dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Mam dzialke w okolicy na tyle ladnej ze az zal sie od niej odgradzac.Czy ktos mam moze pomysl na plot maksymalnie niewidoczny,a rownoczesnie stanowiacy wystarczajacą zaporę dla
    lokalnej zwierzyny - zajace,sarny itp. oraz naszego psa.
    Ze wzgledu na jego dlugosc (400 m) chodzi rowniez o to aby plot
    byl mozliwie niezbyt kosztowny.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Chcesz zażyć przyjemności i cnotę zatrzymać?

  3. #3

    Domyślnie

    wykorzystaj tzw siatke lesna (lesnicy uzywaja do ogrodzenia szkolek). siatka ma male oczka na dole i coraz wieksze u gory. siatka jest tania ale slupki i tak musisz zrobic.

  4. #4

    Domyślnie

    Zrob najtansza siatke, na slupkach z zlomowych rurek. A do zamaskowania posadz jakies drzewka, krzaczki, albo pasadz cos aby sie pielo na tej siatce. Poczytaj w kaciku o ogrodach co sie najlepiej nadaje,

  5. #5

    Domyślnie

    Polecam przy siateczce żywopłot z iglaków- są całorocznie zielone, nie muszą być z najdroższych gatunków, a napewno będzie pięknie i zielono.

  6. #6

    Domyślnie

    policzcie ile iglakow trzeba posadzic na 400m. 1000?

  7. #7

    Domyślnie

    Siatka ogrodzeniowa w koleorze zielonym to najlepsze rozwiązanie.
    Może być powlekana też nie jest droga a odchodzi malowanie.
    Pozdrawiam,

  8. #8

    Domyślnie

    Tom soyer
    u siebie robie plot ze swierkow i bukow, na razie posadzilem okolo 300 szt. zrobilem okolo 70 metrow zywoplotu, sadze metrowe sztuki, drzewka mam z lasu panstwowego, za darmo, lesniczy patrzy na to w przymruzeniem oka, poniewaz biore je ze skarp, ktore robotnicy i tak niszcza wywozac drzewo z lasu ....
    wyglada na razie pieknie

  9. #9

    Domyślnie

    dobry sposob Paj!
    zrobilem podobnie - mam okolo 300m "plotu" ze swierka. niestety jeszcze tam nie mieszkam i zawsze boje sie przed w grudniu ile ich zniknie

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Anonim chce takiego połtu który nie zastawiałby mu widoku na jak okolicę " na tyle ladną ze az zal sie od niej odgradzac.Czy ktos mam moze pomysl na plot maksymalnie niewidoczny"
    A w większości postów są iglaki, krzewy, drzewa .........

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Wychodzi na to, że najlepsze byłoby pole siłowe (jak literaturze S-F) albo Wielka Szklana Kula.

    No i witaj Atlantydo!

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    No jeszcze lasery jak na Rosyjsko-Chińskiej granicy na Amurze. Tylko, że anonim chce ogrodzenie zrobic tanio .....
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  13. #13

    Domyślnie

    tom soyer, zaraz na wiosne zaczynam przycinac wszystkie drzewka, takich przycietych chyba juz nikt nie ukradnie ....???
    a co do widokow to tez nie zamierzam sobie przyslaniac widoku na Tatry i Gorce, wysokosc zywoplotu bedzie gdzies na 1,5 metra

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: paj^ dnia 2003-03-07 12:19 ]</font>

  14. #14

    Domyślnie

    malo widoczna jest wlasnie siatka o ktorej wspomnialem. Przy 400m ocynku, a jeszcze przy powlekanym to 4000PLN za sama siatke!
    "Lesna" siatka kosztuje 2,2PLN/mb wiec wyjdzie ponizej 1000PLN.

  15. #15

    Domyślnie

    w archiwum Muratora znalazłem już 3 artykułu na temat płotów (razem 12 rodzajów, jest z czego wybierać), podaj emalię to Ci podeślę

    DarekRz

  16. #16

    Domyślnie

    gdzie mozna taka siatke kupic, moze napisz czy lesna siatka jest metalowa, tworzywo sztuczne i jaka jest wysoka bo cena jest bardzo interesujaca

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tylko nie przesadź z tym niewidocznym płotem, bo się sarenki pozabijają. Serio. To się może zdażyć. Tak jak ptaszki o szyby. Zwierzęta nie są przystosowane do takich rzeczy.

    Rafał

  18. #18

    Domyślnie

    a może płot myśliwski z wiatrołomów?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    A niewystarczy tabliczka: Sarnom i innym stworzeniom leśnym wstęp wzbroniony!

  20. #20

    Domyślnie

    Co do minimalnych cen :
    - Siatka powlekana kosztuje ok. 4,5 zl/m2.
    - Slupki zlomowe ok 1 zl/kg
    - Iglaki mozna wziasc za darmo : samosiejki sosenek.
    - Praca wlasna,


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony