dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie

    co lepsze? jakie sa wady i zalety obu rozwiazan?
    kilka mi sie nasuwa ale z Wami na pewno bedzie wiecej ...

  2. #2

    Domyślnie

    okno dachowe
    dużo więcej światła (nie wiem czy to wada czy zaleta)
    a poza tym same wady.
    problem z przeciekaniem
    problem z zaparowaniem okien
    problem ze sniegiem (brak światła w zimie)
    problem z hałasem
    i wiele innych

    ps: mam 4 w dachu plus wyłaz też z szybą.

  3. #3

    Domyślnie

    Lukarny moim zdaniem są lepsze, ale trudniejsze w wykonaniu i droższe. Nie bez znaczenia jest to też dla architektury.
    ps. mam 3 lukarny i jedno okno dachowe.

  4. #4

    Domyślnie

    wszystko jest umowne, na moim dachu nie wyorazam sobie lukarn, poza tym nie podobaja mi sie, okno dachowe maja wady, ale .... jw

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    lukarna to 'prawdziwy dom', okno połaciowe to taki 'ersatz'.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    stwierdzacie to jednoglosnie?!
    co przyjdzie dekarz do mnie to radzi mi zrezygnowac z wykuszy/lukarn/kafrow bo .. taniej.
    mi przede wszystkim chodzi o zagospodarowanie poddasza a ze nie mam scianki kolankowej zastosowanie wykuszy wydaje mi sie jak najbardziej uzasadnione.

    PS: dach kopertowy, w projekcie dwa wykusze "trapezowe" trojokienne.

  7. #7

    Domyślnie

    powyzej to moje info

    chcialbym jeszcze was zapytac o ile % calych kosztow dachu jest wstanie podrozyc jeden taki wykusz? chodzi o jakas szacunkowa wartosc ...

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Czy wy rozmawiacie o wykuszach czy o lukarnach? Co ma wykusz do okna dachowego?

  9. #9

    Domyślnie

    Czasami lukarna jest niezastąpiona. W moim projekcie z początku nie miało być żadnych lukarn. Jednak po rozważeniu perspektywy pokoju z czterema oknami dachowymi od strony południowej, postanowiłem zastąpić je jedną szeroką lukarną. W letnie upały pomieszczenia od południa z zamontowanymi veluxami przypominają terrarium w ogrodzie zoologicznym.

  10. #10

    Domyślnie

    Anonimowy, rozmawiamy o lukarnach - to chyba wynika z kontekstu.
    Tom soyer - co do kosztów to musisz niestety sam policzyć powierzchnię i porównać. Tego Ci raczej nikt nie poda - ja np. nie wiem ile kosztował konkretny kawałek dachu. Dekarze mówią że nie warto dlatego, że jest to bardzo pracochłonne. Ja mam lukarny z dachem kopertowym (coś jak naczółek) i w czwórkę nie mogli przyciąć i zamontować dachówek w jeden dzień. Myślę, że dla nich jest to dużo pracy - dłubaniny, a mało kto umawia się na dniówki. Daj do wyceny swój dach w dwóch wersjach i się dowiesz ile jest różnicy. Tak samo zapytaj dekarza.
    Czym będziesz krył dach?

  11. #11

    Domyślnie

    z tymi poludniowymi oknami dachowymi to duzo racji. mozna jednak sobie z tym poradzic (rolet, szyba atermiczna). ja mam w projekcie dwie lukarny poludniowo-wschodnia na ogrod i poludniowo-zachodnia od frontu. zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z frontowej ze wzgledu na koszty. Na razie mam wyceniam dach z obiema lukarnami - bedzie za drogo to mam z czego rezygnowac.

  12. #12

    Domyślnie

    dach raczej bede kryl blachodachowka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony