dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 61
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    A ja miałem z nimi jeszcze gorzej.
    Czekałem na projekt z katalogu 6m-cy!!!!!!!
    Straciłem preferencje dotyczące roku 2000, tylko przez Archipelag.
    Ściana ogniowa nie została na zwykłą działową poprawiona, - koszty bo ją wykonałem mimo jej bezzasadności, brak komina w kuchni, błędnie wyliczona długość krokwi i ich ilość,strata nie do naprawienia bo drzewa nie dokleję do krótszych elementów i wiele innych niedociągnięć.
    Na moje telefony gdzie jest projekt, słyszałem że już, że za tydzień, że tylko jeden podpis, a za dwa m-ce informacja że tego projektu wcale nie ma (robi się dopiero , bo jest pan pierwszą osobą która go zamawia).
    To chyba jakiś żart - nie sądzicie?
    Oni mnie po prostu mieli gdzieś.
    Za to katalogi mają wspaniałe prawda?
    I chyba tylko tyle.

  2. #22

    Domyślnie

    teraz juz wiem dlaczego nie mają forum na swoich stronach

  3. #23

    Domyślnie

    Bobiczku, przykro mi, że masz tak złe doświadczenie z pracownią, w której urodził się projekt mojego domku. W moim projekcie też, jak pisałam, nie zgdza się ilość okien, ale to szczegół. Natomiast mój kierownik budowy jak i potencjalni kandydaci na wykonawców budowy bardzo wysoko oceniają fachowość wykonania projektu. Chociaż jednym tchem dodają, że jest to trudny projekt do realizacji. Niestety, przy zatrudnianiu wykonawcy, musimy jednak przedłożyć jego fachowość nad cenę.
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Co do ceny projektu Archipelagu była ona wyższa o ok 30% od porównywalnych projektów innych firm.Odpowiedzi telefoniczne w moim przypadku były identyczne .Żle wyliczona długość elementów więżby to raczej błąd wykonawczy ale na etapie projektowania.

  5. #25

    Domyślnie

    No, no, jestem w szoku! Ja buduje Oliwię z Archipelagu i juz kupiłem drewno na więźbę - mam nadzieję, że będzie pasować!
    Jestem dopiero na etapie fundamentów ale na razie z projektem nie miałem większych problemów. Korzystałem kilka razy z ich hotline-u i jak na razie odpowiedzi były sensowne.
    Co do ich strony www - jest beznadziejna (moim zdaniem) i ewidentnie brakuje mi mozliwości kontaktu z ludźmi budującymi Oliwię.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Rena
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Czytam sobie teraz formu muratora i co czytam???????
    ........że firma projektowa / ARCHIPELAG/w której kupiłam projekt to.......zwykil popaprańcy.Muszę dać swój projekt do sprawdzenia do architekta, aby potem przy budowie nie było niespodzianek, że np. więźba dachowa jest źle przeliczona i krokwie sa za krótkie
    Ja przymierzam sie do budowy projektu "SARA", który wydawał mi się najlepszy ze wszystkich; czytaj najprostszy, ale nie wiem co zrobię gdy okaże się, że po po prostu partactwo. A może ktos już buduje ten projekt? Prosze o rady i podpowiedzi.
    I życzcie mi powodzenia.


    Jeżeli wszystkie Twoje pomysły wydają Ci się genialne to po prostu dopij wódkę i idź spać!!!

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Rena
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Czytam sobie teraz forum muratora i co czytam???????
    ........że firma projektowa / ARCHIPELAG/,w której kupiłam projekt to.......zwykil popaprańcy.Muszę dać swój projekt do sprawdzenia do architekta, aby potem przy budowie nie było niespodzianek, że np. więźba dachowa jest źle przeliczona i krokwie sa za krótkie
    Ja przymierzam sie do budowy projektu "SARA", który wydawał mi się najlepszy ze wszystkich; czytaj najprostszy, ale nie wiem co zrobię gdy okaże się, że po po prostu partactwo. A może ktos już buduje ten projekt? Prosze o rady i podpowiedzi.
    I życzcie mi powodzenia.


    Jeżeli wszystkie Twoje pomysły wydają Ci się genialne to po prostu dopij wódkę i idź spać!!!

  8. #28

    Domyślnie

    Renatko, ciesz się Sarą tak jak ja Elizą, a w życiu stosuj zasadę ograniczonego zaufania.
    Sprawdziłam na sobie, nie narzekam.
    Zanim podejmę decyzję, sprawdzam na różne dostępne sposoby. Nie jestem osobą zasobną w kasę, więc pytam, porównuję i wyciągam wnioski.

  9. #29

    Domyślnie

    O rany!!! ale jestem wystraszona. Ja rowniez mam projekt z tego nieszczesnego Archipelagu - ADA. I mury mamy w tej chwili pod stropem, a w tartaku szykuja juz krokwie. Do tej pory udalao nam sie znalesc juz kilka bledow w projekcie. Ja jestem kompletnym laikiem, ale gdyby nie moj maz ktory ciagle w tym projecie (siedzi i przelicza), to bysmy pewnie kilka z tych bledow wylapali za pozno. Strach pomyslec co bedzie dalej. Szczegolnie przeaza mnie dach, ktory jest duzy i ciezki, mam nadzieje ze nie spadnie nam na glowe -
    Prosze o jakies rady, a moze ktos rowniez ma projekt ADA?
    Pozdrawiam
    Monia

  10. #30

    Domyślnie

    No proszę! Nikt nie chciał budować, a u mnie już stan surowy otwarty stoi
    Ależ jestem szczęśliwa !!!
    Pozdrowienia od Buły

  11. #31

    Domyślnie

    Bułeczko, przyjmij moje gratulacje! Cieszę się z Tobą!
    Na mojej budowie wylane są ławy, zaczynają murować fundamenty. Do stanu surowego otwartego jeszcze daleka droga! Ale mam nadzieję, że pomimo trudności jeszcze w tym roku będzie wiecha.

  12. #32

    Domyślnie

    Jestem w szoku....!!!!!!!!!!!!
    Szukałem projektu gotowego który wkomponuje się w okolicę i spełni moje i żony oczekiwani. Obejrzeliśmy kilka tysięcy projektów i decyzja padła na Brygida z Archipelagu. To co piszecie mnie przeraża. Bardzo jestem ciekawy jakie jeszcze czekają was niespodzianki? Może powinienem zmienić projekt?

  13. #33

    Domyślnie

    Nie zmieniaj projektu .Ja mimo błędów w dokumentacji uważam , że wybrałem odpowiedni projekt.Buduję domek RUDA i moim zdaniem idealnie pasuje on do otoczenia tworząc ład przestrzenny.Spełnia on także jak na razie moje oczekiwania co do funkcji ,ale być może ulegnie to zmianie .Domu jeszcze nie użytkuje.

  14. #34

    Domyślnie

    Nie zmieniaj projektu .Ja mimo błędów w dokumentacji uważam , że wybrałem odpowiedni projekt.Buduję domek RUDA i moim zdaniem idealnie pasuje on do otoczenia tworząc ład przestrzenny.Spełnia on także jak na razie moje oczekiwania co do funkcji ,ale być może ulegnie to zmianie .Domu jeszcze nie użytkuje.

  15. #35

    Domyślnie

    Dzięki Miazgociag za słowa otuchy. Znalezienie projektu kosztowało tyle pracy, że trudno mi sobie wyobrazić ponowne szukanie. Czekam na ewentualne uwagi , które wynikną podczas realizacji. Powodzenia.

  16. #36

    Domyślnie

    "Marzena" ma źle policzoną grubość krokwi ( policzyli chyba pod blachę, choć w projekcie jest krycie ceramiką. Dodatkowo, źle jest wyliczony strop, to znaczy w jedej garderobie miałoby się obyć bez podłogi Ciekawe co?
    Moze garberoba jest przeznaczona dla nietoperzy
    Inny błąd, którego można by uniknąc to schody, które powinny być przylegające do ściany, na której jest WYSOKO LUKARNA(przynajmniej możny by ją łatwo umyć), a tak to wiszą na srodku hallu. Mycie okna w lukarnie zapowiada mi się bardzo ciekawie może sie najpierw do cyrku zapisze na krótkie szkolenie z akrobatyki
    Tym samym przyłączam sie do ostrzegających przed projektami Archipelagu...

  17. #37

    Domyślnie

    Udalo sie!!!, po mniejszych i wiekszych problemach nasz wymarzony domek stoi [ jak na razie ]w stanie surowym zamknietym. Jak wczesniej wspominalam jest to projekt ADA - z Archipelagu.
    Rzeczywiscie mozna bylo sie spotkac z wieloma razacymi bledami. Moj maz "sleczal" nad tym projektem dzien w dzien, a po nocy mu sie snil, w kolko przeliczal, ale udalo sie i bylo warto!!! Stoi sobie nasz domeczek i jestesmy szczesliwi!! Jak zobaczylam ten domek na zdjeciu to juz innego nie chcialam i ciesze sie ze nie zrezygnowalismy z budowy. Zycze wszystkim rezlizujacym projekty z Archipelagu - powodzenia i mocnych nerwow.
    Pozdrawiam
    Monia

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Monisia dnia 2002-06-21 09:01 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Monisia dnia 2002-06-21 09:02 ]</font>

  18. #38

    Domyślnie

    Monia ! Przyjmij moje gratulacje i wyrazy uznania dla męża.
    U mnie jest dopiero stan surowy otwarty, ale mam nadzieje "się zamknąc" w lipcu.
    Poszukuje ładnych drzwi zewnętrznych i w najlepiej nie za drogich a bezpiecznych i ....z przeszkleniami. Bardzo mi sie podobaja drzwi firmy Stollar z Bartyckiej, ale jakies takie drogie!!!!!
    Moze mozesz polecic jakas firme??

  19. #39

    Domyślnie

    Witam po dluzszej przerwie, dziekuje za gratulacje.
    Pewnie u Ciebie Buleczko budowa posunele sie znowu do przodu. Jezeli chodzi o drzwi nie jestem w tej chwili w stanie Ci nic polecic, poniewaz my mamy tylko prowizorke- zamiast porzadnych drzwi . Jeszcze na nic konkretnego sie nie zdecydowalismy. Podobaja mi sie drzwi Sokolki, ale przed nami jeszcze poszukiwania.
    Pozdrawiam
    Monia


  20. #40

    Domyślnie

    Drzwi z Sokółki "Apollo". Takie są ładne sama się nad nimi zastanawiam, ale jakoś bardziej mnie ciągnie do jeszcze większych przeszkleń. Jest taka firma OBST. Mają bardzo ładne wzory drzwi, ale tak drogie, że można zemdleć jak się słyszy cenę. Trzeba chyba brać od nich wzory, a z wykonastwem zmykać do innych firm, które zrobią takie drzwi za 1/3 ceny.


Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony