dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 239
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Gres polerowany, a Bila bilardowa - czy może popekać gres ?

    mam stół bilardowy i planowałem go wstawić w salonie, gdzie po nałożeniu dodatkowego składanego blatu stawałby się dużym stołem jadalnym.

    Ze względu na bezpośrednie wyjście z salonu na ogród, postanowiliśmy zmienić parkiet na gres polerowany i tu problem, czy jak wypadnie bila ze stołu na płytki, czy te nie popękają, a siłą czasami jest naprawdę duża.

    Stół kupiłem z likwidowanej speluny za przyzwoite pieniądze, całą poprzednią zimę go pomału odnawiałem, nowe sukno, kosze, szpachlowanie, toczenie, bejcowanie, lakierowanie - wygląda super, tylko czy teraz praca nie poszła w las.

    aha, warstwy podłogi tak: styropian 10cm, podłogówka, wylewki i gres
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  2. #22

    Domyślnie

    Jesli masz klej nierowno pod plytkami to moze peknac. swego czasu słyszalem od ludzi pracujacych w Niemczech, ze kiedy kladli plytki, to na odbior przychodzil facet z pilka kauczukowa, puszczal toto i patrzyl czy kafle peknia lub odpadna, potem chlopcy mieli poprawki. upadek bili to tak jakbys stuknal w szybe mlotkiem zakonczonym na opstro - pekniecie gwarantowane.
    Wit

  3. #23

    Domyślnie

    A ja z innej "beczki",jak grubą masz wylewkę na podłogówce i jakie grube kafle? To tez ma wpływ na wytrzymałość podłogi..
    Buduję "Dom pod cyprysami"

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Nie chcę być złym prorokiem, ale z doświadczenia wiem, że pęknąć może i/lub bila i/lub płytka.
    Może na czas gry rozkładaj wokół stołu grubszy chodniczek ( a i dla kręgosłupa zdrowiej niż na twardym ) ?
    Pozdro
    J

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    w tej chwili mam chudziak, z podłogą ruszam na wiosnę, może jakaś jej konstrukcja pozwoli mi uniknąć kłopotów, jednak z gresu nie mogę zrezygnować.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #26

    Domyślnie

    Możesz poszukać płytek gresowych "przemysłowych" - w marketach na podłogach takie są.
    Cholerstwo ma z 1,5 cm grubości i zasuwaja po tym ciężkie wózki widłowe bez problemów.
    Patrząc na to jak obchodzą się z towarem przy rozładunku śmiem twierdzić że płytki
    uderzenie bili wytrzymają - jednak pojawia się pytanie o wytrzymałość bili....
    Popatrz zresztą na wnętrza klubów bilardowych - wszędzie wykładziny dywanowe.
    Więc może pomysł z dywanikiem dookoła stołu nie jest zły? A pod stołem miejsca tyle,
    że można dorobic powieszoną skrzynię do której dywanik będzie wędrował na czas "nie-gry".

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    RYDZU
    ..na takim gresie to bile będą pękały niczym bańki mydlane i puścisz
    kolegę z torbami
    J

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    RYDZU
    ..na takim gresie to bile będą pękały niczym bańki mydlane i puścisz
    kolegę z torbami
    J
    Ale mdzalewscy pytał czy mu płytki nie popękają od upadku bili...
    a nie odwrotnie.
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...zawsze może zatrudnić łapacza fruwających bil z podbierakiem na ryby i nie martwić się o nic
    J

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Tylko kiepskiemu graczowi bile wyskakuja ze stołu Potrenujesz z dywanikiem potem zwiniesz dywan.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  11. #31

    Domyślnie

    A ja jeszcze inaczej- gres jest bardzo twardy i może nie tylko pęknąć ale i się odłupać przyklej na prubę jedną płytę poczekaj do wyschnięcia i przeprowadz test wytrzymałości ,walnij bilą tą płytkę i zobaczysz co się stanie, to ci powie jak wytrzymały jest gres

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Tylko kiepskiemu graczowi bile wyskakuja ze stołu Potrenujesz z dywanikiem potem zwiniesz dywan.
    ha, ha, ha może kiedyś zagramy , z doświadczenia wiem iż przy bardzo silnym uderzeniu bile "fruwają" inna sprawa iż często jak się "lobuje" na innymi bilami to różne historie się dzieją, z reszto jak już grać to grać na luziku a nie znajomym tłumaczyć delikatnie bo gresik popęka, wtedy to już żadna przyjemność, szczerze powiem zasmuciliście mnie bo myślałem iż to twardsza powłoka ten gres, a jeśli chodzi o bile to spoko nie raz widziałem jak spadają na beton i odbijają się jak piłki. Trzeba coś wykombinować, ale chyba bilard zostanie przeniesiony na poddasze do pokoju hobby
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...też widziałem jak odbijały się od betonu, ale i parę razy widziałem jak bila pęcła na pół, niestety
    ... ale nie rezygnuj z marzeń, na poddasze !?? A niby dlaczego ? Stół ma stać tam gdzie Ty postanowiłeś i koniec !!!
    Ja eksmitowałem garaż z budynku, coby było miejsce na stół .....
    Pozdro
    J

  14. #34

    Domyślnie

    Wstaw też hartowane szyby bo jak się koledzy rozpędzą to nie tylko podłoga będziepod ostrzełem zwłaszcza jak będą po bezalkoholowym

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Kup jedną płytkę i potrenuj upadki bili. Moim zdaniem płytka pęknie.
    Układ warstw styropianu, wylewki, kleju nie ma znaczenia.
    Nie sądzisz chyba, że dobrze połozony gres w jakikolwiek sposób jest w stanie zamortyzować uderzenia czegokolwiek?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  16. #36

    Domyślnie gres polerowany

    kochani, czym pielegnujecie gres polerowany, tak aby nie bylo zadnych smug! bede bardzo wdzieczna za rade

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    Ja długo szukałem odpowiedniego mopa. W końcu kupiłem jakiś bardzo drogi, duzo droższy niz viledy w supermarkecie. Zmywanie nim bardzo gorącą wodą z dosłownie3-4 kroplami Pura na wiaderko 8 l. daje dobry efekt. Myślę, że sama woda być może byłaby wystarczająca, ale tego nie sprawdzałem.

  18. #38

    Domyślnie Gres

    Zastanawiam się nad kupnem gresu polerowanego Nowej Gali do łazienki. W łazience chce zrobić półeczki, zabudowe wanny itp. Czy może mi ktoś powiedzieć czy z gresu polerowanego da się jakoś ładnie zrobić takie rzeczy (ciecia, szlifowania). Wiem, że to zależy od fachowca, ale z dwoma już rozmawiałem i powiedzieli że ciężko będzie (odpryski itp) i nie wiem czy szukać dalej czy darować sobie ten gres.

  19. #39

    Domyślnie Re: Gres

    Cytat Napisał XGrzesX
    Zastanawiam się nad kupnem gresu polerowanego Nowej Gali do łazienki. W łazience chce zrobić półeczki, zabudowe wanny itp. Czy może mi ktoś powiedzieć czy z gresu polerowanego da się jakoś ładnie zrobić takie rzeczy (ciecia, szlifowania). Wiem, że to zależy od fachowca, ale z dwoma już rozmawiałem i powiedzieli że ciężko będzie (odpryski itp) i nie wiem czy szukać dalej czy darować sobie ten gres.

    da się
    ale fakt ... trzeba mieć dobry sprzęt
    na bele czym będą ząbki
    można fazować a nawet oblić kanty i polerować ręcznie
    ale to tyci pracochłonne
    ja takie widziałem ... uważam że koszt nie wart efektu
    na który uparł się architekt


    a nowa gala to śliczne płytki ... jak polskie dziewczyny

  20. #40

    Domyślnie

    Zastanów się czy polerowane płytki na podłogę w łazience to dory pomysł.
    Jeśli już porównywać gres do dziewczyn to te drugie raczej nie są śliskie.

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony