dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Nie zapomnij również o oględzinach
    Może dotrze do mnie, jak mi wytłumaczysz, po co ta piąta żyła w kablu zasilającym budynek, jeżeli ma on właściwy przekrój ?
    Jesteś w stanie wyjaśnić ?

    Chyba że napiszesz, że pan z elektrowni kazał, to zrozumem.
    Z rozumem krucho.
    Piąta żyła może być tak potrzebna jak piąte koło w samochodzie. Tak można by uzasadnić wymóg Tauronu -o ile taki jest !?

  2. #82

    Domyślnie

    Ja zrozumiem, Ty nie zrozumiesz. Rzeczywiście krucho.
    Ale o piątej żyle masz rację, tylko skąd ta wiedza ?
    Nauczyli ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #83
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    No przecież grend napisał :
    Jak to rozumieć ? Że aż tak go karze ? Współczuję. Bardzo.
    Każdy rozumie jak uważa ...jakie ma ograniczenia. Jeszcze ponowię pytanie które zadawałem tobie juz kilkakrotnie. Dlaczego jest popyt na kable doziemne 5x jezeli uzywanie 5 żyły jest nielegalne wręcz zabójcze dla wszystkich bo tą 5 żyłą jest żółto -zielona. To co Producenci znowu czegoś nierozumieją niepotrafia nie douczyli sie ??? może tysiace firm elektrycznych które kupuja też nie rozumieja nie douczyli sie ?? Zastanów się nad tym - no chyba że jesteś takim energetycznym Jezusem i kazde twoje słowo to swietość

  4. #84

    Domyślnie

    A czy ja mam coś przeciw kablom np. YKY 5x6 mm2 ?
    Nie mam nic, to czego pyszczy ?
    Cytat Napisał grend
    Zastanów się nad tym - no chyba że jesteś takim energetycznym Jezusem i kazde twoje słowo to swietość
    Ciekawa propozycja, warta rozpatrzenia. Pomyślę nad tym.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 10-12-2014 o 18:51
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Dlaczego jest popyt na kable doziemne 5x jezeli uzywanie 5 żyły jest nielegalne wręcz zabójcze dla wszystkich
    Nie jest ani nielegalne ani zabójcze. Jest zwyczajnie bezsensowne.

    A popyt bierze się z durnych nakazów i ich bezwolnego wykonywania.

    Ale skoro kolega grend nie rozróżnia "karze" od "każe" to nic dziwnego, że ma z tym problem.

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janek_kos

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Panowie nic nie zmienimy zbędnymi kłótniami na temat 4x czy 5x. ZE wydawały warunki na 5x i trzeba było sie dostosować(ZAROBILI PRODUCENCI PRZEWODÓW.) Teraz większość ZE w warunkach chce 4x.
    W naszym kraju tak było i tak będzie ze są układy i układziki. A co do 5x6 to raczej musi być 5x jak dobrze pamiętam ze względu na minimalny przekrój PEN. dobrze myślę czy mi się wydaje

  7. #87

    Domyślnie

    Bardzo dobrze kolega myśli, mając na uwadze minimalny przekrój żyły ochronno-neutralnej.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek_kos Zobacz post
    Panowie nic nie zmienimy zbędnymi kłótniami na temat 4x czy 5x. ZE wydawały warunki na 5x i trzeba było sie dostosować(ZAROBILI PRODUCENCI PRZEWODÓW.) Teraz większość ZE w warunkach chce 4x.
    W naszym kraju tak było i tak będzie ze są układy i układziki. A co do 5x6 to raczej musi być 5x jak dobrze pamiętam ze względu na minimalny przekrój PEN. dobrze myślę czy mi się wydaje
    Przekrój PEN jest jasno określony.

    ZE wydaje WTP w zakresie jego kompetencji, czyli do granicy własności (miejsca dostarczania energii). W szczególnych przypadkach, zwłaszcza gdy układ pomiarowy jest/będzie w innym miejscu niż granica własności, dostawca może mieć pewne wymagania.

    Ale instalacja od granicy własności i tym bardziej od układu pomiarowego, jest poza zainteresowaniem dostawcy. Przekrój, materiał i liczbę żył WLZ określa projektant odbiorcy a nie Zakład Energetyczny !
    Ostatnio edytowane przez zbich70 ; 10-12-2014 o 21:30

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janek_kos

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Tak zgadzam się co do WTP I ZE. czasem jak się robi dwie rzeczy na raz to można je pomieszać

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony