dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beata86

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2

    Domyślnie pomozcie! studentkaIroku architektury

    jestem studentkaIroku architektury. jutro mam termin oddania projektu.
    tematem projektu bylo zparojektowanie 6domkow letniskowych z wykorzystaniem alternatywnych zrodel energii.lokalicacjalaski teren, z dostepem do jeziora(blisko)
    1. postanowilam ze kazdy z moich domkow bedzie pokryty strzecha, a szkielet drewniany bedzie wypelniony glina
    2. zaplanowane ogrzewanie to ompa cieplna znajdujaca sie w jeziorze oraz komienk z plaszxczem wodnym
    w zwiazku z tym pytanie1: jak duza musi byc powierzchnia pompy cieplnej zamontowanej w jeziorze aby ogrzac 6 domkow letniskowych.z oczywistych- estetycznych wzgledow chcialabym miec jedna pompe cieplna.
    pytanie nr 2.postanowilam iz domki te beda mialy 2 przydomowe oczyszczalnie sciekow (ekologiczne,dla 3 domkow po jednej), jaka powinna byc powierzchnia tej przydomowej oczyszczalni aby zaspokila potzreby uzytkownikow domkow.
    prosze o kompetentne odpowiedzi
    pozdr
    studentka

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata86
    jestem studentkaIroku architektury. jutro mam termin oddania projektu.
    tematem projektu bylo zparojektowanie 6domkow letniskowych z wykorzystaniem alternatywnych zrodel energii.lokalicacjalaski teren, z dostepem do jeziora(blisko)
    1. postanowilam ze kazdy z moich domkow bedzie pokryty strzecha, a szkielet drewniany bedzie wypelniony glina
    2. zaplanowane ogrzewanie to ompa cieplna znajdujaca sie w jeziorze oraz komienk z plaszxczem wodnym
    w zwiazku z tym pytanie1: jak duza musi byc powierzchnia pompy cieplnej zamontowanej w jeziorze aby ogrzac 6 domkow letniskowych.z oczywistych- estetycznych wzgledow chcialabym miec jedna pompe cieplna.
    pytanie nr 2.postanowilam iz domki te beda mialy 2 przydomowe oczyszczalnie sciekow (ekologiczne,dla 3 domkow po jednej), jaka powinna byc powierzchnia tej przydomowej oczyszczalni aby zaspokila potzreby uzytkownikow domkow.
    prosze o kompetentne odpowiedzi
    pozdr
    studentka

    Kochana Studentko Architektury....
    Mimo że wychodzi na to, iż bedziesz w przyszłości moją koleżanką "po fachu" ( o zgrozo ) ...to cie lekko zjadę...

    Nie, nie za zostawianie na ostatni dzwonek i ostatnią noc projektu (bo to normalne ),

    tylko za:

    - nieumiejetnosc czytania ze zrozumieniam - to dział "Napiszcie w Muratorze"
    naprawdę liczysz na to ze Murator na łamach gazety (czy nawet strony int.) napisze ci na jutro rozwiązanie problemu?

    -
    potworne niechlujstwo w pisaniu - ( ) tym bardziej, że to ty prosisz innych o pomoc (bo ci sie nie chce samej sprawdzic podstawowych i łatwo dostępnych informacji? ) i to na teraz zaraz - a sama nie raczysz nawet raz przeczytac swojego tekstu i poprawić żenujących literówek (nie mówiąc już o kompletnym braku znajomości interpunkcji (i min. zasad używania wielkich liter na początku zdania )

    - maskaryczne lenistwo - raz, że wpisując w wyszukiwarkę forumową pewnie znalazłabyś odpowiedź na swoje pytania, dwa wpisując nawet w google "pompy ciepła", "oczyszczalnie biologiczne" - wyskoczyły by ci firmy produkujace i sprzedające takie produkty - wraz z podstawowymi informacjami technicznymi na ten temat....


    Sorry- może wyjdę teraz na wredną jedzę - nie chce mi się leniuchowi pomagać....

    Ale tu zaglądają też dobre duszyczki- może ci pomogą

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Aha... mała uwaga - np. taka oczyszczalnia to ma zaspokajać potrzeby mieszkańców domków (nie podajesz ilu ich zakładasz- jednego? a może dziesięciu? ) czy domków ?
    (pomijam już smutny fakt, że nie raczysz podać jaka jest ich(domków nie mieszkańców ) kubatura ( lub powierzchnia ) *** ( )
    Taki domek - nie pierze, nie zmywa, i nie "siusia" - spokojnie obejdzie się bez oczyszczalni, zapewniam cię


    *** proszę powiedz, że to taki żarcik i nie jestes wcale studentka architektury....

  4. #4

    Domyślnie

    Miałam tę samą refleksję ale pomyślałam, że szkoda strzępić języka.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a ja pokonałam wrodzone lenistwo, popatrz... i nie wytrzymałam

  6. #6

    Domyślnie

    Ale masz świadomość, że beata68 już tu nigdy nie zajrzy?

  7. #7

    Domyślnie



    Dobrze, że nie jestem biednym studentem architektury szukającym pomocy.
    Gorzej od tego gdy o Tobie źle mówią jest tylko wtedy gdy o Tobie nie mówią ...
    GG# 2555806

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Ale masz świadomość, że beata68 już tu nigdy nie zajrzy?

    E tam....
    stawiam, że :
    a. wogóle jej to nie obejdzie....
    b. zadała takie pytanie w 100 miejscach i sama nie pamieta co i gdzie napisała
    c. zajrzy ale pod innym nickiem.


    Pawson - no bez przesady, architektura nie ma nic do rzeczy....
    a może ma... bo mnie to jakos bardziej strzeliło niż gdyby napisała studentka farmacji dajmy na to

    No ale żeby nie było - ja jestem wredna zołza i mną się nie należy przejmować
    Pozatym wcale nie miałam na celu zniechęcić Beaty do zaglądania na forum

    Ale nawet jakbym chciała beacie pomóc - to jak u licha?
    Czerpiąc z informacji ze "domków" bedzie 6 .
    pisze: jak duza musi byc powierzchnia pompy cieplnej zamontowanej w jeziorze aby ogrzac 6 domkow letniskowych????
    a jaka kubatura?


    jaka powinna byc powierzchnia tej przydomowej oczyszczalni aby zaspokila potzreby uzytkownikow domkow.


    Hmmm no tu juz złosliwie odpisałam w poprzednim poście.....


    Tak przy okazji - idea oczyszczalni biologicznej przy domkach letniskowych czyli użytkowanych sezonowo chyba nie jest najlepszym pomysłem bo ja mam taką swiadomość , że taka oczyszczalnia jest bardzo wrażliwa na "braki w dostawie" tych ścieków i flora bakteryjna wymiera. Ale może od czasu jak się tego dowiedziałam coś sie zmieniło


    ps. zebyście widzieli z jaką uwagą odpisywałam na ten post sprawdzając wszystkie swoje literówki i te cholerne polskie znaki w "ę" "ś" "ó" itd

  9. #9

    Domyślnie

    ja tesz ufazam rze sprawdzsanoe literofek jedt fazne
    Gorzej od tego gdy o Tobie źle mówią jest tylko wtedy gdy o Tobie nie mówią ...
    GG# 2555806

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beata86

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Dziękuję za "pomoc"

    Przepraszam bardzo za niepisanie w naszej pięknej polszczyźnie...
    Nie prosiłam o omawianie tego jak piszę tylko o radę.Poza tym zaglądnęłam tu żeby się upewnić co do moich "przemyśleń" dot. pompy cieplnej, a nie oczekiwać, iż mój post będzie wydrukowany na łamach gazety.
    "Droga koleżanko po fachu" z projektu dostałam 5, czyli zastosowane przeze mnie instalacje sprawdziłyby się w rzeczywistości.
    Życzę jej, aby nie marnowała swojego czasu na pisanie na forum czegoś co nie dotyczy sprawy,gdzie tym samym chyba próbuje się dowartościowywać, albo wykazać się że jest ponad przeciętność.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    .... a ja mam tylko jedną uwagę natury ekonomicznej...

    Domki letniskowe z definicji nie są przewidziane do całorocznego użytkowania, zatem system ogrzewania jest zredukowany do niezbędnego min., które moze zapewnić np. prosty grawitacyjny system DGP, a nie pompa ciepła za dziesiątki tysięcy pln ( niestety, niestety ! ).
    No chyba że mówimy o luksusowych "domkach letniskowych"

    Gratulacje za ocenę ..
    Pozdro
    J

    .. a poza tym wszystkim, oczyszczalnia biologiczna wymaga stałej ( a nie sezonowej ) pracy.
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  12. #12

    Domyślnie Re: Dziękuję za "pomoc"

    Cytat Napisał beata86
    Życzę jej, aby nie marnowała swojego czasu na pisanie na forum czegoś co nie dotyczy sprawy.
    Widzę że nic nie zrozumiałaś z tego co napisała zielonooka, ale skoro tu jednak zaglądasz to może ja ci to wytłumaczę: chciałaś znać wielkość oczyszczalni nie podając liczby mieszkańców, chciałaś znać wielkość pompy ciepła nie podając kubatury budynków. Jeżeli tak zaczyna student architektury to co będzie później
    Tak na marginesie - zgadzam się całkowicie z Jerzysiem. Poza jednym - nie gratuluję oceny, bo wydaje mi się naciągnięta.

    P.S. A może to wykładowcy, w obawie o własne miejsca pracy nie dbają należycie o wykształcenie studentów?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Re: Dziękuję za "pomoc"

    Cytat Napisał beata86
    Przepraszam bardzo za niepisanie w naszej pięknej polszczyźnie...
    Nie prosiłam o omawianie tego jak piszę tylko o radę.Poza tym zaglądnęłam tu żeby się upewnić co do moich "przemyśleń" dot. pompy cieplnej, a nie oczekiwać, iż mój post będzie wydrukowany na łamach gazety.
    "Droga koleżanko po fachu" z projektu dostałam 5, czyli zastosowane przeze mnie instalacje sprawdziłyby się w rzeczywistości.
    Życzę jej, aby nie marnowała swojego czasu na pisanie na forum czegoś co nie dotyczy sprawy,gdzie tym samym chyba próbuje się dowartościowywać, albo wykazać się że jest ponad przeciętność.



    no cóż pozostaje tylko pogratulować - widzisz jak slicznie sobie sama poradziłaś i bez naszej pomocy - ojj zdolnaś ...

    tak przy okazji - powtórze za anią - jak ty dostałas taką ocene bez danych niezbednych do zaprojektowania czegokolwiek - pozostanie dla mnie tajemnicą....

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Re: Dziękuję za "pomoc"

    Cytat Napisał ania

    P.S. A może to wykładowcy, w obawie o własne miejsca pracy nie dbają należycie o wykształcenie studentów?

    e tam, ja napiszę że własnie dostałam nagrodę za wkład w architekture swiatową co mi szkodzi , nie?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    az sie cieplo na sercu robi od panujacej zyczliwosci

    btw - co to znaczy maskaryczne lenistwo?
    to cos od maskary ?

    ps - w moim slowniku nie ma
    a nie ze taka leniwa jestem, ze sprawdzic mi sie nie chcialo
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna
    az sie cieplo na sercu robi od panujacej zyczliwosci

    btw - co to znaczy maskaryczne lenistwo?
    to cos od maskary ?

    ps - w moim slowniku nie ma
    a nie ze taka leniwa jestem, ze sprawdzic mi sie nie chcialo
    A wiesz Zochna, że i tu się z Tobą zgodzę. A jeśli o ojczyznę - polszczyznę chodzi, to zauważyłam, że bardzo często zdarza się, że przygania kocioł garnkowi... No, ale krzyknijmy za poetą: "Kochajmy się"


  17. #17

    Domyślnie

    Witam
    Zielonooka przypomnij sobie jak
    ty byłaś na pierwszym roku.Wiedziałaś już wszystko o projektowaniu?
    A może byłaś cudownym dzieckiem ?Beata napisała bo jak wielu z tego forum oczekiwała pomocy.Została zbesztana .Ty też szukasz porad więc nie poniżaj nikogo.
    Marek

  18. #18

    Domyślnie

    Przepraszam że się wtrącę, ale umiejętności zadawania pytań uczymy się już w szkole podstawowej.
    A może nie widzisz nic głupiego w pytaniu "ile wołowiny potrzebuję na 6 przyjęć" albo "ile benzyny pali 6 samochodów"?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    oczywiscie .



    jak to mowia ?
    ..nie ma glupich pytan...

    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ha! dostało mi sie

    Zochna - bingo - kurcze a tak starałam sie wszystkie literówki wyłapać
    co do życzliwości - napisałam - że jestem małpa wredna - czasem mogę
    Aha - moze mówią ale...stanowczo twierdze że...są głupie pytania co nie zmienia faktu że i na głupie pytania znajda się i głupie odpowiedzi...


    Ansi - a tu nie zaprzeczę.....


    marekf - jak byłam na pierwszym roku - mało wiedziałam, cudownym dzieckiem też nie byłam (nie to co teraz )

    ale: zadajac pytanie - przynajmniej dawałam szanse komuś kto wiedział czego ja nie - na odpowiedz.
    Nie trzeba być u licha na studiach architektonicznych (ani na żadnych innych) żeby wiedzieć że tak zadane pytanie nie można wymagać jakiejkolwiek rozsądnej odpowiedzi.
    Nawet jakby ktoś miał lepszy charakter niz ja - i bardzo chciał pomoć autorce wątku...
    I nie beształam (nie mówiąc o poniżaniu) a już na pewno nie za sam fakt zadania pytania - tylko treść i forme.
    Ktoś chce się czegoś dowiedzieć, skorzystać z czyjejś wiedzy (a to cenny towar i majacy swoją wartość )...hmmm... ja uwazam że w takim przypadku powinien wykazać minimum wysiłku żeby napisać to pytanie w miare schludnie i zrozumiale. (może jestem dziwna ale mnie osobiscie było by wstyd wysłac "wołanie o pomoc" w takiej formie ).

    Jak sie pytasz kogoś na ulicy o wskazanie drogi to mówisz" Przepraszam Pana bardzo, nie wie Panjak dojśc do ......, dziękuje " czy plujesz mu pod nogi i dłubiąc w uchu rzucasz" Teee... ty w czerwonych portkach... .. gdzie jest..."
    A tak wogóle - hmm... trzeba było pomóc dziewczynie....ktoś ci bronił ????

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony