dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie pilnie poszukuje kogos do wiezby dachowej

    witam
    prosze o namiary na ciesle, lub ekipe wykonujacych wiezby

    do wykonania mam wiezbe
    dach czterospadowy
    4 lukarny
    2 wykusze
    powierzchnia okolo 350 m2

    lokalizacja budowy-Radzionkow/Bytom woj. slaskie

    bardzo bede wdzieczny za kontakt

    z dodatkowych informacji:
    do pomocy jest 2 osoby (ja + ojciec)
    do wiezby jest projekt, lecz po malych zmianach duzo mam w glowie

    bede wdzieczny za jak najszybsza odpowiedz

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Powinieneś to umieścić w ogłoszeniach drobnych. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki za wskazowke
    ale sprawa jest pilna
    a z doswiadczenia wiem, ze tam malo kto zaglada
    wiec korzystam z dobrodziejstw wymiany doswiadczen i pytam tam, gdzie ruch duzy

    a swoja droga
    nie masz jakis namiarow?
    przeciez jestes z branzy?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Po nowym roku. Do "ogłoszeń drobnych" zaglądają wykonawcy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    no wlasnie w tym problem
    ty jestes wykonawca wiec zagladasz
    ale powiedz ile jest wykonawcow z moich okolic ktorzy tam zajrza?
    glownie licze na inwestorow, ktorzy maja wiele kontaktow i miejmy nadzieje zechca sie z nimi podzielic
    a do nowego roku nei moge niestety czekac

  6. #6

    Domyślnie

    popytaj w grupach budujacych - jak znajdziesz grupe ze swojej okolicy to masz wieksze szanse

  7. #7

    Domyślnie

    podrzucam, bo nadal nikogo nei znalazlem do mojej wiezby
    a swoja droga, czy 20-30 PLN na m2 wiezby czterospadowej z 4 lukarnami i 2 wykuszami to nie za duzo?
    ile cos takiego zajmuje 4 ludziom?
    mysle ze okolo 4-5 dni
    z tego wynikaloby ze kazdy z tej czworki zgarnalby okolo 600 PLN na dniowke?

    czy to mozliwe?
    albo czegos nei lapie?

    jesli faktycznie tak jest to goscie od wiezby zgarniaja wiecej niz politycy???

  8. #8

    Domyślnie

    Budoflaniec - policz to własnie jak budowlaniec - taki prawdziwy, a nie paproch na czarno!
    Nie sądzę, żeby taki dach dość jednak skomplikowany zajął tylko 4-5 dni jeśli ma być przyzwoicie zrobione, pewnie będzie trochę dłużej. Pieniądze płacone przez inwestora to nie tylko "dniówki". Policz, że ci ludzie mają tak jak pewnie i Ty płacone za dni wolne, urlop, ZUS, chorobowe, ubezpieczenie i nie dostają nigdy do ręki kwoty brutto. Porządny pracownik musi być zatrudniony na umowę z wszlekimi kosztami z tym związanymi. To są na razie koszty płacowe - jak wiesz obciążenia z tym związane to prawie raz tyle. Z pieniędzy za robociznę również kupowane są urządzenia, środki transportu, wszelkie inne koszty - telefony, paliwo, naprawy itp., opłacana jest obsługa księgowa i oczywiście należny podatek, wynajęcie i utrzymanie jakiegoś lokalu, powierzchni warsztatowej, magazynowej itp.
    Naprawdę większość "budowlańców" nie jest wcale krezusami. Przyjrzyj się tym, którzy u ciebie pracują ,nawet szefom firm (nie mówię o jakichś potężnych deweloperach i innych przedsiębiorcach żyjących przede wszystkim z inwestowania i obrotu pieniędzmi) - czy oni naprawdę wyglądają na ekstra zamożnych? Kto jeździ lepszym samochodem - inwestor czy jego cieśla lub murarz? W jakich domach mieszkają - czy na pewno lepszych niż budują innym?To gdzie te mityczne 600 zł dziennie?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Niestety ja nie z twojej okolicy, ale ceny za więźbę są u nas od 17/m2 (to za dach dwuspadowy, prosty) do 25-nawet 30 zł/m2. Ze względu na czterospadowość i lukarny zaliczasz się do górnej strefy opłat.
    Ja też szukam cieśli, ale grupa Łódxka ma tablicę ogłoszeń, nam łatwiej A i jeszcze można obejść okolice budowy, jak tak rozmawiałam z jednym cieślą, właśnie kończy dach u sąsiada

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał el-ka
    - czy oni naprawdę wyglądają na ekstra zamożnych? Kto jeździ lepszym samochodem - inwestor czy jego cieśla lub murarz? W jakich domach mieszkają - czy na pewno lepszych niż budują innym?
    Ad 1 - nie, ale jak bym ja tyle piła, to też bym nic nie miała
    Ad 2 - niestety i cieśla i murarz jeździ lepszym ,niż ja
    Ad 3- murarz mieszka w znacznie lepszym domku niż ja buduję

  11. #11

    Domyślnie

    Rozumujcie tak dalej .Ręce i nie tylko opadają.

  12. #12

    Domyślnie

    El-ka bardzo dobrze ujęłaś temat !
    EZS jak budowlańcy mają takie kokosy zawsze możesz się przebranżowić zamiast im czegoś zazdrościć lub robić samemu można wiele zaoszczędzić. Najbardziej irytujące są pytania a ile im to zajmie ? oj to przecież 600zł dniówka lepiej niż polityk itd , to ja odpowiadam weż się za to sam zobaczysz ile pracy to kosztuje i ile można zaoszczędzić. Z takim podejściem do tematu nie życzę Ci szybkiego znalezienia ekipy (będzie to z pożytkiem napewno dla ekipy która na Ciebie trafi ) Pozdrawiam

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nasuwa się prosty wniosek należy zmienić fach . Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    czyzby nikt ze slaska nie przegladal forum?
    albo nikt nie ma czasu biegac po notatki?

    szkoda...
    liczylem na forumowiczow...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwonaszczytno
    El-ka bardzo dobrze ujęłaś temat !
    EZS jak budowlańcy mają takie kokosy zawsze możesz się przebranżowić zamiast im czegoś zazdrościć lub robić samemu można wiele zaoszczędzić. Najbardziej irytujące są pytania a ile im to zajmie ? oj to przecież 600zł dniówka lepiej niż polityk itd , to ja odpowiadam weż się za to sam zobaczysz ile pracy to kosztuje i ile można zaoszczędzić. Z takim podejściem do tematu nie życzę Ci szybkiego znalezienia ekipy (będzie to z pożytkiem napewno dla ekipy która na Ciebie trafi ) Pozdrawiam
    Ja nie zazdroszczę.
    Ja odpowiadam rzeczowo na zadane pytania
    Jeżeli z moich odpowiedzi coś wynika, to gorzej dla tego czegoś.

  16. #16

    Domyślnie

    EZS
    ad1 - nie twoja sprawa ile kto pije
    ad2 i ad3- zwyczajnie gul ci skacze zazdrość i zawiść brzydkie cechy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony