dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bimber

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mój instalator CO namawia mnie na wypełnienie miedzianych rur centralnego ogrzewania glikolem ( lub raczej mieszanką glikolu i wody). Zalety tej substancji mają być takie: nie zamarźnie nawet jeśli dom będzie nieogrzewany, mniejsze zanieczyszczenie filtrów. Boję się jednak o stan mojej instalacji w kontakcie z glikolem. Czy warto się na to skusić ?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bimber

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bardzo zależy mi na odpowiedzi !!
    Mam szczerą nadzieję, że któryś z dosiadczonych muratorowych ekspertow da sobie rade z tym problemem. Mam rację ? )

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    hmm ciekawe, nigdy nie slyszalem o takim rozwiązaniu. Wrzuć swoje pytanie do "Wymiana Doświadczeń" tam na pewno ktos się na ten temat wypowie

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli "Instalator" ma dostarczać ten płyn to bym się zastanawaił czy nie ma troszkę dużo tej substacji i nie wie co z nią zrobić. I tak nie ma to większego sensu bo ubytki w instalacji są automatycznie uzupełniane z sieci wodociągowej. Po co pakować się w koszty. Po uzupełnieniu ubytków w sezonie grzewczym, już nie masz pewności, że substancja pływająca w twoim CO nie zamarznie itd.
    Odradzam.
    Pozdrawiam,

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Rozmawiałem na podobny temat z moim instalatorem. Rozmowa dotyczyła pomysłu wymieszania w wodzie z instalacji płynu do chłodnic samochodowych - podobno dosyc częsta praktyka.
    Jest małe ale ... producenci kotłów daja gwarancję na swoje wyroby przy określonych parametrach wody w instalacji. Jak coś się stanie a znajdą jakieś dziwne domieszki - po gwarancji.
    Są wprawdzie specjalistyczne, dedykowane i akceptowane przez producentów kotłów domieszki ale są bardzo drogie.
    Ja się z tego pomysłu wyleczyłem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony