dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yac.kowsky

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3

    Domyślnie "Suche murki"-kto pomoże?

    Witam serdecznie!Mam pytanie-mały problem-mianowicie:chcę zrobić u siebie przed domem "suche murki" o których przeczytałem w jednym z czasopism kilka lat temu.Nie mam już tej gazety czego bardzo żałuję,dlatego,że nie pamiętam dokładnie jak to miało być.I tutaj prośba do kogoś kto zna temat i mógłby mi go przypomnieć.
    ...osobiście pamiętam, że trzeba było postawić kilka warstw małej cegły(nie na zaprawie cementowej tylko na suchy piasek) i w co którejś spoinie należało ułożyć nasiona kwiatów,które miały oczywiście pięknie rosnąć.Problem jest w tym iż nie pamiętam czy wystarczyłby piasek rzeczny (taki jak do tynków np czy miał być to inny piasek,oraz co jest najważniejsze-nie wiem jakie kwiatki rosną w takim piasku i w takich warunkach? W tutejszych sklepach ogrodniczych niestety nikt mi nie pomógł-nie wiedzą jakie kwiatki rosłyby w takim murku i nie wiedzą gdzie ewentualnie zdobyć nasiona.
    Yac

  2. #2

    Domyślnie

    Tu masz chyba wszystko ale z kamieni, z samej jednakowej wielkości cegły trudno mi sobie wyobrazić. Na moje oko rozleci się, a jeśli macie dzieci to niebezpiecznie http://www.cornerhardware.com/articles/art59.html
    ja uszczelniłabym miesznką gliny, albo jednak cementem tak jak tam jest w schemacie, albo tym i tym, żeby powtykać rośliny. Piasek może ci wypłukać. A rośliny muszą byc takie, żeby korzenie nie rozsadziły
    A to stronka z roślinami http://www.kadel.cz/flora/kvGalery.asp-L=B&P=-1.htm
    POWODZENIA
    Pozdrawiam Duśka

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam książkę Angeliki Throll-Keller "Ogrody skalne" 1996 r. AWM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony