dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 64
  1. #1

    Domyślnie projekt APS75 pracownia ARCHI-PROJEKT

    To chyba już koniec poszukiwań - wydaje się nam, że znaleźliśmy TEN projekt domku - APS 75!!!
    http://www.archi-projekt.com.pl/ramka_projekty.htm (z poddaszem)

    Jednak przed zakupem chciałabym BARDZO poznać Wasze opinie na temat tego projektu - plusy/zwłaszcza minusy, uwagi, propozycje...
    Wstępnie miał to być projekt GLX 10 (bez podpiwniczenia) lub GLX 9 (Atrium), ale brakowało nam miejsca na węgiel. I przez przypadek znalazłam właśnie APS 75 - funkcjonalnie, zew. podobny do GLX'ów.

    Wstępnie nasze zmiany to:
    - powiększenie garażu o 1 - 1,5 m (wówczas miejsce na węgiel obok kotłowni oraz na mały warszacik)
    - likwidacja jednego okna w salonie (południe u nas) - czy nie będzie za ciemno..?
    - likwidacja okiena w garderobie - dodanie okien pałaciowych do pokoi
    - likwidacja balkonu - chyba zrobimy daszek tak jak przy ganku - czy to dobre rozwiązanie..???

    I jak..?
    I jeszcze jedno - czy ktoś z Was korzystał z projektów z tej pracowni? Jaka jest Wasza opnia na temat ich dokłądności..?

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo ładny prjekcik - jakbym dysponował trochę większą kasą to też bym się napewno na niego skusił - a tak stawiam na mniejszy D 07. Podoba mi się to , żemożnaby go zbudować dwuetapowo. Myślę, że bez 220 tys. się nie obejdzie.

  3. #3

    Domyślnie

    Jednak po konsultacji z architektem wróciliśmy do projektu GLX 10 z Atrium - właśnie dzisiaj otrzymaliśmy projekt

  4. #4

    Domyślnie Czy ktoś buduje APS 75 z Archi-projekt????

    Właśnie zacząłem budowę tego przemiłego domku i nie wiem czy powinienem coś zmienić w projekcie (zmiana układu okien podniesienie ścianki kolankowej )prosiłbym o podpowiedzi ludzi którzy mają ten projekt. Na tym etapie już zrezygnowałem z balkonu wyrównałem ścianę kuchni z pokojem dziennym zrezygnowałm z lukarny (będzie okno dachowe)
    pozdrawiam
    Norbert
    już nie ma dobrych fachowców w tym kraju!!!

  5. #5

    Domyślnie

    bo ja buduję!!
    już nie ma dobrych fachowców w tym kraju!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Przejdz z tym pytaniem do dzialu Projekty

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anda

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    Do "wariat"
    Witam!
    Również zdecydowalismy się na APS 75, ale "lustrzane odbicie".
    Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to jedynie poszerzyłem garaż do 5,10 m
    (oczywiście za zgodą archi-projektu) i tym sposobem otrzymałem miejsce na spiżarnię, + dodatkowo drzwi z garażu na ogród. Jestem na etapie załatwiania pozwolenia, a raczej byłem ponieważ cofnięto mi papiery do uzupełnienia. Otrzymałem ofertę na robociznę za 30 tys. bez dachu( same mury), ,czekam na dalszych oferantów.
    Jak szcujesz koszt s.surowego
    pozdrawiam : anda

  8. #8

    Domyślnie APS-75

    Witam!!!
    Ja również zacząłem budowę tego domku. Tak jak ty zrezygnowałem z lukarny na okno dachowe, powiększyłem duży pokój przesuwając uskok między nim,a kuchnią, ale już żona mi truje, że nie chce ścianki między kuchnią a salonem. Będzie więc duża przestrzeń. Jestem obecnie na etapie wylewania stropu wraz z tarasem. Jestem pod wrażeniem, narazie super. Stawiam z siporexu 24+12cm wełny mineralnej.
    Pozdrawiam i powodzenia.
    a jeszcze ja buduję w Zielonej Górze !!!!

  9. #9

    Domyślnie

    Mam rodzinkę w Sulechowie jak kiedyś będę jechał do nich to żucę okiem na twoją chatke.Budujesz sam czy masz ekipę??Jka ekipę to napisz ile dałeś za stan surowy i dach.Powiedz mi jeszcze czy są jakieś błędy w projekcie!A i jeszcze jakie robisz schody lane czy drewniane ?
    Pozdrawiam aps 75(projekt roku 2003)
    już nie ma dobrych fachowców w tym kraju!!!

  10. #10

    Domyślnie

    coś to "żucę" mi nie pasuje
    już nie ma dobrych fachowców w tym kraju!!!

  11. #11

    Domyślnie aps-75

    Hej Wariat !!!
    Jeśli chodzi o schody to raczej bedę robił wylewane i jak się da to bez pierwszego spocznika, tylko je zakrecę. Nie wiem czy w tym roku bedę stawiał dach, robota pokaże, ale teraz jestem na etapie stropu i tarasu z tyłu budynku. Mam już rozłożony strop Terriva, zazbrojony i zaszalowany, teraz tylko zaszalowanie i zazbrojenie tarasu zostało. Napewno pociągnę górę jeszcze. Do tej pory nie zauważyłem żadnych błędów w trakcie realizacji. Ogólnie jest OK!!!
    Pozdrawiam!!!!!!

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,

    Powaznie zastanawiamy się nad projektem APS 75.

    Mam pytanie jak wyglada dom po wyrównaniu sciany w kuchni i pokoju (wydaje mi sie ze przednia sciana - ta z oknem w kuchni nie będzie symetryczna?) oraz powiększeniu garazu?.

    Ile zaplaciliscie za takie zmiany w projekcie? My chcemy powiększyć garaż do 2-stanowiskowego.

    Jesli ktos buduje w okolicach Warszawy lub Lodzi, chetnie zobaczylibysmy taki domek

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    witam
    Bardzo ładny domek, rozważam jego wybór, lecz chciałbym aby salon na dole byl jak największy. jest jakaś mozliwość zrezygnowania ze ściany nośnej między salonem a pokojem?.Powstałoby bardzo ładne pomieszczenie.Czy wg Was jest to dom dość prosty i niezbyt drogi w budowie?
    Cezar

  14. #14

    Domyślnie hej

    Cezarr nie wiem czy jest taka możliwość z uwagi na to, że ściana między salonem, a pokojem jest ścianą konstrukcyjną. Ja natomiast raczej pozbędę się ścianki oddzielającej kuchnię od salonu, a napewno jej większej części. Pozdrawiam !!!

  15. #15

    Domyślnie

    oczywiście,dobrze byłoby przesunąć ściankę dzialową w strone kuchni, (w znacznej części ją likwidując).Moje pytanie wynikało z tego, że nie wiem, czy potrzebny jest dodatkowy pokój na dole. We wszystkich branych pod uwagę projektach-pomijałem to pomieszczenie,uważając je za zbędne(może wyprowadzisz mnie z błędu?). A co myslisz o balkonie?Zostawiasz, zmniejszasz itd?Wogóle widzisz jakies wady projektu?
    Cezar

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezarr
    oczywiście,dobrze byłoby przesunąć ściankę dzialową w strone kuchni, (w znacznej części ją likwidując).Moje pytanie wynikało z tego, że nie wiem, czy potrzebny jest dodatkowy pokój na dole. We wszystkich branych pod uwagę projektach-pomijałem to pomieszczenie,uważając je za zbędne(może wyprowadzisz mnie z błędu?). A co myslisz o balkonie?Zostawiasz, zmniejszasz itd?Wogóle widzisz jakies wady projektu?
    Pokój na dole to gabinet w moim przypadku musi być. Mozna rozłozyć się z papierami i nikt ci nie przeszkadza,i spoglądać na ogród czy córcia się grzecznie bawi.Teraz mieszkam w jednym pokoiku (8m) i jak siądę przed kompem i chce coś zrobić to za 2 minuty jest moja malutka i zaczyna mi pomagać.Buduję ten dom żeby mieć swój gabinet z widokiem na ogród.
    Narazie wylałem ławy ,wymurowałem i ociepliłem fundament teraz zasypali mi go piachem i podejrzanie dużo go kupiłem (ktoś wie ile tam można piachu wsypać ja mam mury na 90 cm wys. a poszło jakieś 180 ton !!!!!!!!!!! czy to możliwe czy mnie dymają??
    pozdr.
    już nie ma dobrych fachowców w tym kraju!!!

  17. #17

    Domyślnie

    My budujemy bardzo podobny domek z Archi-Projektu (do zimy zrobiliśmy fundamenty), tak jakby modyfikację APS 75 czyli APS 99. Mamy podpbne wejście do garażu pod bardzo rozłożystymi schodami. Mamy pytanie do Wowo, który już wylał strop. Czy przejście z domu do garażu będzie w miarę wygodne, czy trzeba będzie robić niższe ościeżnice albo dostawać za każdym razem klaustrofobii.

    Pozdrawiamy
    Kasia i Jacek

    P.S. Mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia bo oba projekty wydawały nam się na tyle podobne a jednocześnie ładne i praktyczne, że bardzo długo nie mogliśmy się zdecydować na któryś z nich.

  18. #18

    Domyślnie odpowiedż

    Witam serdecznie!!!
    Garaż oraz wejście do garażu są niżej o ok. 35 cm od posadzki w przedpokoju, będzie się schodziło po trzech schodkach. Wymiary drzwi pozostają te same. Nie wiem czy o to wam chodziło.



    Życzę wszystkiego najlepszego z okazji Świąt i pomyślności w Nowym Roku 2004 !!!!!!!!!

  19. #19

    Domyślnie

    czad fundamenty stoją , jak wchodzę do salonu to wydaję mi się jakiś mały ,ale żonka mnie pociesza i mówi że małe jest piękne ( nie wiem o co jej chodzi). A tak pozatym to jak tylko zrobi się ciepło to buduję. Pozdrawiam wszystkich .
    już nie ma dobrych fachowców w tym kraju!!!

  20. #20

    Domyślnie

    My też Cie pocieszymy Wariat. Przekonaliśmy się naocznie na przykładzie domu znajomych, że dom na etapie budowy wydaje się mniejszy niż póżniej po umeblowaniu i zamieszkaniu.

    Pozdrawiamy
    Kasia i Jacek

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony