dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 239 z 349
Pokaż wyniki od 4.761 do 4.780 z 6965
  1. #4761
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Symulowałem różne warunki w ich programie doboru wymienników. Dla siebie (rodzina 2+2) wybrałem 25/400, aby utrzymać minimalny przepływ 0,5m/s w zimie przez wymiennik i dzięki temu utrzymywać wysoką sprawność. Dla 5 osób będziesz musiał wentylować o ok. 25m3/h więcej niż ja, stąd wymiennik powinien być nieco dłuższy - 450mm.
    normalnie prom kosmiczny...
    a w jakiej cenie te wymienniki ...?

  2. #4762
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xxrafalxx

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-514
    Posty
    21

    Domyślnie

    108 Euro netto- 25/450

  3. #4763
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxrafalxx Zobacz post
    108 Euro netto- 25/450
    a brutto w zł ...???
    i gdzie kupić ...?

  4. #4764
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Ja dałem 513zł brutto. Zakup bezpośrednio w Klingenburgu.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  5. #4765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ja dałem 513zł brutto. Zakup bezpośrednio w Klingenburgu.
    PC w Chinach to też pewnie po 1 k sprzedają ale jakoś nie widzę aby u nas były takie tanie ...
    z tego wynika że nawet Luna za 1,5 k to "strzyżenie owiec"...

  6. #4766
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xxrafalxx

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-514
    Posty
    21

    Domyślnie

    Jakie filtry proponujecie?

  7. #4767
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    No ale jak by się szykowało na nie zamówienie grupowe to bym je wziął. Jeszcze 3 osoby i moglibyśmy kupić.
    Caly czas zbieramy chetnych? Ja bym sie dopisal.

  8. #4768
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    A jak wygląda u Was temat sterowania ?
    Ja aktualnie uzywam sterownik Alresa, ale, że coraz bardziej mam rozbudowany sysytem "ynteligentnego" domu to chciałbym się w niego wpiąć. A tu ten sterownik mi nie pomoże. Musze więc zastosowac cos innego, lub ewentualnie wpiąć się zwykłymi przekaxnikami w zestaw który miałem przy rekuperacji. Ale tu będe miał tylko 3 biegi i zero.

    Mozna kupić jakis sterownik wentyli ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  9. #4769
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No dobra.
    Po przemyśleniach, sterownik do wentyli użyję ten co mam wbudowany w reku. Da mi to tylko 3 biegi, ale trudno. Potem może wymyślę coś innego.

    W związku z tym, będę miał na sprzedaż sterownik ALRES 14C. Kuiony prawie 2,5 roku temu. Cena 500 zł za niego chyba jest ok ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  10. #4770

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Planuję wykonanie wentylacji mechanicznej, projekt wstępnie gotowy. Lecz mam mały problem z dobraniem wkładu do reku.
    Nie mam komputera z Windowsem i nie mogę zainstalować*programu do symulacji. Czy któryś z kolegów, może mi pomóc w wyborze.
    Założenia:
    - domownicy 2+1, na razie jest 3, ale może będzie 2+2
    - kubatura 300m3,
    - brak GWC,
    - najwyższa sprawność reku powinna znajdować w zakresie 90-120m3/h
    - zaplanowałem 2 wentylatorki R3G 175-AF19-02
    - maksymalna wydajność na poziomie 300-330m3/h

    Z uwagi na brak GWC opór powietrza powinien być na poziomie 160kPa przy max przepływie. Jak wynika z not silników, w tym zakresie przepływu i oporów powietrza wentylatory powinny pracować z mocą około 18W.

    Kilka słów wyjaśnienia. Nie będzie GWC ponieważ mieszkam w Irlandii. Zimy są całkowicie inne niż w PL. Przymrozki występują może 2 tygodnie w roku. Natomiast wilgotność powietrza jest BARDZO wysoka. Zdarzają się lata, kiedy pada cały czas i wieje od stycznia do marca, przy temperaturze 5-8st.C.
    Lato to właściwie kilka tygodni słońca przy max 24stC.
    Ostatnio edytowane przez hiarras ; 23-04-2015 o 17:46

  11. #4771
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Śluchajcie. Musicie mi pomóc. Zakręciłem się totoalnie.
    Zacząłem przepinać rekuperator do nowego sterowania i się totoalnie pogubiłem.
    Już nie wiem gdzie ma być nawiew, gdzie wywiew, gdzie wentylatory ...
    Pytania :
    1) wentylaory powiny być po filtrach, i powinny wywiewać powietrze z reku ? A ja nie wiem czemu obie rzeczy wychodzą mi odwrotnie.
    2) skropliny są przed wyrzutnią ?

    No tak się zamieszałem, że musze zrobić sobie kilka godzin przerwy.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  12. #4772
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.226

    Domyślnie

    Czerpnia, rura czerpna, filtr, wentylator, ew.reku, kanały nawiewu, pomieszczenia....
    Pomieszczenia, kanały wywiewu, filtr, wentylator, ew reku (z usuwaniem skroplin), rura wyrzutna, wyrzutnia.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #4773
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Ufff. Odpocząłem i sprawdziłem. Jest ok. Coś mi się wydawało, że wentylatory nawiewają a nie wywiewają i dlatego coś mi nie grało.
    Wstępne wpięcie do inteligentnego domu zrobione.

    Ale jeszcze jedno pytanie : jakie syfony macie przy swoich reku ?
    Bo mam założony zwykły, i chyba musze zmienić na jakiś kulkowy lub inny wezwodny.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  14. #4774

    Domyślnie

    Czy któryś z kolegów może przesłać mi programy do symulacji wkładów klingenburg.
    [email protected]

    Czy ktoś ma jakie kolwiek porównanie w realu wkładów klingenburg i Recair. W symulacji recair wygląda aż za dobrze.

  15. #4775
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xxrafalxx

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-514
    Posty
    21

    Domyślnie

    Zrobił ktoś z was nagrzewnicę wodną na czerpni?
    Dała efekty?

  16. #4776
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxrafalxx Zobacz post
    Zrobił ktoś z was nagrzewnicę wodną na czerpni?
    Dała efekty?
    Nie wiem czy ktoś zrobił ale ja miałem robic ale wybito mi to z głowy nawet rozglądałem się ża nagrzewnicą na szrocie ,przypomnij sobie ile było w tym roku takich dni w których reku mógł zamarzac dosłownie kilka najbardziej opłaca sie podobno nagrzewnica elektryczna i daje najmniejsze opory .

  17. #4777
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Jak realizujecie przełączanie czerpni i bypass? Najprościej to zwykły termostat (ewentualnie 2 termostaty równolegle) i siłownik ze sprężyną. Ale wtedy pracuje to cały czas na napięciu. dla bypassu w lato to mogą być tygodnie ciągłej pracy. Słabo.
    Czy raczej idziecie w sterowniki programowalne i sygnał na 1 biegun jak temp. przekroczy zadaną i na drugi jak się zmniejszy i do tego siłownik 2-kierunkowy? Jeśli używacie sterowników programowalnych to jakich? Oczywiście chodzi mi o jak najprostsze, dla laika, nie pytam tych, którzy programowaniem zajmują się na co dzień.
    A może dedykowane sterowniki? Jakie oprócz Alres?

  18. #4778
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    jak to jest z tymi oznaczenia ebmów, jest jakiś "klucz"? nigdzie nie mogę namierzyć
    co można wyczytać z tego R3G220-AA25-09?

  19. #4779
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  20. #4780
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    no właśnie nie ma, nigdzie nie mogę namierzyć poza tym co jest na wentylatorze, 48V 47W.
    to jakiś starszy model, kumpel gdzieś tam dorwał w używce ale nie wiadomo dokładnie co to jest. czy jak zasilany 48V to znaczy, że DC czy może być EC, bo nawet nie wiem czy się zastanawiać
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 06-05-2015 o 14:58

Strona 239 z 349

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony