dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41

    Domyślnie

    Drzwi z Sokółki "Apollo". Takie są ładne sama się nad nimi zastanawiam, ale jakoś bardziej mnie ciągnie do jeszcze większych przeszkleń. Jest taka firma OBST. Mają bardzo ładne wzory drzwi, ale tak drogie, że można zemdleć jak się słyszy cenę. Trzeba chyba brać od nich wzory, a z wykonastwem zmykać do innych firm, które zrobią takie drzwi za 1/3 ceny.


  2. #42

    Domyślnie

    Ja buduję też wg Archipelagu (Oliwia) i mam zrobioną więźbę dachową - na razie błędów nie stwierdziłem a dom mi się coraz bardziej podoba.
    Pozdrawiam archipelagowiczów (i nie tylko)

  3. #43

    Domyślnie

    A JA SŁYSZAŁEM OD PEWNEGO ARCHITEKTA (30 LAT PRAKTYKI),ŻE TO TYLKO ŁADNE ''FOTKI''.SORRY!

  4. #44

    Domyślnie

    Ładne fotki, ale czego domów Archipelgau czy drzwi Sokółki, bo sie pogubiłam ??

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    W sierpniu zaczynamy budować Darię. Jak na razie w projekcie wszystko wygląda ok. Oprócz pionu kanalizacyjnego, który biegnie przez środek okna w klatce schodowej oraz stropu, który składa się z terivy, monolitu i jakiegoś tam jeszcze. Nasz wykonawca powiedział, że nie ma problemu w przerobieniu go na terivę. Aha i jeszcze fundamenty są takie jak na jakiś most albo co. Nie mieliśmy, żadnego problemu z zakupem projektu. Przerobiliśmy troszkę pomieszczenia wewnątrz.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Maluszek dnia 2002-07-31 15:26 ]</font>

  6. #46

    Domyślnie

    Witaj Maluszku,
    no to trzymam kciuki i powodzenia z budowa!! Mam nadzieje, ze wiecej bledow w projekcie sie nie pojawi, ale widze, ze macie juz niezle przestudiowany ten projekt. Niestety u nas bledy w projekcie byly dopiero wychwytywane podczas budowy, ale i tak udalo sie je naprawic. Glowa do gory i na przod!
    Wlasciwie nie wiem czy dodaje otuchy Tobie czy sobie , bo jak na dzien dzisiejszy jestem juz wykonczona a wiele jeszcze przed nami....dzisiaj wchodzi hydrauilk
    Pozdrawiam
    Monia

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Dzięki i powodzenia w dalszej budowie.

  8. #48

    Domyślnie

    Dla przypomnienia, buduję w Warszawie ELIZĘ z Archipelagu. Projekty ambitne, domy solidne. U mnie stoją mury i jest dach. Mieliśmy znakomitą ekipę budowlaną. Zero stresu, sama przyjemność z budowania. Cieszę się, że wybraliśmy właśnie ten projekt.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Kłopotów ciąg dalszy.
    W/g projektu na jednym rzucie kotwienie kratownicy dachu na wieńcach, w przekroju pionowym kotwione "gdzieś " za wieńcem.
    Zmienia się automatycznie kat dachu w kalenicy.
    Wykusze - bzdura.W/g projektu nigdy nie ułoże dachówki z połaci dachu żeby przejść na wykusz.
    Po drodze było znów parę rzeczy o których zdążyłem zapomnieć.
    O np okna nie wyszły na jednej wysokości od frontu i od ogrodu.
    Uważajcie!
    Ciekawe co jeszcze wyskoczy.
    Aha, żle obliczone krokwie.
    Miałem mieć 70cm za okap, wyszły 20cm.
    Musiałem albo sztukować, albo nowe, albo mieć okap na wieńcu.
    Zamówiłem nowe - kosz - 650 zł.
    Ciekawe nie?

  10. #50

    Domyślnie

    Przymierzam sie do budowy "Manueli". Zaczynam na wiosne. Z tego co piszecie wynika ze mam cala zime na studia architektoniczne ;-(
    Pozdrawiam
    Adamski

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Witam...tez dołącze sie do opinii..niestety negatywnych..buduje IrmęII z archipelagu...i brak słów...więzba..przeliczona była na dach o innym pochyleniu...wiezba udzwignełaby cała fabrykę a nie tylko dachówki..cały budynek chociaz to parterówka z nieuzytkowym poddaszem miała zbrojenie i beton przygotowane na wybuch atomowy..i mówie wam wszystko by zmiotło..ale moja Irme nie..a moze to akurat miał architekt z konstruktorem na mysli...bo jesli tak..
    Projekt owszem ładny..ale potrzebny jest nowy konstruktor..który to przeliczy..moja przepychanka z konstruktorem trwała 6 miesiecy..wymogłam na nim aby zlikwidował stalowe heby...a zrobił kratownice..i wiecie co usłyszałam...hi hi ze nie mozna tak...mam kratownice i dach sie trzyma..wrr( brak na nich słów..
    Pozdrawiam
    teska
    Powodzenia..

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Moje nowe problemy to strop.
    Kratownica, a nie mam jej do czego przybić.
    Rozstaw wiązarów co 180cm i wszyscy się mnie pytają do czego teraz te płyty G-K walić.
    Szkoda słów.

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Willow13

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    On 2002-11-26 10:48, adamski wrote:
    Przymierzam sie do budowy "Manueli". Zaczynam na wiosne. Z tego co piszecie wynika ze mam cala zime na studia architektoniczne ;-(
    Pozdrawiam
    Adamski
    Ja rowniez przymierzam sie do budowy Manueli z Archipelagu. Szukam kontaktow z osobami, ktore juz zbudowaly Manuele.
    Pozdrawiam
    Willow

  14. #54

    Domyślnie

    Willow13!
    Bedziemy budowali razem, ja tez zaczynam na wiosne budowe Manueli. Projekt juz mam, bledy sa, ale jestem dobrej mysli.
    Pozdrawiam.

  15. #55

    Domyślnie

    dla budujących MANUELĘ-dwa domy [jeden jest zupełnie gotowy]modelowe pobudowano w miejscow.CHRZĄSTAWA WLK.pod wrocławiem.byłem ,widziałem - wybrałem inny z innego biura projekt.decyzję pozostawiam każdemu do wyboru po wizycie w CHRZĄSTAWIE.podobno można odwiedzać domy modelowe w każdy dzień.

  16. #56

    Domyślnie

    On 2002-02-22 22:45, stopka wrote:
    Aż mi skóra ścierpła, ja kupiłam BEATĘ z ARCHIPELAGU.Jako laik przyglądnęłam się tylko rozmieszczeniu pomieszczeń. Teraz muszę znaleść kogoś kto mi te rysunki dokładnie przetłumaczy. A może ktoś też kupił ten projekt? Zaczynam budowę około końca marca, a teraz zaczynam się bać.
    Ja mam juz stan surowy Beaty! Nie bylo tak zle! Kierownik budowy dolozyl jedynie pare wzmocnien do wiezby, bo to gory i znaczne obciazenia sniegowe. Mielismy tylko problem z rynna nad zadaszeniem nad tarasem. Nie wiem jak wykonczyc jaskolki nad oknami. Daj namiar na siebie, to bedzie latwiej rozmawiac. Pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    Odnosnie MANUELI; maniacy i zapalency nie musza chyba jezdzic az do Chrzastowa, aby zobaczyc dom swioch marzen na zywca. Jezdzilam tak dlugo i doslownie wszedie, az znalazlam. Weszlam, zobaczylam, postanowilam -to ten. Projekty gotowe naprawde budowane sa wszedzie, wystarczy dobrze popytac, poszukac. Oczywiscie najwieksza satysfakcja znalezc samemu -ten moment zachwytu i oczekiwania, jak to wyglada wewnatrz - jest cudowny. Szczegolnie jesli upewnia sie w swoim wyborze. Zollo, co takiego straszego zobaczyles w Manueli, ze postanowiles z niej zrezygnowac?
    Pozdrawiam przedsylwestrowo.
    Szanelka

  18. #58

    Domyślnie

    Szanelka, wspomnialas o bledach w Manueli. Wczoraj odebralem projekt "Manuela"-lustro. Mam dziwne wrazenie ze jest cos nie tak z rysunkiem wiezby dachowej.
    Jezeli spotkaliscie sie z domkami wg projketu Manuela w regionie pomorskim prosze dajcie znac.
    Pozdrawiam
    Adamski

  19. #59

    Domyślnie

    To prawda. Rysunek wiezby jest u mnie w lustrzanym odbiciu. Poza tym nie zgadza sie rozmiar okien i ich liczba. Juz sie boje, co bedzie dalej. Zastanawiam sie rowniez, czy ilosc drewna jest dobrze obliczona. W porownaniu z domami znajomych wydaje mi sie ona w przypadku Manueli dosc mala.
    Pozdrawiam.
    szanelka

  20. #60

    Domyślnie

    Widze ze watek o Manueli rozwija sie - zapraszam wiec do watku Archipelag-Manuela

    pozdrawiam
    Adamski

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony