dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lure

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Usuwanie Taśmy malarskiej

    "Fachowcy" od prac wykończeniowych pozostawili na futrynach drzwiowych taśmę malarską. Trwa to już kilka miesięcy!!!. Czym można ją usunąć? Próbowałem, ale w wielu miescach taśma odeszłą ale pozostał klej. Proszę o poradę.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak jeszcze nie usunąłeś, to mam poradę - dobrze takie rzeczy usuwa WD-40 i nie uszkadza powierzchni. Rozpuszczalniki to w zalezności od lakieru, ja kiedyś próbowałam denaturatem, ale trochę matowi lakier, jednak mniej niż coś na bazie acetonu.

  3. #3

    Domyślnie

    Ktoś na forum ostatnio usunął kilkuletnią folię z okien (zewnętrzną) za pomocą myjki parowej (nie ciśnieniowej !). Moi fachmani chcieli specjalnie inną taśmę: nie tą papierową tylko białą PCV. Z tej papierowej ponoć odchodzi klej (na oknach ) i trudniej to później usunąć.
    Od 17.12.2007 na swoim

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie Re: Usuwanie Taśmy malarskiej

    Cytat Napisał Lure
    "Fachowcy" od prac wykończeniowych pozostawili na futrynach drzwiowych taśmę malarską. Trwa to już kilka miesięcy!!!. Czym można ją usunąć? Próbowałem, ale w wielu miescach taśma odeszłą ale pozostał klej. Proszę o poradę.
    ja to zrobilam zwyklym maslem.posmarowalam a na drugio dzien umylam.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daswiderek

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam patent z WD-40 pierwsza klasa na drewnianych oknach. Nawet mimo tego że taśma była tam ponad rok. Choć samą taśmę trzeba usunąć ręcznie dopiero klej schodzi smarem. Tak czy tak sposób warty polecenia a przy okazji okna wyglądają jak nawoskowane.wielkie dzięki to był dla mnie ratunek i wyjście z opresji.

  6. #6

    Domyślnie

    Na moich wyłącznikach zostały mi bardzo przykre ślady kleju z taśmy papierowej. Usunąłem je środkiem do mycia silników (dla mechaników w w sprayu) - ma zapach zbliżony do nafty. Po minucie dwóch można zmyć do czysta. Zostaje lekko naftowy zapach i lekko zatłuszczona powierzchnia ale to już pryszcz.
    Od 17.12.2007 na swoim

  7. #7

    Domyślnie

    na oknach plastikowych skuteczny okazał się rozpuszczalnik w sprayu z Castoramy : TREPPER

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Drak

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    zakleiłem okna taśmą malarską ale po odklejeniu zostało klej. Powyżej przeczytałem kilka sposobów ale proszę o podpowiedź w sprawie tego najbezpieczniejszego dla plastikowego okna, tzn. bez większego ryzyka zniszczenia powierzchni.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drak
    zakleiłem okna taśmą malarską ale po odklejeniu zostało klej. Powyżej przeczytałem kilka sposobów ale proszę o podpowiedź w sprawie tego najbezpieczniejszego dla plastikowego okna, tzn. bez większego ryzyka zniszczenia powierzchni.
    My dzisiaj czyściliśmy białe plastiki. Świetnie sprawdził się rozpuszczalnik uniwersalny. Tylko nie nitro, bo Ci okno spłynie .

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    a benzyna ekstrakcyjna? U mnie sprawdza się praktycznie na każdej powierzchni.

  11. #11

    Domyślnie

    w marketach budowlanych sa do kupienia specjalne preparaty do likwidowania kleju po taśmach, naklejakch itp. sama ostatnio z takiego korzystalam i zeszło idelanie, wystraczyło tylko przeterzeć. W sumuie to czego uzyjesz bardziej zalezy od tego na czym jest ten klej.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja taśmę podgrzewam opalarką elektryczną(można suszarką do włosów)jak do tej pory nigdy nie było problemów z oderwaniem taśmy po podgrzaniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony