dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 89
  1. #41
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez grend ; 26-03-2014 o 20:36

  2. #42

    Domyślnie

    Niby skąd się tam wziął kabel 5x ?
    Krasnoludki położyły ?
    No i do czego mam podłączyć tę piątą żyłę ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #43
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ..
    Ostatnio edytowane przez grend ; 26-03-2014 o 20:36

  4. #44
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez grend ; 26-03-2014 o 20:37

  5. #45

    Domyślnie

    No cóż - trudny przypadek.
    Pokłosie kulawego rozporzadzenia, robienie wody z mózgu elektrykom i nie tylko - skutkuje takim a nie innym działaniem.
    Wróć do mojego postu #40 i spróbuj zrozumieć, co napisałem.
    Jak nie, będzie kłopot, i niestety muszisz zacząć się uczyć ... tej elektryki (nie na forach)

    I odpowiedz na pytanie z postu #42, jeśli łaska.
    żólty mostkuje z niebieskim i zakładam różnicówkę
    Też dziwne działanie - gdzie wykonujesz ten mostek ?
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 22-03-2014 o 19:51
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #46
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez grend ; 26-03-2014 o 20:37

  7. #47
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez grend ; 26-03-2014 o 20:37

  8. #48

    Domyślnie

    No dobra - kolejna lektura - http://www.tauron-dystrybucja.pl/r/r...Y_2007_WWW.pdf

    Jaki dowód - nie narzuca ! Elektryk wykonuje zgodnie z wiedzą techniczną, której Tobie jednak brakuje.

    Co do postu #47 - dla domków jednorodzinnych należy wykonać uziemienie fundamentowe, które następnie łączy się z GSW, połączoną z przewodem PE rozdzielnicy. Do GSW podłącza się wszystkie przewody połączeń wyrównawczych.
    I podstawowe pytanie kto mierzy i robi badania uziemienia w tym momencie wykonanego przez odbiorce - bo na to też zapomniałes odpowiedziec
    Nic nie zapomniałem, ale najpierw bądź łaskaw napisać, jaka ma być ta wartość rezystancji uziemienia oraz podaj źródło tej informacji.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  9. #49
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez grend ; 26-03-2014 o 20:37

  10. #50
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez grend ; 26-03-2014 o 20:37

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Jednak pytanie było dlaczego nie mozna się podłaczyć z uziemieniem do energetyki ?? JA zawsze od lat uziemiam ż-z...
    Szkoda czasu na tłumaczenia.. i niech szczęcie dopisuje Twoim klientom. Proste pytanie w sumie zadałem i liczyłem na prostą szybką odpowiedź, a tyle syfu na forum narobiliście. Dla zainteresowanych - dłuższe dyskusje na ten temat można odnaleźć przez wyszukiwarkę forum. Generalnie ideałem jest uziom fundamentowy, wykonywany podczas zbrojenia fundamentów. Dobrze tego dopilnować, bo jest to najtańszy i najlepszy sposób. Jednak wykonawcy z różnych powodów ten temat olewają. Druga opcja - wcześniej wspominana to uziom otokowy, który wymaga jednak dodatkowych wykopów wokół domu co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Trzecia opcja to umieszczenie bednarki w wykopie podczas doprowadzania kabla od skrzynki w granicy działki do domu lub innym wykopie ale radzę skonsultować to wcześniej z elektrykiem który będzie odbierał instalacje i zrobi odpowiednie pomiary. Pozdrawiam

  12. #52
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ..
    Ostatnio edytowane przez grend ; 26-03-2014 o 20:38

  13. #53
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kyniek123 Zobacz post
    Szkoda czasu na tłumaczenia.. i niech szczęcie dopisuje Twoim klientom. Proste pytanie w sumie zadałem i liczyłem na prostą szybką odpowiedź, a tyle syfu na forum narobiliście. Dla zainteresowanych - dłuższe dyskusje na ten temat można odnaleźć przez wyszukiwarkę forum. Generalnie ideałem jest uziom fundamentowy, wykonywany podczas zbrojenia fundamentów. Dobrze tego dopilnować, bo jest to najtańszy i najlepszy sposób. Jednak wykonawcy z różnych powodów ten temat olewają. Druga opcja - wcześniej wspominana to uziom otokowy, który wymaga jednak dodatkowych wykopów wokół domu co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Trzecia opcja to umieszczenie bednarki w wykopie podczas doprowadzania kabla od skrzynki w granicy działki do domu lub innym wykopie ale radzę skonsultować to wcześniej z elektrykiem który będzie odbierał instalacje i zrobi odpowiednie pomiary. Pozdrawiam

    albo 4 opcja pilon jak dotrzesz do wody jest zupełnie wystarczajacy.
    jezeli masz odgromówkę(otok) i wyciagnietą z fundamentu bednarke do tego celu to juz nie mozesz zrobic otoku dla uziemienie rozdzielni elektrycznej
    Co moze grozić moim klienta ? Bo jestem zainteresowany

  14. #54
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez grend ; 26-03-2014 o 20:38

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Kyniek decyzja nalezy do ciebie czy warto tobie rzucać bednarke. Zastanów się czy sie różni uziemienie które ty wykonasz z uziemieniem wykonanym przez energetyke - NICZYM. Uziemienie nie polega tylko na rzuceniu bednarki tylko musisz tą bednarkę "doprowadzic" do rozdzielni. Możesz to zrobic linką o wielkosci nie mniejszej niż przekrój żyły kabla ale i tak pozostaje połaczenie bednarka linka. Czym sie różni uziemienie energetyki od twojego ty mozesz mieć problemy z uzyskaniem 20 om a energetyka ma 1-2 omy. Podzwoń po innych elektrykach i sie dowiedz bo nie dowiesz sie takich rzeczy od np elpapiotr który jest jakims zaczytanym teoretykiem.
    Praktykiem nie jestem stąd moje pytanie na forum. Technikiem elektrykiem z wykształcenia - owszem i mimo że szkołę skończyłem jakieś 13 lat temu to coś tam mogę na szybko w tym temacie napisać. Czym się różni uziemienie wykonane przez energetykę a uziemieniem np. fundamentowym? Może tym iż do końca nie wiesz jak ono zostało wykonane po stronie energetyki, a fundamentowe uznawane jest za wieczne. Po drugie odległość domu do skrzynki rozdzielczej to około 50m, a uziom fundamentowy tuż pod domem. Wiadomo iż prąd podąża drogą najkrótszą, o najmniejszym oporze. Którą drogę wybierze jeśli będę miał uziom fundamentowy oraz 5 żyłowy kabel podłączony do uziomu w rozdzielni oddalonej o 50 m od obudowy komputera która przypadkiem zwarła się z żyłą "L"?

  16. #56
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ..
    Ostatnio edytowane przez grend ; 26-03-2014 o 20:38

  17. #57

    Domyślnie

    Ale herezje wypisuje - faktycznie, nie na darmo Rotan się wyśmiewał : http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%9Bci/page2 w poście #36
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  18. #58

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą i zamierzam mimo wszystko podłączyć się także 5 żyłowym kablem do skrzynki en. Jednak w sumie dorzucenie nie wiem 20 czy 30 metrów bednarki plus może jakieś szpilki do i tak już wykopanego rowu pod przyłącze prądu do domu to nie wielki koszt, a osiągamy uziom który wiesz, że jest, był mierzony, sprawdzony itd. Pewności nie mam ale wydaje mi się, że będzie o wiele bardziej skuteczny niż ten z energetyki, zapewni szybsze działanie zabezpieczeń. Przekrój wykopu to bym zaproponował taki: 90 cm wykop - podsypka 10cm- bednarka - podsypka 10cm- kabel itd. Czyli wykop pogłębiony, bednarka 10 cm pod kablem..

  19. #59
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez grend ; 26-03-2014 o 20:38

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Jeżeli masz glinę to statystycznie 15metrów wykopu starczy aby uzyskac 30 om. W piachu to wyglada baaardzo różnie. Akurat na bednarce nigdy nie pojawi sie wiecej niż 400V wiec problemu nie ma z dystansem do kabla. Jak robisz odgromówke to tutaj jest probem
    Odgromówka to już inna sprawa, którą pomijam w swoim przypadku. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony