dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie strop betonowy na drewniany

    chcialbym zamienic strop betonowy na drewniany.mam prosty projekt domku o wym. 10x9m.czy ktos to juz praktykowal. czy jest to mozliwe.prosze o ewentualne porady jak to zrobic.dzieki i pozdrawiam wszystkich budowniczych.

  2. #2

    Domyślnie

    ale to jest bez sensu. Będzie dużo kosztowało, bałagan itp.

  3. #3

    Domyślnie strop betonowy na drewniany

    pawel czemu piszesz ze bedzie balagan.strop drewniany moge wykonac sam.4 kubiki drewna po 600zl i plyty pazdzierzowe na gore.to ok.5000zl.plus welna na ocieplenie.koszty chyba nie przewyzszaja stropu betonowego. jak myslicie?tylko czy konstrukcyjniie bedzie dobrze?

  4. #4

    Domyślnie

    Przepraszam inaczej zrozumialem. Myślałem,że chodzi Ci o zmianę istniejącego stropu. Strop drewniany przenosi więcej dzwięków mimo wełny mineralnej ułożonej między krokwiami. Cięzki strop lepiej wygłusza dzwięki.
    Druga sprawa to strop żelbetowy jest niepalny a drewniany tak. Jak bym się zastanowił więcej bym znalazł przeciw niż za dla stropu drewnianego.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Jeszcze jedna sprawa. Jak będziesz robił ten strop, a później więźbę to tym co na dole będą, nie zapomnij dać kaksów budowlanych. Nie jeden raz młotek poleci na dół. I zobaczysz ile kilometrów nabijesz po drabinie.

  6. #6

    Domyślnie strop betonowy na drewniany

    To normalne ze najpierw trzeba polozyc plyty np. pazdzierzowe zeby bylo po czym chodzic i montowac wiezbe.a poddasze bedzie nieuzytkowe tylko strych.W skandynawii to normalka stropy drewniane.tylko nie wiem jak to wykonac zeby konstrukcyjnie bylo dobrze.strop betonowy wiaze wszystkie sciany ze soba.a z drewnianym moze byc problem.

  7. #7

    Domyślnie

    witaj,
    dzisiaj zwiedzalam oją nową przyszłą okolicę i oglądałam taki juz na oko 10-cio letni domek z drewnianym stropem i nie wygladał estetycznie i ladnie faky może i o niego mało dbaja po latach wyglada nieciekawie 9 jak dla mnie)

  8. #8

    Domyślnie

    dom buduje się tylko raz, z reguły dla przyszłych pokoleń, ja polecam strop -terriva z karamzyto-betonu=rewelacja, doskonałe wygłuszenie i izylocja termiczna, przy stropie drewnianym są mniejsze możliwości, np. póżniejszych zmian dotyczących, np, funkcji wnętrz, przenosi drgania, czasem słychać nawet jak ktoś chodzi.Ja nie polecam, no chyba, że cały dom jest z drewna wtedy drewniany strop jest słuszną i jedyną z możliwych koncepcji.Ja mam drewnianą podłogę tylko na strychu i jak się okazało nie można tam nawet zrobić pokoju, żałuję bo teraz musiałabym robić od nowa strop nad górnym piętrem razem z sufitami i ogromnym bałaganem, jestem zwolenniczką solidnych stropów nawet na strych, tak aby pózniej można było z łatwością powiększyć pow. domu. Jeśli są dzieci, to drewniany strop jest tym minusem, że nie da się na nim zamocować żadnych przedmiotów które ulegają obciążeniu, np. chuśtaweczki i wielu fajnych sprzętów do zabawy dla dzieci, nasi znajomi przezornie wylali sobie sufit w holu na górze choć wogóle nie mają strychu, teraz mogli zawiesić dzieciom uchwyty do ćwiczeń z Ikei.
    marzena vicadi

  9. #9

    Domyślnie strop betonowy na drewniany

    dzieki za wypowiedzi.coraz bardziej przekonuje sie do stropu bet. tylko ze strop drewniany wykonalbym sam. mnie chodzi tylko o sprawy konstrukcyjne.no i cena . mysle ze drewniany bylby tanszy.strych nie bedzie pom.uzytkowym tylko jako strych.bede tam mieszkal tylko z zona.dzieci malych juz nie ma.pozdrawiam.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    HAduszek

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    2

    Domyślnie zastanów się

    Cytat Napisał geguś
    Witam
    Jeszcze jedna sprawa. Jak będziesz robił ten strop, a później więźbę to tym co na dole będą, nie zapomnij dać kaksów budowlanych. Nie jeden raz młotek poleci na dół. I zobaczysz ile kilometrów nabijesz po drabinie.
    geniuszu czy ty wiesz co piszesz. Ja mam belki 20x25 co 65cm z modrzewia i jak górale stwierdzili (a kto lepiej z drena buduje) że słona to utrzyma, więc się zastanów zamim coś napiszesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony