawiać dlaczego nie można zrobić sobie samemu rekuperatora. Tak trafiłem na ten temat i ostatnio udało mi się go pobieżnie przeczytać. Zacząłem przeglądać aukcje w poszukiwaniu wentylatorów EBM PAPST i udało mi się zakupić takie oto wiatraczki EBM PAPST R1G133-AA17-02 133MM 24V nowe w mocno okazyjnej cenie. Pozostaje mi zakupić odpowiedni wymiennik i zwracam tu się z prośbą do Was ponieważ program klingenburga nie chce współpracować z moim sprzętem. W mieszkaniu będą mieszkały 2 osoby (docelowo 3-4), ale chciałbym mieć większy zapas, który mógłbym wykorzystać do wentylacji mojego warsztatu (osobny nawiew i wywiew) jak również przewietrzania podczas jakiś "imprez". Myślę że przepływ powietrza 60-200m3/h. Jaki wymiennik proponujecie?

    Ps. nie szykują się w najbliższym czasie jakieś zamówienia wymienników i wentylatorów, bo potrzebowałbym jeszcze ringii?

  10. #4490

    Domyślnie

    skoro o cenach mowa to parę dni temu dotarł do mnie nowiutki gs 35/450 za 647 zł netto. Czy kupował ktoś wentyle bezpośrednio w ebm w polsce - mailowałem - ale tez bez odpowiedzi

  11. #4491

    Domyślnie

    napisz mi swój e-mail to prześle ci w pdf opis , bo tu się chyba nie da wkleić,,

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Jaką on ma max. wydajność? (m3/h).

  12. #4492

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK.ZEGAREK Zobacz post
    napisz mi swój e-mail to prześle ci w pdf opis , bo tu się chyba nie da wkleić,,
    [email protected]

    Thnx.

  13. #4493
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #4494
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz_DDZ

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    16

    Domyślnie

    Jak myślicie jakie sterowanie będzie lepsze do tych wiatraczków PWM czy standardowe wbudowane w wentylator 1-10V? Jak będzie wyglądała sprawa zużycia energii? Nie chodzi mi o dokładne wartości, bo pewnie nikt tego nie wie, ale które rozwiązanie powinno być bardziej energooszczędne, lub które będzie bardziej oszczędzało wiatraki.
    Tak apropo to wymiennik już zamówiony GS 25/30

  15. #4495
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    wszystko jedno, działa tak samo, kwestia czym będziesz sterować.. łatwiej o coś z wyjściem PWM niż napięciowym..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  16. #4496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    abdom

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz_DDZ Zobacz post
    Jak myślicie jakie sterowanie będzie lepsze do tych wiatraczków PWM czy standardowe wbudowane w wentylator 1-10V? Jak będzie wyglądała sprawa zużycia energii? Nie chodzi mi o dokładne wartości, bo pewnie nikt tego nie wie, ale które rozwiązanie powinno być bardziej energooszczędne, lub które będzie bardziej oszczędzało wiatraki.
    Niezależnie, co podasz (PWM czy napięcie) silnik i tak jest sterowany napięciem. Na wejściu jest prosty układ całkujący (uśredniający) RC, który zmienia wypełnienie PWM na odpowiadające mu napięcie stałe, tj. PWM 0% - 0 V, PWM 100% - 10 V (przy założeniu, ze napięcie PWM to 10 V), PWM 50% - 5 V, itd. Napięcie stałe (przy sterowaniu napięciowym) przechodzi przez ten układ bez zmian, co najwyżej ograniczy prędkość zmiany, jeśli odbywała by się skokowo.
    Tak więc, w tym miejscu nie znajdziesz żadnych oszczędności... Szukaj dalej

    BTW. Wczoraj dostałem sterownik z Alresa. Fajny prezent na weekend

  17. #4497
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz_DDZ

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    16

    Domyślnie

    W takim razie sklepie sobie PWMy na układzie NE555, jeśli nie będzie większej różnicy i obejdzie się bez większego kombinowania. Wielkie dzięki za odpowiedzi.
    Jeszcze jedna sprawa - czym kleicie XPS (styrodur). Pewnie próbowaliście różnych klejów, który spisuje się najlepiej?

  18. #4498
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    ja kleiłem pianką do styropianu w pistolecie.. kawałek szmaty do ścierania nadmiaru i jakoś sie trzyma
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  19. #4499
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    generalx

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    32

    Domyślnie

    Z racji wolnego czasu(choroba i przymusowe leżenie w łóżku), próbowałem w szczegółach rozpoznać realną możliwość zastąpienia wentylatorów EC tańszymi wentylatorami AC tego samego producenta bez utraty jego zalet. Wniosek: przyznaję się do porażki tej koncepcji. Jeżeli przyjąć pracę wentylatorów na poziomie 40-100% mocy to jest to realne zrobić to w miarę prosto i tanio- czyli tyrystory i prosty mikroprocesor z programem napisanym " na kolanie". Niestety przy próbie uzyskania mocy na poziomie 20% przy sterowaniu tyrystorami jest zbyt duża niestabilność biegu silnika i utrata momentu obrotowego. Dla takich stanów jako przejściowe pewnie byłoby to tolerowalne, ale że w zasadzie pewnie przez 95% czasu instalacja pracuje w takich warunkach, to wentylator byłby zbyt czuły na zmianę oporów instalacji(np zapychanie się filtrów) i np użytkownik musiałby codziennie dokonywać jakiejś tam korekty nastaw wentylatora. Gdyby się upierać przy tej koncepcji to jakimś rozwiązaniem byłoby zastosowanie dwóch małych wentylatorów- jeden pracowałby na mocy 50% i większej- i dałoby się nim regulować, natomiast drugi byłby załączany w celu uzyskiwania pełnego przepływu-np do przewietrzania domu, ALE: pewnie kosztowałoby to tyle samo co wentylator EC to raz, a dwa: pewnie więcej jest negatywnych efektów dwóch wentylatorów pracujących równolegle niż mi się mogłoby przyśnić.
    Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby zrobienie falownika(niejako uzyskalibyśmy silnik EC), ale dla większości z nas jest to nie do zrobienia w warunkach domowych, a nakład pracy przy jego zaprojektowaniu dla jednej czy kliku sztuk po prostu mija się z celem. Tak więc dokonuję tutaj aktu skruchy, odszczekuję to co wcześniej napisałem, pozostaje nam tylko kupować te wentylatory EC i narzekać CZEMU TAK DROGO?!?!

  20. #4500

    Domyślnie

    Cytat Napisał generalx Zobacz post
    Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby zrobienie falownika(niejako uzyskalibyśmy silnik EC), ale dla większości z nas jest to nie do zrobienia w warunkach domowych, a nakład pracy przy jego zaprojektowaniu dla jednej czy kliku sztuk po prostu mija się z celem. Tak więc dokonuję tutaj aktu skruchy, odszczekuję to co wcześniej napisałem, pozostaje nam tylko kupować te wentylatory EC i narzekać CZEMU TAK DROGO?!?!
    Podzielam Twoja opinie. Proba wysterowania AC ponizej 40% nie daje stabilnego zachowania wentyla. Pozostaje wziasc jak najmniejsze wentyle EC

    Jesli by kupic model taki na 300m3 i mozliwie uproscic instalacje to i 400 pewnie wydoli

    Ktos moze podac konkretny model EBMa taki na 250-300 m3?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 225 z 349

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony