dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Czy ktoś wybudował, lub buduje dom wg. tego projektu Agrobisp-u ?
    Ja jestem na etapie stanu surowego-otwartego. Zależy mi na informacjach o przeróbkach-ułatwiająch, oraz wykończeniu - zdjecia . Służe swoimi spostrzeżeniami i zdjeciami.

    Pozdrowienia

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Dziwne ale ten projekt jest w ofertach dwoch biur projektowych - Archonu i Agrobispu. Pewnie jakas wspolpraca...
    Niestety jestem aktualnie na etapie wyboru projektu. Oczywiscie opcje zmieniaja sie z tygodnia na tydzien. Powaznie mowiac to takim zlotym srodkiem jest dla mnie aktualnie "Pod modrzewiem 3" rozniacy sie od Twojego umiejscowieniem garazu. Czy moglbys podac jaki jest stan zaawansowania Twojej budowy i ile juz wydales? Archon podaje koszty stanu surowego ~109tys. ale cytuje
    "podane powyżej koszty przewidują wykonanie robót systemem zleconym przez przedsiębiorstwo budowlane."
    Ciekawi mnie ile mniej bedzie to kosztowalo systemem "gospodarczym".
    Z czego budujesz, jaki system ogrzewania, jaki typ pieca, za wszelkie info i zdjecia bede niezmiernie wdzieczny.
    Ze swojej strony dodam ze w tym roku kupilem dzialke 989m2 w Tczewie, w tym tygodniu podpisuje umowe o prad, w przyszlym roku zaczynam budowe.
    Pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Witam !
    Nie widziałem projektu w wersji "3". Mój dom jest przerobiony : mam garaż na dwa samochody, zlikwidowałem wykusz łazienki, w kotłowni zamiast ona zrobiłem drzwi (wyjście na ogród) i całość w odbiciu lustrzanym. Acha jeszcze wyciągnąłem daszek nad wejściem - łaczy sie z daszkiem garażu. Zmniejszyłm okno w salonie - pod oknem wstawię grzejnik. Niestety ze względu na układ terenu oraz geologii gruntu musiałem częściowo podpiwniczyc budynek. Wykonanie stanu surowego - otwartego kosztowało mnie 93000 zł. Budynek wykonany porothermu 25 P+W. Część prac - głównie ziemne wykonałem sam (łopata-taczki). Dom stoi w Redzie - mozna oglądać.
    Pozdrowienia

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Zajzałem w Twój profil. Jeżeli pracujesz w firmie "SACER" w Gdyni to mnie tam dobrze znają -
    Pozdrowienia

  5. #5

    Domyślnie

    Nie, nie pracuje tam - chociaż znam kilka osób stamtąd. A skrzynka jeszcze z czasów studiów - znam dobrze admina

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Ja znam właścicieli. Oglądałem wersje "2" i "3" i stwierdzam , że różnią się dosyc istotnie od pierwowzoru. Dla mnie są za bardzo udziwnione. Ale "każda sroczka swój ogonek chwali" - jeszcze raz wybrał bym wersje pierwszą - oczywiście z moimi przeróbkami.

    pozdrowienia

  7. #7

    Domyślnie

    Piotr Jan - prosze zajrzyj do swoich prywatnych wiadomosci.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Zajzałem ale nikt nie odpowiedział !

    Może jest ktoś kto buduje dom wg. tego projektu ?

  9. #9

    Domyślnie

    A już myslałem że tylko ja realizuje projekt Domu pod modrzewiem. Rzpoczęcie na wiosnę 2003, zmiany to dwustanowiskowy garaż ze scianą stropową, materiał na 99% pustak Leiera monolit plus, ogrzewanie podłogowe. Szukaliśmy mozliwości wykonania garderoby przy sypialni na dole ale nic z tego nie wyszło. Chętnie wysłucham Waszych rad co do tego projektu. Szczególnie jakieś mankamenty, błędy projektanta itd itp
    pzdr

  10. #10

    Domyślnie

    jeszcze jedno: Gdzie mozna zobaczyć gotowe realizacje? Jeden jest w Redzie ale gdzie w Redzie?
    pzdr

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mva

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Ja wybrałem "pod modrzewiem" ze wzgledu na logiczny układ pomieszczeń. Ma on jednak kilka rzeczy, które zamierzam przerobić - lukarny od strony południowej zamiast okien dachowych oraz będę chciał podnieść poddasze o 2 cegły. Budowa startuje na wiosnę 2003 - dodatkowo wybrałem odbicie lustrzane. Materiał Porotherm + styropian 12cm i tynk. Dodatkowo ocieplony fundament i dach z blachodachówki (tańszy niż ceramiczny).

  12. #12

    Domyślnie

    Poważnie myślę o wyborze "Domu pod modrzewiem 3". Wszystko mi tu odpowiada z wyjątkiem: małego garażu (to chyba mały problem, bo mozna go poszerzyć) oraz braku dodatkowego pomieszczenia gospodarczego (to już większy kłopot, ponieważ nie ma gdzie go wydzielić).
    Myślałem o tym, aby poza poszerzeniem garażu, trochę go jeszcze wydłużyć, ale tym samym musiałbym podnieść jego wysokość. Sam juz nie wiem. Na pewno przydałoby się dodatkowe pomieszczenie na przechowywanie wszelkich gratów lub pralnię. Może macie jakieś pomysły do podpowiedzenia?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Dom postawiłem w Redzie , w rejonie ul.12-Marca. Jest to wersja Pod Modrzewiem (bez numeru) , odbicie lustrzane. Przerobiłm garaz na dwa stanowiska. Podniosłem dach o jedną cegłę. Myślę ,że wystarczy. Mam również piwnicę - sama wyszła z powodu spadku i kiepskiego gruntu. Dodałem pare drobiazgów ale to są juz szczegóły dla zainteresowanych. Obecnie mam stan surowy-otwarty. Zakończyłm działówki.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mva

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Podeślij zdjęcie B-67 w lustrzanym bo ja też taki buduję.

    Pozdrawiam

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mva

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Pytanie do Piotra Jana. Ile betonu zużyłeś na fundamenty - mi wychodzi 30m sześciennych. (ławy + fundamenty). Czy zalewałeś "gruszką" jeśli tak to jaki był koszt - muszę to uwzględnić w budżecie - pozdrawiam

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Zainteresowanym po podaniu mi adresu to wyślę przeróbkę graficzną Projektu który realizuję,. Betonu na ławę potrzebowałem 18 m3 a reszte zrobiłem z bloczków betonowych (2200).

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mva

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Piotrze,

    Ja poproszę o taką przeróbkę - z ciekawości )


    ps. Domek już przygotowany na zimę?

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Może to śmieszne, ale nie wiem jak podłączyc pliki do wiadomości ??

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mva

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ja nie probowałem - ale lepszą metodą jest wysłanie na priva.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Zacząłem wykańczać. Mam już dach i okna połaciowe, instalacje elektryczną i część tynków. Niestety przyszły mrozy.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony